Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχυει αυτο. Στο βιντεο πεφτει πολυ η εκθεση σε σχεση με τις φωτογραφιες.

Ακομα περισσοτερο η εκθεση πεφτει στο slow motion video.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι βγαίνει πιο σκοτεινό σε σχέση με τον πραγματικό φωτισμό;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Ισχυει αυτο. Στο βιντεο πεφτει πολυ η εκθεση σε σχεση με τις φωτογραφιες.

Ακομα περισσοτερο η εκθεση πεφτει στο slow motion video.

 

 

 

Ναι, και στους δύο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα. Ενώ έχω συνδεδεμένα ακουστικά ξαφνικά ο ήχος σταματάει να δουλεύει (και από το μικρόφωνο). Μέχρι στιγμής το έχω παρατηρήσει σε κλήση στο messenger, και στο τηλέφωνο. Αν κάνω επανεκκίνηση στρώνει. Το έχει πάθει κανείς? Είναι θέμα ios? Ή το πάω για επισκευή?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα. Ενώ έχω συνδεδεμένα ακουστικά ξαφνικά ο ήχος σταματάει να δουλεύει (και από το μικρόφωνο). Μέχρι στιγμής το έχω παρατηρήσει σε κλήση στο messenger, και στο τηλέφωνο. Αν κάνω επανεκκίνηση στρώνει. Το έχει πάθει κανείς? Είναι θέμα ios? Ή το πάω για επισκευή?

 

Είναι θέμα. Το έχουν κι άλλοι

Σήμερα βγήκε η νέα αναβάθμιση 10.3

Από αύριο θα μάθουμε σιγά σιγά μήπως το έχουν λύσει

Μην μπλέξεις με επισκευές μία χαρά είναι το τηλέφωνο σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα. Το έχουν κι άλλοι

Σήμερα βγήκε η νέα αναβάθμιση 10.3

Από αύριο θα μάθουμε σιγά σιγά μήπως το έχουν λύσει

Μην μπλέξεις με επισκευές μία χαρά είναι το τηλέφωνο σου

 

Τόσους μήνες να μη μπορούν να διορθώσουν την πιο βασική λειτουργία ενός τηλεφώνου που είναι να μιλάς και να σε ακούνε... τι να πω.... :shoot:

Link to comment
Share on other sites

Τόσους μήνες να μη μπορούν να διορθώσουν την πιο βασική λειτουργία ενός τηλεφώνου που είναι να μιλάς και να σε ακούνε... τι να πω.... :shoot:

 

Είναι ένα bug

Δυστυχώς συμβαίνουν αυτά είναι στον άγραφο νόμο της τεχνολογίας

Έπρεπε ήδη να έχει διορθωθεί

Ούτε αυτό έγινε 100%

Ελπίζουμε σε αυτήν την έκδοση να έχει κλείσει το θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τόσους μήνες να μη μπορούν να διορθώσουν την πιο βασική λειτουργία ενός τηλεφώνου που είναι να μιλάς και να σε ακούνε... τι να πω.... :shoot:

 

Εγω γιατι δε το εχω/ειχα καθολου αυτο το θεμα;! :wacko:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι δε το εχω/ειχα καθολου αυτο το θεμα;! :wacko:

 

Τυχερός είσαι. Μη μιλάς καθόλου. Σε μένα παραδόξως διορθώθηκε με την 10.2 και επανεμφανίστηκε με την 10.2.1. Γενικά το interaction με τα ακουστικά είναι προβληματικό πέρα από την ομιλία και ο χειρισμός της μουσικής είναι προβληματικός και ΔΕΝ φταίνε τα ακουστικά. Αν δεν συνέλθει θα του τραβήξω hard reset. Μα δεν γίνεται να με καλούν επαγγελματικά τηλέφωνα και να μη με ακούνε και να πρέπει να πατήσω 1-2 φορές την ανοικτή ακρόαση για να επανέλθει κι αν.... Απλά τραγικό. :(

Link to comment
Share on other sites

Περασα κι εγω σημερα την 10.3 και παρατήρησα πως οταν γράφω ενα κείμενο, στο fb ας πούμε, παω να κανω εναλλαγή στο πληκτρολόγιο για emoji και με πετάει πάλι στα γράμματα, με την τριτη φορα πιάνει. Προφανώς ειναι κάποιο bug που τους ξέφυγε, το εχει δει και καποιος απο εσάς;

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Περασα κι εγω σημερα την 10.3 και παρατήρησα πως οταν γράφω ενα κείμενο, στο fb ας πούμε, παω να κανω εναλλαγή στο πληκτρολόγιο για emoji και με πετάει πάλι στα γράμματα, με την τριτη φορα πιάνει. Προφανώς ειναι κάποιο bug που τους ξέφυγε, το εχει δει και καποιος απο εσάς;

 

Σε κάποια άλλη εφαρμογή όταν γράφεις έχεις παρατηρήσει το ίδιο;

Μήπως είναι bug της συγκεκριμένης εφαρμογής;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση. Την πέρασα καθαρή και το έστησα από την αρχή.

Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ πολύ καλές.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περασα κι εγω σημερα την 10.3 και παρατήρησα πως οταν γράφω ενα κείμενο, στο fb ας πούμε, παω να κανω εναλλαγή στο πληκτρολόγιο για emoji και με πετάει πάλι στα γράμματα, με την τριτη φορα πιάνει. Προφανώς ειναι κάποιο bug που τους ξέφυγε, το εχει δει και καποιος απο εσάς;

 

Το εκανε και πριν, ίσως δε το είχες προσέξει; πάντως και στη 10.2 γινόταν με την τριτη φορα

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια άλλη εφαρμογή όταν γράφεις έχεις παρατηρήσει το ίδιο;

Μήπως είναι bug της συγκεκριμένης εφαρμογής;

Τωρα οσο το εχω δουλέψει μονο στην εφαρμογή του fb μου το κανει για να ειμαι ειλικρινείς.

 

Το εκανε και πριν, ίσως δε το είχες προσέξει; πάντως και στη 10.2 γινόταν με την τριτη φορα

Προφανώς δε το ειχα παρατηρήσει και το ειδα τωρα με τη 10.3.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

ναι το κανει στο δικο μου με 10.2.1..οποτε...απλα δεν φτιαχτηκε ....το μονο ειναι να μας πειτε και για μπαταρια..αν εχει διαφορα...και αν ειναι καλυτερα το προβλημα με τις χαμενες κλησεις...ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα. Το έχουν κι άλλοι

Σήμερα βγήκε η νέα αναβάθμιση 10.3

Από αύριο θα μάθουμε σιγά σιγά μήπως το έχουν λύσει

Μην μπλέξεις με επισκευές μία χαρά είναι το τηλέφωνο σου

 

είμαι και εγώ ένας από αυτούς!

αλλά θεωρούσα με το plug in και plug out πάθαινε κοκομπλοκο το κινητό... και ότι ίσως θέμα hardware της συσκευής μου.. ίσως να είχαν "φθαρεί" τα "πάσσα" της υποδοχής του jack του handsfree..

 

Λέτε να στρώνει με την 10.3???

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τσέκαρα αν έχει διορθώσει τη χαμηλή έκθεση στο βίντεο που ανέφερα παραπάνω.

Τίποτα, δυστυχώς. Το δε slow motion... Δε βλέπεις τπτ στην οθόνη...

Ήθελα νά'ξερα, δε το βλέπουν εκεί στην Apple;

 

Στάλθηκε από το U7 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τσέκαρα αν έχει διορθώσει τη χαμηλή έκθεση στο βίντεο που ανέφερα παραπάνω.

Τίποτα, δυστυχώς. Το δε slow motion... Δε βλέπεις τπτ στην οθόνη...

Ήθελα νά'ξερα, δε το βλέπουν εκεί στην Apple;

 

Στάλθηκε από το U7 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορεί να δουλεύει έτσι απλά.

Συγκεκριμένες δυνατότητες έχει μάλλον ο φακός

 

Μεταφέρθηκαν κάποια μηνύματα για να μην χαλάμε το νήμα που αφορά μόνο την συγκεκριμένη συσκευή.

Να προσπαθούμε να είμαστε πάντα εντός θέματος και να μην μας πάει η κουβέντα αλλού.

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το πρόβλημα κλήσεων στα ακουστικά. Έβαλα την 10.3 με reset και set up as new, εν τούτοις σήμερα μου το ξαναέκανε. Έπρεπε να ανοιγοκλείσω την ανοιχτή ακρόαση για να στρώσει. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το πρόβλημα κλήσεων στα ακουστικά. Έβαλα την 10.3 με reset και set up as new, εν τούτοις σήμερα μου το ξαναέκανε. Έπρεπε να ανοιγοκλείσω την ανοιχτή ακρόαση για να στρώσει. :mad:

 

Απορώ τι κάνουν εκεί στην apple.

Ένα bug 4 εκδόσεις και δεν το διόρθωσαν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το πρόβλημα κλήσεων στα ακουστικά. Έβαλα την 10.3 με reset και set up as new, εν τούτοις σήμερα μου το ξαναέκανε. Έπρεπε να ανοιγοκλείσω την ανοιχτή ακρόαση για να στρώσει. :mad:

 

Απορώ τι κάνουν εκεί στην apple.

Ένα bug 4 εκδόσεις και δεν το διόρθωσαν

 

Σε εμένα η συσκευή τρέχει άριστα , εκτός του ( σπάνιου ..) αλλά υπαρκτού προβλήματος που αναφέρετε με τα ακουστικά.

Αν και αυτό δεν το βελτίωσαν , τι να πώ .. Όντως , όπως λέει ο Τάσος , το ίδιο bug σε τέσσερις εκδόσεις..

Μάλλον δεν θα αναβαθμίσω , διαβάζω να έχει θεματάκια η 10.3 και μιας και σκέφτομαι να το πουλήσω ( για αγορά 6s plus ή 7 ) , οπότε ας αναβαθμίσει ο επόμενος ( αν θέλει )..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Μετακινηθηκαν μηνυματα που αφορουσαν γενικα τον τροπο διαχειρισης επαφων στο iphone.

Η κουβεντα μπορει να συνεχιστει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450446

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ναι εγω νομιζω οτι γενικα η συσκευη είναι καλυτερη και η μπαταρια νομιζω παει καλα σχετικα και το προβλημα μου με τη δρομολογηση του ηχου(ακουστικο/bluetooth κτλπ) παει καλυτερα και δεν χανω κλησεις μεσω Bluetooth.. και δεν συνδεεται /αποσυνδεεται οποτε θελει...και φυσικα το καλυτερο ειναι οτι δεν σβηνει....ίσως να ειναι η ιδεα μου αλλα 1 εβδομαδα (νομιζω) ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα....

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σαν να ειδα βελτιωση,γι'αυτο το εγραψα.

Σε λιγο θα βαλω και την 10.3.1.

Για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...