Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το να πάω σε nexus 5 μεταχειρισμένο πως το βλέπεις? τιμή γύρω στα 200-220, Σίγουρα η πιο φτηνή λύση είναι να το φτιάξω , βλέπω όμως ότι είναι εξαιρετικά πιθανό να το ζήσω και τρίτη φορά αυτό το σκηνικό .

 

Με το nexus θα χάσεις σε αυτονομία και θα δώσεις και παραπάνω χρήματα για μία συσκευή που δεν θα ξέρεις το ιστορικό της, αν δεν είναι στην εγγύηση.

 

Συν ότι αν το χεις χωρίς θήκη, δεν είναι για πολλά πολλά σε πτώση λόγω του τζαμιού που τελειώνει στις άκρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατάλαβα.. εσύ τι θα μου πρότεινες; Λόγω του ότι θέλω γρήγορη λύση δεν είναι δυνατή η αγορά από Κίνα :/

 

Αν την παλεύει η συσκευή σου κάνε μια επισκευή και πάρε θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για Windows tablet με πληκτρολόγιο σε αυτό το όριο τιμής. Θα χρησιμοποιηθεί από φοιτήτρια στη σχολή. Αυτός θα είναι ο κύριος ρόλος της.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για κινητό χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις, μέχρι λίγο πάνω από 250 ευρώ. Σε έρευνα που κάνω βρίσκω τα galaxy s5 mini, galaxy a5 και lg g3 να ανταποκρίνονται στα χαρακτηριστικά που ψάχνω. Μου άρεσε επίσης και το J5 αν και προτιμώ να έχω επάρκεια μνήμης, τουλάχιστον δηλαδή 16GB. Θα ήθελα να μάθω τι μου προτείνετε ως εμπειροι χρήστες μιας και δεν έχω εμπειρία από τέτοιες συσκευές. Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ iphone και την συγκεκριμένη την θέλω ως εναλλακτική συσκευή. Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση την ακούω αλλά όχι κάτι σε κινέζικο καθώς δεν τα ξέρω καθόλου και επιθυμώ να κρατήσω την συσκευή 2-3 χρόνια. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου. Τελικα μαλλον παμε προς lenovo 2010 ή samsung j1 θα δειξει...εγω lenovo θα διαλεγα, αλλα καποιος που δεν γνωριζει απο κινητα τιποτα, κλεινει προς το samsung..
Link to comment
Share on other sites

λογω επιδοτησης θα παρω κινητο απο wind. το προβλημα μου ειναι ποιο αναμεσα στα 3. ημουν ετοιμος να κλεισω το p8 και ειχα αποκλεισει το j5, αλλα τωρα ειδα και το alpha και προβληματιζομαι..στα χρηματα ειμαι καλυμενος, μονο στο alpha θα δωσω ενα 20ρικο. για την κοπελα μου ειναι και η χρηση του θα ειναι κυριως viber, instagram, λιγο facebook , καμια φωτογραφια, κανα τηλεφωνο. κυριως με δεδομενα 3g και λιγοτερο wifi. αυτη την στιγμη με τετοια χρηση και nexus 4- 2 χρονων, η μπαταρια απτο πρωι φτανει μεχρι τις 9-10 το βραδυ. εννοειτε οχι χρηση ολη την ημερα ακαταπαυστα, αλλα την μιση ναι. ποιο προτεινετε για τετοια χρηση, για φωτο και κυριως με ενδιαφερει η μπαταρια να βγαζει 1 ημερα σιγουρα.(εχω διαβασει ολα τα θεματα των κινητων, αλλα ακρη ακομα δεν εβγαλα:lol::lol::lol:) ευχαριστω πολυ και συγνωμη για το τερααααστιο μηνυμα. Edited by djdjdj
Link to comment
Share on other sites

Και η απάντηση στο ερώτημα είναι: To Cyanogen! :p Πήρα το ZUK σε μαύρο/γκρι. Κάτοχος εδώ και κάνω δίωρο. Το σκαλίζω προσπαθώντας να το φέρω στα μέτρα μου :D

Έχει notification led? Ή μπαταρία ποσο κρατάει?

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για το απλο edge ετσι;;οχι για το plus

 

ακριβως,για το απλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το out of stock πάει σύννεφο, και έχω πελαγώαει με την αναζήτηση, θέλω να μου προτείνετε τα 2-3 πιο αξιόπιστα σάιτ για αγορά κινέζικου για να κινηθώ ανάλογα. Αφού απέτυχε η ανεύρεση κινητού βάσει μοντέλου, θα γίνει ανεύρεση κινητού βάσει σάιτ!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενότητα για ανάλογα ερωτήματα στην οποία μπορείς να απευθυνθείς.

Λοιπά κινητά τηλέφωνα - Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε Α5 και G3 και τα 2 είναι καλές επιλογές..Αν θες μεγαλύτερη οθόνη το g3 αλλά χάνει σε διάρκεια μπαταρίας..Εγώ έχω το Α5 και πάει σφαίρα,πολύ όμορφη οθόνη,φοβερές κάμερες,δεν μου έχει κολλήσει πουθενά,όλα γίνονται πολύ γρήγορα..οποίο και από τα δύο να διαλέξεις σίγουρα θα αφήσεις στη άκρη το iphone :)..Το μίνι μακριά στο Android πλέον είναι καλο να κοιτάς συσκευές με 2 giga ram.
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε.

Αν μιλάς πάντως για τον ηλικιωμένο ξανασκέψου το:

Tσέκαρε κι ένα review που ανέβηκε εδώ χτες. Υπάρχει ένα (πολύ καλό σύμφωνα με το review) ελληνικό app που κάνει φωνητική εγγραφή μηνυμάτων και υπάρχει για την ώρα μόνο για windows phone.

Για τα δύο τηλέφωνα που αναφέρεις δεν έχω άποψη δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Κι εγώ τείνω να το αποκλείσω το mini λόγω ram. Το μέγεθος με προβληματίζει λίγο αλλά νομίζω πως και οι δύο είναι value for money συσκευές στις τιμές που έφθασαν. Κάτι σε αυτά τα χαρακτηριστικά μικρότερο έχει να προτείνει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Το Alpha είναι στην από πάνω κατηγορία από τα p8,j5 οπότε και δεν υπάρχει σύγκριση
Link to comment
Share on other sites

7.Καλυτερο σημα και καλυτερη ποιοτητα συνομιλιας.

 

Ισαξια σε επιδοσεις για κανενα λογο,μπορει και τα 2 να ειναι smoothness ομως το s6 ειναι ανωτερο σε βαριες εφαρμογες και παιχνιδια.

 

εγω παλι δεν ειδα απολυτως καμμια διαφορα στο σημα και στα 2 κινητα, στη δε ποιοτητα κλησης το G4 μου φανηκε οτι εχει δυνατο ακουστικο, παραπονα δεν μου εκανε κανενας. Αν θελεις λιγο να το αναπτυξεις αυτο γιατι με ενδιαφερει

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια. απο μπαταρια τι λετε??ξεχασα να αναφερω, θελω το κινητο να αντεξει 2 χρονια σιγουρα..:blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελει η μητερα μου να αγορασει κινητο και της προτεινα καποιο απο αυτα τα 3. Οι απαιτησεις δεν ειναι πολλες αλλά ειναι σημαντικο να ειναι απροβληματιστο οσον αφορα τη λειτουργια του. Μια καλη καμερα θα ηταν ευπροσδεκτη βεβαια.

 

To a5 κερδιζει τις εντυπωσεις εμφανισιακα αλλά δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι απροβληματιστο. Ειναι το ακριβοτερο ενω ταυτοχρονα ειναι το πιο αδυναμο απο αποψη επεξεργαστη (snapdragon 410 αντι για 615 που εχουν τα αλλα 2).

Το sony δειχνει καλο αλλά εχω μια ανησυχια οσον αφορα το απροβληματιστο της υποθεσης επειδη εχω την εντυπωση οτι τα sony συχνα πυκνα εχουν bugs (μην πεσετε να με φατε).

Το g4s προσωπικα πιστευω οτι ειναι η πιο καλη επιλογη με μονο σκαλωμα οτι εχει 1,5gb ραμ οταν τα άλλα εχουν 2.

 

Ακουω τις γνωμες σας λοιπον :O

Link to comment
Share on other sites

Εν όψη και της άφιξης του 950, θα διάλεγα μεταξύ 830 και 940 xl. Σε κάποια σημεία υπερτερεί το 830 (16gb, ηχείο, κάμερα με ois, οθόνη και κατασκευή) σε άλλα υπερτερεί το 640 xl (μεγαλύτερη οθόνη με κάπως χειρότερη ποιότητα θέασης, καταπληκτική μπαταρία).
:p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...