Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί μα μπλεξεις με windows? Το J3 δεν το έχω δει από κοντά, αλλά αν έχει παρόμοια λειτουργικότητα με το J5 θα την ικανοποίησει κ με το παραπάνω. Επίσης υπάρχει κ το Moto G3 στα 120 που ψαχνεσαι, αλλά νομίζω ότι θα της κάτσει καλύτερα το samsung
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το G5 πάντως δεν έχει τα προβλήματα του G4. Προσωπικά αυτό που δεν μου αρέσει στο G5 είναι το άνοιγμα κάτω και γενικά το εξωτερικό τελείωμα της συσκευής... από αποδόσεις πρεπει να πετάει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ΝΟΚΙΑ 130.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να παίρνει κάθε χρόνο καινούριο κινητό, γιατί να μην δώσει τα διπλά δηλαδή 300 ευρώ και να το κρατήσει 2-3 χρόνια?

Δεν νομίζω πως πάει έτσι :p

Το rn3 pro στα 150 είναι κλοπή. Οι συσκευές που κοστίζουν 300, επίσης από Κίνα, δεν είναι δύο φορές καλύτερες. Ούτε ο επεξεργαστής είναι δύο φορές καλύτερος, ούτε η κάμερα, ούτε η κατασκευή. Ίσα ίσα. Σε πολλά υπερισχυει το κινητό με την μικρότερη τιμή. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ας πούμε η μπαταρία είναι σίγουρα ανώτερη από τα περισσότερα κινητά των 300 ευρώ. Το έπιασες το νόημα :p

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην το λες.. Η Sony έχει γίνει εξαίρεση σε αυτό με τις ενημερώσεις.. Ήδη έχει developer previews της nougat αν δεν κάνω λάθος.

Και εμένα το Nexus μαρεσει καλύτερα αλλά νομίζω έπρεπε να το αναφέρω.

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

@Giannis γιατί σε -2-3 χρόνια το κινητό θα "παλιωσει"επικινδυνα και γιατί ισχύουν εντελώς κ αυτά που έγραψε ο @NickName98...:D

http://m.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Silvery-White-362395.html

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το μπλέξιμο ρε φιλαράκι. Μία χαρά είναι και τα windows. Γρήγορα και απροβληματιστα.

Αν θέλει ντε και καλα κάτι σε android το moto g3 είναι πολύ καλή περίπτωση. Το Samsung εγώ δεν θα το κοιτουσα καν.

Link to comment
Share on other sites

Εχω iPhone..θα δοκιμάσω android με p9 και θα ήθελα να ρωτησω αν υπαρχει κάποιος τρόπος να γινεται backup η συσκευή αυτόματα οπως τα iPhones στο iCloud..ακομα και service με πληρωμή . Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

1)SAMSUNG GALAXY A5 (2016) A510F (16GB) GOLD EU

2)Huawei P9 Lite (16GB) Gold DUAL SIM [huawei_2ram_Gold]

Oποιος γνωριζει ας με βοηθησει..ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 ποιο να επιλεξω???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω ένα κινητό για τον αδερφό μου μέχρι 150 ευρώ, είμαι μεταξύ του Redmi 3 pro και του redmi 3s, ποιο θεωρείτε καλύτερο με ram 3 giga;

 

Έχω το mi4 με ram 3 giga και είμαι τέρμα ικανοποιημένος. Οπότε θέλω να πάω πάλι σε xiaomi, αν όχι μεταξύ το δύο που αναφέρω, μπορείτε να μου προτείνεται και κάποιο άλλο της xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Redmi Note 3 Pro (3gb ram). Ναι έφτασε αυτή την τιμή :-P

 

Everbuying 143€ (κουπόνι:Note3pro3)

Geekbuying 155€

Gearbest 165€

 

(πηγή: http://www.doctorandroid.gr/2016/08/prosfores-kinezika-2016.html?m=1)

 

Δεν νομίζω πως μπορείς να κάνεις λάθος με αυτό το κινητό.. :) ότι καλύτερο έχω δει σε αυτή την τιμή

Sent from my Redmi Note 3

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το google cloud για backup εφαρμογών και δεδομένων τους, ημερολογιο, επαφές, έγγραφα κλπ και αν θέλεις και φωτογραφίες και βίντεο τα κάνεις με το google photos
Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις και φωτογραφίες και βίντεο τα κάνεις με το google photos

 

Και όχι μόνο.. Αυτός απλά είναι ο δημοφιλεστερος τρόπος (και πιθανότατα ο καλύτερος).

 

Για iCloud πάντως αποκλείεται.

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω ενα καλό καινούργιο κινητο με συμφέρουσα τιμη.Έχω ακούσει οτι μπορείς να βρείς super κινητά απο Κινα για παράδειγμα με τις ιδιες δυνατότητες πολλες φορές η και καλύτερες με τα επώνυμα κινητά που χρυσοπληρώνει ο κόσμος ομως σε πολύ καλές και προσιτές τιμές.ποια ειναι η άποψή σας γιαυτο για παραδειγμα που σας παραθετω και αν γνωρίζετε καποια sites παρομια και αξιόπιστα :

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_361292.htmlhttp://www.gearbest.com/cell-phones/pp_361292.html

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το google cloud για backup εφαρμογών και δεδομένων τους, ημερολογιο, επαφές, έγγραφα κλπ και αν θέλεις και φωτογραφίες και βίντεο τα κάνεις με το google photos

 

Και όχι μόνο.. Αυτός απλά είναι ο δημοφιλεστερος τρόπος (και πιθανότατα ο καλύτερος).

 

Για iCloud πάντως αποκλείεται.

 

Sent from my Redmi Note 3

 

ευχαριστώ παιδια. βασικά τα contacts και τα data των εφαρμογών με ενδιαφέρουν πιο πολύ..να υπάρχει κάποιο backup σε περιπτωση που χασω ή χαλάσει το κινητό και δε μπορώ να πάρω backup από τη συσκευή! φωτογραφίες δε με πολυαπασχολεί. Ευχαριστώ πολύ και πάλι! το πως σεταρεται το google cloud με το android φαντάζομαι θα το βρω στο ιντερνετ..αλλιως μπορει να σας ξαναρωτησω(αφου έχω το κινητό στα χέρια μου). :)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να παίρνει κάθε χρόνο καινούριο κινητό, γιατί να μην δώσει τα διπλά δηλαδή 300 ευρώ και να το κρατήσει 2-3 χρόνια?

Ε ας δώσει 900 να το κρατήσει 9 χρόνια :)) δεν έχει λογική το σκεπτικό σου

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν έχει λογική. Φυσικά κινητάρα το redmi note 3 και το προτείνω και εγώ, αλλά εγώ αναφέρθηκα στην λογική του παίρνω ένα φτηνό κάθε χρόνο αντί ένα καλό premium για πολλά χρόνια. Τα premium κινητά έχουν περισσότερη υποστήριξη από τις εταιρίες τους, σίγουρα περισσότερα updates, καλή κατασκευή και φυσικά καλό hardware. Μου λέτε δηλαδή ότι θα σου κρατήσει το ίδιο ένα κινητό της τάξης 150-200 ευρώ από κίνα, με το oneplus 3 πχ? Προφανώς και όχι. Καταρχάς τα κινέζικα 90% πεθαίνουν με το λειτουργικό που έχουν πάρει από την στιγμή της πώλησής τους. Μπορείς βέβαια να μπλεχτείς με rom κλπ, αλλά δεν είναι για όλους τους χρήστες αυτό. Για παράδειγμα το Oneplus (ή και flagship από LG, Samsung κλπ) παίζει να σου κρατήσει άνετα 2 χρόνια περισσότερο καλής χρήσης σε σχέση με ένα φτηνό κινέζικο. Και μάλιστα αναφέρθηκα σε αυτή τη λογική επειδή πολύ απλά μου φαίνεται χαζό να παίρνεις κάθε χρόνο καινούριο φτηνό κινητό, ενώ μπορείς να έχεις premium εμπειρία χρήσης με περίπου τα ίδια λεφτά σε διάστημα 3-4 χρόνων.
Link to comment
Share on other sites

Ε χοντρικά να το πω στον 2ο χρόνο αυτό που πήρες τώρα 300 θα έχει τιμή χώμα οπότε και με τα ίδια λεφτά θα έχεις νέα συσκευή (γενικά είναι πιο πολύπλοκο φυσικά το θέμα, γιατί, πλέον, στα 2 3 χρόνια ε αλλάζουν πάρα πολλά)

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλος σκέφτεται να πάρει κινητό και να αφήσει στην άκρη το nokia 1020.

Ψάχνει για android με εξίσου καλή κάμερα και ποιοτικό.

Να κοιτάξω για oppo που έχω ακούσει ότι έχουν καλή κάμερα;

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ το Redmi Note 3 μου θα το κρατήσω 2 χρονάκια ακόμα. :p

Μια βάση υπάρχει σε αυτό που λες. Αλλά δεν πάει έτσι. Ξεχνάς αυτό που λέμε "value for money". Αν το Redmi το πάρεις από Ελλάδα είναι ένα πενηνταρι παραπάνω. Κατά την γνώμη μου και έτσι τα αξίζει. Επειδή είναι 50 ευρώ ακριβότερο όμως θα βγάλει περισσότερα χρόνια; :p

Άλλο παράδειγμα. Υπάρχουν κινητά με τον snapdragon 808 που κάνουν 200 (Nexus 5x), και άλλα που κάνουν 400 (LG v10). Και τα δύο εξαιρετικά με το v10 σαφώς ανώτερο. Θα βγάλει τα διπλάσια χρόνια όμως; :p

 

Είπες κάτι πολύ απόλυτο για κάτι πολύ γενικό..

 

Η premium εμπειρία χρήσης από την στιγμή που σκας το 300ρι - 400ρι, δεν κρατάει 3 χρόνια.

Και εγώ το s3 μου 350 το είχα πάρει και σε 3 χρόνια ήταν χειρότερο και από το τελευταίο κινέζικο των 100 ευρώ.

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

εγω αναμεσα σε αυτα τα δυο διαλεξα το samsung και δεν το μετανιωσα καθολου :)
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...