Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ, και εγώ στη ram κολλούσα, από θέμα των καταστημάτων έχεις πάει συσκευή για επισκευή για να ξέρω από θέμα εγγύησης τι παίζει. Από Κίνα σκεφτόμουν το Oneplus One και έχω φάει κόλλημα να πω την αλήθεια αλλά από εγγύηση δεν ξέρω.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα που αγοράζεις δεν ασχολείται με το σέρβις. Το γράφουν κιόλας. Μόνο τις 7 πρώτες μέρες που κάποια έχουν το doa. Δηλαδή εάν δεν δουλεύει τους το επιστρέφεις και σου δίνουν καινούργιο. Για σέρβις απευθύνεσαι στα εξουσιοδοτημένα σέρβις που βρίσκεις από το site της εκάστοτε εταιρείας. Απλά πρέπει να προσέξεις από το κατάστημα που αγοράζεις να έχει τουλάχιστον Ευρωπαϊκή εγγύηση.

Αυτήν την περίοδο έχω το OnePlus 2. Μέχρι στιγμής δεν έτυχε να χρειαστώ το σέρβις αλλά όσες φορές επικοινώνησα μαζί τους για κάποιο θέμα ήταν σχετικά γρήγοροι στην απόκριση. Για σοβαρά προβλήματα υπάρχουν και οι Έλληνες moderators που βοηθάνε στο να επιτευχθεί καλύτερη εξυπηρέτηση εάν κάτι πάει στραβά. Γενικά υπάρχει μία καλή εικόνα και στο επίσημο Community της OnePlus και προβλήματα software λύνονται εύκολα με την βοήθεια των εκεί συμφορουμιτών. Ένας φίλος που έχει το OnePlus One είναι πολύ ευχαριστημένος. Απλά θεωρώ την τιμή του, για κινητό του 2014, αρκετά υψηλή. Επίσης να έχεις στα υπόψιν ότι OnePlus κινητά να αγοράσεις μόνο από το επίσημο Ελληνικό site για να έχεις και την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρισμένο σκεφτόμουν το Oneplus One γιατί 1) δεν έχω paypal, 2) είναι αρκετά τα 300€ για κινητό του '14 συμφωνώ. Κλίνω προς το G3 μάλλον στο 32αρι, αλλά θα δω όπως είπα δεν το βιάζομαι. Σε ευχαριστώ πολύ ήσουν κατατοπιστικότατος.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βιάζεσαι τότε ξαναψάξτο όταν είναι να πάρεις γιατί θα έχουν αλλάξει σίγουρα οι τιμές και τα κινητά που θα βρίσκεις στα λεφτά που διαθέτεις και εμείς εδώ είμαστε να βοηθήσουμε. :)
Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap

Θέλω ένα κινητό για μια φίλη μέχρι 200€ και βρήκα αυτά τα 2...ποιο είναι ποιο καλό. ..?Τα στατιστικά δείχνουν το meizu πάντως...εσείς τι λέτε?

 

Στάλθηκε από το SM-A700F μου

Link to comment
Share on other sites

Σαφέστατα το m2 note..διπλάσια rom και μισό γιγα ram επιπλέον από το j5.

Ιδανικό για κοπέλα επίσης είναι και το P8 lite καθώς και το galaxy A5 2015 που κυμαίνονται στο μπατζετ σου

Link to comment
Share on other sites

To zero δεν ειναι πολυ καλο, μονο εξωτερικα ειναι ωραιο

Καλυτερα διαλεξε moto g 3rd/j5/p8 lite/meizu m2 note

Αυτα ειναι τα καλυτερα που μπορεις να παρεις με 200

Link to comment
Share on other sites

Το j5 προσωπικά θα το απέκλεια λόγω των 8gb rom.Ειναι πολύ λίγα για τα σημερινά δεδομένα των εφαρμογών που χρησιμοποιούν συνήθως οι περισσότεροι πχ facebook,viber,browsing κτλ και σύντομα θα είσαι στο όριο με τον χώρο.Sd οκ παίρνει αλλά δε σώνεται 100% η κατάσταση.Οπότε εγώ θα κοιτούσα μεταξύ A5 και meizu
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι εκεινο που μας οδηγει να αποφασισουμε για την αγορα ενος κινητου ,τα χαρακτηριστικα ενος λειτουργικου συστηματος και η ασφαλεια του ή τα χαρακτηριστικα μιας συσκευης με τα οποια προβληματα αντιστοιχα ; Τελικα ποσο συνηδειτοποιημενοι καταναλωτες ειμαστε ? Ποσο ευκολα παρασυρομαστε απο μια κομψη συσκευη και τι τελικα θελουμε απο ενα κινητο που σημερα τα χαρακτηριστικα του δεν μπορει να τα "τελειωσει " καποιος μεσος καταναλωτης ; :worry:
Link to comment
Share on other sites

O Αριστοτέλης προσδιορίζει την ευδαιμονία σύμφωνα με την Πλατωνική αντίληψη: Η ανεμπόδιστη επιδίωξη του έργου, για το οποίο ο άνθρωπος προορίζεται. Ποιο είναι όμως το έργο που προορίζεται ο άνθρωπος; Μόνο εκείνο που αποτελεί ιδιαίτερο χαρακτηριστικό του ανθρώπου και δεν υπάρχει στα άλλα έμβια όντα.

Πολλοί άνθρωποι συσχετίζουν την ευτυχία με πράγματα που είναι υλικά και απτά.

Ό,τι εξασφαλίζει την υγεία του σώματος, η τροφή και τα υλικά αγαθά είναι απαραίτητα βέβαια, αλλά δεν είναι αυτά που οδηγούν σε μια «ανθρώπινη ευτυχία». Είναι απολύτως αναγκαία μα όχι και ικανά για την επίτευξή της.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα... :D

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι εκεινο που μας οδηγει να αποφασισουμε για την αγορα ενος κινητου ,τα χαρακτηριστικα ενος λειτουργικου συστηματος και η ασφαλεια του ή τα χαρακτηριστικα μιας συσκευης με τα οποια προβληματα αντιστοιχα ; Τελικα ποσο συνηδειτοποιημενοι καταναλωτες ειμαστε ? Ποσο ευκολα παρασυρομαστε απο μια κομψη συσκευη και τι τελικα θελουμε απο ενα κινητο που σημερα τα χαρακτηριστικα του δεν μπορει να τα "τελειωσει " καποιος μεσος καταναλωτης ; :worry:

 

Όλα είναι θέμα μάρκετινγκ και κατά πόσο μπορούμε να επεξεργαστούμε πληροφορίες για ένα προιόν απο το πόσο φύκι είναι ή μεταξωτή κορδέλα.

Όσο συνηδειτοποιημένοι πολίτες είμαστε, άλλο τόσο και καταναλωτές. Λειτουργούμε ως επί το πλείστον με την ψυχολογία της μάζας.

Link to comment
Share on other sites

Σε vickmall & minideal σίγουρα μπορείς να κάνεις αγορές χωρίς περιορισμούς.

Σε αυτη την περίπτωση έχεις τεράστιο εύρος επιλογών.

Δεν ξέρω να σου προτείνω κάποιο, αλλά με αυτό το ποσό που διαθέτεις, οφείλεις να πάρεις κάτι καλύτερο από αυτο που θα πάρω εγω με 150.

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. ψάχνω για συσκευή από Κίνα που να δουλεύει απροβλημάτιστα χωρίς να πρέπει να κάνω το παραμικρό. Εννοώ να μην περάσω άλλη ρομ, να δέχεται αναβαθμίσεις χωρίς να χάνω τίποτα, να έχει official multilanguage, να είναι λες και προορίζεται για Ευρωπαϊκή αγορά. . Θέλω να έχει από 2 ραμ και πάνω και εσωτερική από 16 γιγα και πάνω. Αν έχει ντιουαλ σιμ και καρτα σιμ ακόμα καλύτερα.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα g4 αλιως το redmi μονο για μπαταρια καμερα δε νομιζω να ναι πολυ καλη
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. ψάχνω για συσκευή από Κίνα που να δουλεύει απροβλημάτιστα χωρίς να πρέπει να κάνω το παραμικρό. Εννοώ να μην περάσω άλλη ρομ, να δέχεται αναβαθμίσεις χωρίς να χάνω τίποτα, να έχει official multilanguage, να είναι λες και προορίζεται για Ευρωπαϊκή αγορά. . Θέλω να έχει από 2 ραμ και πάνω και εσωτερική από 16 γιγα και πάνω. Αν έχει ντιουαλ σιμ και καρτα σιμ ακόμα καλύτερα.

 

Πολλα υπαρχουν και πολλα θα σου προταθουν. Σημασια ομως εχει να παρεις και ενα κινητο που θα το κανεις κεφι και θα το νοιωθεις ομορφα στο χερι και στο ματι.

Εγω για αρχη θα σου προτεινω ενα κινητο που συμφωνα με οσα εχεις εσυ γραψει, το φωτογραφιζεις! LEAGOO elite 5._

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αφού αλλάζεις κάθε δίμηνο, δεν έχει νόημα να σου προτείνουμε συσκευή ...

Ξεκίνα με μια όποια να ναι.

Στο δίμηνο άλλη.

Στο άλλο δίμηνο άλλη.... κ.ο.κ.

Θα τις δοκιμάσεις όλες και θα είσαι ευτυχισμένος!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...