Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H απόφαση σου να βασιστεί κυρίως στο ποιό μέγεθος οθόνης (και συνολικά συσκευής) προτιμάς. Οι 4.3 ίντσες (περιέργως) δείχνουν λίγες στην σημερινή multimedia χρήση. Το "μικρό" είναι μια πανίσχυρη, εξαιρετικά καλοκατασκευασμένη, αλλά ελαφρώς γερασμένη ναυαρχίδα, το "μεγάλο" είναι πιό σύγχρονο, 64-bit και (μάλλον) θα έχει περισσότερο μέλλον στις αναβαθμίσεις, αν και το "μικρό" τα πάει περίφημα. ΑΝ πάντως δεν ενοχλούν οι "μονο" 4.3 ίντσες, το Z1c έχει μιά απίστευτη αίσθηση στο χέρι λόγω σουλουπιού και εξαιρετικών υλικών.

 

A, να λάβεις υπόψη και το σημαντικό (για πολλούς, αλλά όχι για όλους) πρόβλημα του Μ4, της λιγοστής ελεύθερης μνήμης για εγκατάσταση εφαρμογών.

 

Το σκέφτομαι κι εγώ το Μ4, αλλά χρειάζομαι αρκετή μνήμη για τις εφαρμογές.... Τι μνήμη έχει ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια δεν ξερω αν το εχετε παρατηρησει αλλα το Huawei Honor 4C , huawei honor 6,

δεν εχουν πουθενα το λογοτυπο της Huawei και το σημα της (εχουν γραμμενο μονο το honor ) , καθως ουτε υπαρχουν στο επισημο site της Huawei σε αντιθεση με το Huawei Ascend P8 Lite που υπαρχει .

 

μπας και ειναι καμια θυγατρικη της Huawei η honor.

Link to comment
Share on other sites

Για 20 ευρώ πιστεύω ότι αξίζουν τα παραπάνω πλεονεκτήματα εσύ τι λες; Ο τετραπύρηνος έχει διαφορά μεγάλη με τον διπύρηνο;

 

Σίγουρα θα έχει διαφορά και θα τρέχει καλύτερα τις εφαρμογές. Εγώ το 532 θα διάλεγα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Lg g3,z3 compact

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνομαι για καινουργιο κινητο και ειμαι αναμεσα στα δυο αυτα.Με ενδιαφερει περισσοτερο πλοηγηση στο internet και το gps.Ποιο απο τα δυο προτεινετε;; (εγω ετσι οπως το εψαξα μου φαινεται καλυτερο το Meizu)

 

Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ των δύο. το meizu είναι κλάσεις ανώτερο σε όλα

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο skroutz ότι βγήκε δίκαρτο m4 με 16αρα μνήμη. Ξέρει κανείς κάτι ή το έχει αγοράσει;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Lg g3,z3 compact

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αυτά λες είναι καλύτερα από S6 ; Επίσης σε κάποιο από αυτά υπάρχει περίπτωση για dual sim να παίρνει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια....Έπεσε και έσπασε η μισή οθόνη από το κινητό μου(Lumia 920) και χρειάζομαι άμεση αντικατάστασή του(να μπορώ να το πάρω τώρα δηλαδή). Γενικά κρατάω τα κινητά 3-4 χρόνια (είχα σκοπό να κρατήσω το 920 ως τα Χριστούγεννα) και ζητάω κάποια πρόταση (από κατόχους κατά προτίμηση) με τα εξής χαρακτηριστικά:

ΤΙΜΗ: εως 350 ευρώ

ΟΘΟΝΗ: 5" έως 6" να φαίνεται κάτω από τον ήλιο

ΚΑΜΕΡΑ: άνω του μέσου όρου, νυχτερινές χωρίς φλας, πολλές manual ρυθμίσεις, μάλλον με OIS

ΜΠΑΤΑΡΙΑ: 2 μέρες άνετα (κάμερα, browsing WiFi)

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ: τουλάχιστον 1 μετά την lollipop/windows 10

ΕΓΓΥΗΣΗ: να υπάρχει αξιόπιστη αντιπροσωπεία Ελλάδα

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ακριβώς τα ίδια κινητά με διαφορά το 4c είναι 5 και το 4x 5.5 inches. Εγω προσωπικά επειδή το κοιτάω κιόλας θα έπερνα το 4x από άμαζον. Γίνεται όμως να κάνεις αγορές απο εξωτερικό ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι,

ειμαι αναμεσα στο Huawei P8 Lite και στο Lenovo S60 που μου προτεινατε παραπανω.Ειναι γενικα αξιοπιστες οι μαρκες αυτες? γιατι διαβαζω ολων των ειδων σχολια.

εχετε να προτεινετε κατι αλλο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τωρα με ολα αυτα απο οσο ξερω δεν μπορουμε να κανουμε αγορες απο εξωτερικο; Επειδη βλεπω πολλους που ψαχνονται για κινητα απο κινα τι παιζει; Επιτρεπονται τελικα οι αγορες η οχι; Απο οσο ξερω απο EBAY και ΑΜΑΖΟΝ δεν μπορουμε. Ξερει κανεις τι ισχυει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχουν αντίστοιχα θέματα τόσο για paypal όσο και για τα C.C δεν υπήρχε λόγος να ανοιχτεί και άλλο σε άσχετο κιόλας topic.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχουν αντίστοιχα θέματα τόσο για paypal όσο και για τα C.C δεν υπήρχε λόγος να ανοιχτεί και άλλο σε άσχετο κιόλας topic.

 

Και που ειναι αυτα τα θεματα και δεν μπορω να τα βρω; :p

Οσο για το θεμα αλλαξτε τοπικ δεν ηξερα π να το βαλω. Παντως αν μπορεις στειλε τα θμετα που αναφερονται γιατι οσο και να εψαξα δεν βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ανοίγω αυτό το θέμα μιας και δε βρήκα κάτι αντίστοιχο και θέλω να πάρω κάποια από τις 2 συσκευές και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

ενα σχετικο κυριως για paypal αλλα λενε και αλλα μεσα ειναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6224270#post6224270

γινεται χαμος με τα θεματα θελει ψαξιμο και εγω ολο τα χανω και τα ψαχνω συνεχεια :lol::lol::lol:

αλλο σχετικο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1434&page=803

και αλλο σχετικο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398525&page=9

νομιζω ειχα δει και για τα C.C αμα το βρω θα στο βαλω και εδω.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...