Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ αυτά τα χρήματα δεν μπορείς να πάρεις τίποτα της προκοπής από Ελλαδα.

Τα χαρακτηριστικά που έχουν είναι για να κλαινε και οι πέτρες.

"Στιψε" την τσέπη σου και ανεβα ένα 10-ρικο και κάνε λίγη υπομονη 10-15 μέρες να σου ρθει και παρήγγειλε το από Κινα, για χεις μία αξιολογη συσκευή αυτά τα χρήματα..;)

http://www.vickmall.com/doogee-x5-pro-4g-lte-mtk6735-quad-core-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-ips-hd-screen.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους δυο... Όμως απο κινα δεν μπορώ να παραγγείλω λογω προβληματος με το paypal... Το vkworld το ειχεσε ενα μαγαζι εδω στην Ελλάδα 56 € αλλα τωρα δεν , ειναι διαθεσιμο... Για to Doogee X5 pro ειναι πολλα τα λεφτα... Για το doogee galicia x5 ξερετε τιποτα;
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ακόμα πρόβλημα με τα CC και τις αγορές με paypal?? :blink:

Θα ζω σε άλλη χώρα εγώ..:wacko: :p

Το μπάτζετ σου είναι 50-60 και τη συσκευή που σου πρότεινα με 74 €, τη βρίσκεις, άντε με 68 ευρώ, από εδώ:

http://www.dx.com/p/doogee-x5-pro-quad-core-android-5-1-4g-phone-w-5-0-ips-hd-2g-ram-16gb-rom-otg-gps-white-852411506?utm_rid=28296997&utm_source=sas#.V0m3oc_l7qA

και είναι η μέρα με τη νύχτα με αυτές που αναφέρεις εξ αρχής...:dizzy: :confused:

Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά..:X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, σκέφτομαι να αλλάξω το Asus Zenfone 2 που έχω λόγο μπαταρίας.

Το Zenfone 2 είναι άψογο σε όλα του αλλά είχα καλομάθει και η μπαταρία του δε με καλύπτει.

 

Τι μου προτείνατε και γιατί;

Με ενδιαφέρουν κυρίως: Καλή οθόνη, μπαταρία και κάμερα.

Προφανώς και τα χαρακτηριστικά αλλά από την στιγμή που θα μου βγάλει 1+ χρόνο χωρίς τα παραμικρά κολλήματα, μου αρκεί.

Θέλω όμως να μπορεί να ανταποκριθεί άνετα σε ότι παιχνιδάκι και αν του βάλω.

 

Πολύ καλές επιλογές βλέπω τα LeTV Le1 Pro και LeTV Le2 (το απλό).

Μεταξύ αυτών, ποιο προτείνεται;

 

Το πρώτο έχει καλύτερο επεξεργαστή και 1GB παραπάνω RAM αλλά το δεύτερο έρχεται με 6.01, καλύτερη κάμερα και καλύτερη οθόνη (πιθανόν).

Επίσης σκέφτομαι ότι επειδή δεν είναι 2k θα έχει καλύτερη μπαταρία.

 

Τέλος, έχετε να προτείνει κάποιο άλλο στα ίδια χρήματα εξίσου ανταγωνιστικό;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Edited by antonis995
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να μην σε ξαναχτυπήσει ή ασθένεια της " μπαταριοτελειωνειγρηγοριασης " , το xiaomi redmi note 3 pro είναι ο καλύτερος 'γιατρος", με μία συνολική εμπειρία χρήσης απίστευτη.

Το le 1 pro είναι η περσινή ναυαρχίδα της εταιρείας που σημαίνει ότι είναι πολύ προσεγμένη ενώ το le 2 το φθηνό φετινό της μοντέλο, για το οποίο δεν έχουμε ακόμα αρκετα ικανό μέγεθος "δείγματος", χωρίς να σημαίνει ότι δε μπορεί να αποδειχθει εξαιρετική συσκευή.

Απ το xiaomi αντίθετα, υπάρχει τεράστιο ( και υπερ-ικανοποιημενο).

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Οντως πιο λογικη επιλογη φαινεται το Lenovo P70 εχει ολα αυτα που θες.

Τωρα αν εισαι διατεθειμενος να δωσεις λιγα παραπανω μπορει να βρεις κατι ακομα

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να μην σε ξαναχτυπήσει ή ασθένεια της μπαταριοτελειωνειγρηγοριασηw, το xiaomi redmi note 3 pro είναι ο καλύτερος 'γιατρος", με μία συνολική εμπειρία χρήσης απίστευτη.

Το le 1 pro είναι η περσινή ναυαρχίδα της εταιρείας που σημαίνει ότι είναι πολύ προσεγμένη ενώ το le 2 το φθηνό φετινό της μοντέλο, για το οποίο δεν έχουμε ακόμα αρκετα ικανό μέγεθος "δείγματος", χωρίς να σημαίνει ότι δε μπορεί να αποδειχθει εξαιρετική συσκευή.

Απ το xiaomi αντίθετα, υπάρχει τεράστιο ( και υπερ-ικανοποιημενο).

 

Πολύ καλό το Xiaomi. Η αλήθεια είναι πως το έχω στο μυαλό μου απλά έχει χειρότερο επεξεργαστή και σαν design μου αρέσουν καλύτερα τα LeTV.

 

Κάτι άλλο, υπάρχουν πολλά Κινέζικα μέσα; Για παράδειγμα το Asus, από τη στιγμή που του άλλαξα ROM σε EU, είναι σαν οποιοδήποτε τηλέφωνο και δεν έχει πουθενά μα πουθενά κάτι στα Κινέζικα.

 

Ξέρω ότι για τα Xiaomi υπάρχει η Ελληνική ROM, αλλά η μεταφρασμένη Mi Home εφαρμογή που κατέβασα, πάλι γεμάτη κινέζικα ήταν.

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι θα ήθελα κατά προτίμηση κάποιο δίκαρτο.

Edited by antonis995
Link to comment
Share on other sites

Χειρότερο επεξεργαστή?

Είναι τουλάχιστον αστείο αυτο.

Το τηλέφωνο έχει έναν από τους καλύτερους επεξεργαστές και gpu με άφθονη επεξεργαστική ισχυ, που δεν κολλάει πουθενά και σε όλα τα υπόλοιπα, άψογο.

Αν περάσεις την Ελληνικη ρομ, αλλά και αν το παραγγείλεις με την global, δεν περιέχει ίχνος κινεζιας.

Δικαρτο επίσης, έχουμε...

 

@navi55, δεν κατάλαβα το λόγο που έβαλες "χέρι" στο προηγούμενο μήνυμα μου...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Χειρότερο επεξεργαστή?

Είναι τουλάχιστον αστείο αυτο.

Το τηλέφωνο έχει έναν από τους καλύτερους επεξεργαστές και gpu με άφθονη επεξεργαστική ισχυ, που δεν κολλάει πουθενά και σε όλα τα υπόλοιπα, άψογο.

Αν περάσεις την Ελληνικη ρομ, αλλά και αν το παραγγείλεις με την global, δεν περιέχει ίχνος κινεζιας.

Δικαρτο επίσης, έχουμε...

 

@navi55, δεν κατάλαβα το λόγο που έβαλες "χέρι" στο προηγούμενο μήνυμα μου...:blink:

 

Εννοώ σχετικά με το άλλο. Προφανώς και είναι καλός επεξεργαστής και πιστεύω ότι θα με καλύψει.

 

Είχε και έχει πρόβλημα. Για κάποιο λόγο δε φαίνεται όλο. Ακόμα και στο quote που έκανα, αν δεις, έσβησα σε ένα σημείο και έβαλα ένα w. Μέχρι εκεί εμφανίζεται το μήνυμα σου όπως και το δικό μου πριν προσθέσω το w.

 

Το w είναι τυχαίο, δε σημαίνει κάτι. Απλά αυτό πάτησα εκείνη τη στιγμή :P

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει πολυ η μπαταρια και η καμερα. Οχι η αποδοση απαραιτητα στο top. Το οριο των χρηματων ειναι τα 500€. Samsung δεν θελω σιγουρα. Ειμαι ανοιχτος και στο ενδεχομενο να παρω απο Κινα αν υπαρχει καποια καλη προταση.
_ILiDAN_
Link to comment
Share on other sites

καλημερα-καλησπερα παιδια.

μετα απο 2,5 χρονια με το Xperia M,σε κανα μηνα θα χρειαστει να αλλαξω κινητο.το μπατζετ ειναι στα 250(+-20).

εχω καταληξει στα δυο κινητα του τιτλου.

Ειμαι πιο πολυ προς το Samsung.τα ειδα και τα 2 απο κοντα.το σαμσουνγκ με κερδισε με την "πρωτη ματια".Πανεμορφο,με στιβαρη κατασκευη και εχει και Super amoled οθονη που μου αρεσει πολυ.

αγορες απο Κινα(π.χ. Xiaomi) εχουν αποκλειστει για πολλους λογους.

γενικα οι απαιτησεις που εχω ειναι:

1)καλες καμερες(μπροστα και πισω)

2)θα παιζω hearthstone,Οποτε με νοιαζει να το τρεχει οσο γινεται καλυτερα

3)ραδιοφωνο

4) γενικα οσο γινεται καλυτερο browsing χωρις λαγκαρισματα

5)χαμηλο Sar(νομιζω οτι και εδω το Samsung ειναι πολυ καλυτερο)

6)χρησιμοποιω εφαρμογες οπως facebook,instagram,twitter κλπ

Σας ευχαριστω πολυ, περιμενω την αποψη σας κυριως για τα 2 κινητα του τιτλου :)

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πολυ σκέψη Θα πήγαινα στο Α5.Πιο στιβαρη κατασκευή πιο καλή οθόνη,παρά πολύ καλό δείκτη Sar σε αντίθεση με τη Huawei που συνήθως το sar φτάνει στο θεο.πολύ καλη διάρκεια μπαταρίας,το Α5 γενικά είναι πολυ ολοκληρωμένη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φίλε Samsung. Είναι το καλύτερο που κυκλοφορεί. Μου το έχει πει και ο αδερφός μου που ακόμα αποθηκεύει τις επαφές στην κάρτα sim.
Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πολυ σκέψη Θα πήγαινα στο Α5.Πιο στιβαρη κατασκευή πιο καλή οθόνη,παρά πολύ καλό δείκτη Sar σε αντίθεση με τη Huawei που συνήθως το sar φτάνει στο θεο.πολύ καλη διάρκεια μπαταρίας,το Α5 γενικά είναι πολυ ολοκληρωμένη συσκευή.

 

αν μου επιτρεπεις στις ναυαρχιδες η huawei συχνα προσεχει το σαρ,

απο την αλλη η σαμμυ εκει μας αγαπα και στα φτηνα μοντελα της

 

pdf καθε κινητου να δει το sar eu

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

@navi55, δεν κατάλαβα το λόγο που έβαλες "χέρι" στο προηγούμενο μήνυμα μου...:blink:

 

Το μήνυμά σου με τον τρόπο που το έγραψες δεν εμφανίζεται ολόκληρο, δεν ξέρω αν μόνο εσύ το βλέπεις ολόκληρο.

Αυτό το πρόβλημα δημιουργείται όταν δεν είναι σωστός ο τρόπος γραφής από σημεία στίξης, κενά, χαρακτήρες κλπ. Αν έχεις κάποια άλλη απορία μπορείς να μου στείλεις pm.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς, μου απάντησε και άλλο ένα παιδί προηγουμένως.

Το ίδιο είδα σήμερα στο θέμα του redmi note 3 pro.

Υπήρχαν links φωτογραφιών, τα οποία δεν εμφανιζόντουσαν στο ποστ ενός άλλου παιδιού, αλλά κάνοντας παράθεση το μήνυμά του, τα έβλεπα κανονικά....:blink: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ωραια παιδια.σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

σε ενα μηνα περιπου θα παρω το a5 2016 :)

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα την άποψη σας έχω βρει πολλά και διάφορα για το k10 με την μια Sim άλλα λιγο που έψαξα το dual sim κ10 έχει τεράστιες διαφορές .

 

Αλλο CPU / GPU το ενα εχει SPU το αλλο οχι :) κτλ κτλ , αναφέρω τα CPU Qualcomm MSM8916 VS Mediatek MT6753

Υπόψην ημουν ready για το Magnaπου το εχει ενας συναδελφος και είναι happy αλλα ...

 

Για να καταλάβετε της απετησεις μου το τώρα κηνιτό μου ειναι ενα Dooge dg310 και απο θέμα επιδόσεων ειμαι οκ εκτός του χωρου :D

Θα ηθελα ομως να εχει ανθρωπινη καμερα και να ακουγετε οταν χτυπαει και αυτονομία που το dg310 απο οταν του εβαλα το android5 εχει μετα βιας 8 ωρες .

 

Η τιμή που το βρισκω ειναι 150 ευρω περίπου και οχι 250 οπότε οτι σχολειο / αλλες επιλογες στα 150 περιπου

Ευχαριστω

Edited by mrkaza
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες τέρας μπαταρία αλλά σε λογικά πλαίσια, τοτε ανάμεσα στα 2, p9 από εμένα, νομίζω τα συνδυάζει και τα 2 αν αναλογιστεί κανείς τα μέχρι τώρα σχόλια κατόχων που πέρασαν από τα χέρια τους αρκετές πρόσφατες ναυαρχίδες. Τοσα χρηματα για αγορά από Κίνα δεν νομιζω οτι αξίζει να δώσεις εκτός και αν θες να πάρεις τις εκδόσεις με 64GB, οπότε καλύτερα στην περίπτωση αυτή κοίτα από Amazon. Εφόσον απορρίπτεις Samsung, τότε εναλλακτική επιλογή είναι το lg g5. Και το lg v10 καλη επιλογή, αλλά από μπαταρία...άστα να πάνε. Προσωπική άποψη είναι τα huawei είναι πιο ποιοτικα κινητά από τα lg τόσο όσον αφορά το υλικό, όσο και το λογισμικό.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...