Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι φυσικα... upgrade παντα. Αυτη ειναι η διαδικασία που δινει η sony ουτε θα μπω ποτε στην διαδικασία να ξαναστηνω το κινητό σε καθε firmware upgrade. Ας το φτιάξουν σωστά να καθαρίζει τα σκουπίδια αν ειναι αυτό το προβλημα. (που δεν νομιζω, χαμος εχει γινει στο internet με το stability του nougat)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι φυσικα... upgrade παντα. Αυτη ειναι η διαδικασία που δινει η sony ουτε θα μπω ποτε στην διαδικασία να ξαναστηνω το κινητό σε καθε firmware upgrade. Ας το φτιάξουν σωστά να καθαρίζει τα σκουπίδια αν ειναι αυτό το προβλημα. (που δεν νομιζω, χαμος εχει γινει στο internet με το stability του nougat)

 

ειναι πολυ απλο κατεβαζεις το Xperia Companion στον υπολογιστη σου πηγαινεις μολις το συνδεσεις δημηουργια αντιγραφου ασφαλειας

τηλεφωνικο καταλογο

μηνυματα

ηχους

αλλα που ειναι ολα συδεμενα τα δυκτια του wifi και αλες ρυθμισεις

τα κανεις back up

μετα πηγαινεις και κανεις επιδιορθωση λογισμηκου

μολις τελειωσεις πας

επαναφορα διπλα και σου περναει

καταλογο

μηνυματα

μουσικη

αλλα

και το κινητο σου ειναι μια χαρα μετα

οποτε δεν στινεις το κινητο απο την αρχη γιατι θα ειναι οπως ηταν πριν με ενα ristart μετα την επαναφορα αρχειων απο το προγραμα 3 κλικ δεν μπορεις να διαθεσεις

Link to comment
Share on other sites

Οχι φυσικα... upgrade παντα. Αυτη ειναι η διαδικασία που δινει η sony ουτε θα μπω ποτε στην διαδικασία να ξαναστηνω το κινητό σε καθε firmware upgrade. Ας το φτιάξουν σωστά να καθαρίζει τα σκουπίδια αν ειναι αυτό το προβλημα. (που δεν νομιζω, χαμος εχει γινει στο internet με το stability του nougat)

Συμφωνώ με Sfortis, είναι απίστευτα βαρετό ναι στηνεις κινητό απο την αρχή, πιστεύω ότι λάθη υπάρχουν θα τα φτιάξουν με πρόσθετες ενημερώσεις μελλοντικά. (σου έχω στείλει και pm)

 

Έχετε μάθει αν τα Ζ5 θα πάρουν 7.1;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βγάζει ένα χ επάνω από το σήμα της κινητής τηλεφωνίας και όταν ανοίγω δεδομένα φεύγει

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα πάρουμε 7.1.1 γιατί εμένα γράφει στο λογισμικό η επόμενη έκδοση 7.0 ενώ έχω την 7

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βγάζει ένα χ επάνω από το σήμα της κινητής τηλεφωνίας και όταν ανοίγω δεδομένα φεύγει

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα πάρουμε 7.1.1 γιατί εμένα γράφει στο λογισμικό η επόμενη έκδοση 7.0 ενώ έχω την 7

 

Και μένα χ έχει πάνω στο σήμα, έτσι είναι η νέα σχεδίαση.

Ναι εντάξει και μένα έτσι γράφει για το επόμενο λογισμικό αλλά δεν ξέρω αυτό κατά πόσο σημαίνει ότι θα πάρει το 7.1

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, θα πάρει όλες τις αναβαθμίσεις μέχρι το τέλος της 7. Δεν θα προχωρήσει σε 8.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, θα πάρει όλες τις αναβαθμίσεις μέχρι το τέλος της 7. Δεν θα προχωρήσει σε 8.

Αφήστε να δούμε και βλέπουμε σε εμενα προς το παρόν καλά πάει φτου φτου φτου σκορδα

Link to comment
Share on other sites

Πως μου φένεται ότι τρώει πιο γρήγορα την μπαταρία ? Στην 7.0 30 ώρες και 3 λεπτά ανοικτό καλά είναι ?
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το roll-out για το 32.3.A.0.378 minor update

Ίσως να διορθωθούν κάποια bug.

 

Προσωπικά έχω θέμα με τον ήχο κλήσης, χτυπάει το πρώτο χτυπημα κανονικά και τα υπόλοιπα πολύ χαμηλά.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το roll-out για το 32.3.A.0.378 minor update

Ίσως να διορθωθούν κάποια bug.

 

Προσωπικά έχω θέμα με τον ήχο κλήσης, χτυπάει το πρώτο χτυπημα κανονικά και τα υπόλοιπα πολύ χαμηλά.

 

Λοιπόν, με τους ήχους , είχα πρόβλημα μόνο στην αφύπνηση. Έκανα hard reset και έφτιαξε. Νομίζω ότι οι ήχοι παίζουν κάπως χαμηλά σε γενικές γραμμές, αλλά όχι σε σημείο να πεις ότι έχει πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητό έχει μέσα στο μενού να κάνει backup ότι επιλέξεις εσύ στην κάρτα sd.επηδη δεν εχω pc εαν κ εφοσον κανω ενα hard reset για να περάσω καθαρά την αναβάθμιση κ μετά να εγκαταστήσω το backup που θα υπάρχει απο την 6 στην 7 θα τα περάσει αυτα που λέει; Δηλαδή επαφές μυνηματα κ εφαρμογές πού είχα;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνετε επαναφορά ρυθμίσεων, μην ξεχάσετε μετά να κλείσετε τη δημιουργία backup στη google και μετά restart, γιατί αυτή η επιλογή τρώει τη μπαταρία με το μπουρί της σόμπας. (γνωστό θέμα σε όλα τα κινητά από εποχής ΜΜ).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή θα έρθουν τα fixes

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι κάνετε επαναφορά ρυθμίσεων, μην ξεχάσετε μετά να κλείσετε τη δημιουργία backup στη google και μετά restart, γιατί αυτή η επιλογή τρώει τη μπαταρία με το μπουρί της σόμπας. (γνωστό θέμα σε όλα τα κινητά από εποχής ΜΜ).

 

Επιδη το πέρασα μέσω του υπολογιστή με καθαρή εγκατάσταση που είναι αυπό με την Google

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή θα έρθουν τα fixes

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επιδη το πέρασα μέσω του υπολογιστή με καθαρή εγκατάσταση που είναι αυπό με την Google

 

Ρυθμίσεις> αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά>δημιουργία backup (προς το τέλος είναι κάπου)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά>δημιουργία backup (προς το τέλος είναι κάπου)

σε ευχαριστω πολυ εγω εκλησα το αυτοματη επαναφορα που ειχε αλα ηταν ανενεργα ολα τα αλα

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό η μπαταρία δεν πέφτει με τίποτα σε αδράνεια παρά μόνο όταν ενεργοποιηθεί η οθόνη δηλαδή ξεκινάς να το δουλεύεις. Δεν εχω εντοπίσει να μου τρώει την μπαταρία κάτι.

Ενεργοποιημενο το έχω αλλά δε νομίζω να κάνει κάτι στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό η μπαταρία δεν πέφτει με τίποτα σε αδράνεια παρά μόνο όταν ενεργοποιηθεί η οθόνη δηλαδή ξεκινάς να το δουλεύεις. Δεν εχω εντοπίσει να μου τρώει την μπαταρία κάτι.

Ενεργοποιημενο το έχω αλλά δε νομίζω να κάνει κάτι στην μπαταρία.

 

Όσο το είχα στο on, τα google services θερίζαν τη μπαταρία. Ήαν πολύ ψηλά. Μόλς το έκλεισα (και επανεκίνηση μετά) τα ποσοστά άρχισαν να πέφτουν. Την ίδια συζήτηση κάναμε και όταν είχε έρθει η αναβάθμιση σε ΜΜ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 17 Ιανουαρίου που πήρα την 7, ο Google Chrome ήταν 4,66MB, σήμερα ήρθε ενημέρωση για τον Chrome που ήταν 60MB και πήγε στα 144!

Εσάς πόσο χώρο καταλαμβάνει; Κάποιο bug πρέπει να ήταν

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 17 Ιανουαρίου που πήρα την 7, ο Google Chrome ήταν 4,66MB, σήμερα ήρθε ενημέρωση για τον Chrome που ήταν 60MB και πήγε στα 144!

Εσάς πόσο χώρο καταλαμβάνει; Κάποιο bug πρέπει να ήταν

Εμενα ειναι 25 τωρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

για τι πράγμα μιλάτε? για τον χώρο που δειχνει στα apps? η την ram που καταλαμβανει? και στις δυο περιπτώσεις ο καθένας θα δει διαφορετικά νουμερα ανάλογα με την cache που εχει, τα tabs που ειναι ανοικτά κτλ.
Link to comment
Share on other sites

για τι πράγμα μιλάτε? για τον χώρο που δειχνει στα apps? η την ram που καταλαμβανει? και στις δυο περιπτώσεις ο καθένας θα δει διαφορετικά νουμερα ανάλογα με την cache που εχει, τα tabs που ειναι ανοικτά κτλ.

 

Εγώ κατάλαβα για χώρο που καταλαμβάνει, όχι ραμ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα για χώρο που καταλαμβάνει, όχι ραμ

 

ο χώρος συμπεριλαμβάνει και τα data, οχι μονο την εφαρμογη. Οποτε ο καθένας θα δει διαφορετικά νουμερα.

 

(240mb λεει εδω)

Link to comment
Share on other sites

ο χώρος συμπεριλαμβάνει και τα data, οχι μονο την εφαρμογη. Οποτε ο καθένας θα δει διαφορετικά νουμερα.

 

(240mb λεει εδω)

 

Προφανώς... απλά το πόσταρα επειδή το ρώτησε ο φίλος.

Λοιπόν, αγόρασα τρίποδο για κινητό. Έτσι για πλάκα, επειδή το βρήκα φτηνό και για δοκιμή.

Παρατήρησα το εξής κουφό: όταν το κινητό είναι στο τρίποδο , στο superior auto, αναγνωρίζει αυτόματα ότι βρίσκεται σε τρίποδο (άγνωστο πώς, αλλά κάτω δεξιά που αναγνωρίζει αυτόματα τις σκηνές, εμφάνιζε ένα σύμβολο τριπόδου) και τραβάει με αργό κλείστρο και χαμηλό Iso, παρότι στο αυτόματο. Είναι σαν να τραβάει στο αυτόματο, αλλά με τις ρυθμίσεις του Night mode.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...