Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως μια καθαρή εγκατάσταση δεν σου εξασφαλίζει όλα τα πιθανά θέματα 100%

Τουλάχιστον όχι σε όλους.

 

Ανεξαρτητα OEM.

 

Υπάρχει ποικιλία για όλα τα γούστα :p

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Και τι άλλο να κάνω Άλεξ? τρισάγιο? :lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και τι άλλο να κάνω Άλεξ? τρισάγιο? :lol::lol:

 

 

Μόνο υπομονη ρε.

Πχ σε εμένα η αυτόματη προσαρμογή φωτεινότητας στο εκάστοτε περιβάλλον δεν είναι τόσο ακαριαία όπως με την 6.0.1.

 

Το έλυσα προσωρινά με τα να το ρυθμίζω χειροκίνητα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο υπομονη ρε.

Πχ σε εμένα η αυτόματη προσαρμογή φωτεινότητας στο εκάστοτε περιβάλλον δεν είναι τόσο ακαριαία όπως με την 6.0.1.

 

Το έλυσα προσωρινά με τα να το ρυθμίζω χειροκίνητα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι, υπομονή κάνουμε, εννοείται. Η κατάσταση κάθε φορά είναι τόσο προβλέψιμη....

 

Πάντως η εταιρία αντέδρασε γρήγορα και με ενημέρωση μέσα σε 1 μήνα, έλυσε το πιο σημαντικό πρόβλημα (του ήχου).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε μικρό update κάνεις καθαρή εγκατάσταση;;

 

Όχι. Έκανα όταν ήρθε η αναβάθμιση σε Ν. Χθες το πέρασα από πάνω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ή μήπως φταίει η καθαρή εγκατάσταση που ΕΧΩ κάνει? :lol:

Έχω κάνει επαναφορά Ντίνο, τίποτα. Το πρόβλημα αναφέρεται και από άλλους χρήστες.

 

Και γω που δεν έχω κάνει καθαρή τα ίδια μου κάνει οπότε δεν φταιει αυτό...

Προς το παρών η 6.0.1 ήταν η ιδανική για τα τηλέφωνα μας απ ότι φαίνεται..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Και γω που δεν έχω κάνει καθαρή τα ίδια μου κάνει οπότε δεν φταιει αυτό...

Προς το παρών η 6.0.1 ήταν η ιδανική για τα τηλέφωνα μας απ ότι φαίνεται..

 

Σε 1-2 μήνες θα έχουν διορθωθεί όλα. Μικρολεπτομέρειες είναι.

Ο ήχος ήταν το πιο σημαντικό και έφτιαξε.

 

Το κυριότερο είναι ότι η συσκευή εξακολουθεί να είναι πολύ γρήγορη, δεν έχει χαλάσει η απόκρισή της.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε ήχο εννοείται για τον ήχο κλήσης ή γενικά για τον ήχο πχ και σε ένα βίντεο;

 

Ο ήχος κλήσης και γενικά ο ήχος στο youtube, μουσική κλπ από τα ηχεία ήταν χαμηλός σε ένταση και στο ξυπνηντήρι είναι μερικές αυξομειώσεις, χωρίς λόγο.

Τώρα έχει φτιάξει και είναι δυνατός και καθαρός.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://www.albertdros.com/single-post/2016/03/24/Sony-Xperia-Z5-Photo-Review-from-a-Photographer%E2%80%99s-perspective

 

Ένα ωραίο review για την κάμερα του κινητού Όχι κάτι υπεραναλυτικό, αλλά επειδή έχω παρόμοιες εμπειρίες με τον τύπο, καταλαβαίνω απόλυτα τι γράφει και τις γενικότερες εντυπώσεις του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το tethering σας δουλεύει παιδιά? όσοι είστε με Ν.

Εμένα, ενώ η άλλη συσκευή συνδέεται κανονικά, δεν παίρνει ίντερνετ.

:mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όντως ο ήχος ανέβηκε αισθητά παντού, υπάρχει μία μικρή βελτίωση στο ποσό γρήγορα ανοίγει εφαρμογές, τις φωτογραφίες της φτιάχνει πιο γρήγορα αλλά κάι πάλι όχι όπως στην 6. Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι στη μπάρα της έντασης, στην ειδοποίηση για το Stamina στο 15% και κάποια άλλα είναι σε Αγγλική γλώσσα, τι βλακεια είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το tethering σας δουλεύει παιδιά? όσοι είστε με Ν.

Εμένα, ενώ η άλλη συσκευή συνδέεται κανονικά, δεν παίρνει ίντερνετ.

:mad:

https://forum.xda-developers.com/z3/general/lollipop-tethering-t3058923 πες μας και αν δούλεψε!

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν το εκανα, αλλα δεν εχει να κανει με το τηλεφωνο το προβλημα, εχει να κανει με τον παροχο και τις ρυθμισεις.

 

Κατι αλλο που εχω παρατηρησει και θελω την αποψη σας.

Οι πιο παλιοι θα θυμουνται οτι με την λολιποπ η συσκευη , οταν ηταν η αυτοματη φωτεινοτητα ενεργοποιημενη και ξεκλειδωνες την οθονη, για μερικα δευτερολεπτα τα χρωματα ηταν καπως ξεθωριασμενα και μετα επανερχονταν.

Αυτο διορθωθηκε με την ΜΜ. Τωρα ομως στη Ν βλεπω οτι , με ενεργοποιημενη την αυτοματη φωτεινοτητα, οταν υπαρχει πολυ φως στο περιβαλλον και το κινητο ανεβαζει τερμα φωτεινοτητα, τοτε αλλοιωνει και το κοντραστ των χρωματων. (ενω με τερμα φωτεινοτητα και οχι αυτοματη προσαρμογη, δεν συμβαινει αυτο. Το εχετε παρατηρησει;;

Βαλτε αυτοματη φωτεινοτητα και το κινητο κατω απο μια λαμπα. Θα δειτε οτι, οχι μονο παει τερμα τη φωτεινοτητα, αλλα μειωνει και το contrast των χρωματων.

Μπορει να συμβαινει και επιτηδες, αλλα για εμενα ειναι ενοχλητικο.

 

Φαινεται οτι το θεμα υπηρχε και παλιοτερα, αλλα δεν το ειχα παρατηρησει.

https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z5-Z5-Compact-Z5-Premium/BUG-REPORT-with-VIDEO-Adaptive-Brightness-gamma-bug-Marshmallow/td-p/1112766

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω πρόβλημα με το Facebook, εδώ και πολύ καιρό δεν έχει αλλάξει το παλιό περιβάλλον της εφαρμογής. Εννοώ ότι δεν έχει μπει το Direct, τα εικονίδια με την ιστορία του καθενός και τώρα τελευταία ούτε τα νέα εικονίδια ειδοποιησεων, εικονίδια 'μου αρέσει 'κλπ έχουν προστεθεί, παρόλο που έρχονται οι ενημερώσεις κανονικά.. Γιατί γίνεται αυτό; (Στο άλλο κινητό που έχω (Μ2) έχει αλλάξει όλα κανονικάεδώ και έναν μήνα)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα guyz και χρονια πολλα! Σας εχω ενα ευχαριστο νεο που κανεις δεν παρατηρησε. Το blue tint στην καμερα, οταν τραβουσες με μεγαλα iso, εχει εξαφανιστει. Δεν ξερω αν διορθωθηκε με την Ν ή απο πιο πριν, παντως δεν υπαρχει πλεον.

 

Επισης, βλεποντας φωτογραφιες που ειχα τραβηξει τον πρωτο καιρο που ειχα τη συσκευη (Δεκ15) η καμερα εχει δεχτει αξιοσημειωτες βελτιωσεις ειναι η αληθεια, σε οτι αφορα τη λεπτομερεια των φωτογραφιων.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω πρόβλημα με το Facebook, εδώ και πολύ καιρό δεν έχει αλλάξει το παλιό περιβάλλον της εφαρμογής. Εννοώ ότι δεν έχει μπει το Direct, τα εικονίδια με την ιστορία του καθενός και τώρα τελευταία ούτε τα νέα εικονίδια ειδοποιησεων, εικονίδια 'μου αρέσει 'κλπ έχουν προστεθεί, παρόλο που έρχονται οι ενημερώσεις κανονικά.. Γιατί γίνεται αυτό; (Στο άλλο κινητό που έχω (Μ2) έχει αλλάξει όλα κανονικάεδώ και έναν μήνα)

 

Παιδιά ξέρει κανείς κάτι; Βρήκα και αυτό εδώ αλλά δεν βγάζω άκρη.

 

http://forums.imore.com/ipad-mini-2/334870-why-won-t-my-facebook-app-update-design-still-old.html

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα όπως και στους περισσότερους δόξα τω Θεώ δουλεύουν όλα μια χαρά. Ένα bug μίας εφαρμογής δεν θεωρείται δυσλειτουργεία του κινητού..
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...