Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαρας το κουράγιο σου! εγω πάντα upgrade κανω! :)

Λες? το σκέφτομαι, αλλά αν μετά κάτι δεν πηγαίνει καλά, θα με τρώει ότι φταίει η μη καθαρή εγκατάσταση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λες? το σκέφτομαι, αλλά αν μετά κάτι δεν πηγαίνει καλά, θα με τρώει ότι φταίει η μη καθαρή εγκατάσταση.

 

δεν εχω αντιμετωπισει ποτε προβλημα! μια χαρα γινονται τα upgrades.

Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα ισχυει η παραδοχη οτι ειναi καλυτερα πρωτα να κανουμε Factory-Hard reset , και στη συνεχεια εγκατασταση του λογισμικου , και ακομα καλυτερα αν μπορουμε μεσω του Xperia companion ?
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αντιμετωπισει ποτε προβλημα! μια χαρα γινονται τα upgrades.

Εμένα μου κάνει μια χαζομάρα, συχνά πυκνά χάνει τους ήχους. Δηλαδή, ενώ το έχω ρυθμίσει να κουδουνίζει στα εισερχόμενα μέιλ με τον Χ ήχο, έρχεται το μέιλ και δεν κάνει ήχο. Διορθώνεται με restart. Οπότε καλύτερα θα ήταν μάλλον να το φρεσκάρω λίγο.

 

Γενικοτερα ισχυει η παραδοχη οτι ειναi καλυτερα πρωτα να κανουμε Factory-Hard reset , και στη συνεχεια εγκατασταση του λογισμικου , και ακομα καλυτερα αν μπορουμε μεσω του Xperia companion ?
Γενικά ναι, ισχύει αυτό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το υπέροχο αυτό κινητο γενικά,γλιστράει πολύ και το έχω ως δευτερο.Μου έσπασε οθόνη .Θα έπρεπε να είναι το πρώτο όταν αναφέρετε σε αυτο το κινητο....
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχουν βάλει βλέπουν κανένα κόλλημα πχ χειρότερη κάμερα ή ένταση ήχου κλήσης ?

Το έκανα χθες τελικά. Όχι καθαρή εγκατάσταση.

Όλα καλά μέχρι τώρα.

Ανανεωμένο περιβάλλον, πιο γρήγορο και το fingerprint έγινε αστραπιαίο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις επαφές πόσες κατηγορίες έχει; Εμένα μου βγάζει τις ' αγαπημένα και όλες '. Δεν μου βγάζει τις ομάδες: οικογένεια φίλοι συνάδελφοι.. Σε εσάς υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

ενω το εβλεπα στα site πηγα και την εκανα την βλακεια.

Εκανα update και ο ηχος κλησης απλα ΔΕΝ υπαρχει πλεον...η ενταση ειναι ανυπαρκτη

Link to comment
Share on other sites

ενω το εβλεπα στα site πηγα και την εκανα την βλακεια.

Εκανα update και ο ηχος κλησης απλα ΔΕΝ υπαρχει πλεον...η ενταση ειναι ανυπαρκτη

 

 

Φίλε μου αφού την έκανες μπορείς να μου πεις στις επαφές πόσες ομάδες σου βγάζει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κάνω καθαρή εγκατάσταση εγώ που θα πάρω και το Ε5 για δεύτερη συσκευή μόλις το βγάλω το φορτώσω θα του κάνω μια καθαρή εγκατάσταση λογισμικού να έχω το κεφάλι μου υσηχο
Link to comment
Share on other sites

Djpar περιέργως όμως αν πας στα στοιχεία της κάθε επαφής έχει κρατήσει το οικογένεια, φίλοι ή συνάδελφοι σαν ρύθμιση .. Περίεργο
Link to comment
Share on other sites

ενω το εβλεπα στα site πηγα και την εκανα την βλακεια.

Εκανα update και ο ηχος κλησης απλα ΔΕΝ υπαρχει πλεον...η ενταση ειναι ανυπαρκτη

Εγω δεν εχω θεμα με τον ηχο.

Με restart δεν σου στρωνει?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

5 restart εχω κανει και τωρα προσπαθω να κανω ftf την παλαια και δεν γινεται...εχω φαει τρελη ηττα...ξενυχτη σημερα βλεπω
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια δε παιδιά, κατέβασα το τελευταίο flash tool, ανοίγω μέσα από το flaahtool το Xperifirm και κατεβάζω την προηγούμενη έκδοση, μετά γίνεται unpacking και μου λέει download finished, πατάω close και γυρνάω στο flashtool... Μετά δεν γίνεται τίποτα, το flashtool δεν λέει με τίποτα να κάνει το firmware ftf και έτσι δεν μπορώ να κάνω flash το κινητό.

Έχετε καμία ιδέα ?

 

Edit: και εκεί που έχω ξενερώσει, με παίρνουν τηλέφωνο.... Και....Ο ήχος επανήλθε στα αρχικά επίπεδα... Θαύμα πραγματικά

Edited by djpar
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καλό το firmware...Ίσως το χειρότερο version ever από άποψη σταθερότητας. 3εις μέρες με το 7:

 

Η κάμερα έχει κολλήσει 2 φορές. Με το 6 ποτέ. Μάλιστα και σε σελφιε με παρέα οπότε έγινα και ρόμπα :p

 

Έχω φάει 1 hard reboot

 

Άπειρα crash... Ντροπή firmware!

 

583d165bf46b46d88064d26b96cebe23.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα βασικά δεν πήρε κάποιο σοβαρό update αντί να βάλουν manual focus οι βλακες. Εντωμεταξυ το άλμπουμ κάνει μια ώρα να φορτώσει την εικόνα σε ζουμ ενώ παλιά ήταν σφαιρα. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου όμως αλλά σαν μα βγάζει καλύτερες φωτογραφίες, βέβαια μπορεί να είναι ιδέα μου
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα βασικά δεν πήρε κάποιο σοβαρό update αντί να βάλουν manual focus οι βλακες. Εντωμεταξυ το άλμπουμ κάνει μια ώρα να φορτώσει την εικόνα σε ζουμ ενώ παλιά ήταν σφαιρα. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου όμως αλλά σαν μα βγάζει καλύτερες φωτογραφίες, βέβαια μπορεί να είναι ιδέα μου

 

Δεν έβαλαν manual focus , αλλά τουλάχιστον υποστηρίζει tap to focus ακόμη και στις διάφορες σκηνές (νομίζω δεν γινόταν παλιότερα).

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καλό το firmware...Ίσως το χειρότερο version ever από άποψη σταθερότητας. 3εις μέρες με το 7:

 

Η κάμερα έχει κολλήσει 2 φορές. Με το 6 ποτέ. Μάλιστα και σε σελφιε με παρέα οπότε έγινα και ρόμπα :p

 

Έχω φάει 1 hard reboot

 

Άπειρα crash... Ντροπή firmware!

 

583d165bf46b46d88064d26b96cebe23.jpg

Καθαρή εγκατάσταση;

Γιατί στην κοπελιά μου με καθαρή εγκατάσταση, δεν έχει τέτοια θέματα (προς το παρόν τουλάχιστον)

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί καλύτερα καθάρη εγκατάσταση για να μην μένουν σκουπίδια αλο 6.0.1 αλο 7.0 εμένα λέει ότι είναι στην 7.0 και λέει το επόμενο λογισμικό 7.0 για αναβαθυση Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...