Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς φίλε μου;

 

Θέλω να πω ας περιμένουμε να βγει η τελευταία update έκδοση που δεν θα έχει παιδικές ασθενείες ήδη το x compact πήρε 7.1.1

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν πάει απλά θα το φτιάξουν καποια θέματα με τον ήχο που βρεθήκαν και κάποια Bugs και θα τη ξαναστείλουν!!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Είναι να μην σου κατσει κιολας.

Εγω οποτε τους χρειαστηκα(5-6 φορες από το 2011 εως σημερα)ηταν παντα αψογοι.....

Και σε επιδιωρθωσεις,δεν ειχα ποτε πρόβλημα,αλλα και σε μια αντικατασταση που μου αλλαξαν ένα m4 aqua(λογο μητρικης),με ένα x performance!!!!!

Οποτε αν εχεις τυχη διαβενε....:):):)

 

Σου άλλαξαν m4 με x performance??:confused::confused:

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Σου άλλαξαν m4 με x performance??:confused::confused:

 

Και όμως ναι!!!!

Γιατι είναι αδιαβροχο,και από τα καινουργια είναι μονο το performance και το xz,το m4 δεν υπαρχει πια,και να με το performance στο χερι:):)

Να¨νε καλα οι ανθρωποι:D:D

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εγω ξανα περναω καθαρη εγκατασταση του 32.2.A.5.11-R7C_Customized_GR που ειναι σχεδον 2.50gb ωστε να ειναι γιατι η μικρες αναβαθμισεις μου εκαναν μικρα θεματα ας παρουμε το 7.1.1 να τελειωνουμε
Link to comment
Share on other sites

εχω ταλαιπωρηθει απιστευτα με την omnitech...

 

Οπως ειχα γραψει παω για αλλαγη οθονης... Το παραλαμβάνω μετα απο 3-4 μερες, 177ευρω.

 

Το παρέλαβα, στην ζελατίνα κτλ μια χαρα. Το ανοιγω, βλέπω στην οθόνη πανω αριστερα σκιές και στο εσωτερικο ενα φιλμ που ειχε αποκολληθεί απο την κυρίως οθόνη.

 

Παλι πισω, το ξαναεπισκευαζουν, το παραλαμβάνω, τσεκάρω τα σημαντικά, ολα καλά. Ηχεια, σενσορες, σήμα κτλ. Πριν λιγες μέρες ομως χρειαστηκε να ανοίξω GPS και δεν κλείδωνε με τίποτα! Αν κλειδώσει, θα ειναι μετά απο αρκετή ωρα αλλα και πάλι θα το χάνει στην πορεία.

 

Προφανώς δεν υπάρχει κανένα quality check πριν την παράδοση, η τουλάχιστον αυτό αντιλαμβάνομαι.

 

παλι θα παει πισω, παλι με δανεική συσκευή, πάλι ξαναστήσημο... :mad::mad::mad:

 

Την τρίτη φορά, θα φύγει στολισμένο email στην sony europe.

 

ps. φιλική σύμβουλη. Αν χρειαστεί να το παραλάβετε απο service, κάντε μετά εξονυχιστικό ελεγχο μέσω του service menu (*#*#7378423#*#*) σε ολα τα components.

 

update: η συσκευή χρειάζεται αλλαγή πλακέτας. Λογω έλλειψης ανταλλακτικου, έγινε αντικατάσταση με ενα καινουργιο Z5 premium. Ολα καλά λοιπον, λήξη ταλαιπωρίας. :)

Link to comment
Share on other sites

update: η συσκευή χρειάζεται αλλαγή πλακέτας. Λογω έλλειψης ανταλλακτικου, έγινε αντικατάσταση με ενα καινουργιο Z5 premium. Ολα καλά λοιπον, λήξη ταλαιπωρίας. :)

Γιατί ρε γ@μωτο έχουν ελλείψεις σε ανταλλακτικά?

Εσένα βέβαια σου έκατσε μια χαρά, απλά μου κάνει εντύπωση...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε γ@μωτο έχουν ελλείψεις σε ανταλλακτικά?

Εσένα βέβαια σου έκατσε μια χαρά, απλά μου κάνει εντύπωση...

 

Οχι δεν ειναι οτι μου εκατσε εμενα καλα. Η πολιτικη την Sony ειναι οτι αν δεν μπορει να επισκευαστεί η συσκευη, τοτε γίνεται αντικατάσταση με το μεγαλύτερο μοντέλο (οπως ενηπερώθηκα απο το service).

 

ps. ωραιο κ το premium :)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ πως και δεν σου έδωσαν το XZ μου κάνει εντύπωση πως έχουν διαθέσιμο Premium,νόμιζα λίγα κομμάτια φέρανε γενικώς Ελλάδα.

 

Στα συν του Premium το βαθύτερο μαύρο και υψηλότερη αντίθεση οθόνης σε σχέση με το z5.

 

Βέβαια χάνει σε premium look με το καθρέπτη έναντι του εξαιρετικού frosted glass του z5 και πιο γκουμουτσα το premium.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τυχερός, σε όλα καλύτερο το Premium!

 

Φυσικά είναι καλύτερο σε όλα, εκτός ίσως από τη μπαταρία.

Απλά, το μέγεθος της συσκευής ήταν για εμένα ο καθοριστικός παράγοντας επιλογής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, το μέγεθος είναι υποκειμενικό! Καί σε μπαταρία είναι καλύτερο καθώς έχει 3430 έναντι 2900 του απλου Ζ5! Μόνο αν δουλεύει η οθόνη σε ' 4Κ mode ' θα κρατήσει περισσότερο το Ζ5!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι σε κάτι καλύτερο από το Ζ5, εκτός από την οθόνη και την μεγαλύτερη μπαταρία! Η οθόνη δεν δουλεύε στο lollipop σε 4Κ, όμως το marshmallow / nougat την υποστηρίζουν πλέον native. ( Πχ το screenshot του desktop είναι 3840*2160 και όχι 1920*1080 όπως στο LP). Φυσικά παιχνίδια κτλ είναι 1080 αφού δεν υπάρχει τεχνικά η δυνατότητα για 4Κ rendering με αξιόλογο framerate. Γενικά πάντως είναι μία πολύ καλή συσκευή σε όλους τους τομείς.

 

PS. Αυτό το glossy feeling αρχίζει και μου αρεσει! Ειναι πολυ ωραίο στην αφή και στο κράτημα.

Link to comment
Share on other sites

Ας μην επεκταθούμε παρακαλώ σε συγκρίσεις ανάμεσα στα δυο μοντέλα.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα διορθωνουνε την 7.0 για το Ζ5 ας μας δώσουν την 7.1.1 κατευθείαν να τελειώνουμε
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...