Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εγραψα οτι ειναι μη αποδεκτη η θερμοκρασια που σηκωνει,σιγουρα ομως ειναι πιο υψηλη σε σχεση με του s6.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε λίγο θα κρατάμε θερμόμετρο να τους παίρνουμε τον πυρετό πριν αγοράσουμε....ρε τι ακούμε...
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παίδες η αλήθεια είναι ότι το S6 δεν είναι κρύο. Δεν καίει αλλά ανεβάζει εύκολα. Προσωπικά δε με απασχολεί άρα ούτε στο Ζ5 θα με ενδιέφερε. Όμως η μπαταρία πέφτει για πλάκα εδώ οπότε θεωρώ πιο χρήσιμο το να έχω μπαταρία από το να μου πιάνει 5 βαθμούς λιγότερο. .

Γιαυτό θεωρώ πως σε αυτή την κατηγορία το Ζ5 είναι το πιό ολοκληρωμένο και πλήρες. Και ας έχει κατώτερη κάμερα από το S6.

Επισης αν θα πήγαινα τώρα θα έπαιρνα το μικρό. ...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να πουλήσει (χλωμό σε αυτή την τιμή ) ώστε να κατατεθούν και περισσότερες απόψεις.και σε reviews πάντως αναφέρουν κάπως αυξημένη θερμοκρασία.

Κατά τα άλλα οπως είπα,το τηλέφωνο είναι πολύ καλό σαν κατασκευή και φυσικά και στο χέρι.

Ο αισθητήρας δαχτυλικού αποτυπώματος,ενώ μου φάνηκε στην αρχή,παράξενο το σημείο πού τοποθετήθηκε,τελικά βολεύει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες η αλήθεια είναι ότι το S6 δεν είναι κρύο. Δεν καίει αλλά ανεβάζει εύκολα. Προσωπικά δε με απασχολεί άρα ούτε στο Ζ5 θα με ενδιέφερε. Όμως η μπαταρία πέφτει για πλάκα εδώ οπότε θεωρώ πιο χρήσιμο το να έχω μπαταρία από το να μου πιάνει 5 βαθμούς λιγότερο. .

Γιαυτό θεωρώ πως σε αυτή την κατηγορία το Ζ5 είναι το πιό ολοκληρωμένο και πλήρες. Και ας έχει κατώτερη κάμερα από το S6.

Επισης αν θα πήγαινα τώρα θα έπαιρνα το μικρό. ...

 

Με βαση τι εχει καλύτερη κάμερα το S6?

Απο οσα εχω δει στο internet σε εξωτερικούς χώρους ειναι καλύτερο το Ζ5. Επισης σε αντικείμενα που κινούνται το Ζ5 βγαζει καλύτερες φωτογραφίες λογω του fast autofocus. Μονο σε εσωτερικούς χωρους φαίνεται καλύτερο το S6 λογω aperture F1.9. αλλα σε ολες τις αλλες περιπτώσεις δεν μου φαίνεται οτι προσφέρει τίποτα περισσότερο με το Z3 Compact που έχω ειδικά σε εξωτερικούς χώρους.

 

Ειλικρινά δεν ξερω αν θα αναβαθμίσω στο Ζ5. Περιμένω να δω και το Ζ5 Premium για να αποφασίσω, αλλα με το Z3 Compact την εχω καταβρει και κανένα αλλο τηλέφωνο δεν θα μου φαίνεται ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Με βαση τι εχει καλύτερη κάμερα το S6?

Απο οσα εχω δει στο internet σε εξωτερικούς χώρους ειναι καλύτερο το Ζ5. Επισης σε αντικείμενα που κινούνται το Ζ5 βγαζει καλύτερες φωτογραφίες λογω του fast autofocus. Μονο σε εσωτερικούς χωρους φαίνεται καλύτερο το S6 λογω aperture F1.9. αλλα σε ολες τις αλλες περιπτώσεις δεν μου φαίνεται οτι προσφέρει τίποτα περισσότερο με το Z3 Compact που έχω ειδικά σε εξωτερικούς χώρους.

 

Ειλικρινά δεν ξερω αν θα αναβαθμίσω στο Ζ5. Περιμένω να δω και το Ζ5 Premium για να αποφασίσω, αλλα με το Z3 Compact την εχω καταβρει και κανένα αλλο τηλέφωνο δεν θα μου φαίνεται ιδιο.

 

Για εσωτερικους χωρους και σουρουπο μιλαω, εκει που πονανε παντα τα xperia, καθως την ημερα ηταν αριστα και πριν. Γενικα το Ζ5 εμενα δεν με ενθουσασε σαν καμερα, σε φωτο που εχω δει εγω ειδα οτι δεν ειναι ο,τι καλυτερο, πχ να καιει ουρανο απο κακη φωτομετρηση (ή δυσκολια κτλ) αλλα επειδη δεν εμπιστευομαι κανεναν, καθως δεν ξερω τι ρυθμισεις ειχε, που κοιτουσε οταν εστιαζε κτλ, θα περιμενω να το κρινω μονος. Γενικα μιλησα θεωρητικα με το σκεπτικο οτι το S6 εχει μια πολυ καλη καμερα, απο εκει και περα δεν τρελαινομαι κιολας. Σιγουρα ομως απο το λιγο που το εχω δουλεψει μου αρεσει πολυ. Ειναι πολυ πιο ευκολη η φωτο στο αυτοματο ειδικα και οντως στο Ζ3 δοκιμαζα 2-3 ληψεις για σιγουρα. Βεβαια και η οθονη κανει τη διαφορα οπου βλεπεις καλυτερα τι τραβας με το S6. (σε σχεση με το compact Που ειχα.)

 

Κατα τα αλλα, πραγματικα μου λειπει η μπαταρια, το πληκτρολογιο (Ειναι πολυ καλυτερο της σονυ) και η αδιαβροχοποιηση του Ζ3c Μου. Μονο καμερα και design εχω ευχαριστηθει στο edge.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το απογευμα κατοχος κι εγω του Ζ5. Δυστυχως δεν μπορεσα να το βρω σε πρασινακι για να μπω στο ματι του alextrela, ημουν στο τσακ να παρω το λευκο (που παραδοξως ειναι ωραιο) και τελικα πηγα safe και πηρα το μαυρο.

Πρωτη εντυπωση, το κινητο ειναι σαφως ομορφοτερο του Ζ3, καθως οι επιπεδες πλαϊνες εδρες ειναι πιο ωραιες απο τις καμπυλωτες του Ζ3. Επισης, πολυ καλη ιδεα της Sony να κανει την πισω πλευρα ματ, μπραβο της.

Οσον αφορα στην ταχυτητα, δεν εχει το επικο και ταχυτατο πρωτο ανοιγμα των apps του S6, ουτε και το αριστο multitasking του G4. Ειναι καπου αναμεσα και αυτο δε θα προβληματισει καθως ειναι μια γρηγορη συσκευη.

Αρκετο bloatware απο Sony παντως, το οποιο δεν απενεργοποιειται σε καποιες περιπτωσεις.

Μπαταρια θα δω σε 2-3 μερες!

Fingerprint scanner αψογο.

Η καμερα ειναι σαφως καλυτερη απο του Ζ3, αλλα δε νομιζω οτι πλησιαζει καν G4 και S6. Θα κανω εκτενεστερες δοκιμες τις επομενες μερες..

Κάμερα ούτε καν σαν το G4 ή S6? Σοβαρά τώρα? Α ρε σονυ έλεος! Κλασσικά γράφει 56 megapixel και είναι πίσω!

 

Καλοδουλευτο φιλε

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα ούτε καν σαν το G4 ή S6? Σοβαρά τώρα? Α ρε σονυ έλεος! Κλασσικά γράφει 56 megapixel και είναι πίσω!

 

Καλοδουλευτο φιλε

 

κατσε, ενα απογευμα το δοκιμασε, μην βιαζεσαι :P . Εγω πιστευω οτι ειναι αρκετα καλη συνολικα.. απλα δεν ειναι καλυτερη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα ούτε καν σαν το G4 ή S6? Σοβαρά τώρα? Α ρε σονυ έλεος! Κλασσικά γράφει 56 megapixel και είναι πίσω!

 

Καλοδουλευτο φιλε

 

Τι εννοεις ουτε καν σαν του s6 , g4?

Αναφερεσαι σε αυτα τα 2 ,λες και ειναι τα τεελυταια των τελευταιων!!

Επισης, τα mpxls δεν εχουν σχεση με την ποιοτητα της καμερας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα ενα Review και δείχνει καλύτερη κάμερα στο Z5 απο το Note 5 (και δεν μου φαίνεται προκατηλημμενο γιατι βγαζει καλύτερη τη μπαταρία στο Note 5.)

 

(Συγνώμη αν συγκρίνουμε κινητά αλλά ψάχνω ειλικρινά μια αντικειμενική γνώμη)

Link to comment
Share on other sites

Και το S6/edge μια χαρα ζεσταινεται. Δεν ειναι λογος μη αγορας ή μη συμβιωσης με το Ζ5 η θερμοκρασια λειτουργιας του, μη λεμε ο,τι θελουμε.

Εχει βγει update για τα z5 με βελτιώσεις σε αρκετούς τομείς.

http://www.xperiablog.net/2015/10/29/new-update-32-0-a-6-152-rolling-for-xperia-z5-and-z5-compact-full-stagefright-fix/

Απόκριση αναγνώριση αποτυπώματα,μπαταρια,καλύτερη διαχείρηση θερμοκρασιών.

Και για τα ελληνικά εχει βγει όπως είδα στο XperiaFirm.

Αμα δεν στο βγάλει ΟΤΑ τότε μέσω PC companion θα στο βγάλει.

 

"The update provides a full fix for the Stagefright exploit with users reporting an enhanced camera performance, better heat management and higher accuracy from the fingerprint sensor."

http://s1.postimg.org/qwiwvjnsv/image.png

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

κλασσικα υποχρονισμος μηπως?

για την καμερα τωρα,ok δεν ειναι καλυτερο απο g4-s6,ομως κι αυτο τραβαει μια χαρα,για sony,προσωπικα το ειδα ως αλμα θετικο σαφως.και σιγουρα θα βελτιωθει με αναβαθμισεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κλασσικα υποχρονισμος μηπως?

για την καμερα τωρα,ok δεν ειναι καλυτερο απο g4-s6,ομως κι αυτο τραβαει μια χαρα,για sony,προσωπικα το ειδα ως αλμα θετικο σαφως.και σιγουρα θα βελτιωθει με αναβαθμισεις.

Οι προοπτικές είναι σαφώς περισσότερες με μια νέα σε τεχνολογία κάμερα να δώσει πολυ περισσότερα πραγματικά στο software από ότι με μια πιο ξεπερασμένη όπως στα παλιότερα της σειράς.

Έτσι κι αλλιώς από το z1 ειχε να δώσει κάτι νέο και πολύ ελπιδοφόρο στο τομέα κάμερα.

 

Στα του 810 η Sony πέτυχε να τον τιθασεύσει αποτελεσματικά θυσιάζοντας όσο γίνεται λιγότερο σε επιδόσεις σε σχέση με άλλες υλοποιήσεις με τον 810.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

κλασσικα υποχρονισμος μηπως?

για την καμερα τωρα,ok δεν ειναι καλυτερο απο g4-s6,ομως κι αυτο τραβαει μια χαρα,για sony,προσωπικα το ειδα ως αλμα θετικο σαφως.και σιγουρα θα βελτιωθει με αναβαθμισεις.

Ή απάντηση τραβάει μια χαρά για σονυ! Δεν είναι απάντηση όταν ναυαρχίδα δεν φτάνει τις άλλες ναυαρχίδες! Δηλαδή εγώ πχ θέλω να αγορασω το Ζ5 και βλέπω ότι δεν είναι καν στα ίδια επίπεδα με το G4 κ το S6 τότε δεν θα δώσω 500 ευρώ και ή κάμερα του να μην είναι αψογη! Θέλω να πω ότι δεν πρέπει να λέμε τέτοιες δικαιολογίες πλέον εν έτη 2015 ότι δεν είναι σαν τα αλλά αντίστοιχα του ανταγωνισμού , όταν μιλάμε για το τελευταίο μοντέλο της εταιρίας που κοστίζει 500 ευρώ!

Αυτό είναι άποψη μου έτσι μην παρεξηγηθω :-)

Link to comment
Share on other sites

Ή απάντηση τραβάει μια χαρά για σονυ! Δεν είναι απάντηση όταν ναυαρχίδα δεν φτάνει τις άλλες ναυαρχίδες! Δηλαδή εγώ πχ θέλω να αγορασω το Ζ5 και βλέπω ότι δεν είναι καν στα ίδια επίπεδα με το G4 κ το S6 τότε δεν θα δώσω 500 ευρώ και ή κάμερα του να μην είναι αψογη! Θέλω να πω ότι δεν πρέπει να λέμε τέτοιες δικαιολογίες πλέον εν έτη 2015 ότι δεν είναι σαν τα αλλά αντίστοιχα του ανταγωνισμού , όταν μιλάμε για το τελευταίο μοντέλο της εταιρίας που κοστίζει 500 ευρώ!

Αυτό είναι άποψη μου έτσι μην παρεξηγηθω :-)

 

κοιτα,γνωριζουμε ολοι πολυ καλα οτι η sony στον τομεα της καμερας,δεν ηταν ποτε ανταγωνιστικη παρολο που εβαζε καλους φακους.το z5 δεν θα ελεγα ομως οτι δεν ειναι ανταγωνιστικο σε σχεση με αλλες ναυαρχιδες,ok μπορει να ειναι λιγο κατωτερη,σε καμια περιπτωση ομως δεν θα το ελεγα μη ανταγωνιστικο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Alextrela σε ευχαριστω για το update. Το περασα ηδη και θα επανελθω με νεοτερα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ή απάντηση τραβάει μια χαρά για σονυ! Δεν είναι απάντηση όταν ναυαρχίδα δεν φτάνει τις άλλες ναυαρχίδες! Δηλαδή εγώ πχ θέλω να αγορασω το Ζ5 και βλέπω ότι δεν είναι καν στα ίδια επίπεδα με το G4 κ το S6 τότε δεν θα δώσω 500 ευρώ και ή κάμερα του να μην είναι αψογη! Θέλω να πω ότι δεν πρέπει να λέμε τέτοιες δικαιολογίες πλέον εν έτη 2015 ότι δεν είναι σαν τα αλλά αντίστοιχα του ανταγωνισμού , όταν μιλάμε για το τελευταίο μοντέλο της εταιρίας που κοστίζει 500 ευρώ!

Αυτό είναι άποψη μου έτσι μην παρεξηγηθω :-)

Καταλαβαινω τι λες, αλλα με την ιδια λογικη και το s6 δεν φτανει το multitasking του z5.

Και επισης, κανενα αλλο (g4 -s6) δεν φτανει την μπαταρια ή τημ αδιαβροχοποιηση του z5.

Οποτε, τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα. Δεν ειναι μονο η καμερα, εκτος και αν αγοραζεις μονο με αυτο το κριτηριο και τιποτα αλλο.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω τι λες, αλλα με την ιδια λογικη και το s6 δεν φτανει το multitasking του z5.

Σωστον! Καμια επαφη!

 

Και επισης, κανενα αλλο (g4 -s6) δεν φτανει την μπαταρια ή τημ αδιαβροχοποιηση του z5.

Οποτε, τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα. Δεν ειναι μονο η καμερα, εκτος και αν αγοραζεις κονο με αυτο το κριτηριο και τιποτα αλλο.

Δυστυχως δεν ειναι μεγαλη η διαφορά στην αυτονομια μεταξυ Ζ5 και S6...:(

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ειναι μεγαλη η διαφορά στην αυτονομια μεταξυ Ζ5 και S6...:(

Και η διαφορα στην καμερα ειναι τοσο μεγαλη?

Καταρχην, στο βιντεο, νομιζω οτι ειναι καλυτερο το σονυ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και η διαφορα στην καμερα ειναι τοσο μεγαλη?

Καταρχην, στο βιντεο, νομιζω οτι ειναι καλυτερο το σονυ.

Πάντως από το g4 χάνει και στην κάμερα εύκολα και στο multitasking.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από το g4 χάνει και στην κάμερα εύκολα και στο multitasking.

 

Πιθανον και σε οθονη, αλλα το g4 υστερει σε μπαταρια. Ισως λιγο και σε επεξεργαστη. Παντως, lg δεν θα εμπιστευομουν να αγορασω. (προσωπικη εκτιμηση) .

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και η διαφορα στην καμερα ειναι τοσο μεγαλη?

Καταρχην, στο βιντεο, νομιζω οτι ειναι καλυτερο το σονυ.

 

Μμμμ οχι δεν ειναι μεγαλη η διαφορά στην καμερα! Στο βιντεο δεν ξερω, δεν εχω τεσταρει ενδελεχως!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ οχι δεν ειναι μεγαλη η διαφορά στην καμερα! Στο βιντεο δεν ξερω, δεν εχω τεσταρει ενδελεχως!

 

Κοιτα, εγω θα το παρω. Αμα μου κολλησει, τελος! :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον και σε οθονη, αλλα το g4 υστερει σε μπαταρια. Ισως λιγο και σε επεξεργαστη. Παντως, lg δεν θα εμπιστευομουν να αγορασω. (προσωπικη εκτιμηση) .

Στον επεξεργαστή δεν θα το έλεγα σε όλα τα speed test τρώει κεφαλιες ο 810 του z5 από τον 808 του g4 με μεγάλη διαφορά στη θερμοκρασία εκεί η lg δείχνει πόσο Καλή δουλειά έχει κάνει,να σημειώσω ότι κατά την προσωπική μου άποψη ποτέ ξανά sony μετά τα χρήματα που πέταξα με το z2 κάμερα και οθόνη ήταν έτη φωτός πίσω από τον ανταγωνισμό για μην πω για το ανύπαρκτο service της sony.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ή απάντηση τραβάει μια χαρά για σονυ! Δεν είναι απάντηση όταν ναυαρχίδα δεν φτάνει τις άλλες ναυαρχίδες! Δηλαδή εγώ πχ θέλω να αγορασω το Ζ5 και βλέπω ότι δεν είναι καν στα ίδια επίπεδα με το G4 κ το S6 τότε δεν θα δώσω 500 ευρώ και ή κάμερα του να μην είναι αψογη! Θέλω να πω ότι δεν πρέπει να λέμε τέτοιες δικαιολογίες πλέον εν έτη 2015 ότι δεν είναι σαν τα αλλά αντίστοιχα του ανταγωνισμού , όταν μιλάμε για το τελευταίο μοντέλο της εταιρίας που κοστίζει 500 ευρώ!

Αυτό είναι άποψη μου έτσι μην παρεξηγηθω :-)

 

φιλε μου διαφωνω μαζι σου αν και οντως η εκφραση δεν ηταν πολυ σωστη, οπως την εγγραψε ο φιλος πριν.

Ομως το να κραζεις το Ζ5 και να απαιτεις να εχει την καλυτερη καμερα επειδη θα σκασεις 500 ευρω ειναι αστειο. Γιατι δεν κραζεις το S6 Που η μπαταρια του δεν βγαζει μερα? ειναι προτιμοτερο μια πιο μετρια καμερα σε συσκευη που θα την εχεις ολη τη μερα ανοιχτη ή την καλυτερη καμερα με κλειστη συσκευη? Το ιδιο ισχυει για ολες τις συσκευες.

Επισης δεν εχουμε ακομα καταληξει αν ειναι πολυ κατωτερη ή αν απλα ειναι στα ιδια επιπεδα σχεδον. Εγω προσωπικα θα ημουν πολυ ευχαριστημενος αν ειναι απλα λιγο βελτιωμενη απο το Ζ3 το οποιο ειχε μια χαρα καμερα, και σε συγκριση με τα κορυφαια τα οποια αναφερθηκαν, εγω ειχα δει πολυ καλες επιδοσεις, και εμπιστευομαι τα δικα μου αποτελεσματα απο τα site εξω.

Τελος παντων, επειδη δε θελω να κανω συγκρισεις με το edge Που εχω, θα πω απλα οτι καλο εινια να σκεφτομαστε πριν κανουμε κριτικη, και παρασυρουμε καποιους που ψαχνουν τι θα παρουν.

Το Ζ5 το εχουν ελαχιστοι εδω μεσα και περιμενουμε απο αυτους να μας πουν.

Δεν παυει ομως να ειναι ενα ομορφο κινητο, με μπαταρια απο τις μεγαλυτερες του ανταγωνισμου-πολυ σημαντικο για μενα-

με αδιαβροχοποιηση για να μην σε νοιαζει αν βρεχει, αν πεφτουν νερα στο τραπεζι ή αν σε πιασει βροχη κανοντας πχ ποδηλατο-σκεψου να εχεις ενα πανακριβο αι φον και να συμβει κατι απο ολα αυτα.

και τελος με μια πολυ καλη καμερα που απλα μπορει να μην ειναι καλυτερη απο τους αλλους, κακη δεν ειναι και σιγουρα ουτε μετρια..

 

Κατα τα αλλα, εχεις stamina με τρομερη παραμετροποιηση που δεν εχουν οι αλλοι, εχεις ενα κορυφαιο πληκτρολογιο που δεν εχουν οι αλλοι (εχω παθει πλακα με το S6 που αν γραψω σμσ με πανω απο 160χαρακτηρες απλα δε με αφηνει να συνεχισω, οταν εδω και 20 χρονια ολα τα κινητα απλα σε προειδοποιουν οτι πας σε 2ο ΣΜΣ)

Παιδια μην τρελαθουμε, ειναι πολλα τα απλα και μικρα πραγματα που η σονυειναι μπροστα απο τους αλλους..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...