Jump to content

Huawei Mate S


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα την Δευτέρα που μας πέρασε είχα πάει το mate s στην Arvato γιατί μετά από update έμενε στο λογότυπο της Huawei...δεν μπουταρε, εχθές λοιπόν η Arvato μου είπε ότι την συσκευή δεν την καλύπτει οπότε δεν την αναλαμβάνει για σέρβις και να την πάω στο κατάστημα που την πήρα , το κινητό είναι αγορασμένο από Mytell και είναι Brandt γερμανικό της Tmobile , για πείτε κάποια γνώμη παιδιά τι να κάνω τι να τους πω ?

Δοκίμασες να του κάνεις Factory Reset πατώντας vol + και Power Button ;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 816
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και με force (volume+- και power) βγάζει fail , ούτε και με εντολές περνάει firmaware...

Το θέμα είναι μια συσκευή που δεν είναι ούτε root ουτε ξεκλείδωτο bootloader και είναι ευρωπαϊκό αλλά είναι drandt για τι το βγαζει εκτός εγγύησης?

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασες να του κάνεις Factory Reset πατώντας vol + και Power Button ;;;;

Factory reset έκανα αφού recovery μπαίνει κανονικά όπως και fastboot μπαίνει κανονικά μ

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφυγε για service...θα δούμε τι θα προκύψει.

 

Μιά ερώτηση για όταν γυρίσει. Εχει βάλει κανείς τη θήκη που περιέχεται στη συσκευασία? Διάβασα κάπου ότι χαράζει την οθόνη. Εχει κάποιος προσωπική εμπειρία? Μου φαίνεται πολύ ποιοτική για να κάνει τόσο μεγάλο πρόβλημα.

Άντε, να το παραλάβεις γρήγορα χωρίς προβλήματα.

Εγώ την χρησιμοποιώ από την πρώτη στιγμή αν και δεν μου αρέσουν αυτού του στυλ οι θήκες, την έχω συνηθίσει πλέον. Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που διάβασες, είναι πολύ ποιοτική.

Έχω παραγγείλει μια Nillkin http://m.ebay.com/itm/NILLKIN-0-6mm-Nature-Ultra-thin-Silicone-Soft-TPU-Case-Cover-For-HUAWEI-Series-/151917888149?varId=451101949571&txnId=1383768119005

Είναι πολύ όμορφο να το κρύβουμε σε θήκη :cool:

Επίσης έψαχνα και tempered glass. Δυστυχώς λόγω της κυρτης οθόνης, κανένα tempered glass δεν καλύπτει όλη την οθόνη. Παρήγγειλα Επίσης ένα Nillkin το οποίο είναι πολύ λεπτό, 0.2mm ώστε να μην φαίνεται άσχημα http://m.ebay.com/itm/NILLKIN-9H-PRO-0-2mm-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Protectors-For-HUAWEI-MATE-S-/161827222640?txnId=1383494557006

Θα δω πως φαίνεται, αν δεν κάνει το Nillkin, δεν θα κάνει κανένα άλλο.

 

Παιδιά καλημέρα την Δευτέρα που μας πέρασε είχα πάει το mate s στην Arvato γιατί μετά από update έμενε στο λογότυπο της Huawei...δεν μπουταρε, εχθές λοιπόν η Arvato μου είπε ότι την συσκευή δεν την καλύπτει οπότε δεν την αναλαμβάνει για σέρβις και να την πάω στο κατάστημα που την πήρα , το κινητό είναι αγορασμένο από Mytell και είναι Brandt γερμανικό της Tmobile , για πείτε κάποια γνώμη παιδιά τι να κάνω τι να τους πω ?

 

Δεν καταλαβαίνω το λογο που δεν.σε καλύπτει, σου εξήγησαν? Να πας στο μαγαζί που το πήρες να ζητήσεις εξηγήσεις και να σου βρουν λύση, εγγύηση έχεις σίγουρα από το κατάστημα. Μην το αφήσεις.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη που είχε το τηλέφωνο δεν μου άρεσε γιατί κάλυπτε την οθόνη, την χρησιμοποίησα μερικό καιρό γιατί το τηλέφωνο γλιστράει πολύ και φοβόμουν μην μου πίεση από τα χεριά, παράγγειλα από Aliexpress αυτήν http://www.aliexpress.com/item/Huawei-Mate-S-Fundas-Capa-Luxury-Frosted-Matte-Housing-Case-Cover-For-Huawei-Mate-S-Slim/32522779760.html

Πάρα πολύ ωραία αλλά δυστυχώς και αυτή γλιστράει και παράγγειλα τώρα και περιμένω μια από σιλικόνη για να μην γλιστράει.

Πήρα ταυτόχρονα και για ένα LeTV μια το ίδιο ωραία και λεπτή αλλά αυτή δεν γλιστράει. Στο Aliexpress έχει απίθανα αξεσουάρ σε απίθανες τιμές.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη που είχε το τηλέφωνο δεν μου άρεσε γιατί κάλυπτε την οθόνη, την χρησιμοποίησα μερικό καιρό γιατί το τηλέφωνο γλιστράει πολύ και φοβόμουν μην μου πίεση από τα χεριά, παράγγειλα από Aliexpress αυτήν http://www.aliexpress.com/item/Huawei-Mate-S-Fundas-Capa-Luxury-Frosted-Matte-Housing-Case-Cover-For-Huawei-Mate-S-Slim/32522779760.html

Πάρα πολύ ωραία αλλά δυστυχώς και αυτή γλιστράει και παράγγειλα τώρα και περιμένω μια από σιλικόνη για να μην γλιστράει.

Πήρα ταυτόχρονα και για ένα LeTV μια το ίδιο ωραία και λεπτή αλλά αυτή δεν γλιστράει. Στο Aliexpress έχει απίθανα αξεσουάρ σε απίθανες τιμές.

 

Αν θες hard case που να μην γλιστράει σου προτείνω αυτή τη Nillkin http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Super-Matte-Hard-Back-Cover-Case-Screen-Protector-For-Huawei-Mate-S-/201448881019?var=&hash=item2ee749fb7b:m:mQTS1LHEz5FuKt80K5FYohg (το λινκ είναι ενδεικτικό, μπορείς να τη βρεις και πιο φθηνά)

Την είχα σε όλα τα κινητά, είναι απλά τέλεια. Απλώς τώρα ήθελα μία θήκη διάφανη για να φαίνεται το κινητό. Αν δω ότι δεν βολευει θα πάρω αυτή που σου λέω. Και εμένα η δερμάτινη που είχε δεν με βολευει για το finger sensor και κρύβει το κινητό, αλλά το προστατεύει. Ναι, το alliexpess έχει καλές τιμές αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να αγοράσω από εκεί λόγω capital controls, θέλει κάρτα ξένης τράπεζας.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν θες hard case που να μην γλιστράει σου προτείνω αυτή τη Nillkin http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Super-Matte-Hard-Back-Cover-Case-Screen-Protector-For-Huawei-Mate-S-/201448881019?var=&hash=item2ee749fb7b:m:mQTS1LHEz5FuKt80K5FYohg (το λινκ είναι ενδεικτικό, μπορείς να τη βρεις και πιο φθηνά)

Την είχα σε όλα τα κινητά, είναι απλά τέλεια. Απλώς τώρα ήθελα μία θήκη διάφανη για να φαίνεται το κινητό. Αν δω ότι δεν βολευει θα πάρω αυτή που σου λέω. Και εμένα η δερμάτινη που είχε δεν με βολευει για το finger sensor και κρύβει το κινητό, αλλά το προστατεύει. Ναι, το alliexpess έχει καλές τιμές αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να αγοράσω από εκεί λόγω capital controls, θέλει κάρτα ξένης τράπεζας.

 

Αν θες να ψωνίζεις από έξω χωρίς πρόβλημα Capital controls υπάρχει αυτό http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B1-3-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B1-posts-%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CF%81%CF%89%CF%84/

Αυτή η θήκη της Nillkin δυστυχώς είναι αρκετά χοντρή.

Καλά μόλις παράλαβα αυτό http://www.aliexpress.com/item/Ultra-Thin-Clear-Transparent-Protective-Soft-TPU-Case-for-Huawei-Mate-S/32613174723.html

Και μάλιστα Κυριακή, απίθανη θήκη και την πήρα 0.94 € με τα μεταφορικά μέσα. Τώρα βλέπω έχει ακριβύνει πήγε 1,02 πα πα πα πανάκριβη.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγήκε ή δε βγήκε επίσημη έκδοση 6.0? Έχω την 5.1.1 και λέει ότι είναι η τελευταία. Αν βγήκε, δώστε ένα λινκ παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγήκε ή δε βγήκε επίσημη έκδοση 6.0? Έχω την 5.1.1 και λέει ότι είναι η τελευταία. Αν βγήκε, δώστε ένα λινκ παρακαλώ.

Stable δεν έχει βγει ακόμα. Και εμένα δεν βγάζει update. Υπάρχει η beta 6. Λογικά όπου να ναι θα έρθει και η stable, ας είναι bug free και ας αργήσει.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η beta 6.0 η να περιμένουμε την official; Μου κάνει εντύπωση πάντως πως το P8 έχει πάρει την 6.0 ενω είναι πιο παλιό κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η beta 6.0 η να περιμένουμε την official; Μου κάνει εντύπωση πάντως πως το P8 έχει πάρει την 6.0 ενω είναι πιο παλιό κινητό...

 

Όπως διάβασα στο XDA, πριν καιρό, όσοι βάλανε την 6.0 beta είχανε προβλήματα περίμενε καλυτέρα. Να σου πω προτιμώ να περιμένω για να είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστωνω κάτι νούμερα να μου κάνει η φωτεινότητα της οθόνης. Ενώ η οθόνη είναι φωτεινή μόλις πηγαινω στο μενού κλήσεων για να σχηματισω έναν αριθμό η οθόνη σκοτεινιάζει. Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλες εναλλαγές είτε παραθύρων στο ίντερνετ είτε μεταξύ εφαρμογών.
Link to comment
Share on other sites

Διαπιστωνω κάτι νούμερα να μου κάνει η φωτεινότητα της οθόνης. Ενώ η οθόνη είναι φωτεινή μόλις πηγαινω στο μενού κλήσεων για να σχηματισω έναν αριθμό η οθόνη σκοτεινιάζει. Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλες εναλλαγές είτε παραθύρων στο ίντερνετ είτε μεταξύ εφαρμογών.

Αυτό συμβαίνει με ή χωρίς αυτόματη φωτεινότητα? Αν δεν το έχεις ήδη κάνει, δοκίμασε χωρίς αυτόματη φωτεινότητα να δεις αν σου κάνει το ίδιο.

Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι το λευκό χρώμα δεν είναι τελείως λευκό αλλά κιτρινίζει λίγο. Δεν ξέρω αν αυτό είναι γενικό χαρακτηριστικό της AMOLED οθόνης. Από τη θερμοκρασία χρώματος αλλάζοντας στο ψυχρό βελτιώνεται η απόχρωση του λευκού.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει με ή χωρίς αυτόματη φωτεινότητα? Αν δεν το έχεις ήδη κάνει, δοκίμασε χωρίς αυτόματη φωτεινότητα να δεις αν σου κάνει το ίδιο.

Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι το λευκό χρώμα δεν είναι τελείως λευκό αλλά κιτρινίζει λίγο. Δεν ξέρω αν αυτό είναι γενικό χαρακτηριστικό της AMOLED οθόνης. Από τη θερμοκρασία χρώματος αλλάζοντας στο ψυχρό βελτιώνεται η απόχρωση του λευκού.

Και εγώ στην θερμοκρασία χρώματος το έχω φουλ ψυχρό και το λευκό πιο λευκό δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει με ή χωρίς αυτόματη φωτεινότητα? Αν δεν το έχεις ήδη κάνει, δοκίμασε χωρίς αυτόματη φωτεινότητα να δεις αν σου κάνει το ίδιο.

Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι το λευκό χρώμα δεν είναι τελείως λευκό αλλά κιτρινίζει λίγο. Δεν ξέρω αν αυτό είναι γενικό χαρακτηριστικό της AMOLED οθόνης. Από τη θερμοκρασία χρώματος αλλάζοντας στο ψυχρό βελτιώνεται η απόχρωση του λευκού.

 

Χωρίς αυτόματη φωτεινότητα συμβαίνει. Από το ένα παράθυρο στο άλλο..πέφτει η φωτεινότητα ελαφρώς και όταν επιστρέφω ξανανεβαίνει! Τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς αυτόματη φωτεινότητα συμβαίνει. Από το ένα παράθυρο στο άλλο..πέφτει η φωτεινότητα ελαφρώς και όταν επιστρέφω ξανανεβαίνει! Τι να πω....

 

Εγώ θα έκανα Factory reset και αν δεν έφτιαχνε θα έκανα θέμα στην αντιπροσωπία ή από εκεί που το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς αυτόματη φωτεινότητα συμβαίνει. Από το ένα παράθυρο στο άλλο..πέφτει η φωτεινότητα ελαφρώς και όταν επιστρέφω ξανανεβαίνει! Τι να πω....

 

Εγώ θα έκανα Factory reset και αν δεν έφτιαχνε θα έκανα θέμα στην αντιπροσωπία ή από εκεί που το πήρες.

Εγώ θα έλεγα πριν κάνεις factory reset και χάνεις χρόνο να ξαναστηνεις το κινητό να κοιτάξεις μήπως έχεις πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις ή και να ανεβάσεις ένα βίντεο να καταλάβουμε ακριβώς τι εννοείς μήπως είναι κάτι φυσιολογικό.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με τις εξελίξεις από το δικό μου. Το είχα στείλει στο service λόγω συνεχών επανεκκινήσεων.

Το παρέλαβα τη Παρασκευή μετά από μια βδομάδα εκεί! Στο χαρτί είχαν γράψει ότι έκαναν επανεγκατάσταση του λογισμικού και να δω τη συμβατότητα με τη κάρτα (?) και με τα προγράμματα που κατεβάζω. Από εκείνη τη μέρα το άφησα στην αρχή να κάνει τα αυτόματα updates των προγραμμάτων που είχε ήδη εγκατεστημένα. Στη συνέχεια κατέβαζα τα δικά μου προγράμματα 2-3 τη μέρα για να δω αν μου χτυπάει κάτι. Μη φανταστείτε τίποτα περίεργα. Office, παιχνίδια, shazam και τέτοια. Μέχρι χτες βράδυ πήγαιναν όλα ρολόι. Χτες το βράδυ αποφάσισα να κάνω μια ενημέρωση σε ένα πρόγραμμα δικό του Android System Webview. Ε εκεί και την ώρα που έκανε την εγκατάσταση άρχισαν πάλι τα restarts. Δύο στη σειρά!! Μπήκα στη διαχείριση προγραμμάτων και είδα ότι υπάρχουν δύο με το ίδιο όνομα αλλά μάλλον διαφορετικές εκδόσεις. Απενεργοποίηση το τελευταίο επειδή δεν απεγκαθίσταται και επανήλθε στα φυσιολογικά...μέχρι τώρα τουλάχιστον. Στη λειτουργία του τηλεφώνου δεν φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι ενώ πάλι μου δείχνει να του κάνω ενημέρωση.

Θα το αφήσω λίγες μέρες έτσι και βλέπουμε.

Ξέρει κάποιος τι κάνει αυτό το πρόγραμμα? Εχει κάνει κάποιος αυτή την ενημέρωση και είχε θέματα?

Θα ενημερώσω πάλι όταν δω την εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κάποιος τι κάνει αυτό το πρόγραμμα?

 

Android's Webview, as described by Google, is a “system component powered by Chrome that allows Android apps to display web content.” In other words, Webview allows 3rd party apps to show content in an in-app browser or in an app screen that pulls from the web.

 

https://www.quora.com/What-is-the-Android-system-WebView-app-and-how-can-I-use-it

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με τις εξελίξεις από το δικό μου. Το είχα στείλει στο service λόγω συνεχών επανεκκινήσεων.

Το παρέλαβα τη Παρασκευή μετά από μια βδομάδα εκεί! Στο χαρτί είχαν γράψει ότι έκαναν επανεγκατάσταση του λογισμικού και να δω τη συμβατότητα με τη κάρτα (?) και με τα προγράμματα που κατεβάζω. Από εκείνη τη μέρα το άφησα στην αρχή να κάνει τα αυτόματα updates των προγραμμάτων που είχε ήδη εγκατεστημένα. Στη συνέχεια κατέβαζα τα δικά μου προγράμματα 2-3 τη μέρα για να δω αν μου χτυπάει κάτι. Μη φανταστείτε τίποτα περίεργα. Office, παιχνίδια, shazam και τέτοια. Μέχρι χτες βράδυ πήγαιναν όλα ρολόι. Χτες το βράδυ αποφάσισα να κάνω μια ενημέρωση σε ένα πρόγραμμα δικό του Android System Webview. Ε εκεί και την ώρα που έκανε την εγκατάσταση άρχισαν πάλι τα restarts. Δύο στη σειρά!! Μπήκα στη διαχείριση προγραμμάτων και είδα ότι υπάρχουν δύο με το ίδιο όνομα αλλά μάλλον διαφορετικές εκδόσεις. Απενεργοποίηση το τελευταίο επειδή δεν απεγκαθίσταται και επανήλθε στα φυσιολογικά...μέχρι τώρα τουλάχιστον. Στη λειτουργία του τηλεφώνου δεν φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι ενώ πάλι μου δείχνει να του κάνω ενημέρωση.

Θα το αφήσω λίγες μέρες έτσι και βλέπουμε.

Ξέρει κάποιος τι κάνει αυτό το πρόγραμμα? Εχει κάνει κάποιος αυτή την ενημέρωση και είχε θέματα?

Θα ενημερώσω πάλι όταν δω την εξέλιξη.

Την είχα κάνει ενημέρωση, νομίζω 2 φορές είχε έρθει update, δεν παρατήρησα κάτι. Από ότι είδα, όντως έχει 2 apps. Χρησιμοποιείς τον stock browser? Εγώ έχω ορίσει ως default browser τον chrome.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις πως λυνεται το παρακατω?: Στην οθονη κλειδωματος μου βγαζει ειδοποιησεις (messenger, viber, instagram κλπ) μονο οταν ειναι σε λειτουργια magazine! Δηλαδη αν επιλεξω οποιαδηποτε αλλη φωτο σαν οθονη κλειδωματος , ή ενα αλλο θεμα τοτε δεν δειχνει καμια ειδοποιηση! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις πως λυνεται το παρακατω?: Στην οθονη κλειδωματος μου βγαζει ειδοποιησεις (messenger, viber, instagram κλπ) μονο οταν ειναι σε λειτουργια magazine! Δηλαδη αν επιλεξω οποιαδηποτε αλλη φωτο σαν οθονη κλειδωματος , ή ενα αλλο θεμα τοτε δεν δειχνει καμια ειδοποιηση! Ευχαριστω!

Αν έχω καταλάβει τι εννοείς, και εγώ το έχω απενεργοποιήσει το magazine, νομίζω πατώντας pause και κάνοντας unsubscribed, και έχω αφήσει ένα συγκεκριμένο lock screen. Δεν έχω τέτοιο θέμα, δηλαδή οι ειδοποιήσεις μου έρχονται κανονικά. Έχεις ορίσει ως προστατευόμενες τις εφαρμογές αυτές? Επίσης έχει επιλέξει στο κέντρο ειδοποιήσεων να επιτρέπονται οι ειδοποιήσεις?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σκεφτομαι και εγω να αγορασω το huawei mate s αλλα θελω να ρωτησω τελικα η μπαταρια κραταει.

και η δευτερη ερωτηση πιο αξιζει το meizu mx4 pro ή το huawei mate s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για αγορά από skroutz του mate s θα έχω θεμα με την εγγυηση?

Ευχαριστω

Θα έχεις κανονικά εγγύηση από την arvato, το επίσημο service για Huawei, εκτός και αν έχει branded rom. Στην περίπτωση αυτή δεν έχει γίνει εισαγωγή από τον επίσημο εισαγωγέα, οπότε η arvato δεν σε καλύπτει. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να ρωτήσεις το μαγαζί αν υπάρχει επίσημη εγγύηση από την arvato. Λογικά, ακόμα και αν δεν καλύπτεται από arvato, το μαγαζί σου προσφέρει εγγύηση, αλλά πρέπει να τα διευκρινήσεις αυτά. Κάποιο παιδί εδώ μέσα είχε κάποιο περιστατικό με branded κινητό που δεν το κάλυπτε η arvato, αλλά δεν είχαμε νεώτερα.

καλημερα παιδια σκεφτομαι και εγω να αγορασω το huawei mate s αλλα θελω να ρωτησω τελικα η μπαταρια κραταει.

και η δευτερη ερωτηση πιο αξιζει το meizu mx4 pro ή το huawei mate s

Για τη διάρκεια μπαταρίας είχα ενδοιασμούς και εγώ, αλλά μέχρι τώρα είμαι γενικά ικανοποιημένος, η διαχείριση είναι αρκετά καλή. Η διάρκεια μπαταρίας φυσικά εξαρτάται από τη χρήση του καθενός, αλλά την ημέρα θεωρώ θα στη βγάζει άνετα. Προσωπικά εγώ με ανοικτό 4g για 7ωρες περίπου τις καθημερινές, μουσική, ράδιο και ομιλία, αρκετές εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο, έχω περίπου 4 ώρες screen on time. Σαβ/κο με χρήση WiFi περίπου 5ωρο. Εμένα αυτές οι ώρες με ικανοποιούν, αλλά αυτό είναι θέμα υποκειμενικό. Τώρα έβαλα και greenify να δω αν έχει βελτίωση με screen off. Λογικά με stable Marshmallow θα υπάρχει ακόμα καλύτερη διαχείριση.

Τώρα για το δεύτερο ερώτημα, αν και είναι off-topic, για να το έχουμε επιλέξει λογικά το θεωρούμε σε γενικές γραμμές καλύτερο από αρκετά κινητά. Υποθέτω ότι αναφέρεσαι στο meizu με τα 32GB. Αν έχεις δει από κοντά το mate s θα έχεις καταλάβει για τι ποιότητα κατασκευής και design μιλάμε, δεν υπάρχει σύγκριση της αισθησης μεταξύ πλαστικού και αλουμινίου. Αλλά αυτό φυσικά είναι υποκειμενικό. Προσωπικά δεν θα έδινα τόσα χρήματα για κινητό από Κίνα(αν δεν κάνω λάθος έχει κοντά στα 500$ το 32αρι) χωρίς ουσιαστικά να υπάρχει εγγύηση, χωρίς sd card slot, fm radio, ελλιπή μπάντα 4g, πλαστικό και να ψάχνομαι πως θα περάσω ευρωπαϊκή ρομ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...