Jump to content

Huawei Mate S


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ λέω να το κάνω με την τοπική ενημέρωση γιατί ήδη έχω στήσει το τηλέφωνο . Υπάρχει διαφορά με την μέθοδο με τα τρία κουμπιά ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 816
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ λέω να το κάνω με την τοπική ενημέρωση γιατί ήδη έχω στήσει το τηλέφωνο . Υπάρχει διαφορά με την μέθοδο με τα τρία κουμπιά ?
Η βασική διαφορά είναι ότι με τα τρία κουμπιά γίνεται καθαρή εγκατάσταση, δηλαδή διαγράφονται τα πάντα και μετά εγκαθίσταται η ρομ. Φυσικά και μπορείς να κάνεις με τοπική ενημέρωση, δεν σημαίνει ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Και αν έχεις τότε κάνεις ένα hard reset και το ξαναστηνεις. Επί την ευκαιρία, με την back up εφαρμογή που έχει το κινητό μπορείς να το ξαναστησεις γρήγορα.

Πάντως είμαι περίεργος ποιά ρομ θα σου στείλουν. Υποθέτω θα είναι η Β176 και μετά θα σου έρθει update για την Β361 ή Β390. Την Β321 την έχουν κατεβάσει από τον server πλέον και ως update από lollipop σε marshmallow θεωρείται η Β361 η οποία όμως δεν υπάρχει να την κατεβάσουμε. Και πριν λίγες ημέρες που έκανα hard reset και έβαλα την Β321 δεν ήρθε κάποιο update όπως είχε γίνει παλαιότερα και έβαλα manually την Β390.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Είναι η τελευταία ρόμ αυτή, έχει καιρό να μας δώσει update, αλλά όλα δουλεύουν ρολόι. Αν βγει καινούργια θα την έχει άμεσα το firmware finder. Απο το firmware finder την πέρασες σχετικά εύκολα?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα... SOS..

εγκατέστησα κανονικα την Β390, μου άνοιξε κανονικα το κινητο κατεβασα τις εφαρμογές μου και οι περισσοτερες ανοιγαν και έκλειναν κατευθείαν. έκανα 1-2 restart τα ίδια...

έκανα hard reset και τώρα δεν ξεκινάει... μένει εκεί που πρέπει να του βάλω μαιλ...

Τι μπορώ να κάνω??? Σας ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα... SOS..

εγκατέστησα κανονικα την Β390, μου άνοιξε κανονικα το κινητο κατεβασα τις εφαρμογές μου και οι περισσοτερες ανοιγαν και έκλειναν κατευθείαν. έκανα 1-2 restart τα ίδια...

έκανα hard reset και τώρα δεν ξεκινάει... μένει εκεί που πρέπει να του βάλω μαιλ...

Τι μπορώ να κάνω??? Σας ευχαριστώ..

 

Πέρασε την Β321 που είναι full Rom με τη μέθοδο με τα τρία κουμπιά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε την Β321 που είναι full Rom με τη μέθοδο με τα τρία κουμπιά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Παιδιά με κανα τρόπο μπορούμε να κατεβάσουμε στο τηλέφωνο το emui 5 ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , εδώ και 2 εβδομάδες δεν μπορώ να συνδεθώ στον λογαριασμό μου huawei και μ λέει ότι υπσρχει σφάλμα στην λήψη δεδομένων δοκιμάστε ξανά αργότερα, έχω επικοινωνήσει και με την εταιρία , έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά δεν γίνεται τίποτα , ούτε να δημιουργήσω καινούργιο λογαριασμό δεν μπορώ διότι μου εμφανίζει το ίδιο πάλι αλλά και ότι η σύνδεση στον διακομιστή απέτυχε , ξέρετε τι μπορώ να κάνω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το mate S και το GPS σταμάτησε ξαφνικά να λειτουργεί. Δεν λαμβάνει καθόλου σήμα.Ουτε με τους χάρτες ουτε με το Sygic. Το έκανα hard reset, δούλεψε για λίγο κ μετα παλι τίποτα. Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το mate S και το GPS σταμάτησε ξαφνικά να λειτουργεί. Δεν λαμβάνει καθόλου σήμα.Ουτε με τους χάρτες ουτε με το Sygic. Το έκανα hard reset, δούλεψε για λίγο κ μετα παλι τίποτα. Τι μπορεί να φταίει?
Ποια ρόμ έχεις? Κάποιες παλαιότερες εκδόσεις είχαν θεματάκι με το GPS. Εφόσον πριν δούλευε κανονικά, έχεις κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις σχετικά με την τοποθεσία και έκανες και hard reset, για να μην παιδευεσαι πάρε ένα τηλέφωνο στο επίσημο service της Huawei στη Μιχαλακοπούλου εφόσον έχεις εγγύηση και σε 2-3 ημέρες το πολύ θα το έχεις σαν καινούργιο.

Εγώ πληροφοριακά να αναφέρω ότι επειδή η μπαταρία τα ψιλοεφτυσε, το έστειλα στο επίσημο service για αλλαγή μπαταρίας, συνολικό κόστος 15€.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την B390 αλλά πάλι τίποτα.
Αν δεν δουλέψει, πάρε τηλέφωνο στο επίσημο service 2170007575 εφόσον έχεις εγγύηση και πες το πρόβλημα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλημέρα στην παρέα.Έχω το Huawei mate s με κωδικό μοντέλου CRR-L09.Αριθμός έκδοσης CRR-L09C432B390.Πρόσεξα σήμερα απο την εφαρμογή Firmware Finder For Huawei οτι εχει δώσει 2 firmware

CRR-L09C432B215 OTA 165MB 2-1-2018

CRR-L09C432B215 FULL OTA 1.617 GB 2-1-2018

Αυτά τα firmware είναι ποιό καινούρια απο το B390 που φοράει τωρα το κινητό??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.Έχω το Huawei mate s με κωδικό μοντέλου CRR-L09.Αριθμός έκδοσης CRR-L09C432B390.Πρόσεξα σήμερα απο την εφαρμογή Firmware Finder For Huawei οτι εχει δώσει 2 firmware

CRR-L09C432B215 OTA 165MB 2-1-2018

CRR-L09C432B215 FULL OTA 1.617 GB 2-1-2018

Αυτά τα firmware είναι ποιό καινούρια απο το B390 που φοράει τωρα το κινητό??

 

Καλησπέρα. Χαχαχα, τόσο καιρό που έχει να γράψει κάποιος εδώ, νόμιζα ότι μόνο εγώ έχω μείνει ακόμα με το Mate S :)

Με την Β215 συμβαίνει το εξής περίεργο: είναι για lollipop, που σημαίνει παλαιότερο λειτουργικό από αυτό που έχουμε, αλλά έχει πιο πρόσφατο security patch από την Β390 που είναι η πιο πρόσφατη ρομ. Οπότε όποιος έχει ακόμα lollipop του έρχεται update, όσοι έχουμε Β390 όχι, εκτός και αν θέλει κάποιος πιο πρόσφατο security patch, αλλά θα πρέπει να γυρίσει σε lollipop. Τώρα γιατί το έκανε αυτό το μπέρδεμα η Huawei, μόνο αυτή ξέρει...

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μένουμε με την Β390 που παντρεύτηκαμε γιατί δεν βλέπω αλλη να έρχεται.χαχαχαχαχ

Ευχαριστώ για τη απάντηση φιλε μου zananiro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Φίλοι και φίλες , Καλημέρα από Χανιά.

Θέλω να βάλω ένα μικρο θεματάκι που εμένα με προβλημάτισε πολύ μήπως κάποιος ξέρει κάτι:

Αγόρασα μια φτηνή θήκη για το πολύ καλό mate -s που έχω εδώ και 2 1/2 χρόνια καθώς η παλιά ελιωσε. Η θηκη που είχε στη συσκευασία ήταν με παράθυρο στο 1/3 της πρόσοψης. Παρόμοια και η καινούρια με δύο παράθυρα στην πρόσοψη 1/3 και 1/6.

Στην παλιά μόλις την έκλεινα εμφανιζόταν το ρολόι και ημερομηνία καθώς και η γραμμή πληροφοριών.

Ήλπιζα ότι το ίδιο θα γινόταν και στην καινούρια. Όχι όμως δεν δείχνει κάτι παραμένει στην οθόνη λειτουργίας.

Δοκίμασα πολλές αλλαγές στις ρυθμίσεις οθόνης και όμως τίποτα.

Συγκρίνω τις δύο θήκες δεν βλέπω κάποια ορατή διαφορά εκτός το παράθυρο 1/6

Το έκλεισα και αυτό τίποτα.

και το πιο καλό; όταν σκεπάζω την οθόνη του κινητού με την παλιά θήκη τότε λειτουργεί όπως παλιά, βάζω την καινούρια και στην επαναφορά ξαναχαλάει.

Αρχίζω να υποθέτω ότι η παλιά είναι Τσιπαρισμένη;

Ξέρει κανείς φίλος κάτι;

Θα εκτιμούσα την Βοήθεια σος

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...