Jump to content

Huawei Mate S


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την βοήθεια σου. Έβαλα την CRR-L09C432 B321 και όλα μια χαρά με το τηλέφωνο,ήταν αρκετά εύκολα πάντα με της οδηγίες σου. Πήγε σε andoid 6.0 .Μετα απο καμιά ώρα πήγα στην ενημέρωση συστήματος ΑΠΟ hicare να δω αν έχει έρθει κατι άλλο ,άλλα λέει η τρέχουσα α

έκδοση ενημερώθηκε,γιατί δεν μου δίνει και την επόμενη αφού πέρασα χειροκίνητα την Β321?Στο hicare εκεί που λέει να επιλέξω τοποθεσία έβαλα την Ελλάδα,έκανα λάθος? Πρόσεξα οτι το εικονίδιο EMUI δεν εμφανίζεται στον περιβάλλον του τηλεφώνου,άλλα μόνο υπάρχει στης εφαρμογές,γιατι?

Edited by steliosbouk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 816
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την βοήθεια σου. Έβαλα την CRR-L09C432 B321 και όλα μια χαρά με το τηλέφωνο,ήταν αρκετά εύκολα πάντα με της οδηγίες σου. Πήγε σε andoid 6.0 .Μετα απο καμιά ώρα πήγα στην ενημέρωση συστήματος ΑΠΟ hicare να δω αν έχει έρθει κατι άλλο ,άλλα λέει η τρέχουσα α

έκδοση ενημερώθηκε,γιατί δεν μου δίνει και την επόμενη αφού πέρασα χειροκίνητα την Β321?Στο hicare εκεί που λέει να επιλέξω τοποθεσία έβαλα την Ελλάδα,έκανα λάθος? Πρόσεξα οτι το εικονίδιο EMUI δεν εμφανίζεται στον περιβάλλον του τηλεφώνου,άλλα μόνο υπάρχει στης εφαρμογές,γιατι?

Ωραιος! Αν πας ρυθμίσεις-> ενημέρωση λογισμικού σου βγάζει αναβάθμιση? Εκεί στην ενημέρωση λογισμικού, κάτω έχει μενού, δες αν είναι επιλεγμένα αυτόματη ενημέρωση. Επίσης Κάνε και μια εγγραφή στο hicare για να έχεις πρόσβαση στα θέματα. Ελλάδα επιλέγεις. Επίσης φαντάζομαι έχεις βάλει κάρτα SIM γιατί πολλές φορές δεν έρχονται updates χωρίς SIM. Σε κάθε περίπτωση βάζεις την Β390 όπως έχω γράψει πιο πάνω χωρίς να χάσεις δεδομένα και έχεις την τελευταία έκδοση.

Για το τελευταίο που αναφέρεις για το εικονίδιο emui δεν καταλαβαίνω, τι εννοείς?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει το εικονίδιο EMUI πουθενά στην οθόνη του τηλεφώνου ,μόνο αν πάω στης εφαρμογές το έχει, και γραφει προγραμμα ενημερωσης 132KB.Τωρα ρυθμίσεις-> ενημέρωση λογισμικού δεν βγάζει κάτι ούτε εκει,λεει δεν υπάρχουν ενημερώσεις. Σχετικα με το τηλ KAI ειναι ενεργόποιημένο αυτόματη ενημέρωση.

Αριθ.εκδοσης CRR-L09C423B321

Εκδοση του EMUI 4.0

Eκδοση android 6.0

Edited by steliosbouk
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει το εικονίδιο EMUI πουθενά στην οθόνη του τηλεφώνου ,μόνο αν πάω στης εφαρμογές το έχει, και γραφει προγραμμα ενημερωσης 132KB.Τωρα ρυθμίσεις-> ενημέρωση λογισμικού δεν βγάζει κάτι ούτε εκει,λεει δεν υπάρχουν ενημερώσεις. Σχετικα με το τηλ KAI ειναι ενεργόποιημένο αυτόματη ενημέρωση.

Αριθ.εκδοσης CRR-L09C423B321

Εκδοση του EMUI 4.0

Eκδοση android 6.0

Ούτε εγώ έχω το εικονίδιο αυτό, μόνο στις εφαρμογές υπάρχει. Γιατί κόλλησες με το εικονίδιο αυτό? Πολλές είναι οι εφαρμογές συστήματος που δεν υπάρχουν ως εικονίδια στον launcher.

Για την αναβάθμιση, μπορεί να σου έρθει αργότερα. Νομίζω πρώτα θα σου έρθει η Β361.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου, στης πολλές απορίες μου.Δεν τρέχει κάτι με το εικονίδιο EMUI ,το ανάφερα γιατί στην προηγούμενη ρομ του τηλεφώνου 5.1 υπήρχε.Θα περιμένω να έρθει και κάποια ενημέρωση ,για να πω στο τέλος όλα καλά με το εργαλείο μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας κανω μια ερωτηση; εγγραφη μεσω hicare για την επεκαταση εγγυησης , εχετε κανει; γιατι εγω οταν μπαινω στο hicare , πουθενα δεν εχει καποια επιλογη για εγγραφη , αποκτηση huawei id κλπ κλπ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας κανω μια ερωτηση; εγγραφη μεσω hicare για την επεκαταση εγγυησης , εχετε κανει; γιατι εγω οταν μπαινω στο hicare , πουθενα δεν εχει καποια επιλογη για εγγραφη , αποκτηση huawei id κλπ κλπ
Δεν γίνεται επέκταση εγγύησης με εγγραφή, 2 χρόνια είναι η εγγύηση. Αν πας στην επιλογή πολιτική προστασίας γράφει όλες τις λεπτομέρειες για την εγγύηση. Επιλογή για εγγραφή τόσο στις ρυθμίσεις μέσω του αναγνωριστικό , huawei όσο και μέσα από το hicare εμφανίστηκαν σίγουρα σε κάποιο update στη marshmallow. Αν θυμάμαι καλά έχεις lollipop, ίσως γι αυτό δεν βλέπεις επιλογές για εγγραφές. Δες καλύτερα μέσα από τις ρυθμίσεις του hicare αν έχει επιλογή για αναβάθμιση της εφαρμογής και για εγγραφή. Εγώ έχω την έκδοση 2.0.4.301_ove.

Αν θυμάμαι καλά είχα κάνει εγγραφή και όταν είχα lollipop, αλλά δεν θυμάμαι πως. Ψάξε λίγο και στις ρυθμίσεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω το εικονίδιο αυτό, μόνο στις εφαρμογές υπάρχει. Γιατί κόλλησες με το εικονίδιο αυτό? Πολλές είναι οι εφαρμογές συστήματος που δεν υπάρχουν ως εικονίδια στον launcher.

Για την αναβάθμιση, μπορεί να σου έρθει αργότερα. Νομίζω πρώτα θα σου έρθει η Β361.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk[/quote

 

Καλήμερα,μια ερώτηση.το τηλεφωνο μου ειχε: Προσαρμοσμένος αριθμός: CUSTC432D001

Τώρα δεν υπάρχει κατι στης ρυθμίσεις ,σχετικά με το τηλεφωνώ μετα απο την ρομ που εβαλα υπαρχει κανενα προβλημα?

Και κατι αλλο ,αν θελω να αλαξω την ρομ να βαλω την Β380 που ειδα μπωρο να βαλω αυτη?

Συσκευή: Huawei Mate S

Μοντέλο: CRR-L09

Android: 6.0 (Marshmallow)

EMUI: 4.0.2

Επιχειρησιακό λογισμικό: B380

Αριθμός κατασκευής: CRR-L09C432B380

Προσαρμοσμένος αριθμός: CUSTC432D001

Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας: 1 Φεβρουαρίου 2017

Περιφέρεια: Ευρώπη

Ημερομηνία κυκλοφορίας: 22.02.2017

Κατάσταση: Επίσημο (σταθερό)

Τύπος: Πλήρες πακέτο υλικολογισμικού

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα,μια ερώτηση.το τηλεφωνο μου ειχε: Προσαρμοσμένος αριθμός: CUSTC432D001

Τώρα δεν υπάρχει κατι στης ρυθμίσεις ,σχετικά με το τηλεφωνώ μετα απο την ρομ που εβαλα υπαρχει κανενα προβλημα?

Και κατι αλλο ,αν θελω να αλαξω την ρομ να βαλω την Β380 που ειδα μπωρο να βαλω αυτη?

Συσκευή: Huawei Mate S

Μοντέλο: CRR-L09

Android: 6.0 (Marshmallow)

EMUI: 4.0.2

Επιχειρησιακό λογισμικό: B380

Αριθμός κατασκευής: CRR-L09C432B380

Προσαρμοσμένος αριθμός: CUSTC432D001

Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας: 1 Φεβρουαρίου 2017

Περιφέρεια: Ευρώπη

Ημερομηνία κυκλοφορίας: 22.02.2017

Κατάσταση: Επίσημο (σταθερό)

Τύπος: Πλήρες πακέτο υλικολογισμικού

Καλησπέρα. Στο σχετικά με το τηλέφωνο σου εμφανίζει πλέον τον αριθμό έκδοσης, Εκεί γράφει CRR-L09C432ΒΧΧΧ, το cust είναι το C432.

Δεν σου ήρθε ακόμα αναβάθμιση?

Τη ρομ που αναφέρεις μπορείς να τη βάλεις. Που τη βρήκες? Να Προσέξεις τις οδηγίες εγκατάστασης γιατί το αρχείο μπορεί να μην είναι full rom.

Υπάρχει και η νεώτερη τελευταία ρομ, η Β390, οδηγίες σε προηγούμενο ποστ.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο σχετικά με το τηλέφωνο σου εμφανίζει πλέον τον αριθμό έκδοσης, Εκεί γράφει CRR-L09C432ΒΧΧΧ, το cust είναι το C432.

Δεν σου ήρθε ακόμα αναβάθμιση?

Τη ρομ που αναφέρεις μπορείς να τη βάλεις. Που τη βρήκες? Να Προσέξεις τις οδηγίες εγκατάστασης γιατί το αρχείο μπορεί να μην είναι full rom.

Υπάρχει και η νεώτερη τελευταία ρομ, η Β390, οδηγίες σε προηγούμενο ποστ.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

οχι δεν μου ηρθε αναβαθμιση , το cust είναι το C432. που λες δεν το γραφει καπου

εδω βρηκα την πομ

http://www.carbontesla.com/2017/02/download-huawei-mate-s-b380-marshmallow-firmware-europe/

Edited by steliosbouk
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μου ηρθε αναβαθμιση , το cust είναι το C432. που λες δεν το γραφει καπου

εδω βρηκα την πομ

http://www.carbontesla.com/2017/02/download-huawei-mate-s-b380-marshmallow-firmware-europe/

Δες το βελάκι στο screenshot, αυτό είναι το cust. Το c432. Και γιατί δεν βάζεις την πιο πρόσφατη Β390? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7155119 58d609ae87fd21b3e7d49ca35ef438d6.jpg

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δες το βελάκι στο screenshot, αυτό είναι το cust. Το c432. Και γιατί δεν βάζεις την πιο πρόσφατη Β390? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7155119 58d609ae87fd21b3e7d49ca35ef438d6.jpg

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

αυτο υπαρχει και σε μενα.

Αριθμ εκδοσ CRR-L09C432B321

Μαλον δεν στο εξήγησα καλά εγω,δεν γράφει πλέον στο σχετικά με το τηλεφωνώ κάτω στο τελος ,όπως έγραφε η πρώτη ρομ 5.1 ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ CUSTC432D001.Aυτο δεν βλεπω πλεον.

Αν μπορείς στείλε μου ενα κάλω λινκ με την Β390 να την περάσω να τελειώνουμε γιατί δεν βλέπω να έρχεται κατι απο ΟΤΑ.

To λινκ ποΥ έδωσες πιο πάνω δεν λειτουργεί για Β390

Edited by steliosbouk
Link to comment
Share on other sites

αυτο υπαρχει και σε μενα.

Αριθμ εκδοσ CRR-L09C432B321

Μαλον δεν στο εξήγησα καλά εγω,δεν γράφει πλέον στο σχετικά με το τηλεφωνώ κάτω στο τελος ,όπως έγραφε η πρώτη ρομ 5.1 ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ CUSTC432D001.Aυτο δεν βλεπω πλεον.

Αν μπορείς στείλε μου ενα κάλω λινκ με την Β390 να την περάσω να τελειώνουμε γιατί δεν βλέπω να έρχεται κατι απο ΟΤΑ.

To λινκ ποΥ έδωσες πιο πάνω δεν λειτουργεί για Β390

Να υποθέσω ότι έχεις βάλει κάρτα SIM στο κινητό και έχεις κάνει update την εφαρμογή hicare στην τελευταία έκδοση?

Για δες αυτό το λινκ, είναι από το ίδιο site που έγραψα τις οδηγίες σε προηγούμενο ποστ για εγκατάσταση της Β390.

https://mega.nz/#!g5MQTSKR!-AE6s1i5eSPltt6QYIDVsdIL8gLGT6XrUWsFvK5y-Sk

Εναλλακτικά, δες και εδώ, https://www.huaweiblog.de/software/firmware/firmware-update-huawei-mate-s-p10-plus/

Έχεις και οδηγίες εγκατάστασης, Είναι στα γερμανικά οπότε θα χρειαστείς μεταφραση. Δες ένα προηγούμενο ποστ που έχω γράψει για οδηγίες εγκατάστασης της Β380 στα ελληνικά, η διαδικασία από αυτό το site για την Β390 είναι η ίδια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7146819

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχεις βάλει κάρτα SIM στο κινητό και έχεις κάνει update την εφαρμογή hicare στην τελευταία έκδοση?

Για δες αυτό το λινκ, είναι από το ίδιο site που έγραψα τις οδηγίες σε προηγούμενο ποστ για εγκατάσταση της Β390.

https://mega.nz/#!g5MQTSKR!-AE6s1i5eSPltt6QYIDVsdIL8gLGT6XrUWsFvK5y-Sk

Εναλλακτικά, δες και εδώ, https://www.huaweiblog.de/software/firmware/firmware-update-huawei-mate-s-p10-plus/

Έχεις και οδηγίες εγκατάστασης, Είναι στα γερμανικά οπότε θα χρειαστείς μεταφραση. Δες ένα προηγούμενο ποστ που έχω γράψει για οδηγίες εγκατάστασης της Β380 στα ελληνικά, η διαδικασία από αυτό το site για την Β390 είναι η ίδια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7146819

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Καλησπέρα. έχω κατάβαση και απο τα δυο λινκ της ρομ

στο πρωτο λινκ mega μέσα έχει μόνο το UPDATA.APP ΑΡΧΕΙΟ.

στο δεύτερο λινκ .huaweiblog εκεί έχει δυο αρχεία οπως ανέφερες και εσύ. το UPDATA.ΑPP αρχείο κα το φάκελο meta-inf

Πρώτη ερώτηση

τελικά ποιο απο τα δυο να κανω εγκατάσταση?

Δεύτερη ερώτηση

τον παλιό φάκελο dload της ρομ B321 που εχω στην κάρτα SD πρέπει να τον αφαιρέσω ,να βάλω τον νεο dload με την νέα rom b390 και μετά να κάνω την διαδικασία εγκατάστασης?

τα γράφω λιγο αναλυτικά για να καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχω κατάβαση και απο τα δυο λινκ της ρομ

στο πρωτο λινκ mega μέσα έχει μόνο το UPDATA.APP ΑΡΧΕΙΟ.

στο δεύτερο λινκ .huaweiblog εκεί έχει δυο αρχεία οπως ανέφερες και εσύ. το UPDATA.ΑPP αρχείο κα το φάκελο meta-inf

Πρώτη ερώτηση

τελικά ποιο απο τα δυο να κανω εγκατάσταση?

Δεύτερη ερώτηση

τον παλιό φάκελο dload της ρομ B321 που εχω στην κάρτα SD πρέπει να τον αφαιρέσω ,να βάλω τον νεο dload με την νέα rom b390 και μετά να κάνω την διαδικασία εγκατάστασης?

τα γράφω λιγο αναλυτικά για να καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχω κατάβαση και απο τα δυο λινκ της ρομ

στο πρωτο λινκ mega μέσα έχει μόνο το UPDATA.APP ΑΡΧΕΙΟ.

στο δεύτερο λινκ .huaweiblog εκεί έχει δυο αρχεία οπως ανέφερες και εσύ. το UPDATA.ΑPP αρχείο κα το φάκελο meta-inf

Πρώτη ερώτηση

τελικά ποιο απο τα δυο να κανω εγκατάσταση?

Δεύτερη ερώτηση

τον παλιό φάκελο dload της ρομ B321 που εχω στην κάρτα SD πρέπει να τον αφαιρέσω ,να βάλω τον νεο dload με την νέα rom b390 και μετά να κάνω την διαδικασία εγκατάστασης?

τα γράφω λιγο αναλυτικά για να καταλαβω.

Για την πρώτη ερώτηση, όποιο θες βάλε αρκεί να έχεις τα αντίστοιχα αρχεία στο φάκελο dload. Εγώ είχα βάλει το πρώτο γιατί είχε κυκλοφορήσει πιο γρήγορα.

Για τη δεύτερη ερώτηση, θα αφαιρέσεις τα αρχεία με την Β321. Γενικά μην αφήνεις τον φάκελο dload μέσα στην sd card αφού περάσεις τη ρόμ ή άλλαξε το όνομά αν θες να τον αφήσεις γιατί δεν ξέρεις καμία φορά, αν πατηθουν κατά λάθος τα κουμπιά όταν το έχεις στην τσέπη θα αρχίσει εγκατάσταση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για την πρώτη ερώτηση, όποιο θες βάλε αρκεί να έχεις τα αντίστοιχα αρχεία στο φάκελο dload. Εγώ είχα βάλει το πρώτο γιατί είχε κυκλοφορήσει πιο γρήγορα.

Για τη δεύτερη ερώτηση, θα αφαιρέσεις τα αρχεία με την Β321. Γενικά μην αφήνεις τον φάκελο dload μέσα στην sd card αφού περάσεις τη ρόμ ή άλλαξε το όνομά αν θες να τον αφήσεις γιατί δεν ξέρεις καμία φορά, αν πατηθουν κατά λάθος τα κουμπιά όταν το έχεις στην τσέπη θα αρχίσει εγκατάσταση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

ΞΕΚΙΝΗΣΕ για Β390. Φίλος εγω έβαλα το δεύτερο λινκ που έχει αρχείο UPDATΕ.ΑPP και το φάκελο meta-inf,αν και δεν ξέρω τι ειναι αυτός ο φάκελος. Πέρασα την ρομ με τον τρόπο

Μετά πληκτρολογείς στον dialer του τηλεφώνου το εξής:

* # * # 2846579 # * # *

Καλή επιτυχία να έχω,ευχαριστώ πολύ για όλα αυτά που μου είπες και με βοήθησες.θα ανεβάσω και φωτογραφία.

Edited by steliosbouk
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα έγιναν μια χαρά με την αναβάθμιση στο τηλεφωνώ,ευχαριστώ τον φίλο zananiro για της οδηγίες.

Τώρα οτι αφορά το τηλέφωνο ,μπαταρία το ίδιο σχεδόν,περιβάλλον τηλεφώνου KAI εφαρμογές το ιδιο και αυτό.EMUI 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα έγιναν μια χαρά με την αναβάθμιση στο τηλεφωνώ,ευχαριστώ τον φίλο zananiro για της οδηγίες.

Τώρα οτι αφορά το τηλέφωνο ,μπαταρία το ίδιο σχεδόν,περιβάλλον τηλεφώνου KAI εφαρμογές το ιδιο και αυτό.EMUI 4.0.3

Τώρα χαλάρωσε και απόλαυσε την συσκευή!

Σε σχέση με τη ρομ που είχες έχουν προσθέσει ένα δυο χαρακτηριστικά όπως προστασία ματιών και να φαίνεται η ταχύτητα του internet στο notification panel. Ελπίζω να μην μας ξέχασε η Huawei και να μας δώσει και άλλα updates.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ωραία τοτε. Και κάτι τελευταίο ξέρουμε αν υποστηρίζει OTG γιατι έψαχνα τωρα και δεν μπορούσα να βρω κάτι...;;

Πληροφοριακά να αναφέρω ότι υποστηρίζει κανονικά OTG, το δοκίμασα σήμερα.

 

Sent from my TbooK 16 Pro(E6C1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα , πριν 2 μήνες αγόρασα το huawei mate s , επικοινώνησα με την εταιρία κ μου είπε ότι η συσκευή μ προσδιορίζεται για την Ισπανία και ότι πρέπει να περιμένω άλλη μια μικρή αναβάθμιση πριν μου το στείλουν . Περιμένω και δεν έχει έρθει , έχω την έκδοση B114 , ξέρετε τι πρέπει να κάνω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , πριν 2 μήνες αγόρασα το huawei mate s , επικοινώνησα με την εταιρία κ μου είπε ότι η συσκευή μ προσδιορίζεται για την Ισπανία και ότι πρέπει να περιμένω άλλη μια μικρή αναβάθμιση πριν μου το στείλουν . Περιμένω και δεν έχει έρθει , έχω την έκδοση B114 , ξέρετε τι πρέπει να κάνω ?

 

Καλησπέρα και καλοδουλευτο το κινητό. Κανε τον κόπο να διαβάσεις από το ποστ #761 και μετά, συζητάμε αυτό ακριβώς που ρωτάς. Θα βάλεις δηλαδή την Β321 και μετα την Β390 που είναι και η τελευταία διαθέσιμη επίσημη ρομ. Και ότι απορίες έχεις εδώ είμαστε να βοηθήσουμε.

 

Ερώτηση: δεν κατάλαβα, ποιος θα σου στείλει την αναβάθμιση? Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να σου στείλουν κάποιο αρχείο με τη ρομ και οδηγίες πως να την περάσεις. Η μόνη διαθέσιμη που είναι πλέον στο site είναι η Β176. Αν είναι έτσι περιμένεις λίγο και τους ενοχλείς ξανά. Αλλιώς κάνεις μόνο σου τις αναβαθμίσεις οπως γράφουμε πιο πάνω.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία μ το είπε ότι θα μ στείλει την αναβάθμιση ,αν όμως λάβω αυτόματα μια μικρή ενημέρωση μου είπαν , αυτές οι ενημερώσεις που μου είπατε είναι οι επίσημες από την εταιρεία?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα φίλε μου στο ποστ που μου είπες ολα οκ αλλά η εταιρία κατέβασε την σελίδα με τα επίσημα τον και την κατέβασα από ένα άλλο ένα site που έλεγαν τα παιδιά το xda delepopers , θα είναι ασφαλής αυτή η ρομ ή θα υπάρχει θέμα νερό τηλέφωνο μετά ? Μετά αφού την κατεβάσω με ποια μέθοδο μου προτείνεις να την κατεβάσω με τα τρία κουμπιά ή με την άλλη ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η εταιρεία μ το είπε ότι θα μ στείλει την αναβάθμιση ,αν όμως λάβω αυτόματα μια μικρή ενημέρωση μου είπαν , αυτές οι ενημερώσεις που μου είπατε είναι οι επίσημες από την εταιρεία?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα φίλε μου στο ποστ που μου είπες ολα οκ αλλά η εταιρία κατέβασε την σελίδα με τα επίσημα τον και την κατέβασα από ένα άλλο ένα site που έλεγαν τα παιδιά το xda delepopers , θα είναι ασφαλής αυτή η ρομ ή θα υπάρχει θέμα νερό τηλέφωνο μετά ? Απλως είμαι λίγο αρχάριος με αυτά και φοβάμαι μην πάθει τίποτα το τηλέφωνο αν δεν κατεβάσω την επισημη rom της εταιρίας.Μετά με ποια μέθοδο μου προτείνεις να την κατεβάσω με τα τρία κουμπιά ή με την άλλη ?

Link to comment
Share on other sites

Αν σου είπαν έτσι περίμενε και αν αργήσουν τους ξαναενοχλείς. Μπορεί μετα να σου έρθουν όλες οι αναβαθμίσεις ΟΤΑ.

Ναι είναι οκ από xda, αρκεί να κατεβάσεις τη σωστή ρομ. Πχ από εδώ κατεβάζεις https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=66133801 για το μοντέλο CRR L09C432 την Β321. Μετά βάζεις την Β390 και είσαι με την τελευταία διαθέσιμη. Εγώ γενικά προτιμώ με 3 κουμπιά ειδικά όταν πρόκειται να πας σε άλλη έκδοση Android.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...