Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο οτι γνωριζω ,μονο εργοστασιακα μπορει να ενεργοποιηθει σε αυτα τα τηλεφωνα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο οτι γνωριζω ,μονο εργοστασιακα μπορει να ενεργοποιηθει σε αυτα τα τηλεφωνα .

 

 

Αν το στειλω στην νοκια θα το ενεργοποιησουν?

Link to comment
Share on other sites

Αν το στειλω στην νοκια θα το ενεργοποιησουν?

 

Δεν το νομιζω φιλε μου , υποθετω οτι το ενεργοποιουν μονο σε περιπτωσεις που το ζητησει καποιος μηχανικος που το θελει για testing και εργαζεται σε δικτυο κινητης τηλεφωνιας .

 

(Γιατι δεν αγοραζεις ,αν μπορεις,καποιο μεταχειρισμενο ή καινουργιο series 60 τηλεφωνο ?

Κυκλοφορουν εφαρμογες για net monitor ;) )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

yo kalytero kinito eve!

osos kai ana pernane ta xronia, oses syskeyes kai na allaxw oso kai an ta megapixels exoun parei tin aniousa to kinito ayto tha einai panta oti kalytero agorasa kai axizei ta lefta tou mexri teleytaias dekaras!!!!!!

6230 kai ta myala sta kagela!!!!

 

:w00t: :w00t: :p :D :cool: :lol: :!: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ηello! Αγόρασα ένα bluetooth adapter για το pc μου μάρκας Planet.Το εγκατέστησα και λειτουργει κανονικα με το 6230 μου.Όταν πάω όμως να κάνω σύνδεση του κινητού μου με τον υπολογιστή μέσω PC Suite δεν την βρίσκει την συσκευή.Καμία ιδέα κανείς?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες λυπάμαι που το πρώτο μου μήνυμα είναι αυτό, αλλά μόλις έμαθα από τα κεντρικά της Cosmote ότι 6230 δεν είναι πλέον διαθέσιμο για επιδότηση συσκευής. Το αντικατέστησε το 6230ι... Κρίμα γιατί με είχατε πείσει και σήμερα θα πήγαινα Στουρνάρη ή Πανεπιστημίου να το πάρω...Αν έχω επιδότηση 100e ξέρει κανείς πόσο θα έδινα για το 6230 ? (Πάντως σίγουρα όχι τα 206e του 6230ι !!!) :cry:
Link to comment
Share on other sites

Παδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.Πριον κάνω αναβάθμιση στην 5.35 έκανα ενα back up με το PC SUITE.Προσπαθώντας στη συνέχεια να κάνω επαναφορά δεδομένων από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο, τη χρονική στιγμή που έκανε ανάκτηση των μηνυμάτων σταμάτησε και μου έγραψε οτι "η σύνδεση με το τηλέφωνο διακόπηκε".

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;Να επισημάνω πως όλα τα υπόλοιπα δεδομένα ανακτήθηκαν πλην των μηνυμάτων!

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να κόψω ένα mp3 που έχω στο 6230 (και στο pc) για να μπορέσω να στείλω ένα ιμικρό μέρος του με mms;

please είναι ανάγκη.

ευχαριστώ

αντρε

Link to comment
Share on other sites

mporeis na xreisimopoiiseis diafora programmata epeksergasias ixou pou kykloforoun. Tha sou proteina to cool edit pro pou einai me diafora apo ta kalutera...

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Μαιμου δεν ειναι αλλα και εκεινο το προγραμμα ασχετα αν λεει οτι κανει την καμερα 1Mpixel αμα δεις τα αποτελεσματα θα αλλαξεις γνωμη. ;)

Παντως οπως και να εχει τετοια εφαρμογη για series 40 δεν υπαρχει.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα, απλά αναλάμβανε να πάρει 4 φωτογραφίες τον 0.3p και να τις κάνει μια τον 1mp. Πραγματικά τα αποτελέσματα ήταν απαίσια, άσε που στο 3660 μου ήταν και πολύ βαρύ...

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτησουλα....

σημερα περασα καποια παιχνιδακια σε μορφη jar απο το 6680 μου σε ενα k700i και τα παιχνιδια παιξαν κανονικοτατα...

πηγα να κανω το ιδιο και σε ενα 6230 αλλα το συγκεκριμενο κινητο δεν αναγνωριζει τα αρχεια με τιποτα....

τελος παντων υπαρχει καποια συγκεκριμενη διαδικασια για να βαλεις παιχνιδακια στο 6230...???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και ένα άλλο site http://s40nokia.siteburg.com (ίσως έχει αναφερθεί και πιό πάνω αλλά είναι πολλές οι σελίδες) το οποίο έχει γύρω στα 200 ίσως και παραπάνω παιχνίδια για τι 6230 όμως. Ορισμένα από αυτά θεωρώ ότι δουλεύουν και στο 6230i (το colin mac ray δουλεύει, τα άλλα βαρέθηκα να τα δοκιμάσω προς το παρόν).
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι εχει ξαναειπωθει αλλα δεν μπορω να το βρω ξερετε πως φτιαχνει το προβλημα με τους ελληνικους χαρακτηρες στα μηνυματα για το pc suite? :O
http://fun.diadiktyo.net/fotos/jpg/TN/TN_169.JPG
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να κόψω ένα mp3 που έχω στο 6230 (και στο pc) για να μπορέσω να στείλω ένα ιμικρό μέρος του με mms;

please είναι ανάγκη.

ευχαριστώ

αντρε

φιλε μου δεν στελνονται τα ΜΡ3 με ΜΜΣ.Μονο amr και midi αρχεια.

Με υπερυθρες και μπλου τουθ στελνεις τα παντα!!!

Επισης εγω χρησιμοποιω το wave Lab v.5 και ειμαι SUPER!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι εχει ξαναειπωθει αλλα δεν μπορω να το βρω ξερετε πως φτιαχνει το προβλημα με τους ελληνικους χαρακτηρες στα μηνυματα για το pc suite? :O
το ξεχνας και δεν το ξανασυζητας!!!
Link to comment
Share on other sites

Παδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.Πριον κάνω αναβάθμιση στην 5.35 έκανα ενα back up με το PC SUITE.Προσπαθώντας στη συνέχεια να κάνω επαναφορά δεδομένων από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο, τη χρονική στιγμή που έκανε ανάκτηση των μηνυμάτων σταμάτησε και μου έγραψε οτι "η σύνδεση με το τηλέφωνο διακόπηκε".

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;Να επισημάνω πως όλα τα υπόλοιπα δεδομένα ανακτήθηκαν πλην των μηνυμάτων!

ετσι γινεται παντα σε καθε τετοια περιπτωση.

Δυστυχως ειναι προβληματικο αυτο το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Αναφορά παράδοσης SMS στο 6230 υπάρχει;

Στα MMS βλέπω ότι έχει . Στα SMS όμως όχι μόνο δεν έχω αλλά ούτε βλέπω ρύθμιση για να βάλω.

 

Ευχαριστώ.

 

Όσο για ελληνικούς χαρακτήρες στο Pc suite φαίνεται ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα (Ver. 6.1.012)

Link to comment
Share on other sites

Αναφορά παράδοσης SMS στο 6230 υπάρχει;

Στα MMS βλέπω ότι έχει . Στα SMS όμως όχι μόνο δεν έχω αλλά ούτε βλέπω ρύθμιση για να βάλω.

 

Ευχαριστώ.

 

Όσο για ελληνικούς χαρακτήρες στο Pc suite φαίνεται ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα (Ver. 6.1.012)

 

 

Πας Μηνυματα-ρυθμ.μηνυμάτων μηνύμ.κειμένου-προφίλ αποστ.-Προεπ.προφίλ-αναφορές παράδοσης και βάζεις Ναι :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Προχτές έχασα μια MMC των 128 ΜΒ και βρίσκομαι πριν την αγορά μιας ακόμα MMC για να καλύψω την απώλειά μου. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι: το 6230 υποστιρίζει 512 MB? αν όχι μέχρι πόσο υποστιρίζει? Ας απαντήσει κάποιος που το έχει δοκιμάσει παρακαλώ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Ehi kanis dokimasi na vgali tin bataria tou kinitou, kai na ruthisi xana tin ora kai imerominia. Simveni se emena kathe fora pou allazo sim. Eidika meta tin anavathmisi se 5.35. :O
δεν παιζει ρολο η αναβαθμιση.Απλα θελει αλλαγη η εσωτερικη μπαταρια του τηλεφωνου κ αυτο για να γινει πρεπει να παει αποκλειστικα στη νοκια το τηλ σου.Το παθαινουν παρα πολλα νοκια αυτο...ηδη το αντιμετοπιζω κ εγω,απλα βαριεμαι να τους το παω...Παντως εχω βρει ενα κολπο κ βγαζω γρηγορα την καρτα κ τοποθετω "σφαιρα

" την μπαταρια στη θεση της (οχι πιο αργα απο 2-3 δευτερολεπτα)κ δε χανει την ωρα κ την ημερομηνια του!

Δοκιμασε το!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Προχτές έχασα μια MMC των 128 ΜΒ και βρίσκομαι πριν την αγορά μιας ακόμα MMC για να καλύψω την απώλειά μου. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι: το 6230 υποστιρίζει 512 MB? αν όχι μέχρι πόσο υποστιρίζει? Ας απαντήσει κάποιος που το έχει δοκιμάσει παρακαλώ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ΝΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ 512 απλα ισως εχεις προβλημα συμβατοτητος με καποιες μαρκες.Αν εχεις την τελευταια αναβαθμιση (5.35) εχεις ελαχιστες πιθανοτητες ασυμβατοτητας.Η γνωμη μου ειναι να τη δοκιμασεις επι τοπου πριν την αγορασεις(οπως οι περισσοτεροι αλλωστε)

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει ρολο η αναβαθμιση.Απλα θελει αλλαγη η εσωτερικη μπαταρια του τηλεφωνου κ αυτο για να γινει πρεπει να παει αποκλειστικα στη νοκια το τηλ σου.Το παθαινουν παρα πολλα νοκια αυτο...ηδη το αντιμετοπιζω κ εγω,απλα βαριεμαι να τους το παω...Παντως εχω βρει ενα κολπο κ βγαζω γρηγορα την καρτα κ τοποθετω "σφαιρα

" την μπαταρια στη θεση της (οχι πιο αργα απο 2-3 δευτερολεπτα)κ δε χανει την ωρα κ την ημερομηνια του!

Δοκιμασε το!!! :rolleyes:

 

Εγώ όταν το πήγα στην Νοκια πριν μια βδομάδα για αναβάθμηση τους είπα οτι έχει και εμένα το πρόβλημα με την ώρα και ημερομηνία, και μου λέει οτι έτσι είναι το τηλέφωνο. Δεν ήθελα να του υποδείξω την δουλειά του και να του πω οτι φταίει η μπαταρία, και του είπα οτι παλιά δεν το έκανε. Παρόλα αυτά ο τεχνικός δεν το έλυσε αυτό το πρόβλημα, και δυστηχώς απ' ότι είδα, η μπαταρία αυτή είναι κολλημένη πάνω στο τηλέφωνο, και δεν ξέρω αν αλλάζει.

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν το πήγα στην Νοκια πριν μια βδομάδα για αναβάθμηση τους είπα οτι έχει και εμένα το πρόβλημα με την ώρα και ημερομηνία, και μου λέει οτι έτσι είναι το τηλέφωνο. Δεν ήθελα να του υποδείξω την δουλειά του και να του πω οτι φταίει η μπαταρία, και του είπα οτι παλιά δεν το έκανε. Παρόλα αυτά ο τεχνικός δεν το έλυσε αυτό το πρόβλημα, και δυστηχώς απ' ότι είδα, η μπαταρία αυτή είναι κολλημένη πάνω στο τηλέφωνο, και δεν ξέρω αν αλλάζει.
an einai stin eggyhsh 8a sou allaxoun plaketa nomizw dwrean,alloiws 8a plhrwseis gia kati poy de ftais esy :mad: (Nokia einai ayth!!!)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...