Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορείς να ορίσεις πολλές Λίστες Κομματιών με διαφορετικά MP3 κάθε λίστα στην Αναπαραγωγή μουσικής. ??

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Loipon... Mias kai tetike polles fores afto to erwtima...apofasisa na kanw ena videaki :p Tutorial...

 

Playlists Creation @ 6230 Tutorial By ^^TnT^^

 

Elpizw na voithisa....

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Loipon... Mias kai tetike polles fores afto to erwtima...apofasisa na kanw ena videaki :p Tutorial...

 

Playlists Creation @ 6230 Tutorial By ^^TnT^^

 

Elpizw na voithisa....

Βοήθησε αρκετά. Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα τρεις λίστες στο ΝΟΜ (Nokia Audio Manager) τις μετέφερα στο τηλέφωνο και μετά από το κάτω παράθυρο του ΝΟΜ τους έβαλα τραγούδια που ήδη υπήρχαν σε κάποιο Directory στη Sim (512Mb).

Όταν προσπάθησα να επιλέξω τη λίστα για αναπαραγωγή μου έβγαζε μήνυμα ότι η λίστα δεν ήταν συμβατή.

Άλλαξα το Nokia PC Suite από 6.6 που είχα σε 6.1 και ξαναπροσπάθησα το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο.

Και κενή που άφηνα τη λίστα πάλι μου έβγαζε μήνυμα λάθους.

Τελειώνοντας θα ήθελα να παρατηρήσω ότι οι λίστες μου έφτιαξα εγώ εμφανίζονταν για επιλογή στο τηλέφωνο με το extension τους. Παράδειγμα Λίστα1.m3u.

 

Οι λίστες λειτουργούν μόνο όταν τα MP3 είναι στο root folder της sim και τα ονόματα τους είναι με λατινικούς χαρακτήρες.

 

Η έκδοση firmware στο κινητό την άλλαξα πρόσφατα και είναι v5.35

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα τρεις λίστες στο ΝΟΜ (Nokia Audio Manager) τις μετέφερα στο τηλέφωνο και μετά από το κάτω παράθυρο του ΝΟΜ τους έβαλα τραγούδια που ήδη υπήρχαν σε κάποιο Directory στη Sim (512Mb).

Όταν προσπάθησα να επιλέξω τη λίστα για αναπαραγωγή μου έβγαζε μήνυμα ότι η λίστα δεν ήταν συμβατή.

Άλλαξα το Nokia PC Suite από 6.6 που είχα σε 6.1 και ξαναπροσπάθησα το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο.

Και κενή που άφηνα τη λίστα πάλι μου έβγαζε μήνυμα λάθους.

Τελειώνοντας θα ήθελα να παρατηρήσω ότι οι λίστες μου έφτιαξα εγώ εμφανίζονταν για επιλογή στο τηλέφωνο με το extension τους. Παράδειγμα Λίστα1.m3u.

 

Οι λίστες λειτουργούν μόνο όταν τα MP3 είναι στο root folder της sim και τα ονόματα τους είναι με λατινικούς χαρακτήρες.

 

Η έκδοση firmware στο κινητό την άλλαξα πρόσφατα και είναι v5.35

 

File mou den 3erw pou einai to provlima... Emena doulevei apsoga... Kai einai Firmware 5.26.... To Pc Suite sto tutorial itan V6.5...

otan epilegeis tis listes...swsta iparxei to .m3u sto telos..

Gia to telefteo tha diafonisw...giati to dika mou songs den einai sto root folder... Gia tous xaraktires den 3erw...den to dokimasa pote...

Panta omws iparxoun kai enalaktikes liseis... Mipws exeis to Oxygen Phone Manager na prospathisoume me afto?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω τη φταιει αλλά στο κινητό μου με firmware v5.35 και με Nokia PC Suite 6.6.16 οι playlist που περιέχουν MP3 με ελληνικούς χαρακτήρες θεωρούνται ασύμβατες.

 

Έφτιαξα ένα προγραμματάκι και άλλαξα τα ονόματα των MP3’s (μέσω Card reader) σε λατινικούς χαρακτήρες, έφτιαξα νέες λίστες με αυτά τα ονόματα και όλα λειτουργούν άψογα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

αυτή http://www.kingston.com/digitalmedia/mmc_mobile.asp

λέτε να δουλεύει στο 6230?

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

αυτή http://www.kingston.com/digitalmedia/mmc_mobile.asp

λέτε να δουλεύει στο 6230?

 

Ναι φιλε μου δουλευει χωρις προβλημα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου δουλευει χωρις προβλημα. :)

 

ευχαριστώ.. λέω να την παραγγείλω τότε..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στα Radio Shark, διάλεξε μια MMC και ζήτα να την δοκιμάσεις πρώτα εκεί και μετά να την πάρεις. Έτσι έκανα εγώ και πήρα μια Apacer 512Mb

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς προσπαθήσει να συνδέσει το κινητό του (ως MP3 player) με το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου. Μου έδωσε ένας φίλος μια κασέτα που είχε αλλά δεν ενθουσιάστηκα με το αποτέλεσμα. Έχω ακούσει και για Stereo FM Transmitters που εκπέμπει σε συχνότητες του ραδιοφώνου. Έχει κανείς άποψη ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hi there...exw to 6230 kai exw xasei to cd pu ixe mesa to PC suite kai tous drivers apo to kinito to pc suite to brika sto site tis nokia http://www.nokia.com/nokia/0,6771,54003,00.html alla tus drivers puthena me apotelesma na min anagnwrizei to pc to kinito ... mporw na kanw xrhsh kapio allo programa pio eukolo oste na mporw na metaferw eikones klp?

thelw urls akribws me tus drivers i ta alla programata.

Link to comment
Share on other sites

Apo tin ekdosi 6.4 kai stis neoteres ekdoseis tou Nokia PC Suite, oi drivers einai enswmatomenoi, dld me to pou egkatastiseis to PC Suite kai sundeseis to kinito tha sou bgazei munimata oti briskei to tilefwno Nokia xxxx klp..

Episis eisai off-topic! Eprepe na postareis sto Nokia Series 40.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

pu tha brw to Pc suite 6.4?? exw syndesei to kinito alla den to anagnwrizei

Κατεβασες την τελευταια εκδοση? http://nds2.nokia.com/files/support/global/phones/software/Nokia_PC_Suite_66_rel_16_gre.exe

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

8elei drivers ine to sigour gia na anagnwrisei to pc to kinito etsi ekana kai palia pu ixa to cd ;0

Mα οι drivers ειναι μεσα στο pc suite...Αν κατεβασεις ξεχωριστα το αρχειο τους και το κανεις εγκατασταση, δεν θα ολοκληρωθει γιατι θα εχει βρει τους ιδιους απο το pc suite...

Ξηλωσε το pc suite ,κανε επαννεκινηση και κανε καθαρη εγκατασταση του παλι...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ας μου πεί κάποιος στο 6230 του πόσα παιγνίδια έχει?Γιατί εμένα έχει το chess puzzle -beach rall ii και το γκολφ to τελευταίο δεν μπορούσα να το ανοίξω και το έσβησα!

Εχω την v 5.40

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά

Εχω δυό προβλήματα:

μπορω να αλλάξω τον κωδικό ασφαλείας για το 6230;

προσπαθώ να κάνω bakup στο 3650 αλλά μου λέει το pcsuite οτι κάποιο unknown error υπάρχει και να ξαναπροσπαθήσω.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει σε κάτι;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά

Εχω δυό προβλήματα:

μπορω να αλλάξω τον κωδικό ασφαλείας για το 6230;

 

12345 ειναι ο εργοστασιακος κωδικος.

Πατας Μενου-4-6-11-1-1 και τον αλλαζεις.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το τηλ μου 6230 για κάποιον ακατανόητο λόγο μένει κολλημένο στο προφίλ των ακουστικών. Δείχνει το εικονιδιάκι στην οθόνη με τα ακουστικά. χωρίς να τα έχω βάλει. το γυρνάω στο κανονικό αλλά μετά από λίγο τα ίδια πάλι. το πήγα στον Γερμανό, κάτι έκανε, για δυό μέρες ήταν κάλό, σήμερα πάλι τα ίδια. δεν μπορώ να μιλήσω χωρίς τα ακουστικά και είναι σπαστικό. εχει κανείς καμιά ιδέα;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...