Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

....Στην v5.24,οταν θα βγει στα ράφια θα εχουν γινει αλλαγές στο SOFTWARE και ΟΧΙ στο HARDWARE !- αυτο εννοει μάλλον ο φίλος πριν.... αλλά που ειναι το κακό να πάρεις και την έκδοση v1 :) , και στα καπάκια πήγαινέ το στην ΝΟΚΙΑ για αναβάθμιση σε τελευταία εκδοση!

Όσο για το 6230i , αν και δεν νομίζω οτι θα βγεί ποτέ .... εγώ ειμαι της αποψης οτι για κάποιον καινούργιο αγοραστή , θα ήταν καλύτερα να κοιτάξει μπροστά και να πάει προς smartphones, π.χ. το ΝΟΚΙΑ 3230 (Symbian OS v8.0a,Series 60 2nd Edition,Ψηφιακή Κάμερα 1,3 megapixels (1,23 megapixels effective).Μέγιστη Ανάλυση Φωτογραφιών: 1280 x 960 pixels (JPEG/24-bit)!

Σύντομα θα κυκλοφορήσει και θα πάει πολύ καλά πιστεύω....

http://www.myphone.gr/devices/preview-118.html

;)

το 3230 εχει symbian 7.αλλα παντος εχεις δικιο για την στροφη προς τα smart phone

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση μάλλον με το όχι ως απάντηση αλλά τη ρίχνω: Αν βάλω επιλεγμένη γλώσσα τα αγγλικά, υπάρχει τρόπος να εισάγω Ελληνικούς χαρακτήρες στις επαφές και στα SMS;
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο στη χρήση του. Δεν μπορώ να γράψω όπως πριν :worry: Μάλλον είναι κι αυτό στη wish list για την επόμενη αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

megamak σε ευχαριστώ πολύ.Δούλεψε μια χαρά.Αν και τα όλα τα παιχνίδια που φόρτωσα δεν τρέχουν και πολύ καλά(μισές οθόνες,άλλες πολύ μικρές κλπ) εν τούτης το πρόγραμμα που μου είπες είναι το κατάλληλο.Και πάλι ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα παιγνίδια του από το site του megamak αλλά όταν παίζω δεν έχω ήχο.Τι κάνω λάθος?Ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω πάρει το 6230 κι έχω κάποιες ερωτήσεις:

Πως μπορώ να δω την version του software/firmware που έχει?

Όταν πάω να μετακινήσω για παράδειγμα μια εικόνα στην κάρτα μνήμης μου την τοποθετεί στην κάρτα μνήμης και δεν μου δίνει επιλογή να την βάλω σε κάποιο φάκελο που έχω φτιάξει μέσα στην κάρτα μνήμης.Γίνεται με κάποιο τρόπο αυτό?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω πάρει το 6230 κι έχω κάποιες ερωτήσεις:

Πως μπορώ να δω την version του software/firmware που έχει?

Όταν πάω να μετακινήσω για παράδειγμα μια εικόνα στην κάρτα μνήμης μου την τοποθετεί στην κάρτα μνήμης και δεν μου δίνει επιλογή να την βάλω σε κάποιο φάκελο που έχω φτιάξει μέσα στην κάρτα μνήμης.Γίνεται με κάποιο τρόπο αυτό?

 

Ευχαριστώ

 

To firmware mporeis na to deis pliktrologontas *#0000#

Gia tin deferi erwtisi..psakse to kala...mporeis na to valeis se opoiodipote fakelo...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω πάρει το 6230 κι έχω κάποιες ερωτήσεις:

Πως μπορώ να δω την version του software/firmware που έχει?

Όταν πάω να μετακινήσω για παράδειγμα μια εικόνα στην κάρτα μνήμης μου την τοποθετεί στην κάρτα μνήμης και δεν μου δίνει επιλογή να την βάλω σε κάποιο φάκελο που έχω φτιάξει μέσα στην κάρτα μνήμης.Γίνεται με κάποιο τρόπο αυτό?

 

Ευχαριστώ

Η μετακίνηση αρχείων γίνεται απλά μάλλον θα έχεις την 5,24 και θα πρέπει να πατήσεις Επιλογές-Άνοιγμα Φακέλου και μετά το κεντρικό κουμπί για επιλογή του εσωτερικού φακέλου της MMC.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

xmmmm.....stin vodafone etsi mou eipan.......3 FORTISEIS TWN 14 WRWN! .....oloi asxetoi! anyway den tha to fortisw alli fora 14 ores! thanks!!!

 

Αν ο ήχος κλήσης που έχεις είναι στην κάρτα η μπαταρία θα σου κρατάει το πολύ 3 μέρες. Μετακίνησε το αρχείο στο τηλέφωνο και θα δεις τη διάρκεια της μπαταρίας να διπλασιάζετε...

 

φιλικά

Νικος

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το 6230 (με την 5.24) και σαν πρώτη παρατήρηση έχω να πω ότι έχει καταπληκτική αίσθηση στο πληκτρολόγιο. Εχω όμως και δύο παρατηρήσεις, ας μου πει κάποιος αν είναι προβλήματα:

 

1. Αφού πατήσω το on και ανάψει η οθόνη μεσολαβούν γύρω στα 10 δευτερόλεπτα μέχρι να μου ζητήσει το pin!

2. O φωτισμός του πληκτρολογίου είναι λίγο περίεργος , τα κεντρικά πλήκτρα, ειδικά το 8 φωτίζονται έντονα αλλά τα πλευρικά και ιδίως τα 3,6,9 δείχνουν σαν να μην φωτίζονται.

 

Το πήγα κατευθείαν σε μια Alpha Copy σήμερα και μου είπαν ότι δεν είναι πρόβλημα αλλά αν θέλω να το πάω στα κεντρικά αλλιώς αυτοί θα μου το κρατούσαν 15-20 μέρες. 2 ημερών κινητό προτίμησα να μην το δώσω αλλά αν διορθώνονται τα παραπάνω ας πάω και στα κεντρικά...

KCB
Link to comment
Share on other sites

1. Αφού πατήσω το on και ανάψει η οθόνη μεσολαβούν γύρω στα 10 δευτερόλεπτα μέχρι να μου ζητήσει το pin!

 

Εχεις δίκιο και εγω το παρατήρησα μετα την αναβάθμιση σε 5,24

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα παιγνίδια του από το site του megamak αλλά όταν παίζω δεν έχω ήχο.Τι κάνω λάθος?Ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

Πήγαινε στα options του παιχνιδιού και ενεργοποίησε τους ήχους! Λογικά... :rolleyes: Επίσης, πήγαινε και στις Εφαρμογές->Παιχνίδια->Ρυθμίσεις εφαρμογών και ενεργοποίησε τους ήχους! Τώρα αν και πάλι δε παίζει, τότε απλά το παιχνίδι δε θα έχει ήχους!! :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ωραίο το τηλεφωνάκι μας αλλα ένα πράγμα μου την έχει σπάσει...Να μην έχει ρύθμιση φωτεινότητας?Γιατί έτσι?Τέσπα..Και 2 ερώτησεις:έχει παρατηρήσει κανείς στις φωνητικές εντολές που μπορείς να δώσεις ειναι και 2 που λενε:δείκτης μπαταρίας/σήματος με ήχο..Τι ακριβώς σημαίνει αυτο?Επίσης θέλω να αναβαθμίσω το λογισμικό..Τι πρέπει να κρατάω μαζί μου?Ευχαριστώ πολυ προκαταβολικά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ωραίο το τηλεφωνάκι μας αλλα ένα πράγμα μου την έχει σπάσει...Να μην έχει ρύθμιση φωτεινότητας?Γιατί έτσι?Τέσπα..Και 2 ερώτησεις:έχει παρατηρήσει κανείς στις φωνητικές εντολές που μπορείς να δώσεις ειναι και 2 που λενε:δείκτης μπαταρίας/σήματος με ήχο..Τι ακριβώς σημαίνει αυτο?Επίσης θέλω να αναβαθμίσω το λογισμικό..Τι πρέπει να κρατάω μαζί μου?Ευχαριστώ πολυ προκαταβολικά...

 

 

Kalhmera , Gia to prwto den xerw, gia to deytero , na exeis kanei backup sto t/f kai na exeis thn apodeixh agoras mazi soy...

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

το 3230 εχει symbian 7.αλλα παντος εχεις δικιο για την στροφη προς τα smart phone

egw ixa symbian kai ime poli apetitikos apo ena kinito ( ixa 6600 , sx1 ) & perasan poles siskeves apo ta xeria mou..

ine poli kales san siskevis apo tin apopsi oti me ta katalila apps trexis sxedon ta pada & ektelis oti ergasia 8es..

apo tin ali mou spasan ta nevra me ta kolimata kai ta pola format p 8elan an tixon ke pernouses kana mapa app....

twra me to 6230 exw vri tin igia mou...

Link to comment
Share on other sites

egw ixa symbian kai ime poli apetitikos apo ena kinito ( ixa 6600 , sx1 ) & perasan poles siskeves apo ta xeria mou..

ine poli kales san siskevis apo tin apopsi oti me ta katalila apps trexis sxedon ta pada & ektelis oti ergasia 8es..

apo tin ali mou spasan ta nevra me ta kolimata kai ta pola format p 8elan an tixon ke pernouses kana mapa app....

twra me to 6230 exw vri tin igia mou...

αμα εισαι προσεκτικος ειναι ολα οκ.εγω εχω 3650,6600,6630 και δεν εχω κανενα παραπονο απο εφαρμογη.λιγα και καλα app

Link to comment
Share on other sites

1. Αφού πατήσω το on και ανάψει η οθόνη μεσολαβούν γύρω στα 10 δευτερόλεπτα μέχρι να μου ζητήσει το pin!

 

Εχεις δίκιο και εγω το παρατήρησα μετα την αναβάθμιση σε 5,24

5.24 έχω και εγώ αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.Κάνει γύρω στα 4 secs μέχρι να μου ζητήσει Pin. :!:

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στα options του παιχνιδιού και ενεργοποίησε τους ήχους! Λογικά... :rolleyes: Επίσης, πήγαινε και στις Εφαρμογές->Παιχνίδια->Ρυθμίσεις εφαρμογών και ενεργοποίησε τους ήχους! Τώρα αν και πάλι δε παίζει, τότε απλά το παιχνίδι δε θα έχει ήχους!! :p

 

οΚ Ευχαριστώ.Δεν φανταζόμουν ότι μερικά παιγνίδια δεν έχουν ήχο.Πρώτη φορά ασχολήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ωραίο το τηλεφωνάκι μας αλλα ένα πράγμα μου την έχει σπάσει...Να μην έχει ρύθμιση φωτεινότητας?Γιατί έτσι?Τέσπα..Και 2 ερώτησεις:έχει παρατηρήσει κανείς στις φωνητικές εντολές που μπορείς να δώσεις ειναι και 2 που λενε:δείκτης μπαταρίας/σήματος με ήχο..Τι ακριβώς σημαίνει αυτο?Επίσης θέλω να αναβαθμίσω το λογισμικό..Τι πρέπει να κρατάω μαζί μου?Ευχαριστώ πολυ προκαταβολικά...

Οι εντολές για το σήμα και τη μπαταρία είναι για να σου δίνουν μια "ηχητική εικόνα" της κατάστασης της μπαταρίας και του σήματος. Εϊναι χρήσιμα όταν χτησημοποιείς κάποιο hands free έτσι ωστε να μην χρειάζεται να κοιτάξεις την οθόνη... :cool:

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.

Επιτελους μετα απο τοσο καιρο...ξανα εδω!!!

Καποτε ειχε πει καποιος πως με την 5.24 ο,τι τραγουδι εχεις στην ΜΜC θα στο παιζει ως ηχο κλησης ασχετα με την μαρκα της MMC.

Την πρωτη μερα που εβαλα την 5.24 το δοκιμασα και δουλευε.

Τις προαλλες που το δικιμασα, αντι του μπ3 που ειχα βαλει ως ηχο κλησης, επαιζε το nokia tune.Μερικες φορες μαλιστα αντι του nokia tune ειτε δεν επαιζε τιποτα,ειτε εκανε κατι κρακ-κρακ κλπ.

Τι λετε να ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Megamak, ευχαριστώ πολύ για τον σύνδεσμο με τα παιχνίδια.

Μια ερώτηση: έχω το PC-MA700. Υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω παιχνίδια στο κινητό με το συγκεκριμένο BT?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.

Επιτελους μετα απο τοσο καιρο...ξανα εδω!!!

Καποτε ειχε πει καποιος πως με την 5.24 ο,τι τραγουδι εχεις στην ΜΜC θα στο παιζει ως ηχο κλησης ασχετα με την μαρκα της MMC.

Την πρωτη μερα που εβαλα την 5.24 το δοκιμασα και δουλευε.

Τις προαλλες που το δικιμασα, αντι του μπ3 που ειχα βαλει ως ηχο κλησης, επαιζε το nokia tune.Μερικες φορες μαλιστα αντι του nokia tune ειτε δεν επαιζε τιποτα,ειτε εκανε κατι κρακ-κρακ κλπ.

Τι λετε να ειναι?

 

3 pragmata mporei na sumvainoun file...

1)To firmware mporei na min 'ekatse' kala sto kinito sou!

2)H karta mnimis sou den einai kai apo tis kaluteres (kai grigores) kai to kinito otan duskoleutei na vrei ton Hxo , paizei ton nokia tune- kai se mena to kanei auto 1 stis toses(eite logo argis kartas,eite logo pollon arxeion s'autin)

3)exei provlima to kinito ( to 'krak -krak' pou les einai periergo )

 

:!: ...kati akousa sto 9volto , kukloforei i kainourgia ekdosi (v5.26) _gia rikse mia matia pros ta kei.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...