Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να στείλω ένα mp3 το οποίο είναι 11mb στο κινητό αλλά με βγάζει κάποια στιγμή το μύνημα για ανεπαρκής μνήμη.Πως θα γίνει να αποθηκεύεται το mp3 στην mmc και όχι στο τηλέφωνο ?
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ να στείλω ένα mp3 το οποίο είναι 11mb στο κινητό αλλά με βγάζει κάποια στιγμή το μύνημα για ανεπαρκής μνήμη.Πως θα γίνει να αποθηκεύεται το mp3 στην mmc και όχι στο τηλέφωνο ?

Aπό το στόμα μου το πήρες.... :whistle:

 

:!: Αυτο είναι το μεγάλο bug ή αβλεψία εκούσια ή ακούσια του 6230 και εφιστώ την προσοχή των νέων αγοραστών του...Στο κινητό δεν υπάρχει επιλογή μεταφοράς των αρχείων που λαμβάνονται από άλλα τηλέφωνα (αν αυτά δεν είναι φωτογραφίες) μέσω bt στην ΜΜC, με αποτέλεσμα να αδυνατεί να γίνει μεταφορά ενός μουσικού αρχείου ή ενος βιντεοκλιπ αν έχει ξεπεραστεί το όριο της μνήμης του τηλεφώνου...Αν δεν έχει αρχικά ξεπεραστεί και ξεπεραστεί αυτό καθοδόν, τότε διακόπτεται και η μεταφορά του αρχείου... :!:

 

Για μένα ο λόγος αυτός είναι λόγος αλλαγής του 6230, το οποίο δεν μου καλύπτει επαρκώς τις ανάγκες μου κατά εκνευριστικό τρόπο.... :mad:

Link to comment
Share on other sites

na sas po kai go to diko mou gegonos mipos boithiso. exo tin 4.28version kai otan pao na apothikeuso ena megalo arxeio (vl. mp3) an to arxeio ksepernaei tin mnimi tou tilefonou mou vgazei minima kai me rotaei an thelo na to kano apothikeysi sthn karta.'H an oxi etsi akrivos kata gramma, pantos auto moy rotaei. patao ok kai apothikeuete xoris provlima. :baby:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με έβγαλε κάποιο μύνημα :( .Την 5,24 έχω.

Κάτι πρέπει να βρεθεί επειγόντως αλλιώς τζάμπα η 256αρα που παρήγγειλα :cry:

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

filtate pano. dokimasa k go to logolove, mou irthe to blank logo kanonika, patao apothikeysi kai meta... tipota. leei oti de mporei na to apothikeusi 'i kati tetoio telos panton kai de ginetai tipota meta. to kana 2-3 fores kai den eida tipota. gei'auto kai prospatho mpas kai do sotiria me to mobiMB kai to oxygen.
Link to comment
Share on other sites

a nai? 256? kai go paleuo me tin 128? g.... piga se gnosti alisida katast kai mou eipan... -a! a! mono 128 einai exoume kai mono mexri toso pairnei to kinito auto. :shoot:

den iksera, de rotaga? :baby:

Link to comment
Share on other sites

Aπό το στόμα μου το πήρες.... :whistle:

 

:!: Αυτο είναι το μεγάλο bug ή αβλεψία εκούσια ή ακούσια του 6230 και εφιστώ την προσοχή των νέων αγοραστών του...Στο κινητό δεν υπάρχει επιλογή μεταφοράς των αρχείων που λαμβάνονται από άλλα τηλέφωνα (αν αυτά δεν είναι φωτογραφίες) μέσω bt στην ΜΜC, με αποτέλεσμα να αδυνατεί να γίνει μεταφορά ενός μουσικού αρχείου ή ενος βιντεοκλιπ αν έχει ξεπεραστεί το όριο της μνήμης του τηλεφώνου...Αν δεν έχει αρχικά ξεπεραστεί και ξεπεραστεί αυτό καθοδόν, τότε διακόπτεται και η μεταφορά του αρχείου... :!:

 

Για μένα ο λόγος αυτός είναι λόγος αλλαγής του 6230, το οποίο δεν μου καλύπτει επαρκώς τις ανάγκες μου κατά εκνευριστικό τρόπο.... :mad:

ΠΑΡΑΚΑΛΩ κάποιον εδω μέσα να το διαψεύσει αυτό.... :cry: :cry: ...διαφορετικά θα αναγκαστώ και εγώ να ακολουθήσω την μέθοδο του christ-k :(

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

paidia ego sas eipa ti mou ginetai. ligo pio pano to leo. de ksero na sas doso lisi alla pisteuo oti kalo einai oti kserei kapoios na to leei. de mou xei tixei emena kati tetoio pantos
Link to comment
Share on other sites

Pαιδιά αυτό που ανάφερα είναι δυστυχώς καρατσεκαρισμένο...Δεν υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς μουσικών αρχείων (Mp3) kai videoclip μέσω βτ από τηλέφωνο σε τηλέφωνο επειδή χαζά ή σκόπιμα χαζά αυτά δεν μπορούν να μεταφερθούν απευθείας στην ΜΜC...H επιλογή αποθήκευσης στην ΜΜC αφορά μόνο φωτογραφίες....
Link to comment
Share on other sites

na sas po kai go to diko mou gegonos mipos boithiso. exo tin 4.28version kai otan pao na apothikeuso ena megalo arxeio (vl. mp3) an to arxeio ksepernaei tin mnimi tou tilefonou mou vgazei minima kai me rotaei an thelo na to kano apothikeysi sthn karta.'H an oxi etsi akrivos kata gramma, pantos auto moy rotaei. patao ok kai apothikeuete xoris provlima. :baby:

konnos01 για δοκίμασε σε παρακαλώ να στείλεις ένα mp3 αρκετά μεγαλύτερο απο 6 mb.Θέλω να εξαντλήσω όλες τις πιθανές εκδοχές προτου πάρω την δυσάρεστη απόφαση.

 

christ-k δεν είναι οτι δεν σε πιστεύω απλά θέλω να δώ τι θα πεί ο konnos01 μήπως φταίει η 5,24.

(Πήρα το 6230 λόγω mp3 και η πλάκα είναι πως παίζει να μην έχω mp3 :wacko: )

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

:confused: :confused: :confused: :confused: file exeis dikio.de to paratirisa poio prin giati ola ta arxeia pou estelna itan 4-5mb. nai ontos. etsi einai. giati tote de dokimazeis na ta mikrineis ligo? simpiese ta ligo na xoresoun. nai men mporei na pesei ligo i poiotita tou ixou alla auto de tha ginetai antilipto otan paizei apo to megafono. isos mia kikri diafora na deis sta akoustika.to xo kanei ego.
Link to comment
Share on other sites

Απλώς θα ήθελα να μάθω πότε βγήκε η καινούρια εκδοση(5.24)και αν αγοράσω το 6230 τώρα(πχ από ένα κατάστημα της VODAFONE) θα έχει την τελευταία εκδοσή;Αν όχι τι να κάνω;Και κάτι τελευταίο:Γράφει πουθενά στο κουτί την ημερόμηνια κατασκευής του(αφου έχω διαβάσει πως έχουν κάνει βελτιώσεις απο θέμα Hardware) για να μην την πατήσω;Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)
Link to comment
Share on other sites

....Θα συμφωνήσω με ΟΛΟΥΣ σας οτι εχει κάποια μειονεκτήματα το κινητο :cry: ,

αλλα χαλαρώστε ρε σεις που θα'αλλαξετε κινητο γι'αυτο το λογο! Παρτε ενα card reader με 10-15 ευρώ και βάζετε απο εκει τα Mp3,videos (και πιο γρήγορα και οσο μεγάλα θέλετε) !

Όσο για το που δεν μπορεις να στείλεις απο κινητο σε κινητο mp3..... και τι έγινε!

ολοι φαντάζομαι(οι περισσοτεροι τουλαχιστον) εχουμε Ιντερνετ και PC , σιγά μην περιμένω να βρώ mp3 στην καφετέρια απο τον κολητο να μου το στείλει! Πάρτον

σπίτι σου αν ζορίζεσαι ή κλεψτου την MMC :)

Δεν γίνετε να τα έχουμε ΟΛΑ σ'αυτη τη ζωη! :O

Το κινητό ειναι τελειο και ήδη μου το κάνατε και δάκρυσε :cry: με αυτα που γράφετε.... !!!

Link to comment
Share on other sites

Ευτύχώς υπάρχει η λύση του card reader.Μάλλον θα το παραβλέψω το "μειονέκτημα" αυτό αλλά δεν παύει να είναι ΜΕΓΑ λάθος της Nokia η μη δυνατότητα επιλογής στόχου αποθήκευσης σε σταλθέντα αρχεία.Ας ελπίσουμε να διορθωθεί.Ας είχαν 10-12 mb μνήμη στο κινητό και τότε ουδέν πρόβλημα. :p
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως πολύ σύντομα η νόκια θα ανακοινώσει το νέο 6230i και ελπίζω σε αυτό να έχει διορθωθεί αυτή η αβλεψία, αν και πλέον θέλω να αλλάξω εξ ολοκλήρου επιλογή μετά από αρκετους μήνες (σύντομα κλείνω χρόνο) συντροφιάς και μάλιστα αρκετά ικανοποιητικής θα έλεγα μαζί του... :)
Link to comment
Share on other sites

kalispera..

i ipilogi operator logo sto menu display ortions pou psxne gia logo's??

mou grafi ni logos found in phone memory!

ti diastasis prepi na exoun ta logo kai pou akrivos prepi na ta apo8ikefsw??

Link to comment
Share on other sites

Aπό το στόμα μου το πήρες.... :whistle:

 

:!: Αυτο είναι το μεγάλο bug ή αβλεψία εκούσια ή ακούσια του 6230 και εφιστώ την προσοχή των νέων αγοραστών του...Στο κινητό δεν υπάρχει επιλογή μεταφοράς των αρχείων που λαμβάνονται από άλλα τηλέφωνα (αν αυτά δεν είναι φωτογραφίες) μέσω bt στην ΜΜC, με αποτέλεσμα να αδυνατεί να γίνει μεταφορά ενός μουσικού αρχείου ή ενος βιντεοκλιπ αν έχει ξεπεραστεί το όριο της μνήμης του τηλεφώνου...Αν δεν έχει αρχικά ξεπεραστεί και ξεπεραστεί αυτό καθοδόν, τότε διακόπτεται και η μεταφορά του αρχείου... :!:

 

Για μένα ο λόγος αυτός είναι λόγος αλλαγής του 6230, το οποίο δεν μου καλύπτει επαρκώς τις ανάγκες μου κατά εκνευριστικό τρόπο.... :mad:

egw prosopka den exw provlima me tin mnimi.. ( ine eknevristiko men ala den alazw to kinito giafto)

outosi alos an to mp3 exi bitrate 128 5-6 lepta tragoudi tostelni aneta , twra an pate gia megalitero bitrate ti na pw??

etsi kai alios ta perisotera tragoudia ine 3-5 lepta..

oso gia videos kai pali 5-6 lepta 3gp den 3epernane ta 5 mb!

den nomizw na 8elete na stilete oloklires tenies ;)

afta.. to kinito mamai kai as exi afto to provlimataki

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως πολύ σύντομα η νόκια θα ανακοινώσει το νέο 6230i και ελπίζω σε αυτό να έχει διορθωθεί αυτή η αβλεψία, αν και πλέον θέλω να αλλάξω εξ ολοκλήρου επιλογή μετά από αρκετους μήνες (σύντομα κλείνω χρόνο) συντροφιάς και μάλιστα αρκετά ικανοποιητικής θα έλεγα μαζί του... :)

christ-k μου φαίνεται πως βάλθηκες να με απογοητεύεις :p

Η υπόθεση του 6230i δεν ειπώθηκε ότι είναι μαιμού ? Τι γίνεται τελικά με αυτήν την υπόθεση ?

Η παράλειψη αυτή μπορεί να διορθωθεί και με ένα νέο λογισμικό πάντως.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

christ-k μου φαίνεται πως βάλθηκες να με απογοητεύεις :p

Η υπόθεση του 6230i δεν ειπώθηκε ότι είναι μαιμού ? Τι γίνεται τελικά με αυτήν την υπόθεση ?

Η παράλειψη αυτή μπορεί να διορθωθεί και με ένα νέο λογισμικό πάντως.

Όχι...Αν κοιτάξεις προηγούμενες σελίδες θα δεις νεες φωτό που κάθε άλλο παρα fake είναι...Η μόνη διαφορά που φαίνεται είναι το διαφορετικό πολυπλήκτρο...

 

....Άλλωστε μην ξεχνάς ότι πίσω από κάθε εμπορική επιτυχία της ΝΟΚΙΑ υπάρχει ένα i...7210i, 6610i, γιατί όχι 6230i.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα χρεαστεί να πάρω card reader και μάλλον θα απευθυνθώ στο πλαίσιο (δυστυχώς). Γύρω στα 15 ευρώ μου είπαν.Το έχει πάρει κάποιος? Θέλω να ρωτήσω αν θα είναι συμβατό με όλων των ειδών memory card (mmc, rs mmc,sd mmc κτλ κτλ).
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

yap... to pire ena filos mou kai to eida kai go. exei kana 10euro peripou kai exei ipodoxes gia ena soro kartes. kalo einai.ap'oti mou eipe kai o idios mia xara douleuei me oles tis kartes.
Link to comment
Share on other sites

opoios kserei as apantisi. ... kai afou trexo loipon to oxygen phone manager II gia nokia opos leei,mou diabazei kanonika oli tin syskeui xoris problima. kai ti megali stigmi pou pao na tou valo logo, mou leei oti o operator mcc kai mnc einai agnostos. :worry: exo mesa karta Q. vazo mia tis Voda mpas kai ginei tipota alla... :confused: mauri einai i nixta sta bouna. an kserei kati kaneis... thanxxxx :rolleyes:

tha to skotoso to logotypo pantos :kill:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα χρεαστεί να πάρω card reader και μάλλον θα απευθυνθώ στο πλαίσιο (δυστυχώς). Γύρω στα 15 ευρώ μου είπαν.Το έχει πάρει κάποιος? Θέλω να ρωτήσω αν θα είναι συμβατό με όλων των ειδών memory card (mmc, rs mmc,sd mmc κτλ κτλ).

Να σας ενημερώσω - δεν ξέρω αν επιτρέπονται οι διαφημίσεις :p - ότι εγώ αγόρασα 15 σε 1 από εδώ http://www.play247.gr και USB 2.0... τιμή 18 € αν θυμάμαι καλά... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις ακριβές link γιατί και εγώ είχα κοιτάξει αλλά δεν είχα βρεί τπτ.
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...