Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρηκα αυτο εδω

"to delete those Email, GPRS, MMS settings that cannot be erased via phone options"

*#335738#

 

Τι να πώ...Απλά "You're the boss" :up: :up: :D

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Κανείς? :worry:
ΟΛΑ τα pop art κινητά με το στύλ της διπλής ακίδας δεν έχουν απόλυτη επαφή.Προσωπικά τον σιχαίνομαι ααυτόν τον κονέκτορα και τον θεωρώ απαράδεκτο.Μην ανησυχείς.

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ena sovaro meionekthma einai oti den boreis na deis Fullscreen tis eikones... :( :( (afou yparxoun anagastika ta "aspra" plaisia)

-ektos fysika an thn valeis wallpaper... :wacko:

Einai pou einai 128x128 h othoni thn eikona thn vlepeis akoma pio mikrh... :(

 

Auto to eksisoropei kapws me to TELEIO zoom pou exei vlepodas dil. pio koda thn eikona (thn vlepeis omws tmhmatika... :whistle: )

 

Genika pisteuw meta apo toso kairo oti exoun dikio osoi to xarakthrizan ws epagelmatiko thlefono pou ta exei ola!

Gia paradeigma o parapanw tropos parousiashs twn fotografiwn isws apogohteysei kapoious alla egw ton krinw kathara epagelmatiko - malista mou xrhsimeuse kai sthn teleutaia eksetastikh... xexe :D -

 

-Den kserw giati se pollous den arese sthn arxh to plhktrologio ALLA egw to vriskw APSOGO!!! DEN kanei ton paramikro thorivo...!!! Ayto to spastiko KLIK-KLIK-KLIK egine parelthon :D :D

 

Pisteuw oti to kinhtaki apotelei sthathmo sthn istoria ths kinhths thlefonias.

Isws diafonisoun kapoioi... alla emena proswpika me exei ikanopoihsei plhrws!!! kai ta lefta tou ta AKSIZEI kai me to parapanw (kai oxi san kati alla pou kastologoude me bash to varos kai to megethos tous... :p vlepe teleytaia vodafone Live!)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω το 6230 στην vodofone live εκδοση του (160ευρο στο ν120 εναντι σχεδον 200ευρο της απλης).

Αλλα εχω καποιες αποριες και για να μην διαβαζω ολα τα ποστ, μπορει καποιος-οι να μου πει-ουν:

1)Εχω μια 512mb mmc θα την δει κανονικα η θα παει στραφει;

2)Η vodafone live εκδοση μηπως ειναι κλειδωμενη(ir-bt)

3)Στο κουτι του τι αλλο το συνοδευει;(handfree,καλωδιο κτλ.)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ,εγώ φταίω που δεν το βρίσκω ή όντως το κινητό δεν έχει επιλογή για Φωτεινότητα οθόνης ?!?! :wacko:

 

 

Παιδια σκεφτομαι να παρω το 6230 στην vodofone live εκδοση του (160ευρο στο ν120 εναντι σχεδον 200ευρο της απλης).

Αλλα εχω καποιες αποριες και για να μην διαβαζω ολα τα ποστ, μπορει καποιος-οι να μου πει-ουν:

1)Εχω μια 512mb mmc θα την δει κανονικα η θα παει στραφει;

2)Η vodafone live εκδοση μηπως ειναι κλειδωμενη(ir-bt)

3)Στο κουτι του τι αλλο το συνοδευει;(handfree,καλωδιο κτλ.)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Αν και δεν μου πέφτει λόγος αλλά αν μου έπεφτε θα σου πρότεινα/συμβούλευα να μείνεις μακρυά απο "μπ@στ@ρδεμένες" συσκεύες. :down:

Για αυτά που ρώτησες έχουμε και λέμε :

1)Εφόσον είναι mmc μπορεί να διαβαστεί αφού 1α γίνει format της κάρτας.

2)Δεν γνωρίζω αλλά δεν νομίζω η Nokia να επέτρεπε κάτι τέτοιο :ninja:

3)(NOKIA 6230 LIVE) : Η συσκευασία περιλαμβάνει: ΣΥΣΚΕΥΗ, ΦΟΡΤΙΣΤΗ , ΜΠΑΤΑΡΙΑ,EΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ (Απο site του Γερμανού)

 

Με 10 ευρώ παραπάνω πάντως το πέρνεις Μανίσιο στο Cosmote 120

http://www.oteshop.gr/home/mob_nok6230.htm

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω το 6230 στην vodofone live εκδοση του (160ευρο στο ν120 εναντι σχεδον 200ευρο της απλης).

Αλλα εχω καποιες αποριες και για να μην διαβαζω ολα τα ποστ, μπορει καποιος-οι να μου πει-ουν:

1)Εχω μια 512mb mmc θα την δει κανονικα η θα παει στραφει;

2)Η vodafone live εκδοση μηπως ειναι κλειδωμενη(ir-bt)

3)Στο κουτι του τι αλλο το συνοδευει;(handfree,καλωδιο κτλ.)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

1. Θα την δει κανονικά

 

2. Δεν έχει ακουστεί κάτι τέτοιο. Πιθανώς όμως να έχει λιγότερα ΜΒ ελεύθερα στη μνήμη της συσκευής...(αντί για εννέα ΜΒ έξι, αν θυμάμαι καλά...)

 

3. Ηandsfree, φορτιστής, cd με το πρόγραμμα υπολογιστή, μνήμη 32ΜΒ, προσπεκτ λειτουργίας

Link to comment
Share on other sites

2. Δεν έχει ακουστεί κάτι τέτοιο. Πιθανώς όμως να έχει λιγότερα ΜΒ ελεύθερα στη μνήμη της συσκευής...(αντί για εννέα ΜΒ έξι, αν θυμάμαι καλά...)
Αυτό με τη μνήμη είναι ένα bug που υπήρχε στις πρώτες εκδόσεις λογισμικού και δεν υπάρχει πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη μνήμη είναι ένα bug που υπήρχε στις πρώτες εκδόσεις λογισμικού και δεν υπάρχει πλέον.

Δεν είναι bug...Απλώς ως γνωστόν όλα τα vodafone live! κατάσχουν επιπλέον κομάτι από την μνήμη του κινητού για τις ανάγκες της ζωντανής έκδοσης....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω.

Εφαγα ομως ενα ξενερωμα νωριτερα,το εχει ενας γνωστος και πηγα να το ριξω μια ματια και επι ευκαιριας εβαλα την αδεια mmc (512Mb twinmos)και την εκανα ενα φορματ για να την δει ομως αν και την ειδε εδειχνε οτι η καρτα ειναι 80.2Μb!!! εχει τυχει και σε εσας;To 9210 μου την βλεπει κανονικα δεν εχει προβλημα η καρτα δηλαδη!

Sercreep συμφωνω για τις vodafone live συσκευες αλλα δεν πιστευω να εχει κανει και πολλα στο μενου του.Πιθανον οτι και στο 6600.Επισεις ενδιαφερον αυτο με το cosmote 120 και δεν θα με χαλαγε καθολου το ανωτερο δικτυο της cosmote αλλα η vodafone δινει 1 χρονο dial up συνδεση internet στο 120 δηλαδη πανω κατω 130+ευρω εξοδο. Οποτε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω.

Εφαγα ομως ενα ξενερωμα νωριτερα,το εχει ενας γνωστος και πηγα να το ριξω μια ματια και επι ευκαιριας εβαλα την αδεια mmc (512Mb twinmos)και την εκανα ενα φορματ για να την δει ομως αν και την ειδε εδειχνε οτι η καρτα ειναι 80.2Μb!!! εχει τυχει και σε εσας;To 9210 μου την βλεπει κανονικα δεν εχει προβλημα η καρτα δηλαδη!

Aρκετές σελίδες πιό μπροστά έχει αναφερθεί πως κάποιες μάρκες ΜΜC δεν είναι απόλυτα συμβατές με το 6230, ειδικά σε πάνω από 256ΜΒ...Επίσης ασύμβατες είναι οι SD MMC... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ενα σοβαρο μειον και μαλλον πρεπει να κοιταξω αλλου δεν εχω σκοπο να την σκοτωσω για μια πιο μικρη και να ψαχνω και πια θα δει.Κριμα το κινητο ειναι πολυ καλο για να το χαλανε τετοια bug.
Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ,εγώ φταίω που δεν το βρίσκω ή όντως το κινητό δεν έχει επιλογή για Φωτεινότητα οθόνης ?!?!
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ τα pop art κινητά με το στύλ της διπλής ακίδας δεν έχουν απόλυτη επαφή.Προσωπικά τον σιχαίνομαι ααυτόν τον κονέκτορα και τον θεωρώ απαράδεκτο.Μην ανησυχείς.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε kinitoneidimonas!...

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ,εγώ φταίω που δεν το βρίσκω ή όντως το κινητό δεν έχει επιλογή για Φωτεινότητα οθόνης ?!?!

 

Δεν εχει επιλογή τέτοια... δεν ξέρω αν με τίποτα κωδικούς μπορείς να το κάνεις (Δεν νομίζω..) Το μόνο που έχει, είναι στις εικόνες να ρυθμίσεις την αντίθεση!

:alien:

Και κάτι άσχετο, μετά την αναβάθμιση το κινητό μου, κάνει μερικές φορές restart

όταν βλέπω βιντεάκια(όταν αλλαζω γρήγορα το ένα μετά το άλλο)! Άν το έχει πάθει κανείς άλλος ας μου πεί... ;)

Link to comment
Share on other sites

:kill: :shoot: Ε Λ Ε Ο Σ !!!!Τι τους πείραζε να έβαζαν τέτοια επιλογή ?

Παίζει και να είναι το μόνο κινητό με colour οθόνη που να μην έχει τέτοια επιλογή :knife:

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Sercreep συμφωνω για τις vodafone live συσκευες αλλα δεν πιστευω να εχει κανει και πολλα στο μενου του.Πιθανον οτι και στο 6600.Επισεις ενδιαφερον αυτο με το cosmote 120 και δεν θα με χαλαγε καθολου το ανωτερο δικτυο της cosmote αλλα η vodafone δινει 1 χρονο dial up συνδεση internet στο 120 δηλαδη πανω κατω 130+ευρω εξοδο. Οποτε...

Αφού έχεις και άλλους λόγους που θέλεις την Voda πάω πάσο τότε :)

(Ανήκεις και εσύ στους πικραμένους της dial up ακόμα έ ? Ρε πΟΤΕ δώσε στο παιδί dsl να μην πάρει voda :p :p :p )

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Sercreep αργη ακομα εδω που ειμαι το dsl.

 

Τελικα σχετικα με το προβλημα με τις mmc πιστευω αυτο που ειπε ο haki πιο πανω οτι καποιες εκδοσεις firmware λενε λαθος την χωριτικοτητα της καρτας αλλα ειναι πληρος αξιοποιησημη.

 

Τελικα δινει η νοκια διπλα ακουστηκα στο πακετο του 6230;

Καποιος που το πηρε πρωτο χερι ας μου πει please.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άσχετο, μετά την αναβάθμιση το κινητό μου, κάνει μερικές φορές restart

όταν βλέπω βιντεάκια(όταν αλλαζω γρήγορα το ένα μετά το άλλο)! Άν το έχει πάθει κανείς άλλος ας μου πεί... ;)

 

Emena mia fora pou evlepa synexomena videakia epapse meta apo mia fash na paizei ton hxo tou video. Meta apo RESTART ola kanonika.

Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι ακομα δεν πιστευω να βγαλει κανα 6230i με 1.3 megapixel καμερα η ΝΟΚΙΑ συντομα, γιατι υπαρχουν καποιες φημες στο δικτυο???
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δινει η νοκια διπλα ακουστηκα στο πακετο του 6230;

Καποιος που το πηρε πρωτο χερι ας μου πει please.

Εγώ το πήρα πρόσφατα από TIMcenter και είχε διπλά ακουστικά, το HDS-3 Headset συγκεκριμένα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα πρόσφατα από TIMcenter και είχε διπλά ακουστικά, το HDS-3 Headset συγκεκριμένα...

Και σε μένα το είχε.Σε όλα τα 6230 το δίνουν αυτό (Και γενικά στα 40 series με Radio νομίζω,(τουλάχιστον στο 7210 και 7250 το ξέρω σίγουρα))

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Thanks guys.

haki απο οτι ειδα στο πλαισιο, η vodafone live συσκευη εχει 162ε στο 120 ενω η κανονικη 192.Μιλαμε για μια διαφορα 30ε ασε που με 200ε και κατι παιρνεις το gx30i.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...