Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη ψηνομαι κι εγω να αγορασω το συγκεκριμενο...

Βρηκα το dual sim σε χρωμα gold στο seven spots. Ειναι η πιο φθηνη τιμη στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη, ΑΛΛΑ...

Λενε στα specs οτι ειναι το j500h. Τα αλλα Ελληνικα sites εχουν το j500f

Συμφωνα ομως με αυτο http://www.phonemore.com/samsung-galaxy-j5/models/448 το κινητο ειναι 3G ΑΛΛΑ στο seven το πουλανε για 4G.

Αν οντως ειναι ετσι, θα πεσει πολυ μπινελικι...

 

Τελικα καναμε την "διαφορά" παλι :D

Μεσα σε 5 μερες μετα την αναρτηση που εκανα εδω....

Απο J500H εγινε J500F

Αποσυρανε τα 3G (H) ? Διορθωσανε τυπογραφικο λαθος (τραγικο αν συνεβει και δεν το νομιζω) ? .... δεν θα το μαθουμε ποτε

Παντος τωρα δινουν αυτο που πρεπει ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ήθελα κάποιος που το έχει αν μπορεί να μου πει τι χώρο αφήνει διαθέσιμο για εφαρμογές. Π.χ το Xperia P μέσα από τις ρυθμίσεις βλέπω δίνει 1.97gb
Link to comment
Share on other sites

εκεί στο βελάκι έχει μια επιλογή για αλλαγή κύκλου

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ημερομηνία πως αλλάζεις ομως;

 

εκεί στο βελάκι έχει μια επιλογή για αλλαγή κύκλου

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα κάποιος που το έχει αν μπορεί να μου πει τι χώρο αφήνει διαθέσιμο για εφαρμογές. Π.χ το Xperia P μέσα από τις ρυθμίσεις βλέπω δίνει 1.97gb

Καπου 4.5 gb......

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν είμαι συνδεδεμένος, βγάζει Η (3G ?) και σε άλλες περιπτώσεις Ε. Το σύμβολο του 4G ποιο είναι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Συγνωμη για το off topic,μεχρι το Α5 το windget καιρού της μαμας του ηταν σουπερ.Απο το j,s5 neo,s6 και μετα εχουν αυτη την βλακεια.Ξερετε αν μπορω να το βρω καπου?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο. Αυτο που θελεις μπορεις να το βαλεις ειτε μεσω xwidget η zooper. Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω τις μονο ενδειξεις που εχω δει ειναι το 3G και το Η+ οταν χρησιμοποιω δεδομενα...συνδεση cosmote εχω πληροφοριακα..ενδειξη 4G δεν εχω δει..εχω καποιο προβλημα???απο κανονικο καταστημα το εχω αγορασει...οχι σκρουτζμαγαζο..

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω τις μονο ενδειξεις που εχω δει ειναι το 3G και το Η+ οταν χρησιμοποιω δεδομενα...συνδεση cosmote εχω πληροφοριακα..ενδειξη 4G δεν εχω δει..εχω καποιο προβλημα???απο κανονικο καταστημα το εχω αγορασει...οχι σκρουτζμαγαζο..

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Εκεί ξαναπαντηθει νομίζω. Πρέπει να το αιτηθεις στο πάροχο σου για να το ενεργοποιήσουν. Τουλάχιστον στην βονταφον έτσι ήταν σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που σου προτεινα πριν 2 ποστ το δοκιμασες;

 

Το δοκίμασα αλλά τζίφος...Μήπως φταίει η οθόνη που είναι πανηγυρτζιδικη;;

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά τζίφος...Μήπως φταίει η οθόνη που είναι πανηγυρτζιδικη;;

 

Τι θέμα έχει η οθόνη; Είναι πάρα πολύ καλή εμένα μου αρέσει πολύ.Amoled είναι.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά τζίφος...Μήπως φταίει η οθόνη που είναι πανηγυρτζιδικη;;

Μήπως εννοείς την θήκη πανηγυρτζιδικη;; αν ναι τότε δεν λειτουργεί το on off οθόνης. Όπως και σε άλλα samsung θέλει την αυθεντική s view θηκη.

 

Edited by yperkatanalotis
Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=0lQnS3aiCYE Εδω ειναι σαν να λεει οτι οποιος δινει τοσα λεφτα για s6 ειναι :X:X:X:X:X:X:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πόση ραμ έχει ελεύθερη χωρίς να τρέχει τίποτα από πίσω;
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πόση ραμ έχει ελεύθερη χωρίς να τρέχει τίποτα από πίσω;

Περιπου 750 mb

Και με αρκετες εφαρμογες αφηνει και 400 mb ελευθερα. Το S5 neo που ειχα με 2gb ram ειχε λιγοτερη ελευθερη ραμ.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

4G η LTE....

Στο J5 το εμφανιζει σαν 4G

 

Ευχαριστώ φίλε. Στη Θεσσαλονίκη πάντως δεν το είδα ακόμα. Θα ρωτήσω τη Vodafone μήπως θέλει ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Στη Θεσσαλονίκη πάντως δεν το είδα ακόμα. Θα ρωτήσω τη Vodafone μήπως θέλει ενεργοποίηση.

http://www.vodafone.gr/portal/4G

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=0lQnS3aiCYE Εδω ειναι σαν να λεει οτι οποιος δινει τοσα λεφτα για s6 ειναι :X:X:X:X:X:X:lol:

 

Η αλήθεια δεν απέχει και πολύ... Απλά κινητά σαν το J5 βγάινουν σπάνια και μπορεί κατά λάθος :lol:

Έχουν περάσει πολλά κινητά από τα χέρια μου, από ναυαρχίδες και mid range. Αν εξαιρέσουμε την εμφάνιση που υστερεί με αυτά στην απόδοση δεν έχει να ζηλέψει τίποτα, τουλάχιστον με την χρήση που κάνω εγώ. Δεν έχω messengers και social media apps εκτός από hangouts και το χρησιμοποιώ για browsing και κάνα παιχνίδι ευκαιριακά τύπου unblock kings ή Quizdom. Aλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση εκτός της μπαταρίας είναι πόσο smooth και αλαγκάριστο είναι, και με Nova φυσικά πετάει όσο λίγα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε εμφανιση το μπερδεύει κανεις με το s6 το μαυρο.το μεταλλο ειναι χλιδα.Ειχα τα αλφα5 και εχω μια ιδεα.Η απομονωμένη μπαταρια ομως σου δινει ελευθερία. Καμερα πολυ καλη,τρεχει ολα τα πλοηγησης που του εχω πανω,φωτεινοτητα τρομερη και γενικα απροβληματιστο.Χθες εβγαλα φωτο με μηλο6s φιλου και του j ηταν καλυτερα.Τα παραπανω λεφτα ειναι πεταμενα λεφτα
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά παιδιά συμφωνώ. Μεγάλη κίνηση από την samsung που σε αυτη την τιμη προσφερει αυτο το κινητο. Την εκμεταλευτηκαμε αρκετοί από ότι βλέπω :-)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβασα εφαρμογη καιρου,μεσα απο εκει ελεγε να κατεβασουμε κατι αλλα και στο τελος εσβησε το κινητο και δεν ανοιγε οτι και αν πατουσα....το ειχα παθει κ στο νοτε και στο s3 αυτο.Μαπα η εφαρμογη.Εβγαλα την μπαταρια.Ανοιξε,απεγκατασταση κ ολα καλα.Αν ηταν ενσωματωμενη η μπαταρια τι θα γινοταν?καλη η πολυτελεια του μεταλλου αλλα πλουτιζουν τα σερβις....HDR δεν εχει η καμερα (κουφο),αλλα με αλλη εφαρμογη λυθηκε το θεμα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...