Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το αυτοκίνητο δεν υπάρχει πρόβλημα καθώς λόγω της ταχύτητας καταλαβαίνει προς τα που κατευθείνεσαι και γυρίζει την οθόνη ανάλογα. Όταν όμως θέλεις να πλοηγηθείς με τα πόδια δε θα ξέρει προς τα που κοιτάς.

Επίσης εφαρμογές στις οποίες είναι απαραίτητη ή πυξίδα είναι αυτές που γυρνάς το κινητό στον ουρανό και σου δείχνει ποιά αστέρια κοιτάς (sky map, stellarium κτλ). Τέτοιες εφαρμογές δεν δουλεύουν χωρίς πυξίδα.

Κάποιου άλλου τύπου εφαρμογές που να μη δουλεύουν χωρίς πυξίδα δε μου έρχονται στο μυαλό, σίγουρα όμως θα υπάρχουν. Εγώ παραπάνω με το stellarium ξενέρωσα γιατί το έχω αγοράσει και το χρησημοποιούσα στο προηγούμενο κινητό.

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μπορει να μου πει καποιος κατοχος αν εχει αυτοματη φωτεινοτητα ή μονο χειροκινητη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παραγγειλει το j5 απο skroutz και περιμενω. Αυτο που λετε για 32bit και 64bit με προβληματισε. Τι παιζει?Το εχετε τσεκαρει ολοι κ ειναι 32?
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το site της Qualcomm ο Snapdragon 410 που φοραει το J5 υποστηρίζει και 32 και 64 bit.... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ελααα επιτελους βγηκε αναβαθμηση για το viber.

Επιπλέον βγηκε μια αναβαθμηση για samsung push services δεν ξερω αν εχει σχεση εγω παντως την εκανα

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το πηρα πριν 2 μερες για 2η φορά. Την πρωτη το ειχα κρατησει μια εβδομάδα και εχω την εντυπωση οτι ειχα καλυτερη αυτονομια τοτε...
Link to comment
Share on other sites

Έμας που δουλεύει κανονικά το viber να την κάνουμε η θα χαλάσει και σε μας !!

 

Την εκανα εγω και το δοκιμασα...τα ιδια..

Ολοκαινουριο αχρησημοποιητο κινητο το βλεπω να πηγαινει για πουλημα οπου ναναι:angry:

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα ίδια με το viber... αν και νομίζω ότι δεν ήταν αυτό το update που περιμένουμε. πάντως σε forums στο android central πληθαίνουν τα αρνητικά σχόλια για το συγκεκριμένο πρόβλημα και μάλιστα από χρήστες με android L!! Θα πρεπει να κανουν κατι.
Link to comment
Share on other sites

Με τις υπόλοιπες instant messaging εφαρμογές έχετε πρόβλημα (WhatsApp, Facebook messenger, hangouts) ή μόνο με το viber?
Link to comment
Share on other sites

Με το Hangouts που χρησιμοποιω μια χαρα. Για τα υπολοιπα δεν ξερω.
Link to comment
Share on other sites

Όντως τα ίδια με το viber... αν και νομίζω ότι δεν ήταν αυτό το update που περιμένουμε. πάντως σε forums στο android central πληθαίνουν τα αρνητικά σχόλια για το συγκεκριμένο πρόβλημα και μάλιστα από χρήστες με android L!! Θα πρεπει να κανουν κατι.

εστειλα παλι στο support στο viber...

τα καλα νεα ειναι οτι οντως δεν ειναι η αναβαθμιση που περιμεναμε.

τα κακα νεα σε δευτερο mail που τους εστειλα για το ποτε περιπου μου κανανε τον παλαβο δεν θελουν να απαντησουν ειναι προφανες.

κοντευω ηδη 2 μηνες που το εχω και το βλεπω να καθεται αντε θα πιασουμε το εξαμηνο οπως παμε.:mad:

και οντως το εψαξα και εγω δεν ειναι το κινητο μας ειναι οντως το viber σε συνδυασμο με android L

 

Με τις υπόλοιπες instant messaging εφαρμογές έχετε πρόβλημα (WhatsApp, Facebook messenger, hangouts) ή μόνο με το viber?

καλη ερωτηση ..εγω προσωπικα μονο viber χρησιμοποιω ας μας πουν οι υπολοιποι καλο θα ηταν να ξερουμε τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο μένα. Είμαι ευτυχής κάτοχος του εν λόγω vfm κινητού. Όλα τέλεια, το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με το σήμα του κινητού!! Έχω Vodafone και το σήμα με το συγκεκριμένο τηλ είναι αισχρό! Η μόνη λύση που βρήκα ήταν να το ρυθμίσω χειροκίνητα σε 3g και το σήμα μου επανήλθε στα φυσιολογικά επίπεδα. Όταν το γυρνάω σε 4g πάλι χάνεται ή έχει εξαιρετικά λίγο σήμα και φυσικά χάνω κλήσεις :mad:

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ή κάποια ιδέα του τι μπορεί να φταίει; η sim πχ;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είναι κάτι. .Το περνάνε τελευταία όλες οι εταιρείες..Εγώ έκανα το ίδιο με εσένα έβαλα το Α5 σε 3g και δεν έχανα κλήση (cosmote) τώρα το ξανά γύρισα και δουλεύει καλά ακόμα. .σε vodafone προ χθες είχε το ίδιο πρόβλημα συνάδελφος..Είνα καθαρά θέμα εταιρείας
Link to comment
Share on other sites

Ok. Κρίμα πάντως να μην μπορούμε να εκμεταλλευτούμε την 4g δυνατότητα του j5. Έχουν και άλλες συσκευές το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Εχω Vodafone και κανενα προβλημα με το 4G. Μαλιστα εχω αρκετα καλύτερο σημα απο οτι με το προηγουμενο κινητο (Mate 7).
Link to comment
Share on other sites

εστειλα παλι στο support στο viber...

τα καλα νεα ειναι οτι οντως δεν ειναι η αναβαθμιση που περιμεναμε.

τα κακα νεα σε δευτερο mail που τους εστειλα για το ποτε περιπου μου κανανε τον παλαβο δεν θελουν να απαντησουν ειναι προφανες.

κοντευω ηδη 2 μηνες που το εχω και το βλεπω να καθεται αντε θα πιασουμε το εξαμηνο οπως παμε.:mad:

και οντως το εψαξα και εγω δεν ειναι το κινητο μας ειναι οντως το viber σε συνδυασμο με android L

 

 

καλη ερωτηση ..εγω προσωπικα μονο viber χρησιμοποιω ας μας πουν οι υπολοιποι καλο θα ηταν να ξερουμε τι παιζει

 

 

Με το messenger δεν υπαρχει προβλημα σε εμενα, ολα λειτουργουν ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό να είναι και θέμα περιοχής. Εγώ είμαι Βόλο. Εσυ που είσαι;

Κορυδαλλο. Ναι ειναι θεμα ποιοτητατας σηματος κινητης και οχι της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι θέμα περιοχής παιδιά. Εγώ εδώ στην κατερινη έχω πολύ καλό σήμα με αυτό το κινητό σε σχέση με το προηγούμενο. Ακόμα και στο χωριό που δεν είχα σήμα, με αυτό το κινητό όχι μόνο εχω σήμα, αλλά μπαίνω και στο ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

εστειλα παλι στο support στο viber...

τα καλα νεα ειναι οτι οντως δεν ειναι η αναβαθμιση που περιμεναμε.

τα κακα νεα σε δευτερο mail που τους εστειλα για το ποτε περιπου μου κανανε τον παλαβο δεν θελουν να απαντησουν ειναι προφανες.

κοντευω ηδη 2 μηνες που το εχω και το βλεπω να καθεται αντε θα πιασουμε το εξαμηνο οπως παμε.:mad:

και οντως το εψαξα και εγω δεν ειναι το κινητο μας ειναι οντως το viber σε συνδυασμο με android L

 

Μου έστειλαν σήμερα.

Αναμένεται τις επόμενες 7 μέρες νέα έκδοση όπου φτιάχνει το πρόβλημα. (Viber support speaking)

Ver 5.6.5 αναμενουμε λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...