Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια kindston έχω εγώ 16gb class 10, κανένα θέμα. Προβλημα με την κάμερα δεν έχω δει, μονο 1-2 φορες δεν έκανε focus αλλά πατάς με τ δάχτυλο και όλα οκ. Επίσης πρόσεχε πίσω το τζαμακι να είναι καθαρό απο δαχτυλιες και τέτοια γιατί μπορεί να φαίνεται "κάπως" θολή η φωτο.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάποιος από Θεσσαλονίκη, από που το παρήγγειλε και πόσο;

Για φτηνά μιλάμε όχι από τις κλασσικές αλυσίδες καταστημάτων.

Ακόμη και από Αθήνα με κούριερ.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Aυτή η κάρτα μνήμης είναι συμβατή με το τηλέφωνο ;

 

http://www.e-shop.gr/kingston-sdc10g2-32gb-micro-sdhc-32gb-uhs-i-class-10-sd-adapter-p-PER.554322

Καποια θηκη προτεινόμενη αλλά οχι στυλ βιβλιου ?

 

Επισης, μπορεις να μεταφερεις εφαρμογές στην καρτα μνημης? (εντιτ : ειδα οτι το αναφερει ενας χρηστης στη πρωτη σελιδα του νηματος,απλα λεω να το επιβεβαιωσω :ninja: )

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάποιος από Θεσσαλονίκη, από που το παρήγγειλε και πόσο;

Για φτηνά μιλάμε όχι από τις κλασσικές αλυσίδες καταστημάτων.

Ακόμη και από Αθήνα με κούριερ.

 

εχει στο σκρουτζ φιλε μου. εγω απο την πολη το πηρα γστα 199 ευρω. αν μπεις παντως στο skroutz θα δεις και μαγαζια που το πουλανε και δω. δεν θελω να γραψω το μαγαζι για να μην διαφημιζουμε κιολας. παντως πριν απο καμια 20αρια μερες το πηρα (η συζυγος βασικα) και ολα κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Έχει ρωτήσει και ένας συμφοριτης πιο πάνω αλλά δεν απάντησε ακόμα κάποιος, μήπως έχει κάποιος το dual sim να μας δώσει εντυπώσεις? Είναι το ίδιο καλό όσο λέγετε ότι είναι το single μοντέλο?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σχετικα με την καμερα...κατι αλλο αυτο που οταν αλλαζεις γωνια στην καμερα και κανει ενα στιγμιωδες ζουμ(εκει κανει και ενα στιγμιωδες θολωμα μερικες φορες,οχι παντα) τι ειναι???το autofocus??το κανει και σε εσας?? Edited by asxetos13
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σχετικα με την καμερα...κατι αλλο αυτο που οταν αλλαζεις γωνια στην καμερα και κανει ενα στιγμιωδες ζουμ(εκει κανει και ενα στιγμιωδες θολωμα μερικες φορες,οχι παντα) τι ειναι???το autofocus??το κανει και σε εσας??

Ρε φίλε, σορρυ κιόλας, πρώτη φορά πήρες κινητό με καμερα; Όλα τα κινητά στο autofocus κάνουν ένα στιγμιαιο θολωμα όταν αλλάζεις γωνία λήψης. Για να εστιάσουν. Μην αγχώνεσαι. Όλοι το ίδιο κινητό έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχει ειπωθεί ήδη καθώς δεν έχω προλάβει ακόμα να διαβάσω τα πάντα...αλλά θελω να ρωτησω αν έχει αλλος θεμα με το viber Με τι ειδοποιησεις που ερχονται είτε καθυστερημένα ,είτε όταν ανοίγεις το app για να δεις αν έχει συμβεί τπτ και δε χτυπάει τόση ώρα....Το viber και οι ομάδες του είναι ο μοναδικός τρόπος να είμαι μόνιμα online Με την οικογένεια μου καθώς μένω μακριά και εχω συνηθήσει να είμαι σε μια κάποια Live επαφή μέσω του live chat του VIBER...λοιπόν; κανας αλλος με το ιδιο πρόβλημα?:(
Link to comment
Share on other sites

Edit:Δευτερο κρουσμα με viber

Μάλλον κάποια ρυθμιση στο συγχρονισμο δε κουμπωνει σωστα, ή δε συγχρονίζει καθόλου αλλά να είναι θέμα κινητού και σε μία εφαρμογή μου φαίνεται σχεδόν απίθανο, πρώτη φορά το ακούω.

 

Μπες μεσα στις ρυθμισεις του συγχρονισμού, δες ειναι ενεργοποιημενος ; Δεν είναι ;

Μπες στις ρυθμισεις της εφαρμογής, πλοηγήσου και γενικά ψάχτο λίγο.

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, σορρυ κιόλας, πρώτη φορά πήρες κινητό με καμερα; Όλα τα κινητά στο autofocus κάνουν ένα στιγμιαιο θολωμα όταν αλλάζεις γωνία λήψης. Για να εστιάσουν. Μην αγχώνεσαι. Όλοι το ίδιο κινητό έχουμε.

 

:lol:φιλε μου επεσες μεσα..ειναι το πρωτο κινητο αντροιντ που χρησιμοποιω..ενα lumia 620 ειχα και εδω και μια βδομαδα εχω παθει ενα..τεχνολογικο σοκ οσο να ναι με την χρηση του j5..γενικα ειναι και το πρωτο μου samsung..μεχρι στιγμης μονο νοκια ειχα αγορασει..

γενικα παντως πιστευω οτι η samsung στο συγκεκριμενο εχει συνδυασει καλη τιμη κ ποιοτητα,πραγμα που σπανιως το πετυχαινει...

Link to comment
Share on other sites

Μολις διαβασα 12 Σελίδες με θετικά σχόλια... αφήνω λοιπον πισω το Xiaomi Redmi Note 2

που ετοιμαζομουν να παρω και αυριο η απο εβδομάδα παρραγέλνω το J5 !

 

Νευριασμενος και αγανακτησμενος με ενα Xiaomi MI4 που τα παιξαν οι μνημες ram και πηγαινει με 3 frames καθε 5 δευτερολεπτα :X

 

 

----

 

Πρωτη φορτιση τι κανουμε? Τι ισχυει και τι δεν ισχυει ?

 

[Καποιος να με στειλει απο που το αγορασε inbox(Εγγυηση) - με αντικαταβολη]

Edited by sakis92
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Στο κουτι γραφει European sim only...

Δηλαδη αν παω στις Φιλιπiνες και βαλω καρτα του εκει δικτυου δεν θα δουλεψει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο χωρο αποθηκευσης εχω ελευθερα 2,8gb(35% ακομα)...ειναι καλα ή να αρχισω να μεταφερω εφαρμογες στην sd??

 

επισης,τις ενημερωσεις των εφαρμογων πρεπει να τις κανω ολες???ετσι δεν ειναι???

Link to comment
Share on other sites

Εσεις παιδια ποιο music player χρησιμοποιητε; Καποιο αξιολογο εκτος το phonograph;

Poweramp. Τους έχω δοκιμάσει όλους και είναι με διαφορά ο καλύτερος.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς να ανεβάσεις τον ήχο έχει 4 επιλογές. Ήχος κλήσης, ειδοποιήσεις, μέσα και σύστημα. Το σύστημα τι είναι?
Link to comment
Share on other sites

Poweramp. Τους έχω δοκιμάσει όλους και είναι με διαφορά ο καλύτερος.

 

Εγώ έβαλα το jet audio το δωρεάν, επειδή κάνει και μίξη τα κομμάτια.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται λιγο "προχειρο". Και το player pro εκτος απο το (poweramp) μου φαινεται καλο απο το trial που κατεβασα.
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται λιγο "προχειρο". Και το player pro εκτος απο το (poweramp) μου φαινεται καλο απο το trial που κατεβασα.

Να ξέρεις πως το poweramp έχει το καλύτερο και πιο εύχρηστο equalizer συνεπώς μπορείς να παραμετροποιήσεις τον ήχο στα μέτρα σου, ειδικά με τα άπειρα ακουστικά που κυκλοφορούν στην αγορά και το καθένα έχει το δικό του ηχόχρωμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο χωρο αποθηκευσης εχω ελευθερα 2,8gb(35% ακομα)...ειναι καλα ή να αρχισω να μεταφερω εφαρμογες στην sd??

 

επισης,τις ενημερωσεις των εφαρμογων πρεπει να τις κανω ολες???ετσι δεν ειναι???

 

και κατι αλλο που ειδα..αν πατησεις καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων η εφαρμογη θα γυρισει οπως ηταν πριν την ενημερωση??καλα καταλαβα??μετα ομως θα σου ξαναερθει η ιδια ενημερωση για την εφαρμογη ή οχι???

 

βασικα προσπαθω να καταλαβω πώς ενω οταν το ανοιξα ειχε 54% χωρο αποθηκευσης, μετα τις ενημερωσεις πηγε 35%..δεν εχω κατεβασει κατι αλλο...υπαρχει περιπτωση να γεμιζει η rom μονο απο τις ενημερωσεις??

 

οποιος μπορει να βοηθησει γιατι πρωτη φορα πιανω samsung και android κινητο..

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!

Edited by asxetos13
Link to comment
Share on other sites

Led δε εχει για ειδοποιησεις.. οκ....

 

Facebook, Instagram κλπες εφαρμογες με ειδοποιησεις θα βγενονυ τουλαχιστον σε παραθυρο ειδοποιησεων υπαρχει?

 

Notification Window που κανεις pull up? η να βγενει κανα bubble πανω απο καθε εικονιδιο εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στα public και επεσε το ματι μου πανω στην αυθεντικη θηκη της Samsung για το τηλεφωνο μας. Η πωλητρια μου την ανοιξε και εδειχνε πανεμορφο το κινητο αλλα αρκετα εκτεθειμενο. Την εχει καποιος; Ποια η γνωμη σας;
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο που ειδα..αν πατησεις καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων η εφαρμογη θα γυρισει οπως ηταν πριν την ενημερωση??καλα καταλαβα??μετα ομως θα σου ξαναερθει η ιδια ενημερωση για την εφαρμογη ή οχι???

 

βασικα προσπαθω να καταλαβω πώς ενω οταν το ανοιξα ειχε 54% χωρο αποθηκευσης, μετα τις ενημερωσεις πηγε 35%..δεν εχω κατεβασει κατι αλλο...υπαρχει περιπτωση να γεμιζει η rom μονο απο τις ενημερωσεις??

 

οποιος μπορει να βοηθησει γιατι πρωτη φορα πιανω samsung και android κινητο..

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!

1) Ναι αν κάνεις κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων, θα επιστρέψει στην αρχική της κατάσταση η εφαρμογή και το play store θα σου βγάζει στη συνέχεια το update που κατάργησες.

 

2) πήγαινε ρυθμίσεις -αποθηκευτικός χώρος και κάνε εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης. Αν δε το έχεις ξανακάνει, θα σου ελευθερώσει αρκετό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...