Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαταρία ; για πείτε. ...

Δεν νομίζω να είναι dual SIM όπως κάποιοι αναφερανε

Edited by Grgasteus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, απο χθες κάτοχος η κοπελα μου απο wind. Να κάνω μια ερώτηση. Έβαλα μια εφαρμογή απο playstore που είπε ένας συμφορουμητης, samsung info κάπως έτσι. Μ βγάζει οτι έχει συνδεθεί 4 φορες σε φορτιστη και 1 με ακουστικά. Κατα τα αλλά, το κινητό κομπλε ουτε σημάδια ουτε δαχτυλιες τίποτα. Και όταν ανοίχτηκε εκανα κανονικά setup. Λέτε έχουμε θέμα??? Και επισης μου λεει 32bit. 64bit δεν ειναι?Ευχαριστω κ συγνώμη για τ μεγεθος Edited by djdjdj
Link to comment
Share on other sites

Αληθευει οτι δεν εχει φωτιζομενα πληκτρα και πως δειχνει χωρις φως δεν εχω παει να το δω ακομη ξερει καποιος
Link to comment
Share on other sites

Αληθευει οτι δεν εχει φωτιζομενα πληκτρα και πως δειχνει χωρις φως δεν εχω παει να το δω ακομη ξερει καποιος

Αληθεύει Ναι. Ανόητες τσιγκουνιες της σαμσουνκ αλλα δεν τρέχει

Link to comment
Share on other sites

Η τσιγκουνιά που με χάλασε παραπάνω είναι η έλλειψη πυξίδας. Δε δουλεύουν προγράμματα τύπου Sky map
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο παιδια το εχω στα χερια μου απο σημερα το μεσημερι..Αριστη συσκευη για τα χρηματα της με εντυπωσιακη καμερα..Η μπαταρια του φαινεται κτηνος οπως ειπαν τα υπολοιπα παιδια..

Αν εχετε να προτεινετε καποια θηκη γιατι απο αυτη που πηρα δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο παιδια το εχω στα χερια μου απο σημερα το μεσημερι..Αριστη συσκευη για τα χρηματα της με εντυπωσιακη καμερα..Η μπαταρια του φαινεται κτηνος οπως ειπαν τα υπολοιπα παιδια..

Αν εχετε να προτεινετε καποια θηκη γιατι απο αυτη που πηρα δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος..

Mercury apo skroutz

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τρεις ερωτησεις..

 

1)στον τύπο οθόνης κλειδωματος εγω έβαλα υψηλή ασφάλεια..καλά έκανα?αν θέλουμε να το αλλάξουμε σε μέτρια ασφάλεια πώς το κάνουμε??

2)επίσης πώς γινεται συγχώνευση επαφων??δηλαδή να βάλω δύο νούμερα σε μια επαφή...

3)τελος,στα μηνυματα οταν γραφω στα ελληνικα δεν εχει μικρα..μονο κεφαλαια..γιατι?γινεται να βαλω μικρα?

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!

Edited by asxetos13
Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση στο πρόβλημα μου?επίσης να αναφέρω οτι έχω δει μέχρι τώρα μιας κ δεν είναι δικο μου. Οθόνη παρα πολύ ωραία, φωτο πολύ ωραίες κ πίσω και selfie. Βίντεο fullhd πολύ καλη ποιότητα και δεν κολαν. Lag μέχρι στιγμής δεν υπάρχει. Με τις εφαρμογές του κινητού και τις google ,που κάναν αναβάθμιση, με instagram και viber, η ram είναι γύρω στα 700 ελευθερη. Παμε στη μπαταρία. Έχω μείνει αφωνος .απο Σάββατο βράδυ μέχρι και τώρα, είναι στο 18% με 6,30 ώρες οθόνη. Η χρηση πολύ λιγα τηλ, viber, instagram, youtube συνεχεια και video full hd παρα πολύ. Όλα με wifi. Δεν ζεσταίνεται και επίσης το viber λειτουργει κανονικά με τις ειδοποιησεις.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση στο πρόβλημα μου?
Κανένα πρόβλημα, όλα τα samsung έτσι γράφουν στο phone info.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση στο πρόβλημα μου?επίσης να αναφέρω οτι έχω δει μέχρι τώρα μιας κ δεν είναι δικο μου. Οθόνη παρα πολύ ωραία, φωτο πολύ ωραίες κ πίσω και selfie. Βίντεο fullhd πολύ καλη ποιότητα και δεν κολαν. Lag μέχρι στιγμής δεν υπάρχει. Με τις εφαρμογές του κινητού και τις google ,που κάναν αναβάθμιση, με instagram και viber, η ram είναι γύρω στα 700 ελευθερη. Παμε στη μπαταρία. Έχω μείνει αφωνος .απο Σάββατο βράδυ μέχρι και τώρα, είναι στο 18% με 6,30 ώρες οθόνη. Η χρηση πολύ λιγα τηλ, viber, instagram, youtube συνεχεια και video full hd παρα πολύ. Όλα με wifi. Δεν ζεσταίνεται και επίσης το viber λειτουργει κανονικά με τις ειδοποιησεις.

Εντάξει δεν πειράζει φίλε. Αφού φαίνεται απειραχτο το κινητό μη σε αγχώνει. Τώρα για τα bit δεν ξέρω να σου πω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά τρεις ερωτησεις..

 

1)στον τύπο οθόνης κλειδωματος εγω έβαλα υψηλή ασφάλεια..καλά έκανα?αν θέλουμε να το αλλάξουμε σε μέτρια ασφάλεια πώς το κάνουμε??

2)επίσης πώς γινεται συγχώνευση επαφων??δηλαδή να βάλω δύο νούμερα σε μια επαφή...

3)τελος,στα μηνυματα οταν γραφω στα ελληνικα δεν εχει μικρα..μονο κεφαλαια..γιατι?γινεται να βαλω μικρα?

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!

Για το 2 που ρωτας, όταν πας να αποθηκεύσεις μια επαφή δίπλα από το τηλέφωνο έχει ένα + . Το πατάς και προσθέτεις και άλλα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Άπαιχτο για τα λεφτά του το κινητό. Πρίν είχα ενα zte geek με 2g ram και είχα προβληματιστεί αν το j5 με 1,5 g ram θα κάνει κολλήματα, αλλά μου αφήνει όση ram είχα και στο zte και καλύτερα μπορώ να πω. Η οθόνη τι προστασία έχει; Χρειάζεται κάτι έξτρα για προστασία;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν πειράζει φίλε. Αφού φαίνεται απειραχτο το κινητό μη σε αγχώνει. Τώρα για τα bit δεν ξέρω να σου πω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το 2 που ρωτας, όταν πας να αποθηκεύσεις μια επαφή δίπλα από το τηλέφωνο έχει ένα + . Το πατάς και προσθέτεις και άλλα τηλέφωνα.

 

Πληροφοριακα, για να συγχωνευσεις 2 αριθμους σε 1 επαφη δεν πρεπει να γινεται αποθηκευση στη sim.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, απο χθες κάτοχος η κοπελα μου απο wind. Να κάνω μια ερώτηση. Έβαλα μια εφαρμογή απο playstore που είπε ένας συμφορουμητης, samsung info κάπως έτσι. Μ βγάζει οτι έχει συνδεθεί 4 φορες σε φορτιστη και 1 με ακουστικά. Κατα τα αλλά, το κινητό κομπλε ουτε σημάδια ουτε δαχτυλιες τίποτα. Και όταν ανοίχτηκε εκανα κανονικά setup. Λέτε έχουμε θέμα??? Και επισης μου λεει 32bit. 64bit δεν ειναι?Ευχαριστω κ συγνώμη για τ μεγεθος

 

Εμένα ήρθε με μία φορά φόρτιση και 3 φορές σε ακουστικά. Κι εμένα ο επεξεργαστής λέει 32 bit. Αυτό με τον επεξεργαστή πρέπει να είναι πρόβλημα. Bέβαια σε αυτό το site λέει ότι είναι 64 bit http://system-on-a-chip.specout.com/l/440/Qualcomm-Snapdragon-410-MSM8916

 

Το κινητό χρειάζεται προστασία οθόνης ή θήκη?

Edited by james_
Link to comment
Share on other sites

Ποια καρτα sd ειναι πιο σωστή να του βάλεις για να είναι απόλυτα συμβατή ? ( sandisk, kingston ) ?? Αν γνωρίζει κανείς σίγουρα ας μου πει. Ευχαριστώ !!
Link to comment
Share on other sites

το παρει απο την παρασκευη..

αν και ειχα πει ποτε ξανα samsung αυτα που διαβασα εδω με εψησαν οπως και πηγα και το ειδα κιολας...

ευχαριστημενος φουλ μεχρι τωρα:)

Link to comment
Share on other sites

Ποια καρτα sd ειναι πιο σωστή να του βάλεις για να είναι απόλυτα συμβατή ? ( sandisk, kingston ) ?? Αν γνωρίζει κανείς σίγουρα ας μου πει. Ευχαριστώ !!

 

Sandisk δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας το dual sim παιδιά? Αν ναι είναι το ίδιο καλό σαν το μονοκαρτο που κυκλοφορεί ευρέως στην Ελληνική αγορά? Το λέω αυτό μήπως το δικαρτο βγαίνει με διαφορετική Ρομ σε σχέση με το μονοκαρτο με αποτέλεσμα τα λαγκαρισματα η πιο βαρυ περιβαλλον κτλ.Ξέρω ότι το μονοκαρτο φυσάει, ξέρει κανένας από το δικαρτο?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις!!!εβαζα τις επαφες στη σιμ και γι αυτο δεν εβρισκα την συγχωνευση επαφων..

 

κατι αλλο τωρα σχετικά με την καμερα...οταν τραβαω φωτογραφιες η καμερα θολωνει για μερικα δευτερα και μερικες φωτογραφιες ειναι θολες.....ξερει κανεις γιατι????την εχω στο auto οπως το αγορασα δηλαδη...μηπως πρεπει να το βαλω στην προηγμενη ληψη???αμα ξερει κανεις τι ρυθμιση πρεπει να κανω θα με βοηθουσε πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το κινητο αυτο μετα απο πολλες ναυαρχιδες και αθτο που εχω να πω μεχρι στιγμης δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αυτα που ειχα.g3 vibe pro note3 mate7 κ.α. δεν κολλαει δεν ζεσταινεται μπαταρια πολυ καλη μπραβο αναλυση οθονη ολα καλα και το σημαντικο καλη τιμη
Link to comment
Share on other sites

Ποια καρτα sd ειναι πιο σωστή να του βάλεις για να είναι απόλυτα συμβατή ? ( sandisk, kingston ) ?? Αν γνωρίζει κανείς σίγουρα ας μου πει. Ευχαριστώ !!

Όλες οι επώνυμες είναι πλήρως συμβατές. Εγώ έχω Kingston 64GB. Αν θες να είσαι 100% σίγουρος πάρε Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι επώνυμες είναι πλήρως συμβατές. Εγώ έχω Kingston 64GB. Αν θες να είσαι 100% σίγουρος πάρε Samsung.

 

Επιβεβαιωνω και εγω αγορασα μια sandisk 8gb και ειναι κομπλε..αυτη που εχει λιγο κοκκινο πανω και γραφει για android phones..

 

παιδια καποια απαντηση στο θεμα με την καμερα...δεν μπορω να βρω λυση με τιποτα...

 

(οταν τραβαω φωτογραφιες η καμερα θολωνει για μερικα δευτερα και αρκετες φωτογραφιες ειναι θολες.....ξερει κανεις γιατι????την εχω στο auto οπως το αγορασα δηλαδη...μηπως πρεπει να το βαλω στην προηγμενη ληψη???αμα ξερει κανεις τι ρυθμιση πρεπει να κανω θα με βοηθουσε πολυ!!!)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...