Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.το j εχει ποιο αδυναμο ηχειο απο το s6 αλλα οχι σε σημειο που να αποτελεί

Απο το νοτε2 ειναι ενα κλικ ποιο κατω αλλα ηχογράφηση του βιντεο και γενικως ολα τα υπόλοιπα ειναι μια χαρα.Μη ξεχναμε την τιμη του και την πληροτητα του,οταν το 6αρι εχει του κοσμου τις ελλειψεις και κανειν τα τριπλα χρηματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα.το j εχει ποιο αδυναμο ηχειο απο το s6 αλλα οχι σε σημειο που να αποτελεί προβλημα

Απο το νοτε2 ειναι ενα κλικ ποιο κατω αλλα ηχογράφηση του βιντεο και γενικως ολα τα υπόλοιπα ειναι μια χαρα.Μη ξεχναμε την τιμη του και την πληροτητα του,οταν το 6αρι εχει του κοσμου τις ελλειψεις και κανειν τα τριπλα χρηματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το αγορασα και εγω , το δικαρτο γιατι θελω οπωσδηποτε δικαρτο.

Θα πω αργοτερα που θα το ανοιξω την γνωμη μου.

Προσωπικα το notification led για εμενα ειναι αχρηστο και τρωει και μπαταρια.

Η πυξιδα οκ δεν πειραζει.

Το ambient sensor ομως ειναι αρκετα σημαντικο και λειπει.

Επισης θα με χαλασει παρα πολυ αν δεν εχει δυνατο ηχειο και δεν ακουω δυνατα τον ηχο κλησης. Αυτο θα με πειραξει παρα πολυ.

Ενα αλλο που δεν ξερω ειναι αν πρεπει να του κανω update η οχι.

Εχω ακουσει ασχημα λογια οτι με το update χαλασε την πολυ καλη διαρκεια μπαταριας.

Λογικα το δικαρτο θα κραταει λιγοτερες ωρες παντως απο το μονοκαρτο , οταν εχεις μεσα και τις 2 sim.

παρακαλω κρατησε μας ενημερους... Με ενδιαφερει το 2καρτο.

Ποσο το πηρες αν επιτρε[εται??

Ευχαριστω! ¨)

Link to comment
Share on other sites

Το noled κανει αριστα την δουλεια του led.το ειχα σε ολα τα κινητα μου και ας ειχαν led οπως το νοτε.
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω κρατησε μας ενημερους... Με ενδιαφερει το 2καρτο.

Ποσο το πηρες αν επιτρε[εται??

Ευχαριστω! ¨)

Το αγορασα ακριβα , οχι απο σκρουτζομαγαζο .

Εκανα αυτην την επιλογη για να αποφυγω τυχων μπλεξιματα . Εχει ακουστει οτι μπορει να πεσεις σε ανακατασκευασμενο απο σκρουτζομαγαζο.Οποτε το αγορασα 249 ευρω απο μεγαλο μαγαζι που κατα την γνωμη μου εχει την καλυτερη after sale υποστηριξη σε περιπτωση που αυτο που αγορασες ειναι ελαττωματικο.

Πουλησα ενα αλλο κινητο που ειχα και εβαλα 139 ευρω ακομα και αγορασα το j5.

Τωρα και το δικαρτο J5 ειναι φανταστικο !!!

Μπαταρια απιστευτη ακομα και με 2 sim δεν πεφτει με τιποτα !!!!

Εβαλα το nova launcher κλασσικα και το κινητο πεταει.

Το touch wiz launcher κανει το τηλεφωνο να διχνει αργο.Μην ασχοληστε καθολου με αυτο.

Κατασκευη καλη , οθονη φανταστικη .

Ο ηχος ειναι χαμηλος αλλα οχι σε τραγικο σημειο. Αγνοηστε τα χαζα και χαμηλα σε ενταση ringtones που εχει μεσα και βαλτε καποιο αλλο της αρεσκειας σας.

Ο χωρος αποθηκευσης θα ηταν καλυτερα να ηταν μεγαλυτερος αλλα οκ δεν θα βαλω και ολο το store μεσα. Παντα ετσι και αλλιως ειχα λιγα και καλα.

Η φωτογραφικη εμενα μου φανηκε πολυ καλη τοσο η πισω οσο και η μπροστα και μαλιστα τις δοκιμασα βραδυ.

Αυτα για την ωρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To update βελτιώσε τη διάρκεια της μπαταρίας, Ο ήχος κλησης φυσιολογικός μου φαίνεται... Καθόλου αδύναμος.

 

Το νεοτερο update ποια ημερομηνια εχει ;

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

 

Το νεοτερο update ποια ημερομηνια εχει ;

Ευχαριστω :)

 

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-J500F/

 

Το touch wiz launcher κανει το τηλεφωνο να διχνει αργο.Μην ασχοληστε καθολου με αυτο.

 

Το Nova έχει επιλογή για γρηγορότερο ρολάρισμα αλλα για πρώτη φορά το TW είναι αλαγκαριστο... Μια χαρά το βρίσκω και χρησιμοποιύσα Nova χρόνια.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-J500F/

 

 

 

Το Nova έχει επιλογή για γρηγορότερο ρολάρισμα αλλα για πρώτη φορά το TW είναι αλαγκαριστο... Μια χαρά το βρίσκω και χρησιμοποιύσα Nova χρόνια.

 

Ευχαριστω. Εμενα εχει απο τις 6/10 firmware. Πααει μια χαρα και φοβαμαι να βαλω το νεο μπας και χαλασει κατι π.χ μπαταρια η οποια ακομα και με τις 2 σιμ παει απιστευτα καλα.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...μολις εκανα εγγραφη στο site.

Πηρα δωρακι εχτες το J 5 το εχω λιωσει και εχω να πω τα καλυτερα μεχρις στιγμης...

Ζηταω ομως βοηθεια απο καποιον πιο σχετικο απο μενα...( μαλλον ολοι εδω μεσα)...μπορει καποιος να μου πει πως να ρυθμισω την οθονη για να ενεργοποιητε ανοιγοντας το καπακι της θηκης??

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Υ.Γ...συγνωμη που σας ταλαιπωρω με τους τονους.....μικρος ειμαι ακομα θα μαθω:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αν πας ρυθμισεις-γενικές-θήκη quickWindow;;;

 

Σε μένα (με lg βέβαια) Έτσι το έχει

 

Καλωσηρθες και καλοδουλευτο!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την πληροφορια...αλλα δυστυχως δεν εχει κατι τετοιο στο μενου....

 

Ρυθμίσεις-Αξεσουαρ και ενεργοποιείς το αύτοματο ξεκλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ένταση, ισχύει ότι οι δικοί του ήχοι είναι ψόφιοι. Έβαλα τα δικά μου mp3 και ακούγεται καμπάνα.

Και μια ερώτηση: Ξέρει κανείς αν μπορώ να ρυθμίσω τα ΜΒ δεδομένων ώστε να μηδενίζονται όποτε θέλω εγώ ή απλά πως να τα μηδενίζω με το χέρι?

Link to comment
Share on other sites

Πας στη χρήση δεδομένων

και μετά αλλάζεις τα όρια πάνω στο διάγραμμα (ανώτατο όριο και προειδοποίηση)

Εκεί παραπάνω έχει ένα βελάκι για να ορίσεις ότι διάστημα θες (ανάλογα με το συμβόλαιο που έχεις)

Link to comment
Share on other sites

Πας στη χρήση δεδομένων

και μετά αλλάζεις τα όρια πάνω στο διάγραμμα (ανώτατο όριο και προειδοποίηση)

Εκεί παραπάνω έχει ένα βελάκι για να ορίσεις ότι διάστημα θες (ανάλογα με το συμβόλαιο που έχεις)

Ημερομηνία πως αλλάζεις ομως;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω καινούριο θέμα νομίζω.η συσκευή κάνει Ότι κάνει το Viber με το ενσωματωμένο πρόγραμμα email τώρα.τα e-mail έρχονται μόνο εάν τσεκάρω το πρόγραμμα ενώ μέχρι πρότινος ερχόντουσαν σε live χρόνο.Έχει κάνας άλλος παρόμοιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα κοιτα απο σκρουτζ για το j5 απλα βλεπω οτι εχουν διαφορετικους κωδικους ...για παραδειγμα αν παρω το Samsung Galaxy J5 J500FN τι διαφορα εχει με το Samsung Galaxy J5 J500Η; και αν εχουν ποιο ειναι πιο καλο ;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα κοιτα απο σκρουτζ για το j5 απλα βλεπω οτι εχουν διαφορετικους κωδικους ...για παραδειγμα αν παρω το Samsung Galaxy J5 J500FN τι διαφορα εχει με το Samsung Galaxy J5 J500Η; και αν εχουν ποιο ειναι πιο καλο ;

http://www.phonemore.com/samsung-galaxy-j5/models/448

Link to comment
Share on other sites

Ημερομηνία πως αλλάζεις ομως;

Το βρήκα: Αν κάνεις ταπ πάνω στο βελάκι δίπλα στο διάστημα που προτείνει ανοίγει παράθυρο που μπορείς να ορίσεις νέα ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα: Αν κάνεις ταπ πάνω στο βελάκι δίπλα στο διάστημα που προτείνει ανοίγει παράθυρο που μπορείς να ορίσεις νέα ημερομηνία.

Πάνω που το βρήκα και εγώ! Θενξ φίλε θα το δοκιμασω

Κάνας άλλος ρε παιδιά με θέμα με το mail του Υπάρχει;

Με το gmail δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...