Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδια.Για τους αδυναμους ηχους μην σας απασχολει.ειναι ψοφιοι απο μονοι τους.έστειλα απο το νοτε στο j5 μερικους και αλλους τοσους κατεβασα απο το νετ κ ολα οκ
Link to comment
Share on other sites

ποτε πηρατε το update παιδια; σε εμενα δεν εχει ερθει ακομα νομιζω..

 

Eίναι αρκετός καιρός... Τσέκαρε την έκδοση που έχεις. Σε AOI1 τελειώνει το update.

 

 

Πάντως μετά από 3 εβδομάδες που το έχω δεν έχω παράπονα για τη συσκευή. Θα ήθελα να έχει notification led αλλά παρά την απουσία του το αγόρασα. Και αν και οι δυο προηγούμενες συσκευές που είχα ήταν πιο δυνατές (Μate 7, S5 Neo) άλλα παράπονα δεν έχω...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το J5 πριν κανά μήνα. Αφού έπαιξα μαζί του λίγο και ενεργοποίησα τον google λογαριασμό μου, γύρισα πίσω στο παλιό μου κινητό. Χτες που έβαλα πάλι την κάρτα μου sim στο J5 μου εμφανίζει την οθόνη κελιδώματος και μου ζητάει pin!!! Υπ'όψιν ότι ποτέ δεν ενεροποίησα αυτή την δυνατότητα! Προσπάθησα μέσω λογαριασμού google να διαγράψω αυτή τη συσκευή, αλλά τίποτα. Συνεχίζει να ζητάει pin :(:(:( Καμμιά ιδέα ???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το J500H ειναι 3G. Η κανανε λαθος στα specs η μας κοροιδευουνε. Θα παρω τηλ και θα μαθω...
Το J500H ειναι To dual sim 3G TO

J500 F Eιναι 4G Dual sim

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εξέλιξη με το θέμα του viber? Εδώ και καιρό θέλω να το πάρω αλλά με κρατάει αυτό το πρόβλημα. Τυγχάνει να χρησιμοποιώ αρκετα τη συγκεκριμένη εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εξέλιξη με το θέμα του viber? Εδώ και καιρό θέλω να το πάρω αλλά με κρατάει αυτό το πρόβλημα. Τυγχάνει να χρησιμοποιώ αρκετα τη συγκεκριμένη εφαρμογή.

Καμία εξέλιξη δυστυχώς. Πάντως δεν είναι σε όλες τις συσκευές το πρόβλημα. Βασικά δεν είναι θέμα συσκευής καν το πρόβλημα αν έχω αντιληφθεί σωστα. Η βερσιόν 5.1.1 σε κάποιες εφαρμογες το προκαλεί.

Link to comment
Share on other sites

Το J500H ειναι To dual sim 3G TO

J500 F Eιναι 4G Dual sim

 

Ακριβως !!!!

Το αναφερω γιατι προσπαθουνε να μας ξεγελασουνε :angry:

Και επειδη τα πραγματα πρεπει να λεγονται με το ονομα τους...

στα παρακατω links δινεται σαν 4G , ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπον...

http://www.sevenspot.gr/gr/GamesInner/cda134a7a95571d829cb03dccd4e6b6b/3704-59764.html

http://www.sevenspot.gr/gr/GamesInner/cda134a7a95571d829cb03dccd4e6b6b/3704-59765.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ιδεα μου ειναι η στην ρυθμιση 4 προς 3 με τα 13μπ εχει καθαροτερη και ποιο γρηγορη ληψη?παντως σε πλαισιο που δοκιμασα το s5neo s6,και το j5 οι διαφορές στην φωτο χωρις φλας ηταν ελαχιστες.Στις φωτο με φλας πασχει μονο γιατι εχει αργη εστιαση και θελει ποιο σταθερο χερι
Link to comment
Share on other sites

μεγαλε το εχεις το κινητο αν ναι αξιζει 200 - 240 ευρω να το παρω και αν μπορεις και δεν σου ειναι δυσκολο πες μου τα καλα(αμα εχει καλη οθονη,καμερα,μπαταρια) του σημεια και τα κακα(εχω ακουσει για ελληξη αισθητηρων και αν ειναι μεγαλη αναγκη και οτι εχει χαμηλο ηχειο και αν η μνημη ειναι αρκετη αν μπορεις πες μου ποσα αφηνει με το πρωτο ανοιγμα ? σε ευχραιστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.Για τους αδυναμους ηχους μην σας απασχολει.ειναι ψοφιοι απο μονοι τους.έστειλα απο το νοτε στο j5 μερικους και αλλους τοσους κατεβασα απο το νετ κ ολα οκ

Τοτε γιατι σε ολα τα ξενα reviews λενε για αδυναμο ηχειο ;

Λενε οτι ακομα και βιντεο να δεις απο youtube ο ηχος ειναι αδυναμος.....

Δεν ισχυει ;

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο του ύψους και του βάθους αυτό το κινητό. Το σκέφτομαι για αγορά με προβληματίζουν κάποιες ελλείψεις που τόσα χρόνια τις θεωρούσα δεδομένες. Μαζεύω λοιπόν σε ένα Post για όποιον ενδιαφέρεται τα +/- κατά την δική μου άποψη.

 

Στα +

 

+ τιμή

+ οθόνη

+ δεν κολλάει

+ μάλλον καλές κάμερες

+ μπαταρία

 

Στα -

 

- Δεν έχει Light Sensor

- Δεν έχει colour settings

- Δεν έχει σένσορα πυξίδας

- Δεν έχει Notification led

- Δεν έχει φωτιζόμενα πλήκτρα

- Εχει θέματα με το viber

Edited by summit1_1
Link to comment
Share on other sites

Τα + είναι τρομερά σημαντικά ενώ τα - είναι λαμπάκια και πυξίδες...

Μην λένε τα ίδια, vfm το κινητό ΆΝΕΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα κινητα έχουν τα + και τα - τους. Το θέμα ειναι ποσο μετράνε για τον κάθε χρήστη. Πχ εμένα δεν μου καίγεται καρφί για τις κάμερες (από τότε που ξεφύγαμε από τις vga μια χαρά είναι για τα γούστα μου). Λίγο με ενοχλεί η έλλειψη led αλλά τα υπόλοιπα + υπερκαλύπτουν τα - για μένα...

 

Ηθελα κινητό με αποσπώμενη μπαταρία για να μην έχω το άγχος να το φορτίζω σωστά αλλά η μπαταρία με πάει μέχρι και 3 ημέρες! Αυτό πραγματικά δεν το περίμενα...

Link to comment
Share on other sites

Τοτε γιατι σε ολα τα ξενα reviews λενε για αδυναμο ηχειο ;

Λενε οτι ακομα και βιντεο να δεις απο youtube ο ηχος ειναι αδυναμος.....

Δεν ισχυει ;

Δεν ξέρω αν έπεσα εγώ σε συγκεκριμένη παρτίδα, αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον ήχο. Κάθε άλλο που το θεωρώ πολύ δυνατό το ηχείο του κινητού.

 

Άσχετο αλλά έχει βρει κανείς official θήκες για το κινητο; Μόνο eBay βρήκα μια

Edited by yperkatanalotis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρεα και απο εδω.

Νεος κάτοχος στο καινουριο j5 που πήρα στην γυναίκα μου δώρο. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το μοτορολα 3ης γενιας. Ειναι στα ίδια λεφτά αλλα κατεληξα σε αυτο γιατί όπως και να έχει τέτοια οθόνη και το 1.5g ram δεν βρισκεις ευκολα στα 176 ευρω που υπάρχει τωρα. Εχω διαβασει ολες τις σελίδες εδώ στο φόρουμ και Επιτρέψτε μου ρε παιδιά να πω οτι σε ενα κινητό σε αυτα τα λεφτά μην τα θελουμε ολα δικα μας! Εδω το μοτορολα που ειναι ποιο στιβαρή κατασκευή ουτε κ αυτo έχει notification led. Κάπου κερδίζεις καπου χανεις σε αυτα!

Ομορφο κινητό και πραγματικα επιδη έρχομαι απο συσκευή με ips οθονη(z ultra)

Η αμολεντ με εχει τρελάνει! Την κοροϊδεύουν για τα κορεσμενα χρώματα αλλα κακα τα ψέματα γωνιες θέασης κ φωτεινότητα δεν παίζονται! Απολαυση στα ματια να κοιτάς! Γρηγορο σαν συσκευη όπως γραψατε κ εσείς. Αν δεν διαβαζα εδω στο φορουμ οτι η σαμσουνγκ διόρθωσε το ui της δεν θα το επερνα. Ολα καλα ομως!

Δυο πραγματα να ρωτησω εδω. Μιας κ εχουμε μπαταρία για να βαλεις κ το φωτοβολταϊκο στο σπιτι σου, εχετε να προτείνετε ρε παιδια καμια εφαρμογη στυλ gravity screen η tap to wake up?? Επειδή δεν ξερω πως θα δουλεψει με τους αισθητήρες που εχει το κινητό.

Και αν εχει δοκιμάσει κανεις να κανει την συνδεση με pc για μεταφορά αρχείων ?

Ωστε αν θέλεις να μην χρειάζεται να χρησιμοποιείς καλωδια.

Link to comment
Share on other sites

Κινητού γιατί να είναι προβλημα; Λογικά η 5.1.1 άλλαξε κάποιες ρυθμίσεις στο cloud messaging για να βελτιώσει την απόδοση της μπαταρίας. Η βαιμπερ απο την πλευρά της υποτίθεται ότι προσπαθεί να το φτιάξει.

Τώρα γιατί σε κάποια κινητα το κάνει και σε κάποια όχι, δεν έχω ιδέα. Σε ξένα Φόρουμ έχει αναφερθεί ότι παίζει ρόλο το πως κουμπωσε το update για την 5.1.1 στο κάθε κινητό.

Κοινώς... πιαστο αυγό...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ότι και να λέμε το κινητό δεν υπάρχει. Αν το έχει πάρει κάποιος και το έχει μετανιώσει να το δηλώσει εδώ και τώρα!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ότι και να λέμε το κινητό δεν υπάρχει. Αν το έχει πάρει κάποιος και το έχει μετανιώσει να το δηλώσει εδώ και τώρα!!

 

Το αγορασα και εγω , το δικαρτο γιατι θελω οπωσδηποτε δικαρτο.

Θα πω αργοτερα που θα το ανοιξω την γνωμη μου.

Προσωπικα το notification led για εμενα ειναι αχρηστο και τρωει και μπαταρια.

Η πυξιδα οκ δεν πειραζει.

Το ambient sensor ομως ειναι αρκετα σημαντικο και λειπει.

Επισης θα με χαλασει παρα πολυ αν δεν εχει δυνατο ηχειο και δεν ακουω δυνατα τον ηχο κλησης. Αυτο θα με πειραξει παρα πολυ.

Ενα αλλο που δεν ξερω ειναι αν πρεπει να του κανω update η οχι.

Εχω ακουσει ασχημα λογια οτι με το update χαλασε την πολυ καλη διαρκεια μπαταριας.

Λογικα το δικαρτο θα κραταει λιγοτερες ωρες παντως απο το μονοκαρτο , οταν εχεις μεσα και τις 2 sim.

Link to comment
Share on other sites

To update βελτιώσε τη διάρκεια της μπαταρίας, Ο ήχος κλησης φυσιολογικός μου φαίνεται... Καθόλου αδύναμος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...