Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Btw για προστασία του κινητού, αν είστε διατεθημενοι να δώσετε κάποιο ποσό, πάρτε την αυθεντική θήκη! Τρομερά λεπτή, ελαφριά, εφαρμόζει τέλεια και η αμεσότητα για on/off οθόνης είναι άψογη!

 

Ποια ειναι;κάποιο link

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και χρόνια πολλα σε ολους/ες , το κινητο τα σπάει, ούτε lag ούτε τίποτα.

ενα θέμα έχω μόνο, εγκατέστησα μια εφαρμογή για να βάζω ringtones της επιλογής μου το rings extended το οποίο ειχα και στο παλιο κντ μου.

το πρόβλημα ειναι το εξης, πηγα να αλλαξω τον ηχο στα μυνηματα και οταν με ρωτησε με πια εφαρμογη, κατα λαθος πατησα του κινητου και το ΠΑΝΤΑ. Απο εκεινη την στιγμη δεν μου δινει καμια πλεον επιλογη παρα μονο απο τα ηδη προεγκατεστημενα του κινητου.

εκανα απεγκατασταση της εφαρμογης και ξανα εγκατασταση και παλι τα ιδια

 

μηπως μπορει καποιος να βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλα σε ολους/ες , το κινητο τα σπάει, ούτε lag ούτε τίποτα.

ενα θέμα έχω μόνο, εγκατέστησα μια εφαρμογή για να βάζω ringtones της επιλογής μου το rings extended το οποίο ειχα και στο παλιο κντ μου.

το πρόβλημα ειναι το εξης, πηγα να αλλαξω τον ηχο στα μυνηματα και οταν με ρωτησε με πια εφαρμογη, κατα λαθος πατησα του κινητου και το ΠΑΝΤΑ. Απο εκεινη την στιγμη δεν μου δινει καμια πλεον επιλογη παρα μονο απο τα ηδη προεγκατεστημενα του κινητου.

εκανα απεγκατασταση της εφαρμογης και ξανα εγκατασταση και παλι τα ιδια

 

μηπως μπορει καποιος να βοηθησει;

Θα πας θα βρεις την εφαρμογή αυτή που πάτησες ΠΑΝΤΑ από το Ρυθμίσεις --> εφαρμογές --> όλα.

 

Και μετα θα μπεις, θα κατέβεις κάτω και θα πατήσεις διαγραφή προεπιλογων. Και εισαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας θα βρεις την εφαρμογή αυτή που πάτησες ΠΑΝΤΑ από το Ρυθμίσεις --> εφαρμογές --> όλα.

 

Και μετα θα μπεις, θα κατέβεις κάτω και θα πατήσεις διαγραφή προεπιλογων. Και εισαι κομπλέ.

 

 

 

 

σε ευχαριστώ πολυ, καλες γιορτες

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα.Συμφωνω με τον φιλο παραπανω.το 9η τζαμι ειναι must,εχει δεν εχει γοριλλα:lol: το κινητο.Το πρωτο που κανω σε καινουργια συσκευη.Το νοτε2 που εχω επισης εφαγε απο την κορη μου τετοια σουπα στα πλακακια του σαλονιου που ακουστηκε στον κατω οροφο.Το τζαμι προστασιας ραγισε στην ακρη ,το κινητο σωθηκε:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει να προκαλώ απλά, Έχω πάρει γυαλί, ζελατίνα και δύο θήκες, μια σιλικόνης και μια δερμάτινη.Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα
Link to comment
Share on other sites

Ε λοιπόν με τίποτα δε καταλαβαίνω τη χρήση ζελατίνων προστατευτικών γυαλιών κτλ... Τα τηλ με την ελάχιστη προσοχή δε πεθαίνουν τίποτα για τουλάχιστον δύο τρία χρόνια...Ποτέ δε κατάλαβα για ποιο λόγο να μην ευχαριστηθεί κάποιος την όλη αίσθηση που σου παρέχει μια καινούρια συσκευή..Προσωπικά το θεωρώ τελείως υπερβολικό το ολο θέμα.. μου θυμίζει την γυναίκα μου με τους καναπέδες που αγοράσαμε που αφού επιλέξαμε από κοινού το ύφασμα πήγε και αγόρασε προστατευτικά κάλυμματα ώστε να μη χαλάσουν τα υφάσματα..... ΑΠΟΤΈΛΕΣΜΑ.. Δύο χρόνια μετά από βάλε βγάλε τα καλύμματα, τα κανονικά υφάσματα του καναπέ σκιστηκαν στις γωνίες των μπράτσων και δε τα ευχαριστήθηκαμε Ποτέ... Ηθικό δίδαγμα... Ξεκολλατε με τις φλωριες

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υστερόγραφο , το Viber ακόμα τον παίρνει, το mail app του κινητού επίσης.Εξακολουθεί να μη φορτώνει live τα mail μου...(Hotmail λογαριασμός στο κλασικό app του android, Όχι στο gmail)

Θα μας τρελάνεις ρε Δήμο. Εσύ που γουστάρεις χωρίς προφυλακτικό?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το κακο μπορει να γινει ευκολα. Ενος φιλου επεσε απο αποσταση 5-10 εκατοστα περιπου το ηλεκτρονικο τσιγαρο του πανω στην οθονη του κινητου (οχι του j5) . Εγινε θρυψαλλα το γυαλι. Το tempered glass. Η οθονη τη γλυτωσε. Ισως αν ηταν μονη της η οθονη να γλυτωνε, δεν μπορει να ειναι πιο σκληρο το tempered απ το γοριλα, αλλα δεν παιρνω και ορκο.
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα Σαββατο 12/12/2015 ...

Πληρης φορτιση για πρωτη φορα εγινε Δευτερα 14/12/2015...

Οκ χρηση ελαχιστη, λιγα τηλεφωνα, λιγο ιντερνετ....πολυ λιγο ΟΚ!!!

Αλλα...

Τωρα εχουμε 24/12/2015 και η μπαταρια ειναι 38%

Αντε γεια :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρονια πολλα.Πηρε ο αδερφος μου απο τα καιζερ του j5 dual σφραγισμενο και ολα καλα.η συσκευασια ομως δεν εχει ακουστικα.Ετσι πρεπει να ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!...Μηπως ξερει καποιος πως παιρνουμε screenshot?...Δε μπορεσα να βγαλω ακρη..

 

home button+ power button!Χρονια πολλα παιδια!

Ξερει καποιος πως αλαζουμε το home button οταν το παταμε παρατεταμενα? αντι να μας βγαζει το google να μας βγαζει οτι θελουμε εμεις?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά

είμαι καινούρια εδώ και σκέφτομαι να αγοράσω το J5..διάβασα πολύ καλά σχόλια και θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις

1) η δόνηση του κινητού είναι ενοχλητική ή είναι normal ? είναι βασικό για μένα, μέχρι τώρα τα κινητά μου είχαν πολύ ενοχλητική δόνηση

2) τι έγινε τελικά με το viber? όταν μπαίνετε στην εφαρμογή τα μηνύματα έρχονται κανονικά τουλάχιστον?

3)η συσκευασία περιέχει ή όχι ακουστικά?

4) τελικά ο ήχος είναι αδύναμος?

5) η μπαταρία είναι αποσπώμενη?

 

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρονια πολλα.Πηρε ο αδερφος μου απο τα καιζερ του j5 dual σφραγισμενο και ολα καλα.η συσκευασια ομως δεν εχει ακουστικα.Ετσι πρεπει να ειναι?

Εγώ που το αγόρασα Ελληνικό από γνωστό μαγαζί είχε ακουστικά - hands free μέσα κανονικά. Μου φαινεται αυτά από τα σκρουτζομαγαζα είναι ανακατασκευες πολλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας παιδιά

είμαι καινούρια εδώ και σκέφτομαι να αγοράσω το J5..διάβασα πολύ καλά σχόλια και θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις

1) η δόνηση του κινητού είναι ενοχλητική ή είναι normal ? είναι βασικό για μένα, μέχρι τώρα τα κινητά μου είχαν πολύ ενοχλητική δόνηση

2) τι έγινε τελικά με το viber? όταν μπαίνετε στην εφαρμογή τα μηνύματα έρχονται κανονικά τουλάχιστον?

3)η συσκευασία περιέχει ή όχι ακουστικά?

4) τελικά ο ήχος είναι αδύναμος?

5) η μπαταρία είναι αποσπώμενη?

 

ευχαριστώ!!

Η δόνηση είναι δυνατή.

Το Viber σε εμένα δουλεύει κανονικότατα.

Στα κανονικά μαγαζιά έχει κανονικά μέσα ακουστικά.

Ο ήχος είναι νορμάλ .Δεν είναι πολύ δυνατός αλλά ακούγεται μια χαρά αρκεί να βάλεις κάποιο άλλο ringtone γιατί αυτά που έχει μέσα είναι πολύ ψόφια.

Η μπαταρία βγαίνει.

Γενικά το τηλέφωνο είναι ότι καλύτερο στην κατηγορία αυτή.

Link to comment
Share on other sites

στο χρυσο της αδελφης μου δεν ειχε ακουστικα στο δικο μου που ειναι μαυρο ειχε ακουστικα!!(και τα δυο ειναι δικαρτα)

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

στο χρυσο της αδελφης μου δεν ειχε ακουστικα στο δικο μου που ειναι μαυρο ειχε ακουστικα!!(και τα δυο ειναι δικαρτα)

 

Ίσως το ένα να είναι ανακατασκευή. Πρέπει να βρεις κάποιον με το ίδιο χρώμα να ρωτήσεις. Έχει ακουστεί ότι κάποια κομμάτια από μαγαζιά τέτοιου τύπου είναι έτσι... Χωρίς όμως να είναι σίγουρο. Απλά λέω τι έχω ακούσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο τα σκρουτζομαγαζα πάντως που πουλάνε συσκευές μετα απο ανακατασκευη. Και το πλαίσιο πχ το ίδιο κάνει, εκτος αν νομιζει κανεις οτι τις συσκευές που επισκευζονται τις πετάνε...
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να ειναι ανακατασκευη?? και να ειναι κλειστα με την ταινια γνησιοτητας???

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο τα σκρουτζομαγαζα πάντως που πουλάνε συσκευές μετα απο ανακατασκευη. Και το πλαίσιο πχ το ίδιο κάνει, εκτος αν νομιζει κανεις οτι τις συσκευές που επισκευζονται τις πετάνε...

 

Κανεις λάθος. Μόνο τα σκρουτζομαγαζα το κάνουν αυτο αν το κάνουν.Τα κανονικά μαγαζιά έχουν Ελληνικά και όχι ευρωπαϊκά παραεισαγωγης. Αυτό και μόνο λέει πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια λυστε μου μια απορία πριν παραλαβω το κινητό..!Που αναγράφει αν είναι το κινητό Ιταλικό ή Ελληνικό...κ τι διάφορες υπάρχουν εκτός τα hands free?
Link to comment
Share on other sites

Κανεις λάθος. Μόνο τα σκρουτζομαγαζα το κάνουν αυτο αν το κάνουν.Τα κανονικά μαγαζιά έχουν Ελληνικά και όχι ευρωπαϊκά παραεισαγωγης. Αυτό και μόνο λέει πολλά.

Πίστεψε με δεν κάνω. Και τα Ελληνικά χαλάνε και τα Ελληνικά ανακατασκευαζονται.

Link to comment
Share on other sites

home button+ power button!Χρονια πολλα παιδια!

Ξερει καποιος πως αλαζουμε το home button οταν το παταμε παρατεταμενα? αντι να μας βγαζει το google να μας βγαζει οτι θελουμε εμεις?

 

Ευχαριστω!...Και ειχα δοκιμασει ολους τουε συνδυασμους εκτος απο αυτον!

 

Οσον αφορα για τι αν εχει ακουστικα μεσα η συσκευασια σε εμενα συνεβη το εξης:..Πηρα 2 j5 απο 2 διαφορετικα μαγαζια στο Σκρουτζ.Το ενα που ειναι προελευσης Σλοβακιας, δεν ειχε ακουστικα.Το αλλο που ειναι γερμανικης προελευσης ειχε κανονικα..Και τα δυο ειναι μονοκαρτα,χρυσο χρωμα.

Edited by ddimitra273
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια λυστε μου μια απορία πριν παραλαβω το κινητό..!Που αναγράφει αν είναι το κινητό Ιταλικό ή Ελληνικό...κ τι διάφορες υπάρχουν εκτός τα hands free?

 

Εμένα το κουτί είχε ενα μικρό αυτοκόλλητο όπου το ανέφερε.

Στο συγκεκριμένο κινητο δεν έχει κάποια εξτρα εφαρμογή (μερικές υπάρχουν πχ Α5 φίλου απο Σλοβενία έχει 2 εφαρμογές της αντίστοιχης κινητής). Η διαφορά είναι οτι ξεκινάει στην γλώσσα που προορίζεται (πχ εμενα Ιταλικά) και παίρνει τις αντίστοιχες ενημερώσεις android όταν αυτες διατίθενται στην χώρα προέλευσης κινητου.

Hands free είχε, δεν ξέρω γιατι δεν έχει σε κάποιους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...