Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας

Χρόνια πολλά , υγεία σε ολο των κόσμο

 

Θελω να πάρω το J5 αλλα προβληματιζομαι με αυτα που διαβαζω εδω...

 

Αρχικα σκεφτικα να το παρω απο καποιο σκρουτζομαγαζο αλλα ειδα οτι οι τιμες (μαλλον λογω εορτων) πηραν πανω περιπου 10-15 € μεσα σε λιγες μερες :worry:

 

Ελεγα λοιπον, εαν ειναι να δωσω περιπου 190€ (180€ + 8€ μεταφορικα-αντικαταβολη) γιατι δεν δινω 209€ και να το πάρω απο το e-shop???

...και να ειμαι και πιο ανετος σε θεμα εγγυησης :cool:

 

Και εκει που ειμαι ετοιμος να το παρω, διαβαζω αυτο:

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το τηλέφωνο Που θέλω να αγοράσω έχει ΙΜΕΙ Νιγηρίας (άκουσον άκουσον) αλλά πωλείτε εδώ Ελλάδα από το eshop Τι προβλήματα θα έχει

 

1. με εγγύηση

2. ενδεχομένως με firmware (V5.1 lollipop έχει πάνω)

3. με δίκτυο.

4. Πρέπει να προσέξω κάτι άλλο;

 

ΙΜΕΙ Νιγηρίας ???

 

ειναι δυνατόν ρε παιδιά αυτο το πράγμα?

 

Στην σελιδα τους το εχουν ως: SAMSUNG GALAXY J5 J500 BLACK GR

 

http://i.imgur.com/p0SX1V4.png

 

Ποιος λεει ψεματα?

Η σελιδα, το e-shop ή ο χρηστης amnis ?

 

Πως δηλαδη πωλουν κινητο Νιγηριας στην ΕΕ?

Δηλαδη αμα χαλασει , τι θα γινει?

Θα το στειλουν Νιγηρία?

 

Παρακαλω τον @amnis εαν γνωριζει κατι περισσοτερο επι του θεματος να μας πει τελικα τι εγινε...

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μπορείτε να πείτε γιατί αφού κατεβαζω πυξιδες απο το playstor

Δεν λειτουργούν όμως.

 

 

Στο j5 δεν λειτουργουν οι πυξιδες που κατεβαζω.

Ξέρει κανείς γιατί?

 

 

 

Μήπως γιατί δεν έχει τον κατάλληλο σενσορα?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου πιστεύω είναι μύθος τα περί εισαγωγών κτλ...-ένα εργοστάσιο υπάρχει κ μια εγγύηση ισχύει!Εγώ πριν 7χρονια είχα πάρει ipad από Ασία κ Ρώτησα εδώ την αντιπροσωπεία κ μου είπε κανονικότητα ισχύει ή εγγύηση αρκεί να έχω απόδειξη!Μην ανησηχεις λοιπόν!Και εμένα έγραφε italy από έξω. Το κινητό ..κ μέσα είχε ακούστηκα -αλλά λένε δεν έχουν....!!Τι να πω..!Εγώ το Πήρα από επονυμο σκρουτζομαγαζο αρχές Πατησίων...που γίνετε πανηγύρι από κόσμο...!

 

Κάτι άσχετο...για τους γνωστές...-Πως γίνετε να μην συγχρονίζονται οι εφαρμογές μόλις ανοίγω το ίντερνετ ρε παλικάρια?Στο παλιό μου samsung πηγαινα-λογαριασμοι-ακυρωση συγχρονισμού..-Σε αυτό..δεν βλέπω παρόμοια επιλογή...!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολλά αστέρια να έχει το σκρουτζομαγαζο και θα σας έρθει κομπλέ το κινητό και αξιόπιστο.
Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει διψήφιο αριθμό κινητών απο σκρουτζάδικα, κανένα δεν είχε θέμα... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Το eshop και κατά το παρελθόν έχει πουλήσει κινητά που προορίζονται για χώρες εκτός ΕΕ.

Στις περιπτώσεις αυτές δεν καλύπτεται από επίσημη εγγύηση, αλλά από εγγύηση του καταστήματος.

Οι συσκευές όμως που δίπλα από την ονομασία τους έχουν το χαρακτηριστικό "GR" κανονικά προορίζονται για την ελληνική αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ τη γυναίκα. Μέχρι στιγμής είναι Super ευχαριστημένη κυρίως από αυτονομία. Το μόνο θέμα είναι με το viber και τα push notifications που έχουν και άλλοι από ότι είδα. Η συσκευή είναι γερμανική. Όσοι δεν αντιμετωπίζεται πρόβλημα τι συσκευές έχετε? Ελληνικές κλπ? Και αν μπορείτε ανεβάστε ένα screenshot με την έκδοση του firmware. Μήπως περάσω με Odin το ελληνικό firmware και φτιάξει.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο...για τους γνωστές...-Πως γίνετε να μην συγχρονίζονται οι εφαρμογές μόλις ανοίγω το ίντερνετ ρε παλικάρια?Στο παλιό μου samsung πηγαινα-λογαριασμοι-ακυρωση συγχρονισμού..-Σε αυτό..δεν βλέπω παρόμοια επιλογή...!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το J5 με τόσο μικρή εσωτερική μνήμη παλεύεται; Μεταφέρονται οι εφαρμογές εύκολα στην sd;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παιζεις βαρια παιχνιδια ναι.

Μεταφερεις στην SD αλλα οχι ολοκληρη την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ χρονια πολλα.Η μεταφορά γινεται με κάποια εφαρμογη η απο το τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το J5 με τόσο μικρή εσωτερική μνήμη παλεύεται; Μεταφέρονται οι εφαρμογές εύκολα στην sd;

 

Το μοναδικό πρόβλημα του j5. Υπάρχει θέμα με τον αποθηκευτικό χώρο. Ακόμα και να τις μεταφέρεις στην SD πάλι δεν λύνεται το πρόβλημα γιατί δεν πάνε όλες και ούτε ολόκληρη η εφαρμογή. Άσε που σε κάθε ενημέρωση την πάει πάλι στον εσωτερικό και πρέπει να την ξαναπάς στην SD. Είναι κρίμα γιατί το τηλέφωνο είναι απίστευτο .

Link to comment
Share on other sites

Οντως το μοναδικο του μειον.Εγω που εχω λιγες εφαρμογες δεν εχω θεμα.αλλα ενας φίλος με τις διπλάσιες του εχει μεινει μονο 300 mb χωρος και δεν μπορει ουτε αναβαθμιση να κανει στις υπαρχουσες εφαρμογες.Μεγαλη η νιλα γιατι δεν θελει να το αλλαξει
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδια!

 

Εγω εχω 52 εφαρμογες και 2,5 gb ελευθερα με 8άρα καρτα sd. Ε πόσες εφαρμογές έχει κατεβάσει? Πανω απο 100? Και του είναι όλες χρήσιμες?

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδια!

 

Εγω εχω 52 εφαρμογες και 2,5 gb ελευθερα με 8άρα καρτα sd. Ε πόσες εφαρμογές έχει κατεβάσει? Πανω απο 100? Και του είναι όλες χρήσιμες?

 

Χρόνια πολλά σε όλους. Εξαρτάται από τι εφαρμογές έχει ο καθένας φίλε μου. Όλα είναι σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα.το j5 εχει την τριπλή αυτονομια,μεγαλυτερη φωτεινοτητα οθονης,ποιο φωτεινες φωτο,ραδιο,μικρότερη μνήμη εσωτερικη.επιτελους χωρις λανγκ .Για μενα με χιλια Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλή χρονιά σε όλους. Μια ερώτηση, μεταφορά μεγάλων αρχείων σε η/υ με καλώδιο κάνουμε με κάποιο προγραμμα η δεν χρειάζεται κατι;! Επίσης το sidesync γιατί δεν είναι για την έκδοση 5.1.1;!
Link to comment
Share on other sites

Για το δευτερο δεν ξερω,αλλα για το πρώτο, στον φορητο που συνδεω το κινητο με παραθυρα8 δεν ζητησε ποτε τιποτε.αναγνωρισε την συσκευη σαν σκληρό και κανω οτι θελω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...