Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Thanx παλικάρια. Το συνδεσα με φορητο win10 αλλά παρότι το είδε και μετέφερα κανονικά τα αρχεία, δεν μου έβγαλε το κουμπί "unplug usb" που βγάζει συνήθως για ασφαλή εξαγωγή. Γι'αυτό απόρησα.

Όσο για το sidesync στο ytube δείχνει Καλό πρόγραμμα αλλά δεν λειτουργεί σε 5.1.1 δεν ξέρω γιατί!

Επίσης άσχετο, αλλά μεταξύ samsung συσκευών το WiFi direct τα σπάει άσχημα!. Έστειλα σε φίλο με Α5 αρχείο 600mb μέσω αυτού, σε 2 λεπτά!

Edited by yperkatanalotis
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και καλη χρονια με υγεια για ολους.Θα ηθελα να απαντησω στο φιλο που ανεφερε για αγορα απο το e-shop που αναφερει στο τελος τις περιγραφης την λεξη GR σε δικη μου αγορα του S4 που ανεφερε τα ιδια τελικα το τηλεφωνο ηταν για την αγορα LUX Λουξεμβουργο και οταν ρωτησα για το GR μου ανεφεραν οτι αυτο αφορουσε την Ελληνικη γλωσσα.Οταν ομως μετα απο 6 μηνες το τηλ. ειχε καποιο προβλημα επισκευαστικε κανονικα απο την εδω αντιπροσωπεια.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν ξέρω τι λέτε αλλά έχω αρχίσει να κουραζομαι με το θέμα viber.

Και δεν βλέπω φως στο τούνελ.

Αν δεν ηταν τόσο καλη συσκευή θα την είχα σπρώξει ηδη.:(

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν ξέρω τι λέτε αλλά έχω αρχίσει να κουραζομαι με το θέμα viber.

Και δεν βλέπω φως στο τούνελ.

Αν δεν ηταν τόσο καλη συσκευή θα την είχα σπρώξει ηδη.:(

 

Αυτό ακριβώς είπα και εγώ αλλά απάντηση δρόμο πήρα. Εάν είναι θέμα software ας πούμε και όπως λένε κάποιοι τα ελληνικά δεν έχουν θέμα να περάσουμε με Odin την ελληνική να δούμε. Αλλά χωρίς επιβεβαίωση δε μπαίνω στον κόπο γιατί η συσκευή είναι της γυναίκας και δεν έχω όρεξη για μουρμούρες :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν ξέρω τι λέτε αλλά έχω αρχίσει να κουραζομαι με το θέμα viber.

Και δεν βλέπω φως στο τούνελ.

Αν δεν ηταν τόσο καλη συσκευή θα την είχα σπρώξει ηδη.:(

Ούτε εγώ βλέπω. Χώστε τα στο support viber. Ολο το γνωρίζουμε και το εξετάζουμε μου λένε.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ βλέπω. Χώστε τα στο support viber. Ολο το γνωρίζουμε και το εξετάζουμε μου λένε.

 

Για ποιο λόγο να τα χώσουμε στο Viber? Η εφαρμογή δουλεύει κανονικά στο 99% των συσκευών πλην J5. Θέμα συσκευής και μάλιστα έκδοσης firmware είναι. Έχουν κάνει πολύ επιθετικό Deep sleep ή low memory killer και η εφαρμογή κλείνει μόνη της στο παρασκήνιο και χάνονται τα push notifications. Στη Samsung πρέπει να τα χώσουμε για άλλη μια φορά

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να τα χώσουμε στο Viber? Η εφαρμογή δουλεύει κανονικά στο 99% των συσκευών πλην J5. Θέμα συσκευής και μάλιστα έκδοσης firmware είναι. Έχουν κάνει πολύ επιθετικό Deep sleep ή low memory killer και η εφαρμογή κλείνει μόνη της στο παρασκήνιο και χάνονται τα push notifications. Στη Samsung πρέπει να τα χώσουμε για άλλη μια φορά

 

Εμένα πάντως είναι ελληνικό με το τελευταίο update και όλα δουλεύουν ρολόι. Κανένα θέμα με το Viber. Πείτε μου τι θέλετε να κοιτάξω για έκδοση ακριβώς να το γράψω. Είναι το δικαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως είναι ελληνικό με το τελευταίο update και όλα δουλεύουν ρολόι. Κανένα θέμα με το Viber. Πείτε μου τι θέλετε να κοιτάξω για έκδοση ακριβώς να το γράψω. Είναι το δικαρτο.

 

Κατέβασε από το Play το Phone info και βάλε ένα screenshot με τις σελίδες που λένε Csc code και firmware. Να δούμε ποια έκδοση είναι μπας και την περάσω το απόγευμα και γίνει δουλειά. Πάντως εμένα με γερμανικό δεν έρχονται.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το Play το Phone info και βάλε ένα screenshot με τις σελίδες που λένε Csc code και firmware. Να δούμε ποια έκδοση είναι μπας και την περάσω το απόγευμα και γίνει δουλειά. Πάντως εμένα με γερμανικό δεν έρχονται.

 

Οκ αργότερα που θα είμαι στο σπίτι θα το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να τα χώσουμε στο Viber? Η εφαρμογή δουλεύει κανονικά στο 99% των συσκευών πλην J5. Θέμα συσκευής και μάλιστα έκδοσης firmware είναι. Έχουν κάνει πολύ επιθετικό Deep sleep ή low memory killer και η εφαρμογή κλείνει μόνη της στο παρασκήνιο και χάνονται τα push notifications. Στη Samsung πρέπει να τα χώσουμε για άλλη μια φορά

 

Δεν είναι οι συσκευές j5 είναι η 5.1.1 βασικά.

 

Η viber (οπως και πολλες αλλες εταιρειες) άλλαξαν socket connection για τα push notification. Δεν έχουν όλες την GCM για αυτό!

Η ανδροιντ απλοκλειεται να ασχοληθει παραπανω. Η μόνη λύση είναι η πάρουμε την 6. Πράγμα που θεωρώ σχεδόν απίθανο. Τεσπα... βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρονια πολλα και καλη χρονια. μηπως ξερει κανεις κανα προγραμμα οταν μας καλουν και ακουγεται ο ηχος κλησης να γυρναμε το κινητο και να σταματει ο ηχος κλησης?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το Play το Phone info και βάλε ένα screenshot με τις σελίδες που λένε Csc code και firmware. Να δούμε ποια έκδοση είναι μπας και την περάσω το απόγευμα και γίνει δουλειά. Πάντως εμένα με γερμανικό δεν έρχονται.

 

Λοιπόν product code : SM-J500FZKDEUR

Firmware και active code : EUR

CCS country :SEGR/GR

KERNEL VERSION : 3.10.49-835938dpi@SWHD7512#1 32bit

 

CSC VERSION :J500FEUR1AOJ1

Κατασκευή συσκευής 19/11/2015

 

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν product code : SM-J500FZKDEUR

Firmware και active code : EUR

CCS country :SEGR/GR

KERNEL VERSION : 3.10.49-835938dpi@SWHD7512#1 32bit

 

CSC VERSION :J500FEUR1AOJ1

Κατασκευή συσκευής 19/11/2015

 

Αυτά...

 

Thank you φίλε μου. Στην πρώτη ευκαιρία περνάω και ενημερώνω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε αν θα παρει 6.0 εκδοση Android ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε αν θα παρει 6.0 εκδοση Android ;

 

Αν πάρει θα είναι μεγάλη έκπληξη...

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει θα είναι μεγάλη έκπληξη...

 

Καταλαβα δεν αναφερθηκε ακομη. Οκ ευχαριστω απλος το κοιτουσα για να το επαιρνα αλλα αμαν ειναι να μεινω στασιμος δεν θελω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια που παω για να στειλω με μπλε δοντι κατι τραγουδια απο s4 σε j5??

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια που παω για να στειλω με μπλε δοντι κατι τραγουδια απο s4 σε j5??

Ευχαριστω

Βρίσκεις το τραγούδι που θέλεις να στείλεις με κάποιον file manager, πατάς επάνω του παρατεταμένα και επιλέγεις "κοινή χρήση -> bluetooth"

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το βρηκα σκαλωσα....ευχαριστω πολυ ...:)

Ωραιο τηλεφωνο το j5 αλλα πιστευω σαν το σ4 δεν ειναι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζόμουν να το πάρω αλλά αυτο με το βιμπερ με χάλασε μιας και το δουλεύω πολύ. Λύση δεν εχει βρεθεί ακόμη να υποθέσω;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...