Jump to content

Yπηρεσία Vodafone2gether


mger
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οπότε δεν είναι και άσχημα. μόνο το αρχικό κόστος (14,28€).

πως θα μάθω όμως αν το κινητό μου samsung e590 είναι οκ με την υπηρεσία;

ξέρει κανείς;

 

Λοιπόν επειδή είχα ρωτήσει προ ημερών για φιλικό μου πρόσωπο, με ειχαν ενημερώσει ότι δεν είναι στην λίστα με τις συμβατές συσκευές και δεν γνωρίζουν αν θα είναι αργότερα....:(

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί όμως να 'παίζει΄ μια χαρά!

 

απλά παίζουμε με τις πιθανότητες.

έλεγα μήπως ξέρει κάποιος στα σίγουρα, κάποιος που το έχει δοκιμάσει.

διότι αν το δοκιμάσω και δεν κάνει θα αναγκαστώ να ξανα αλλάξω τις κάρτες που σημαίνει συνολικό κόστος κοντά στα 50€ για το τίποτα.

έτσι δεν πάει;

Αντικατάσταση κάρτας SIM 17,46 € *2

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά σχεδόν σε όλα παίζει, απλά δεν έχει δοκιμαστεί (μην σε πάρω βέβαια και στο λαιμό μου).
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που ακυρωσω την υπηρεσια, οι 2 γραμμες θα λειτουργουν και παλι στις παλιες SIM?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σου δίνουν νέες και πληρώνεις για αυτές επίσης... (μεγάλη βλακεία αυτό).

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει σύμφωνα με το 13830. Σ εμένα πάντως επειδή η μία γραμμή ήταν εταιρική και υπάρχει άμεση εξυπηρέτηση στα αιτήματα που κάνουμε, μου ενεργοποίησαν τηλεφωνικά τις παλιές κάρτες και μάλιστα άμεσα .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το εχει δοκιμασει κανεις σε I Phone?

 

Ναι παίζει μια χαρά αρκεί να μην έχεις βάλει pin στην κάρτα :)

 

Καλημέρα :)

 

Σε iPhone 3Gs παίζει μια χαρά :p , με την διαφορά πως με τα sms τα πράγματα είναι κάπως δύσκολα...

 

Θενξ Panagioths για τις πληροφορίες :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τι δυσκολία έχεις με τα sms;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τι δυσκολία έχεις με τα sms;

 

Με μεγάλη μου πικρία ήθελα να το γράψω προ ημερών αλλά δεν πρόλαβα λόγο φόρτου εργασίας :confused:

Δυστυχώς όταν είχα την κάρτα sim (κάρτα παλαιά , δηλαδή 5ετίας) μέσα στο iPhone 3Gs ενώ στην αρχή πήγαιναν όλα καλά μετά από 1 ώρα χρήσης δεν μπορούσα να δεχτώ sms αλλά μόνο κλήσεις.Στην συνέχεια δεν γινόταν ούτε αυτό. :wacko: , καλούσα το ένα από τα δύο νούμερα και μου έλεγε πως είναι κλειστά :worry:

Πήρα μια νέα Vodafone2gether και δυστυχώς τα ίδια , και σε 3G πάλι τα ίδια. :(

 

Δηλαδή η αρχική μου χαρά ναυάγησε :X

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη μου πικρία ήθελα να το γράψω προ ημερών αλλά δεν πρόλαβα λόγο φόρτου εργασίας :confused:

Δυστυχώς όταν είχα την κάρτα sim (κάρτα παλαιά , δηλαδή 5ετίας) μέσα στο iPhone 3Gs ενώ στην αρχή πήγαιναν όλα καλά μετά από 1 ώρα χρήσης δεν μπορούσα να δεχτώ sms αλλά μόνο κλήσεις.Στην συνέχεια δεν γινόταν ούτε αυτό. :wacko: , καλούσα το ένα από τα δύο νούμερα και μου έλεγε πως είναι κλειστά :worry:

Πήρα μια νέα Vodafone2gether και δυστυχώς τα ίδια , και σε 3G πάλι τα ίδια. :(

 

Δηλαδή η αρχική μου χαρά ναυάγησε :X

Η 5ετίας κάρτα σου ήταν 2gether; :confused:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Η 5ετίας κάρτα σου ήταν 2gether; :confused:

 

Ναι και για να είμαι απόλυτος 4ετίας :O

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Σε HTC Wildfire και HTC Desire, η μεταφορά από γραμμή σε γραμμή απαιτεί επανεκκίνηση;

 

δεν νομίζω από το μενού τις κάρτας σημ αλλάζει. Έχεις τσεκαρει εάν το κινητό σου είναι συμβατό με την υπηρεσία vodafone 2gether; διότι είναι παρά πολλές συσκευές που δεν υποστηρίζεται η υπηρεσία αυτή και δημιουργεί πρόβλημα . Ρώτα στο 13830 να μάθεις.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Το γνωρίζω ότι επίσημα δεν υποστηρίζεται, αλλά παίζει τελικά σε HTC Desire? Το έχει δοκιμάσει κανείς? Σε άλλα HTC?
Link to comment
Share on other sites

Σε Wildfire μια χαρά!

 

Να είσαι καλά. Ευχαριστώ! Σχεδόν ίδια τηλέφωνα είναι. Γιατί να μην παίξει...Θα την πάρω σήμερα και θα ενημερώσω! :blink: Αν δεν σου κάνει κόπο, μου λες τη διαδικασία αλλαγής γραμμών και κάποιες παρατηρήσεις, αν έχεις. Ευχαριστώ και πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται το εικονίδιο SIM Toolkit το πατάς, μετά την επόμενη γραμή και περιμένεις λίγο.

Αν κολλήσεις κάπου, εδώ είμαστε εμείς :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Λοιπόν, δεν θα έλεγα ότι ήταν εύκολο, αλλά παίζει τελικά! Μπέρδεμα με τις ονομασίες των γραμμών, μπέρδεμα με το "ανοικτή" - "κλειστή", αλλά...έπαιξε! Η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε σε λιγότερο από μιση ώρα. Δύο εισερχόμενες (συμβόλαιο + CU) και CU εξερχόμενη! Γιά τις κλήσεις σε κλειστή γραμμή, έρχονται μηνύματα ειδοποίησης (μη χρεώσιμα, όπως λένε). Μόνο μη χρειαστεί να αλλάξω την εξερχόμενη... Δε θυμάμαι τίποτα!!! :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια εχω εναν αριθμο με συμβολαιο και ενα καρτοκινητο που θελω να κρατησω γιατι αυτο ειναι που γνωριζουν πολλοι.Δυστυχως μετα απο λαθος πληροφορηση απο το καταστημα πηρα το χ10 mini pro για το οποιο με ενημερωσαν σημερα που ξαναπηγα οτι δεν υποστηριζει την υπηρεσια ενω την ημερα που το παραγγειλα να μου το κρατησουν μου ειπαν οτι την υποστηριζει.Την ημερα που παρελαβα το κινητο μαλιστα δεν τα εκανα 2gether γιατι μου ειπαν οτι υπαρχει και μηνιαια χρεωση και μετα ειδα στο φυλαδιο τους οτι χρεωση υπαρχει οταν εχεις εναν αριθμο αλλα 2 sim.Και τωρα τι γινεται???Μονο με αλλη συσκευη??Μηπως ξερει κανεις αν υποστηριζει το τηλεφωνακι την υπηρεσια αν μπει καμμια εφαρμογη android???Καποιος help plz γιατι ουτε στο n95 θελω να παω παλι ουτε να καταργησω το καρτοκινητο αλλα ουτε να παρω και αλλη συσκευη παλι.Δντ εποχες :(
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει τρόπος να γνωρίζουμε σε ποια από τις 2 γραμμές μας καλούν?

 

από όσο ξέρω ορίζεις εσυ ποια γραμμή θα είναι κυρία και ποια δευτερεύουσα. Και οποία είναι δευτερεύουσα και σε πάρει κάποιος τηλέφωνο προωθείται στην κυρία γραμμή εντελώς δωρεάν. Άρα δεν θα μπορείς να ξέρεις ποιος σε πήρε τηλέφωνο στην α ή στη β γραμμή . Μόνο εάν αφήσεις κλειστή την β γραμμή και μετά όταν την ανοίξεις σου έρχονται οι χαμένες κλήσεις από την ειδοποίηση κλήσεων. Για να δεις τα μυνήματα θα πρέπει να βάλεις την δευτερεύουσα σε κυρία και το αντίστροφο αυτα ξέρω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
καλησπερα. Γινεται να βαλω ενα προγραμμα Vodafone Mobile Broadband 5 gb μαζι με εναν αριθμο CU η συμβολαιο? και αν ναι ποσο ειναι η χρεωση?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Γινεται να βαλω ενα προγραμμα Vodafone Mobile Broadband 5 gb μαζι με εναν αριθμο CU η συμβολαιο? και αν ναι ποσο ειναι η χρεωση?

 

Μάλλον ρωτάς το λάθος πράγμα. Αν θες να βάλεις πρόγραμμα data για laptop σαν addon σε συμβόλαιο ή CU, δεν γίνεται.

Αν θες να συνδιάσεις δυο διαφορετικές κάρτες SIM, μια data και μια CU με την υπηρεσία together, τότε μάλλον δε γίνεται, αλλά και να γινόταν θα ήταν τρομερά άβολο να μπαινοβγαίνεις στο μενού της κάρτας διαρκώς για να μεταφέρεις 2 bytes...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...