Jump to content

Yπηρεσία Vodafone2gether


mger
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο καρτοκινητό δεν έχει πάγιο το 2gether. Θα βάλεις στην αρχή μία κάρτα 10€ για να αφαιρεθεί το κόστος της sim (περίπου 7.15€ είναι) γιατί αφαιρείται από το υπόλοιπο, και μετά θα φροντίζεις να μην πέφτει ποτέ το υπόλοιπο κάτω από μηδέν γιατί αλλιώς δε θα λειτουργούν οι προωθήσεις. Αν είναι να μην το χρησιμοποιείς καθόλου, απλά θα θυμάσαι μία φορά το χρόνο να βάζεις μία κάρτα για να ανανεώνεται για άλλες 365 μέρες. Αν το κάνεις cu θα μπορείς να βάζεις των 3€.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@tasulm : για να καταλάβω σωστά: το πάγιο υπηρεσίας 2gether χρεώνεται x2? δηλαδή από μία φορά σε κάθε γραμμή?

 

σχετικά με το τέλος συνδρομητή, εάν δεν πραγματοποιώ κλήσης από το νούμερο που θα είναι χωρίς πάγιο, γιατί να χρεώνομαι το τέλος συνδρομητή? αυτή τη στιγμή έχω ήδη ένα τέτοιο νούμερο και δεν χρεώνομαι τους μήνες που δεν κάνω κλήσεις...

 

επιπλέον, και στην περίπτωση που κάνω κάποια κλήση, δεν είναι αρκετό το τέλος κινητής στο βασικό μου νούμερο? πάλι θα πρέπει να πληρώσω το περίφημο τέλος?

 

εάν πάω στην λύση του καρτοκινητού για το 2ο νούμερο στο 2gether, τί υποχρεώσεις έχω? κάθε πότε πρέπει να "βάζω χρήματα" στην κάρτα? και πόσα είναι το minimum για να "συντηρηθεί"?

 

Συγχωρέστε μου την ασχετοσύνη, δεν είχα ποτέ καρτοκινητό... πόσο δεν έτσι περίπλοκα...

το τέλος συνδρομητή το χρεώνεσαι όπωσδήποτε απο τη στιγμή που ο λογαριασμός δεν θα ειναι μηδενικός.

Στην περίπτωση που κάνεις 2gether, σε οποιαδήποτε γραμμή ειναι συμβόλαιο (=και στις δυο αν βαλεις 2 γραμμές συμβολαίου στο 2gether) θα χρεώνεσαι το πάγιο της υπηρεσίας (1,66 αν δεν με απατά η μνήμη μου).

οπότε ακόμη και στο χωρίς πάγιο να βρίσκεσαι, θα χρεώνεσαι 1,66+2,38το τέλος συνδρομητή 4,04€, μιλήσεις δεν μιλήσεις.

Αν κάνεις 2gether ενα συμβόλαιο και ένα καρτοκινητό, το παγιάκι αυτό το χρεώνεσαι μόνο στο συμβόλαιο.

Αν εχεις 2 καρτοκινητά χρεώνεσαι μόνο την ενεργοποιηση της υπηρεσίας και δεν εχεις κανένα πάγιο απο εκει και έπειτα.

Ελπίζω να σε κατατόπησα καπως.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

 

οπότε το καλύτερο σενάριο είναι μία γραμμή με το πάγιο και μία με καρτοκινητό... άλλωστε στο δεύτερο μόνο επείγουσες κλήσεις θέλω να δέχομαι...

Link to comment
Share on other sites

oxi...αλλα δεν νομίζω οτι σε επηρεάζει κάπου αυτό τελικά.

μια χαρά παιζει και στη βιντεοκλήση και στο wap/ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

oxi...αλλα δεν νομίζω οτι σε επηρεάζει κάπου αυτό τελικά.

μια χαρά παιζει και στη βιντεοκλήση και στο wap/ιντερνετ.

 

με ενδιαφέρει να το χρησιμοποιώ με iPhone 3G. Θα παίξει?

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφέρει να το χρησιμοποιώ με iPhone 3G. Θα παίξει?

 

Κάποιος πιο πριν είπε οτι δουλεύει, κοίτα μερικά μηνύματα πιο πίσω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πιο πριν είπε οτι δουλεύει, κοίτα μερικά μηνύματα πιο πίσω

 

έχεις δίκιο... :O

 

απλά με μπέρδεψε η διάσταση απόψεων μεταξύ babis-bianca...

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο... :O

 

απλά με μπέρδεψε η διάσταση απόψεων μεταξύ babis-bianca...

κοιτα, επίσημα δεν την υποστηρίζει, τουλάχιστον έτσι λέει η vodafone.

Απο προσωπική εμπειρία, δεν υπάρχει συσκευή που να την έχω βάλει και να μην παίζει, απλά δεν λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο σε όλες τις συσκευες.

 

Πχ η panasonic vs3 που ειναι πληρως συμβατή, επαιζε κανονικά.

το Nokia 6600, έπαιζε επίσης κανονικά, μόνο που οταν πας να αλλάξεις την ενεργή γραμμη λεει οτι το τηλέφωνο θα επανεκκινηθεί (αν και δεν κάνει επανεκκίνηση)

το Nokia 3200, έπαιζε μεν αλλά δεν έγραφε το όνομα της ενεργής γραμμης (ελεγε μόνο vodafone gr αντι για vf gr+oνομα γραμμης που πρέπει κανονικα)

το Nokia E51, παίζει κανονικά, αλλά καθυστερεί περίπου 1min για να ολοκληρωθεί η διαδικασία (ενω το 6600 η το vs3 έκαναν 20 sec)

 

Aυτά. Καλύτερα όμως να μας απαντησει ο babis που χρησιμοποιεί την κάρτα με το iphone για το αν έχει καποια ιδιαιτερότητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιζει μια χαρα ακομα και στο iphone. Πας settings- phone- SIM applications και εκει γινεται η αλλαγη. Για να εχει data και στις δυο γραμμες προυποθετει οτι και οι δυο γραμμες εχουν πακετο για iphone data. Διαφορετικα θα εχει προσβαση μονο η γραμμη που εχει ενεργοποιημενο το πακετο.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είχα την εντύπωση ότι το είχα δει πριν καιρό αλλά τώρα δεν το βρίσκω πουθενά:

 

Με HTC Diamond δουλεύει το 2gether;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εαν το nokia 6500 είναι συμβατό με κάρτα sim 2gether?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζει κανείς εαν το nokia 6500 είναι συμβατό με κάρτα sim 2gether?

 

Μπορείς να καλέσεις το 13830...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να καλέσεις το 13830...

Tώρα σώθηκες...................

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

12 cents είναι η κλήση, πάρε κι άσ' το στην αναμονή μέχρι να απαντήσουν. Θα σου πουν άμεσα :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αναφέρω ότι η υπηρεσία Vodafone 2gether είναι μεγάλη μουφα και το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Βόδαφον είναι ακόμα ποιο μουφα.

Τους έχω αναφέρει εδώ και μια εβδομάδα ότι μου αφαιρούν μονάδες από την δευτερεύουσα γραμμή χρεώνοντας τη ως προώθηση από την στιγμή που λένε στην σελίδα τους ότι (Η προώθηση των κλήσεων από τη δευτερεύουσα γραμμή στην κύρια είναι δωρεάν) και απάντηση δεν έχω ακόμα.

Αυτό που θέλω να πω περισσότερο είναι ότι εμένα θα μου φάνε κάποια λεφτά αλλά εσείς που έχετε σκοπό να κάνετε την υπηρεσία να το προσέξετε από τις πρώτες μέρες για τι οι άνθρωποι είναι ύπουλοι.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την υπηρεσία αρκετό καιρό, και ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Νομίζω πως είναι λάθος να το γενικεύεις, καλύτερα να πας σε ένα κατάστημα vodafone
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την υπηρεσία αρκετό καιρό, και ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Νομίζω πως είναι λάθος να το γενικεύεις, καλύτερα να πας σε ένα κατάστημα vodafone

 

Ακριβώς....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να πω περισσότερο είναι ότι εμένα θα μου φάνε κάποια λεφτά αλλά εσείς που έχετε σκοπό να κάνετε την υπηρεσία να το προσέξετε από τις πρώτες μέρες για τι οι άνθρωποι είναι ύπουλοι.
ειλικρινά φίλτατε, τα πίστευεις αυτά που λες?

ποιός απο όσους δουλευουν στην χ ψ εταιρεία κινητής νομίζεις οτι θα κάτσει να ασχοληθεί ώστε να σου κλέψει 5-10-20-50 ευρω ρισκάροντας την "καλή" εικόνα της εταιρείας?

και αντε και στα κλέβει, να τα βάλει που? στην τσέπη του μια φορά δεν μπορεί να τα βάλει.

δυστυχως θέλουν λίγο πίεση κάποιες φορές...πάντως δεν θα ανησυχούσα για τέτοιο θέμα, σε οποιαδήποτε εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για όποιον ενδιαφέρεται, μας ήρθε ενημέρωση σήμερα οτι η υπηρεσια alacarte με 1 λεπτο το λεπτο θα είναι πλεον συμβατή με το vodafone 2gether.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, μας ήρθε ενημέρωση σήμερα οτι η υπηρεσια alacarte με 1 λεπτο το λεπτο θα είναι πλεον συμβατή με το vodafone 2gether.

Και την ανανέωση θα την καταργήσουνε;

Link to comment
Share on other sites

καλό νέο. αλλά αν δεν σταματήσουν το υποχρεωτικό 10ρικο το μήνα για χρήση της υπηρεσίας δώρο άδωρο. Μην ξεχνάτε ότι για να κάνεις χρήση 1 λεπτό το λεπτό πρέπει να κάνεις ανανέωση με 10 ευρώ τον μήνα για να χρησιμοποιήσεις αυτή την υπηρεσία. και αν βάλουμε και το πάγιο του 2gether 1.66 ευρώ μας κάνει 11,66 ευρώ τον μήνα...
Link to comment
Share on other sites

Mπα δεν μας ειπαν κατι οτι θα σταματησουν την ανανεωση

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχει πει το customer care εδώ και κάποιες μέρες στον nucleogenesis και το είχαμε συζητήσει στο thread των καρτοκινητών, μια και υπήρχαν αρκετοί δύσπιστοι. Το θέμα είναι πως έγινε μετά η διευκρίνηση πως δεν γίνεται με ήδη ενεργοποιημένο 2gether να βάλεις 0.01€/λεπτό. Πρέπει να έχεις ήδη την υπηρεσία και μετά να μπεις στο 2gether. Ελπίζω να είναι κάτι που θα αλλάξει, διαφορετικά είναι άδικο για τους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές με 2gether.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχει πει το customer care εδώ και κάποιες μέρες στον nucleogenesis και το είχαμε συζητήσει στο thread των καρτοκινητών, μια και υπήρχαν αρκετοί δύσπιστοι. Το θέμα είναι πως έγινε μετά η διευκρίνηση πως δεν γίνεται με ήδη ενεργοποιημένο 2gether να βάλεις 0.01€/λεπτό. Πρέπει να έχεις ήδη την υπηρεσία και μετά να μπεις στο 2gether. Ελπίζω να είναι κάτι που θα αλλάξει, διαφορετικά είναι άδικο για τους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές με 2gether.

αυτο λεμε, έγιναν πληρως συμβατες οι υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...