Jump to content

Yπηρεσία Vodafone2gether


mger
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εάν σε κάποιον χρήστη του together κολλήσει η προώθηση απο την μια γραμμή στην άλλη (αυτό το καταλαβαίνουμε όταν μας καλέσει κάποιος και βγάζει και τις δύο γραμμές κλειστές) κάνουμε μια κλήση στο ##21#. άν δεν υποστηρίζει το τηλέφωνο σας κλήση με # αποθηκεύστε το σαν επαφή και καλέστε την.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εάν σε κάποιον χρήστη του together κολλήσει η προώθηση απο την μια γραμμή στην άλλη (αυτό το καταλαβαίνουμε όταν μας καλέσει κάποιος και βγάζει και τις δύο γραμμές κλειστές) κάνουμε μια κλήση στο ##21#. άν δεν υποστηρίζει το τηλέφωνο σας κλήση με # αποθηκεύστε το σαν επαφή και καλέστε την.

Μιας και έχεις (μάλλον) 2gether σου παίζει με το storm; Κάνει επανεκίνηση το κινητό όπως σε Όμνια; ή κλείνει ανοίηγει το δίκτυο όπως π.χ. σε Νόκια;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχεις (μάλλον) 2gether σου παίζει με το storm; Κάνει επανεκίνηση το κινητό όπως σε Όμνια; ή κλείνει ανοίηγει το δίκτυο όπως π.χ. σε Νόκια;

Κλείνει και ανοίγει το δίκτυο για 2-3 sec

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και μια συσκευή (πλην Νόκια) που να δουλεύει σωστά!

Ευχαριστώ!!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και μια συσκευή (πλην Νόκια) που να δουλεύει σωστά!

Ευχαριστώ!!

 

μιας και αναφέρεσαι σε nokia είχα χρησιμοποιήσει και το e65 και το storm είναι ακόμα πιο γρήγορο

Link to comment
Share on other sites

Σε sonyericsson κινητα και πιο συγκεκριμενα σε τελευταια μοντελα παιζει καλα η υπηρεσια? Θα γινεται επανεκκινηση της συσκευης?

 

Η προωθηση γινεται απο την Α στη Β γραμμη και αντιστροφα σωστα?

Με τα δεδομενα ισχυει οτι ισχυε στην ενεργη γραμμη καθε φορα ετσι?

 

Στην οθονη φαινεται το συμβολο Γραμμη1, Γραμμη2?

Link to comment
Share on other sites

Σε Ζ770i που το είχα έκαν επανεκίνηση η συσκευή :(

Δίνεις ονομασίες στη κάθε γραμμή οπότε το λογότυπο αλλάζει στο όνομα της εκάστοτε γραμμής που είναι ενεργή!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σε sonyericsson κινητα και πιο συγκεκριμενα σε τελευταια μοντελα παιζει καλα η υπηρεσια? Θα γινεται επανεκκινηση της συσκευης?

 

Η προωθηση γινεται απο την Α στη Β γραμμη και αντιστροφα σωστα?

Με τα δεδομενα ισχυει οτι ισχυε στην ενεργη γραμμη καθε φορα ετσι?

 

Στην οθονη φαινεται το συμβολο Γραμμη1, Γραμμη2?

 

όλα τα SE κάνουν επανεκκίνηση αλλά το θέμα είναι ποσο καθυστερεί. πχ στα τηλέφωνα παρόμοια με το w660 ήταν πολυ γρήγορο (δεν ζητούσε ουτε κάν Pin) όμως σε αντίστοιχα του p1 έκανε χρόνια να ξανανοίξει και ζήταγε και pin.

 

τις γραμμές σου τις ονομάζεις όπως εσυ θέλεις, πχ συνδεση και καρτα, και εμφανίζονται στην θέση που βρίσκεται το όνομα της vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα σε ολους.

Προκειται να βαλω μια 2Gether σε λιγες μερες και εχω μια απορια.

 

Εχω το συμβολαιο κανονικα και ενα CU με την προσφορα που δινει καθε μηνα 30MB Internet.

 

Το ερωτημα μου ειναι αν θα μπορω να χρησιμοποιω το Internet απο το CU η αν θα με χρεωνει απο το συμβολαιο.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Προκειται να βαλω μια 2Gether σε λιγες μερες και εχω μια απορια.

 

Εχω το συμβολαιο κανονικα και ενα CU με την προσφορα που δινει καθε μηνα 30MB Internet.

 

Το ερωτημα μου ειναι αν θα μπορω να χρησιμοποιω το Internet απο το CU η αν θα με χρεωνει απο το συμβολαιο.

αν επιλέγεις ενεργη γραμμη το Cu,οτι κίνηση και να κάνεις, θα "χρεώνεται" στο cu.
Link to comment
Share on other sites

αν επιλέγεις ενεργη γραμμη το Cu,οτι κίνηση και να κάνεις, θα "χρεώνεται" στο cu.

 

Σε ευχαριστω αυτο ηθελα να ρωτησω.

Αν ολες οι υπηρεσιες χρεωνονται στην κυρια γραμμη .

Να σαι καλα

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα κατά την αλλαγή γραμμής σε SonyEricsson να μη κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο??
Link to comment
Share on other sites

Το εχει δοκιμασει κανεις σε I Phone?
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι παίζει μια χαρά αρκεί να μην έχεις βάλει pin στην κάρτα :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω ένα θέμα με το 2gether. Το έχω βάλει εδώ και 15 ημέρες και έχω την εντύπωση ότι τρώει χρόνο ομιλίας από το 1284. Δηλαδή ενώ είχα βάλει κύρια γραμμή τη 2 για μερικές ημέρες όταν έστειλα μήνυμα από την πρώτη στο 1284 είδα ότι είχα καταναλώσει περίπου μισή ώρα τηλεφωνήματα αφού όποιος με έπαιρνε στην πρώτη χτύπαγε στη δεύτερη. Το έχω κάνει ερώτημα στην τεχνική υπηρεσία και περιμένω απάντηση. Το να σε χρεώσουν για τις προωθήσεις δεν παίζει το ξέρω αλλά το να μαθαίνεις πόσο χρόνο έχεις ακόμα είναι χρήσιμο σε κάθε περίπτωση και αν συμβαίνει αυτό που λέω είναι θέμα νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα είδα το λογαριασμό μου από το my account και έχω χρεωθεί κανονικά όλες τις προωθήσεις από τη μια γραμμή στην άλλη. Τους ξαναπήρα τηλέφωνο και το ψάχνουν. Συνολικά τους έχω κάνει 5 τηλέφωνα και ακόμα ζορίζονται να το διευθετήσουν. Επειδή έχω ξενερώσει από την υπηρεσία μάλλον θα ξανακάνω τα κινητά δύο και ας κυκλοφορώ κουβαλώντας τα.

Μήπως να ζητήσω και πίστωση της αρχικής χρέωσης ενεργοποίησης? Θα καταφέρω τίποτα άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα το λογαριασμό μου από το my account και έχω χρεωθεί κανονικά όλες τις προωθήσεις από τη μια γραμμή στην άλλη. Τους ξαναπήρα τηλέφωνο και το ψάχνουν. Συνολικά τους έχω κάνει 5 τηλέφωνα και ακόμα ζορίζονται να το διευθετήσουν. Επειδή έχω ξενερώσει από την υπηρεσία μάλλον θα ξανακάνω τα κινητά δύο και ας κυκλοφορώ κουβαλώντας τα.

Μήπως να ζητήσω και πίστωση της αρχικής χρέωσης ενεργοποίησης? Θα καταφέρω τίποτα άραγε?

να μείνεις ως έχεις και θα στο φτιάξουν αφού το εχεις αναφέρει, και θα σε πιστώσουν για τις χρεώσεις, μην ανησυχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έχω κάνει την ερώτηση και σε άλλο θέμα αλλά τώρα είδα ότι υπάρχει και αυτό που είναι σχετικό.

λοιπόν:

για την υπηρεσία Vodafone 2gether και έχοντας καρτοκινητό + καρτοκινητό, εκτός από το κόστος εγγραφής πληρώνουμε και μηνιαίο πάγιο;

βασικά με ενδιαφέρει συνδιασμός cu+ ala carte.

επίσης μπορώ να χρησιμοποιήσω όλες τις υπηρεσίες και των 2;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κατήργησα τελικά το 2gether. Νομίζω ότι η υπηρεσία συμφέρει όταν χρησιμοποιείς μόνο τον ένα αριθμό και τον άλλο τον θες μόνο για να σε παίρνουν. Εάν έχεις 2 συμβόλαια όπως εγώ δε λέει. Η διαδικασία για να γυρίσει η μία γραμμή στην άλλη κρατάει 2 με 3 λεπτά και τουλάχιστον στη δική μου συσκευή ψιλοκολούσε και δεν ήταν επιτυχής πάντα. Εάν βιαζόσουν να πάρεις τηλέφωνο σου έσπαγε τα νεύρα. Άσε που τα μηνύματα δεν προωθούνται και μπορεί να τα έπαιρνες την επόμενη μέρα που θα γύριζες γραμμή.

Επίσης σε μένα παρόλο που έχω κάνει 5 τηλέφωνα στο cc ακόμα και μέχρι χθες που το έκοψα χρεωνόταν η προώθηση από τη μία γραμμή στην άλλη από λάθος της vodafone. Αν και μου έχουν πει ότι θα τακτοποιηθεί, οι δύο λογαριασμοί που βγήκαν έχουν χρεωμένες κλήσεις ανάμεσα στις 2 γραμμές και δεν ξέρω και τι δωρεάν χρόνο ομιλίας εχω ακόμα γιατί στο 1284 μου λέει ότι έχω φάει αρκετό χρόνο, πράγμα που δεν ισχύει.

Γνώμη μου εάν έχεις alacarte βαζεις την υπηρεσία με 0,01 το λεπτό σε 2 γραμμές με τον ένα αριθμό να είναι αυτός που θα ήθελες να χρησιμοποιήσεις στο 2gether. Μετά κάνεις προώθηση από το alacarte στην άλλη γραμμή και όποιος σε παίρνει στο alacarte χτυπάει στην άλλη γραμμή με κόστος ελάχιστο και πολύ λιγότερο από το 1,66Χ2 το μήνα που χρεώνει το 2gether. Και έχεις και τη συνατότητα έτσι να το κόβεις ή να το απενεργοποιείς όποτε θες.

Link to comment
Share on other sites

Πάγιο έχει μόνο για τα συμβόλαια!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πάγιο έχει μόνο για τα συμβόλαια!

 

οπότε δεν είναι και άσχημα. μόνο το αρχικό κόστος (14,28€).

πως θα μάθω όμως αν το κινητό μου samsung e590 είναι οκ με την υπηρεσία;

ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...