Jump to content

Yπηρεσία Vodafone2gether


mger
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποίησα χθες το 2gether (1 συμβόλαιο και 1 καρτοκινητό).

 

Παρατηρώ σήμερα ότι αν γυρίσω στο καρτοκινητό, και με καλέσει κάποιος εκεί ή στο συμβόλαιο, χτυπά κανονικά.

 

 

Όταν γυρίσω στο συμβόλαιο (που έτσι θέλω), όταν με καλεί κάποιος στο καρτοκινητό, παίρνει σήμα κατειλημμένου.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Χθες που το δοκίμαζα, έπαιζε κανονικά...

 

 

 

[Edit]

 

---Οκ, τώρα παίζει πάλι---

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση και από μένα εάν ξέρει κάποιος. Με το 2gether εάν σε καλέσει κάποιος στη δεύτερη γραμμή τότε η κλήση μεταφέρεται στην πρώτη. Εάν σου στείλει μήνυμα στη δεύτερη τότε τη γίνεται? Μεταφέρεται κι αυτό στην πρώτη ή πρέπει να κάνεις κύρια τη δεύτερη γραμμή για το ανακτήσεις?

Επίσης αυτό με το 0,01 λεπτό στο ala carte ισχύει ακόμα ότι δεν μπορείς να το βάλεις στο 2gether γιατί στο site της vodafone δε βλέπω κάτι σχετικό.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από μένα εάν ξέρει κάποιος. Με το 2gether εάν σε καλέσει κάποιος στη δεύτερη γραμμή τότε η κλήση μεταφέρεται στην πρώτη. Εάν σου στείλει μήνυμα στη δεύτερη τότε τη γίνεται? Μεταφέρεται κι αυτό στην πρώτη ή πρέπει να κάνεις κύρια τη δεύτερη γραμμή για το ανακτήσεις?

Επίσης αυτό με το 0,01 λεπτό στο ala carte ισχύει ακόμα ότι δεν μπορείς να το βάλεις στο 2gether γιατί στο site της vodafone δε βλέπω κάτι σχετικό.

Ευχαριστώ.

 

Τα μηνύματα δε μεταφέρονται θα πρέπει να γυρίσεις γραμμή για να πάρεις τα μηνύματα σου.

όσο αυτό για το 0,01 το λεπτό μάλλον πρέπει να ισχύει ακόμα ο περιορισμός με μια ερώτηση στο customer service θα μάθεις για πιο σίγουρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό, αλλά θεωρώ ότι θα μπορούσε η VF να κάνει και προώθηση μυνηάτων, ή ακόμα καλύτερα, το κέντρο να τα στελνε και στους δύο αριθμούς που βρίσκονται στην εν λόγω sim.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η προώθηση μηνυμάτων τεχνικά δεν είναι εφικτή. Το να αποστέλλονται τα μηνύματα και στα δύο νούμερα είναι εφικτό μεν, κοστίζει δε. (Φαντάζομαι...)

 

Το 1 λεπτό/λεπτό σίγουρα δεν παίζει στο 2gether.

Link to comment
Share on other sites

Η προώθηση μηνυμάτων τεχνικά δεν είναι εφικτή. Το να αποστέλλονται τα μηνύματα και στα δύο νούμερα είναι εφικτό μεν, κοστίζει δε. (Φαντάζομαι...)

 

Το 1 λεπτό/λεπτό σίγουρα δεν παίζει στο 2gether.

Γιατί κοστίζει;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς γιατί κοστίζει να στέλνει η Vodafone σε δύο κάρτες sim το ίδιο μήνυμα? Δε φαντάζομαι η εταιρία να είναι πρόθυμη να κάνει δωρεάν την αποστολή του δεύτερου μηνύματος... :D

 

Όσο για το 1 λεπτό/λεπτό... απλά δεν παίζει. Αν οφείλεται σε τεχνικούς ή οικονομικούς λόγους (προφανώς είναι συνδοιασμός και των δύο) αυτό μόνο το marketing το γνωρίζει...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Υπάρχει κάπου στο site της vodafone λίστα με συμβατές συσκευές?

Με ενδιαφέρει η υπηρεσία αλλά δεν μπορώ να βρώ κάτι στο site της.

Έχω ένα μοτορόλα Κ1, ένα sonyericsson K770i και σύντομα iPhone

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου στο site της vodafone λίστα με συμβατές συσκευές?

Με ενδιαφέρει η υπηρεσία αλλά δεν μπορώ να βρώ κάτι στο site της.

Έχω ένα μοτορόλα Κ1, ένα sonyericsson K770i και σύντομα iPhone

 

Σε κατάστημα της VF μπορείς να δεις ποιες συσκευές το υποστηρίζουν. το 1 λεπτό το λεπτό στα ala carte υπάρχει ακόμη αλλά πρέπει να έχεις κάνει μια ανανέωση των 10€ τουλάχιστον τις τελευταίες 30 ημέρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε για να μην τρέχω στο κατάστημα ρωτάω εδώ...:)

Και συγκεκριμένα θέλω να μάθω αν δουλεύει στις συσκευές Motorola K1 και SonyEricsson K770i

Link to comment
Share on other sites

Ε για να μην τρέχω στο κατάστημα ρωτάω εδώ...:)

Και συγκεκριμένα θέλω να μάθω αν δουλεύει στις συσκευές Motorola K1 και SonyEricsson K770i

 

Την υποστηριζουν και τα δυο κινητα.

 

Λιγα λόγια για το vodafone together για να λυθουν οι αποριες:

 

Η υπηρεσία Vodafone2gether επιτρέπει στους συνδρομητές Vodafone να χρησιμοποιούν 2 διαφορετικά νούμερα χρησιμοποιώντας μία συσκευή και μία κάρτα SIM.

Έτσι, οι συνδρομητές έχουν ανά πάσα στιγμή στη διάθεσή τους δύο γραμμές:

μία κύρια, από την οποία πραγματοποιούν τις εξερχόμενες κλήσεις τους, και

μία δευτερεύουσα, την οποία μπορούν να διατηρούν ανοιχτή ή κλειστή. Κάθε συνδρομητής μπορεί - όποτε το επιθυμεί - να αλλάζει την κύρια με την δευτερεύουσα γραμμή και το αντίστροφο.

Με ανοιχτή τη δευτερεύουσα γραμμή, οι εισερχόμενες προς αυτή κλήσεις προωθούνται αυτόματα στην κύρια γραμμή. Με κλειστή τη δευτερεύουσα γραμμή, οι εισερχόμενες προς αυτήν κλήσεις προωθούνται στον τηλεφωνητή*.

Έτσι, αν για παράδειγμα, ο συνδρομητής χρησιμοποιεί ως κύρια την επαγγελματική του γραμμή και ως δευτερεύουσα την προσωπική του γραμμή, τότε:

εφόσον ρυθμίσει την προσωπική του γραμμή ώστε να είναι ανοικτή, τα προσωπικά του τηλεφωνήματα θα προωθούνται στην επαγγελματική γραμμή

εφόσον ρυθμίσει την προσωπική του γραμμή ώστε να είναι κλειστή, τα προσωπικά του τηλεφωνήματα θα προωθούνται στον τηλεφωνητή

 

* Σε περίπτωση που έχουμε ορίσει ως δευτερεύσα γραμμή νούμερο καρτοκινητού το οποίο έχει μηδενικό υπόλοιπο, τότε οι προωθήσεις λειτουργούν κανονικά. Εάν το καρτοκινητό έχει αρνητικό υπόλοιπο δεν λειτουργούν οι προωθήσεις.

Σε περίπτωση που έχουμε ορίσει ως δευτερεύσα γραμμή νούμερο συμβολαίου και έχει ενεργοποιηθεί από το σύστημα φραγή εξερχομένων κλήσεων (Bar Outgoing) ή λόγω απώλειας / κλοπής (Bar Admin), για όσο διάστημα είναι ενεργοποιημένη η φραγή δεν λειτουργούν οι προωθήσεις

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ bianca!

Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο, επειδή θέλω να βάλω στο vodafone 2gether εναν αριθμό εταιρικού συμβολαίου και ενα καρτοκινητό, θα πρέπει να έχω μαζί μου κάποιον λογαριασμό του συμβολαίου ή δεν χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι εταιρικό, θες νόμιμο εκπρόσωπο, ΦΕΚ σφραγίδα και υπογραφη.

αν ειναι ατομικη επιχειρηση την ταυτότητα και εναν λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Αν ναί, μπορείς να αλλάξεις αριθμό από το μενου?
Συμφωνα με το faq δεν ειναι συμβατη η συσκευή.

Αμφιβάλλω λίγο να σου πώ την αλήθεια γιατι έτσι λεει και για άλλες συσκευές, οι οποίες ομως λειτουργουν με την υπηρεσία εστω και με καποια καθυστερηση. πχ Νοκια Ε51

Link to comment
Share on other sites

Το iphone δεν υποστηριζει την υπηρεσια

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θέλω να πάω με φορητότητα τους αριθμούς μου (1 συμβόλαιο και 1 cosmocarta) από Cosmote σε Vodafone. Έχει η vodafone αντίστοιχη υπηρεσία με το 2in1 της Cosmote?

 

επιπλέον, το 2ο νούμερο που είναι cosmocarta θέλω στη Voda να το κάνω συμβόλαιο χωρίς πάγιο... μπορούν να μου έρχονται οι λογαριασμοί αντί 2 χωριστά, ενωπιοιμένοι σε έναν? Σε αυτή την περίπτωση θα πληρώνω 2 φορές το τέλος κινητής?

 

Και για να κάνω το σενάριο ακόμη πιο δύσκολο... έχω και 1 τρίτο αριθμό συμβόλαιο χωρίς πάγιο ήδη στη vodafone... μπορώ να ενοποιήσω ΚΑΙ τους 3 λογαριασμούς? και σε αυτή την περίπτωση, τί γίνεται με το τέλος κινητής?

 

υπάρχει κάτι ιδιαίτερο που πρέπει να προσέξω? όλα τα παραπάνω είναι εφικτά?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει υπηρεσία αντίστοιχη της 2in1, και ονομάζεται Vodafone 2gether.
Link to comment
Share on other sites

Το iphone δεν υποστηριζει την υπηρεσια

 

 

Την υποστηριζει μια χαρα, διοτι την χρησιμοποιω

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω με φορητότητα τους αριθμούς μου (1 συμβόλαιο και 1 cosmocarta) από Cosmote σε Vodafone. Έχει η vodafone αντίστοιχη υπηρεσία με το 2in1 της Cosmote?

 

επιπλέον, το 2ο νούμερο που είναι cosmocarta θέλω στη Voda να το κάνω συμβόλαιο χωρίς πάγιο... μπορούν να μου έρχονται οι λογαριασμοί αντί 2 χωριστά, ενωπιοιμένοι σε έναν? Σε αυτή την περίπτωση θα πληρώνω 2 φορές το τέλος κινητής?

 

Και για να κάνω το σενάριο ακόμη πιο δύσκολο... έχω και 1 τρίτο αριθμό συμβόλαιο χωρίς πάγιο ήδη στη vodafone... μπορώ να ενοποιήσω ΚΑΙ τους 3 λογαριασμούς? και σε αυτή την περίπτωση, τί γίνεται με το τέλος κινητής?

 

υπάρχει κάτι ιδιαίτερο που πρέπει να προσέξω? όλα τα παραπάνω είναι εφικτά?

το αν θα λαμβάνεις έναν φάκελο είναι θέμα μητρώου, δεν εχει σχέση με το 2gether.

απλα πρέπει να υπολογίσεις οτι στο συμβόλαιο η υπηρεσία χρεώνεται, που σημαίνει οτι και καθόλου χρήση να μην κάνεις στη γραμμη χωρίς πάγιο, θα χρεώνεσαι και το πάγιο της υπηρεσίας αλλά και το τελος συνδρομητή κινητής τηλεφωνίας 2,38.

 

Η ενοποίηση λογαριασμόυ οπως το είπες - ενοποιηση μητρώου πιο σωστα, μπορει να γίνει όποτε θες και χωρίς να έχει να κάνει με την υπηρεσία αυτη, αρκει να επιθυμείς εξόφληση με τον ιδιο τρόπο και να θες να παραλαμβάνεις τους λογαριασμούς στην ιδια διευθυνση. (πχ αν το ένα θέλεις να το πληρώνεις μετρητά και το άλλο με πιστωτική, υποχρεωτικά θα είναι σε διαφορετικά μητρώα, οπως επίσης κι αν ειναι διαφορετικη η διευθυνση)

Link to comment
Share on other sites

@tasulm : για να καταλάβω σωστά: το πάγιο υπηρεσίας 2gether χρεώνεται x2? δηλαδή από μία φορά σε κάθε γραμμή?

 

σχετικά με το τέλος συνδρομητή, εάν δεν πραγματοποιώ κλήσης από το νούμερο που θα είναι χωρίς πάγιο, γιατί να χρεώνομαι το τέλος συνδρομητή? αυτή τη στιγμή έχω ήδη ένα τέτοιο νούμερο και δεν χρεώνομαι τους μήνες που δεν κάνω κλήσεις...

 

επιπλέον, και στην περίπτωση που κάνω κάποια κλήση, δεν είναι αρκετό το τέλος κινητής στο βασικό μου νούμερο? πάλι θα πρέπει να πληρώσω το περίφημο τέλος?

 

εάν πάω στην λύση του καρτοκινητού για το 2ο νούμερο στο 2gether, τί υποχρεώσεις έχω? κάθε πότε πρέπει να "βάζω χρήματα" στην κάρτα? και πόσα είναι το minimum για να "συντηρηθεί"?

 

Συγχωρέστε μου την ασχετοσύνη, δεν είχα ποτέ καρτοκινητό... πόσο δεν έτσι περίπλοκα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...