Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελπιζω να μην χρειαστει να το κανουμε ολο αυτο, λιγοτερες βιδες θα θελει, εδω ο τυπος το ελυσε ολο

 

Όντως. Για εμένα 2 θέματα προκύπτουν και μόνο: να είναι sony ο επεξεργαστής της κάμερας (μπορεί να είναι και λίγο hype αυτό τώρα) και το πώς θα βγει η μπαταρία σε κανα δίχρονο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα δουμε σχετικα συντομα αφου απο χθες κιολας πηρα tracking number για το 16αρι :)
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα δουμε σχετικα συντομα αφου απο χθες κιολας πηρα tracking number για το 16αρι :)

 

Κράτα μας ενήμερους από πού το πήρες και τί κάμερα έχεις εάν θες.

Link to comment
Share on other sites

Κράτα μας ενήμερους από πού το πήρες και τί κάμερα έχεις εάν θες.

Απο εδω το τσιμπησα https://www.fastcardtech.com/XIAOMI-Mi4C-MI-4C.html

Καμερα οταν παραλαβω θα δουμε τι ηταν Sony vs Samsung:ninja:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο εδω το τσιμπησα https://www.fastcardtech.com/XIAOMI-Mi4C-MI-4C.html

Καμερα οταν παραλαβω θα δουμε τι ηταν Sony vs Samsung:ninja:

 

Πόσες μέρες έκαναν μέχρι να σου στειλουν tracking number?

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία δεν θέλω να σαν απογοητεύσω αλλά μόλις κάνει το κύκλο της το κινητό πάει για απόσυρση, μεγάλη μαστροχάλαση η αλλαγή της... δεν ξέρω για πόσους κύκλους φόρτισης μιλάμε, αλλά ουσιαστικά η συσκευή κινητού είναι αναλώσιμο είδος...
Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες έκαναν μέχρι να σου στειλουν tracking number?

Μονο 24 ωρες:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά εχω φίλη που είναι Κίνα μπορεί να της πω να μου το φέρει?

 

Οι εκδόσεις που βλέπουμε στα διάφορα σάιτ είναι international ή υπάρχει μόνο μία έκδοση κινεζική?

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει λέτε να το παραγγείλω, απλά το θέμα με αλλαγη μπαταρίας με κρατάει. Έχω το m2 note τώρα Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει λέτε να το παραγγείλω, απλά το θέμα με αλλαγη μπαταρίας με κρατάει. Έχω το m2 note τώρα

Το ίδιο θέμα θα χεις και με το m2 έτσι κι αλλιώς και με όλα τα κινητά με μη-αποσπώμενη.

Αν θες κάτι καλύτερο αξίζει την αλλαγή,αλλιώς γενικά μια χαρά είναι το m2 note.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που σας απασχολεί τόσο πολύ η αλλαγή μπαταρίας.

 

Σε πόσα κινητά σας (μιλάμε για τελευταία 2ετία-3ετία) αλλάξατε μπαταρία;

Εμένα τα 3 τελευταία κινητά μου (προφανώς και το το mi4 που το έχω από Ιούλιο) δεν χρειάστηκαν αλλαγή μπαταρίας μέχρι τους 15 μήνες που τα κράτησα εγώ. Μετά τα πήρε η γυναίκα μου (έχει τώρα το mi3) και επίσης δεν προβλέπεται αλλαγή μπαταρίας.

 

Θεωρώ πως όταν μιλάμε για περιόδους 2-3 χρόνων δεν αξίζει η αλλαγή μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που σας απασχολεί τόσο πολύ η αλλαγή μπαταρίας.

 

Σε πόσα κινητά σας (μιλάμε για τελευταία 2ετία-3ετία) αλλάξατε μπαταρία;

Εμένα τα 3 τελευταία κινητά μου (προφανώς και το το mi4 που το έχω από Ιούλιο) δεν χρειάστηκαν αλλαγή μπαταρίας μέχρι τους 15 μήνες που τα κράτησα εγώ. Μετά τα πήρε η γυναίκα μου (έχει τώρα το mi3) και επίσης δεν προβλέπεται αλλαγή μπαταρίας.

 

Θεωρώ πως όταν μιλάμε για περιόδους 2-3 χρόνων δεν αξίζει η αλλαγή μπαταρίας.

 

θα συμφωνήσω απόλυτα, και στο mi3 και στον απλό το redmi 1 με σχεδον καθημερινή φόρτιση εδω και 1 χρονο το mi3 και 1μιση το hongmi δεν δείχνουν κανένα σημάδι πτώσης.:)

Link to comment
Share on other sites

από αυτά που διαβάζω το vickmall θεωρείται το πιο αξιόπιστο μαγαζί τόσο για την αγορά του κινητού όσο και για after sales support (αχρείαστο να 'ναι)..

ξέρουμε πότε θα υπάρχει σε στοκ το 32Gb??

επίσης ποια η διαφορά EU Warehouse με China ??

πρέπει κατά την αγορά να ζητήσω κάποιο συγκεκριμένο setup? (google play κλπ?? ή μπορώ να τα κάνω και μετά εγώ? )

 

το κινητό το λειτουργώ με αγγλικά, δεν με νοιάζει να έχω ελληνικό μενού αλλά σίγουρα να υποστηρίζει ελληνικά σε περίπτωση που χρειαστεί! έτσι θα χρειαστώ την γνωστή ελληνική rom ή μένω με αυτή που φοράει τώρα?

Link to comment
Share on other sites

κατι μου λεει οτι δεν προκειται να το δουμε συντομα σε αλλο χρωμα εκτος του ασπρου, σωστα?
Link to comment
Share on other sites

κατι μου λεει οτι δεν προκειται να το δουμε συντομα σε αλλο χρωμα εκτος του ασπρου, σωστα?

 

Και εγώ θα το προτιμούσα σε μαύρο αλλά μπορείς να το πάρεις σε άσπρο και μετά να παραγγείλεις ένα άλλο καπάκι στο χρώμα που θες. Λογικά σε λίγο καιρό θα υπάρχουν σε ebay Και aliexpress

 

Σε stock το λευκό 3/32 όπως με ενημέρωσαν από το vickmall

Edited by pareisaktos
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα το προτιμούσα σε μαύρο αλλά μπορείς να το πάρεις σε άσπρο και μετά να παραγγείλεις ένα άλλο καπάκι στο χρώμα που θες. Λογικά σε λίγο καιρό θα υπάρχουν σε ebay Και aliexpress

 

Σε stock το λευκό 3/32 όπως με ενημέρωσαν από το vickmall

 

Μην το λες...Το Mi4i εχει κυκλοφορησει τοσους μηνες και ακομα δεν εχω βρει (εγω τουλαχιστον) πισω καπακι σαν ανταλλακτικο. Και για να μην εχω βρει, σημαινει οτι δεν εχουν κυκλοφορησει :lol::lol:

 

Ξερουμε τιποτα για το Sar του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

από αυτά που διαβάζω το vickmall θεωρείται το πιο αξιόπιστο μαγαζί τόσο για την αγορά του κινητού όσο και για after sales support (αχρείαστο να 'ναι)..

ξέρουμε πότε θα υπάρχει σε στοκ το 32Gb??

επίσης ποια η διαφορά EU Warehouse με China ??

πρέπει κατά την αγορά να ζητήσω κάποιο συγκεκριμένο setup? (google play κλπ?? ή μπορώ να τα κάνω και μετά εγώ? )

το κινητό το λειτουργώ με αγγλικά, δεν με νοιάζει να έχω ελληνικό μενού αλλά σίγουρα να υποστηρίζει ελληνικά σε περίπτωση που χρειαστεί! έτσι θα χρειαστώ την γνωστή ελληνική rom ή μένω με αυτή που φοράει τώρα?

Υπάρχει στοκ σε 32άρι και στο vickmall αλλά μόνο σε άσπρο προς το παρόν εκει.

Υπάρχουν αλλά μαγαζιά που το χουν και σε μαύρο αλλά δεν είναι και πολύ αξιόπιστα ( everbuying) ή είναι ακριβά ( oppomart )

Όσο για την rom , προσωπικά θα περίμενα την ελληνική απο την κοινότητα

 

κατι μου λεει οτι δεν προκειται να το δουμε συντομα σε αλλο χρωμα εκτος του ασπρου, σωστα?

Υπάρχει και σε μαύρο απλά όχι ακόμα στο vickmall

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παι δια και εγω παρηγγειλα το xiaomi mi4c 32gb black απο merimobiles.Σημερα που μιλησα θα προσπαθησουν να δωσουνε tracking number μεχρι αυριο γιατι απο τεταρτη μεχρι κυριακη εχουν καποιες γιορτες.Μια ερωτηση να κανω οταν ερθει το κινητο πως ξεχωριζω τι καμερα εχει δηλαδη sony η samsung?Θα το γραφει στο κουτι?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα τους ρωτάω και στο vickmall ποια κάμερα έχουν τα κινητά τους Sony ή samsung και μου λένε δεν ξέρουν. Και με ευχαρίστησαν που τους το ανεφερα για να το διορθώσουν στα στοιχεία.

 

Παρόλαυτα η παραγελία έγινε. :D Δεν μπορούσα να κρατηθώ

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα τους ρωτάω και στο vickmall ποια κάμερα έχουν τα κινητά τους Sony ή samsung και μου λένε δεν ξέρουν.

Αναμενόμενο, αλλά για αυτό φταίει η xiaomi, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί 2 κάμερες και ποιες οι διαφορές τους στην τελική!

 

Για το SAR όποιος βρει κάποιο στοιχείο ας το παραθέσει...

 

Αν και μάλλον στο θεό θα είναι... στο 1.290 W/Kg όπως το 4i!

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παι δια και εγω παρηγγειλα το xiaomi mi4c 32gb black απο merimobiles.Σημερα που μιλησα θα προσπαθησουν να δωσουνε tracking number μεχρι αυριο γιατι απο τεταρτη μεχρι κυριακη εχουν καποιες γιορτες.Μια ερωτηση να κανω οταν ερθει το κινητο πως ξεχωριζω τι καμερα εχει δηλαδη sony η samsung?Θα το γραφει στο κουτι?

 

δεν το έχει σε μαύρο

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναμενόμενο, αλλά για αυτό φταίει η xiaomi, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί 2 κάμερες και ποιες οι διαφορές τους στην τελική!

 

Για το SAR όποιος βρει κάποιο στοιχείο ας το παραθέσει...

 

Αν και μάλλον στο θεό θα είναι... στο 1.290 W/Kg όπως το 4i!

 

μέχρι 2 είναι το κανονικό όριο οπότε δεν υπάρχει τέτοιο θέμα συζήτησης

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιον ρωτάτε ρε παιδιά στο vickmall? Όλους offline τους βλέπω στο chat..

 

add selina στο skype

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω μια άκρη με τις κάμερες αλλά δεν καταλαβαίνω τι παίζει. Θεωρώ πιθανότερο το σενάριο να διαφέρουν οι συσκευές για Κίνα με αυτές για έξω αλλά δεν βρίσκω πηγή να το επιβεβαιώσω.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω μια άκρη με τις κάμερες αλλά δεν καταλαβαίνω τι παίζει. Θεωρώ πιθανότερο το σενάριο να διαφέρουν οι συσκευές για Κίνα με αυτές για έξω αλλά δεν βρίσκω πηγή να το επιβεβαιώσω.

 

μα δεν υπάρχει η συσκευή για έξω :)

δεν "κυκλοφορεί" εκτός κίνας , είδατε πουθενά να λέει κάτι διαφορετικό ;

Link to comment
Share on other sites

μα δεν υπάρχει η συσκευή για έξω :)

δεν "κυκλοφορεί" εκτός κίνας , είδατε πουθενά να λέει κάτι διαφορετικό ;

 

Επίσημα η xiaomi κατασκευάζει μόνο για Κίνα, Ινδία και μερικές άλλες χώρες (Βραζιλία, Ινδονησία κλπ). Εντούτοις τα κινητά που παραγγέλνουμε εμείς (wcdma + fdd lte) στην Κίνα είναι άχρηστα (εκεί tda). Οπότε στην πράξη η xiaomi παράγει κινητά για ευρωπαϊκές χώρες αλλά τα πωλούν οι resellers (κινεζομάγαζα). Το ίδιο συμβαίνει και με όλες τις υπόλοιπες κινέζικες εταιρείες βέβαια.

 

Τα παραπάνω τα μεταφέρω με επιφύλαξη καθώς θα μπορούσαν να φτιάχνονται επίσημα για κάποια άλλη αγορά (π.χ. Ινδία) η οποία παίζει απλά στις ίδιες μπάντες με την Ευρώπη, αλλά είμαι σχεδόν βέβαιος πως δεν ισχύει αυτό.

 

Βάσει αυτού του σκεπτικού είπα μήπως για τα "ευρωπαϊκά" κινητά χρησιμοποιούν sony και για τα άλλα samsung;;;; Αλλά όπως ανέφερα και παραπάνω δεν βρήκα πηγή που να επιβεβαιώνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...