Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανάμεσα σε mi4 4G 16GB και mi4c 3GB 32GB ποιο θα διαλέγατε?

 

το πρώτο έχει την ποιότητα και το δεύτερο έχει την ταχύτητα νομίζω. τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κ εκεί που είχε ψηθεί η γυναίκα μ για το redmi note 2 τσουπ ανακοινώνουν αυτό το τούμπανο...σίγουρα θα πέσει προπαραγγελεια αλλά το θέμα είναι πως το ροζ μόνο στο geekbuying το βρίσκω.

Τι λέτε για το συγκεκριμένο μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα σε mi4 4G 16GB και mi4c 3GB 32GB ποιο θα διαλέγατε?

 

το πρώτο έχει την ποιότητα και το δεύτερο έχει την ταχύτητα νομίζω. τι λέτε?

 

προφανως το 2ο

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

προφανως το 2ο

 

γράψε μου την γνώμη σου γιατί εγώ ακόμα δεν καταλάβει πως βγαίνει το προφανώς :)

Link to comment
Share on other sites

γνώμη μου για 20-30 ευρώ λιγότερα δεν συμφέρει το 2/16

(κυρίως για να μη το μετανιώσουν μελλοντικά αυτοί που θα το πάρουν , γιατί όσο και να μην γεμίζεις το κινητό με audio/video ε τα προγράμματα γίνονται όλο και μεγαλύτερα)

 

Κοίτα τώρα του άτιμους (άλλη λέξη θα έγραφα αλλά .......) του Κινέζους πως παίζουν.

Αν αφήσουν μόνο του το mi4c 2/16 λόγω πολύ χαμηλού κόστους θα πάει να χτυπήσει το redmi note 2 ειδικά μετά τα παράπονα για την μπαταρία του δεύτερου. Οπότε βάζουν 20-30 ευρώ επάνω το "καλό" mi4c, που όντως για εμένα συμφέρει να το πάρεις αν κινηθείς για αυτή την συσκευή, και αποκτούν απόσταση από το redmi note 2 διαμορφώνοντας διαφορετικές κατηγορίες τιμής.

 

Πάντως σε αυτά τα επίπεδα ποιότητας/απόδοσης/τιμής και με την xiaomi να φέρνει στην αγορά συσκευές σαν τρελή, θα γίνουμε πλειοψηφία στην Ελλάδα ταχύτατα (οι κάτοχοι xiaomi). Πέρυσι έβλεπαν το mi3 μου και δεν το ήξεραν, τώρα όλοι γνωρίζουν την εταιρεία και κάποιες συσκευές.

 

Όσο για την σύγκριση Mi4 vs Mi4c είναι δύσκολη. Το τιτανοτεράστιο Mi4 είναι μοντέλο 12+ μηνών. Είναι απίστευτο από άποψη ποιότητας αλλά αρχίζει και γερνάει. Τώρα το mi4c έχει πολύ ανώτερο επεξεργαστή (όχι ότι ο 801 καταλαβαίνει τίποτα), νέα κάμερα αλλά πολύ πιο "φθηνή" κατασκευή.

 

Πάντως για τους κατόχους Mi4 δεν υπάρχει αυτή την στιγμή κίνητρο να αλλάξουν συσκευή.

Edited by annonnaki
Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα σε mi4 4G 16GB και mi4c 3GB 32GB ποιο θα διαλέγατε?

 

το πρώτο έχει την ποιότητα και το δεύτερο έχει την ταχύτητα νομίζω. τι λέτε?

Αν θες dual είναι μονόδρομος..

 

Αλλιώς είναι δύσκολη η απόφαση

Το mi4c έχει τον 808 με καλύτερη gpu επίσης αλλά ο 801 παραμένει ακόμα απο τους καλύτερους που χει βγάλει η qualcomm

Στην ποιότητα κατασκευής το mi4 υπερισχυεί.

Εγώ θα έλεγα το mi4c στα σημεία που με ενδιαφέρουν εμένα , τα 32gb ( η 64άρα έκδοση του mi4 αν την βρεις βγαίνει ακριβότερη απο την 32άρα του mi4c , 275e είχα πάρει την 64άρα ) , τα νέα features ( edge screen κτλπ )

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το redmi note 2 έρχεται το mi4c και μας αλλάζει τα σχέδια.

 

Μίλησα πριν λίγο με τη selina του vickmall και μου είπε ότι το 3/32 ενδέχεται να είναι σε στοκ από αύριο. Οπότε υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Για 56κ μάλλον χλωμο.Ο 810 δυσκολεύεται να βγαλει τοσο...

Και εδώ για 45,5k βγαίνει:

Οπότε για τα 2GΒ κάπου εκεί γύρω πρέπει να είναι...

 

===============

Unboxing and first impressions of Xiaomi Mi4C

Link to comment
Share on other sites

 

Φαίνονται φοβερές!

 

Αλλά ρε ΠΣΤΙ μου!!!!! Τα ίδια με samsung κάνει? Δύο εκδόσεις και ότι σου κάτσει λαχείο? ΠΩΩΩΩ ξενέρωμα!!

Link to comment
Share on other sites

 

Αλλά ρε ΠΣΤΙ μου!!!!! Τα ίδια με samsung κάνει? Δύο εκδόσεις και ότι σου κάτσει λαχείο? ΠΩΩΩΩ ξενέρωμα!!

 

τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς?

 

the Mi 4c is equipped with a 13MP primary sensor that is produced either by Sony (IMX258) or Samsung (the S5K3M2).

Link to comment
Share on other sites

the Mi 4c is equipped with a 13MP primary sensor that is produced either by Sony (IMX258) or Samsung (the S5K3M2).

 

οκ δεν το είχα δει.

έχουν μεγάλη διαφορά οι φακοί?

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια με samsung κάνει? Δύο εκδόσεις και ότι σου κάτσει λαχείο? ΠΩΩΩΩ ξενέρωμα!!

Έλα ντε τι να σου πω, να υποθέτω ότι θα είναι ίδιων επιδόσεων; :wacko:

 

======================================

 

Xiaomi Mi4C Drop Test: Will It Survive A Fall? [VIDEO]

 

A couple of days back, Xiaomi announced its Xiaomi Mi4C mid-range flagship for a competitive price tag of 1299 Yuan ($203). The phone comes with top-notch specifications, especially for a device in its segment.

 

There’s the hexa-core Snapdragon 808 chipset under the hood along with 2GB / 3GB RAM and 16GB / 32GB storage options. The display up front is of 5-inches with FHD 1080p resolution. The rear camera is a 13MP Sony IMX 258 sensor with improved algorithm for better low light images (brighter and less noise). Up front, there’s a 5MP shooter with wide angle lens for the perfect group selfie. The phone comes with 3080mAh battery with Quick Charge 2.0 and a USB Type-C port. There’s even an IR port up on top.

 

Overall a great device in terms of specifications for just $203. But is it durable enough? Well, folks from China just did a drop test of the new Mi4C and in general, the phone did quite well.

 

In the waist high drop test, from around 1m high, the Mi4C survived the fall. No visible scratches or damages. Even in the second drop test from chest height, (around 1.5m), the phone survived as well. This shows that the display is quite strong and can definitely withstand a few falls.

 

However, in the third drop test, which was from over the head height, the Xiaomi Mi4C didn’t survive. That’s like the worst case scenario and its unlikely that you would drop your phone from such a height. So, in most cases, the Mi4C’s 5-inch display should survive a fall.

http://www.phonearena.com/news/Can-the-Xiaomi-Mi-4cs-5-inch-screen-survive-a-drop-test_id74030

 

VIDEO ► http://v.youku.com/v_show/id_XMTM0Mzg4ODEzNg==.html

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς?

 

the Mi 4c is equipped with a 13MP primary sensor that is produced either by Sony (IMX258) or Samsung (the S5K3M2).

 

οκ δεν το είχα δει.

έχουν μεγάλη διαφορά οι φακοί?

 

Έλα ντε; Κανείς δεν ξέρει...

 

Depending on the batch that comes off the conveyor belt, the Mi 4c is equipped with a 13MP primary sensor that is produced either by Sony (IMX258) or Samsung (the S5K3M2).

 

The kicker is that Sony's IMX25X sensors are one of its newest creations, with a fresh pixel-making technology that allows for some lightning fast shots and low amounts of noise

 

Read more at http://www.phonearena.com/news/First-Xiaomi-Mi-4c-camera-samples-show-what-its-Sony-IMX258-sensor-is-capable-of_id73970#25xMw5ejfCbivR8U.99

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε; Κανείς δεν ξέρει...

 

Depending on the batch that comes off the conveyor belt, the Mi 4c is equipped with a 13MP primary sensor that is produced either by Sony (IMX258) or Samsung (the S5K3M2).

 

The kicker is that Sony's IMX25X sensors are one of its newest creations, with a fresh pixel-making technology that allows for some lightning fast shots and low amounts of noise

Προβλέπω ότι το συνηθισμένο ερώτημα προς τους μεταπωλητές να είναι πια κάμερα έχει το κινητό που πουλάτε! :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω ότι το συνηθισμένο ερώτημα προς τους μεταπωλητές να είναι πια κάμερα έχει το κινητό που πουλάτε! :lol::p

 

Σώθηκες! Εδώ μιλάω με chat από merimobiles και εγώ τον ενημέρωσα ότι στο site τους πλέον το PREORDER είναι σβησμένο :lol:!

Link to comment
Share on other sites

Σώθηκες! Εδώ μιλάω με chat από merimobiles και εγώ τον ενημέρωσα ότι στο site τους πλέον το PREORDER είναι σβησμένο :lol:!

Πολλά καταστήματα το έχουν πλέον in stock ( όχι και τις 2 εκδόσεις ) κι ας είχαν πει για οκτώμβρη

Link to comment
Share on other sites

Πολλά καταστήματα το έχουν πλέον in stock ( όχι και τις 2 εκδόσεις ) κι ας είχαν πει για οκτώμβρη

 

Ε πες ντε, πετάς ένα πολλά καταστήματα και φεύγεις... :)

 

spemall, everbuying, geekbuying, coolicool, antelife, pandawill όλοι preorder!

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Ε πες ντε, πετάς ένα πολλά καταστήματα και φεύγεις... :)

 

spemall, everbuying, geekbuying, coolicool, antelife, pandawill όλοι preorder!

Τις έχω αναφέρει και εδώ βρε :p

Oppomart και τις 2 εκδόσεις και σε μαύρο αλλά τσουχτερή τιμή μαζί με τα έξοδα αποστολής ( 299$ με κουπονάκι αλλά το καλό είναι ότι έρχεται απο EU warehouse )

Vickmall προς το παρόν την έκδοση 2/16GB και σε λίγες μέρες και την έκδοση 3/32GB

Το banggood τέλος του μήνα λέει ξεκινάει τις αποστολές.

 

Ντάξει δεν είναι πολλές αλλά αφού είναι και το vickmall μέσα ( υπόψην και στο redmi note 2 είχαν stock πριν από Geek,Gear,CooliCool και Everbuying ) καλά είμαστε :D

 

 

Edit :

 

Εδώ υπάρχει και ένα δείγμα του edge tap

 

MI4c Aerial Photography

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Τις έχω αναφέρει και εδώ βρε :p

Oppomart και τις 2 εκδόσεις και σε μαύρο αλλά τσουχτερή τιμή μαζί με τα έξοδα αποστολής ( 299$ με κουπονάκι αλλά το καλό είναι ότι έρχεται απο EU warehouse )

Vickmall προς το παρόν την έκδοση 2/16GB και σε λίγες μέρες και την έκδοση 3/32GB

Το banggood τέλος του μήνα λέει ξεκινάει τις αποστολές.

 

Ντάξει δεν είναι πολλές αλλά αφού είναι και το vickmall μέσα ( υπόψην και στο redmi note 2 είχαν stock πριν από Geek,Gear,CooliCool και Everbuying ) καλά είμαστε :D

 

 

Edit :

 

Εδώ υπάρχει και ένα δείγμα του edge tap

 

MI4c Aerial Photography

 

Αα σόρυ θα μου ξέφυγε!

 

Υποτίθεται ότι merimobiles έχει 32άρι, θα επιβαιβεώσω με το chat αύριο το πρωί!

 

http://merimobiles.com/xiaomi-mi4c.htm

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Διαθέτω ένα μπάτζετ περίπου 250 ευρώ γι'αγορά smartphone και είχα καταλήξει να αγοράσω το xiaomi mi4.... ώσπου είδα χθες το xiaomi mi4c το οποίο μπορώ να πω ότι με κέρδισε αρκετά διαβάζοντας τα specs.Το δίλημμα μου είναι να προχωρήσω στην αγορά του xiaomi mi4 ή να περιμένω να κυκλοφορήσει το xiaomi mi4c με 3GB RAM & 32GB ROM...????Πότε περίπου θα είναι διαθέσιμο για αγορά???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...