Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ωραίο και σιγουρα πολύ κάλο,άλλα αυτός ο περιορισμός στην μνήμη με σταματάει προσωπικά,έχει κολλήσει η Xiaomi να βγάζει χωρίς επέκταση άντε τα 32 πες ότι βολεύεσαι κάπως άλλα 16 χωρίς επέκταση με αυτήν την συσκευή με τόσες δυνατότατες τραγικό άπλα

 

Σου έχει και καλές προτάσεις με επέκταση.

Για το συγκεκριμένο πάντως δεν έχω δει κάτι 100% σίγουρο ότι δεν έχει,σε όλα τα sites που το βλέπω δεν λένε ότι δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σου έχει και καλές προτάσεις με επέκταση.

Για το συγκεκριμένο πάντως δεν έχω δει κάτι 100% σίγουρο ότι δεν έχει,σε όλα τα sites που το βλέπω δεν λένε ότι δεν έχει.

 

Μακάρι να έχει όπου το είδα έλεγε δεν έχει, από Mi4 και κάτω υπάρχουν συσκευές με επέκταση αλλά όλα τα άλλα που είναι με καλύτερα χαρακτηριστικά δεν έχει κανένα αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έχει όπου το είδα έλεγε δεν έχει, από Mi4 και κάτω υπάρχουν συσκευές με επέκταση αλλά όλα τα άλλα που είναι με καλύτερα χαρακτηριστικά δεν έχει κανένα αν θυμάμαι καλά

Τα low-range της έχουν μόνο αλλά και πάλι δεν είναι άσχημες επιλογές εκτος κι αν χρειάζεσαι πολύ χώρο.

Να σημειώσουμε πως ακόμα και κινέζικες εταιρίες το παραπάνω giga στην ραμ μαζί με μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη στο χρεώνουν 100$ περίπου :happy: ( βλέπε oneplus 2 με τις 2 εκδόσεις του )

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτός ο snapdragon 808 με αυτήν την κάρτα γραφικών που φοράει είναι τόσο δυνατά για να τα φοράει κ το lg g4???!!!πιο δυνατά από x10 που φοράει τι redmi note 2??πάνω που πήρα απόφαση για το redmi note 2 τώρα έρχεται αυτό!!! Πάλι σε δίλημμα!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτός ο snapdragon 808 με αυτήν την κάρτα γραφικών που φοράει είναι τόσο δυνατά για να τα φοράει κ το lg g4???!!!πιο δυνατά από x10 που φοράει τι redmi note 2??πάνω που πήρα απόφαση για το redmi note 2 τώρα έρχεται αυτό!!! Πάλι σε δίλημμα!!

 

παντα σε διλλημα θα εισαι με ετσι σκεψη, αποφασιζεις και περνεις σε κανα δυο μηνες παλι ανταγωνιστικες συσκευες θα υπαρχουν

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτός ο snapdragon 808 με αυτήν την κάρτα γραφικών που φοράει είναι τόσο δυνατά για να τα φοράει κ το lg g4???!!!πιο δυνατά από x10 που φοράει τι redmi note 2??πάνω που πήρα απόφαση για το redmi note 2 τώρα έρχεται αυτό!!! Πάλι σε δίλημμα!!

Και τα δύο cpu καλά είναι και είναι εξίσου σε ναυαρχίδες,απλά ο snapdragon ο 808 έχει και καλύτερη gpu

Δεν είναι μόνο αυτές οι διαφορές πάντως ανάμεσα τους...

Link to comment
Share on other sites

 

Με τα έξοδα αποστολής βγαίνει ακριβώς όσο το vickmall κτλπ αλλά λέει το πολύ σε 12 μέρες το έχεις

Το χει και σε μαύρο που θέλω :D

Σίγουρα δεν είναι κι αυτό presale?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το γλυκοκοιτάω! Αποκλείεται να έχει στοκ το oppomart 1 μήνα πριν... όλοι για 26/10 λένε.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το γλυκοκοιτάω! Αποκλείεται να έχει στοκ το oppomart 1 μήνα πριν... όλοι για 26/10 λένε.

Το ibuygou λέει για 28/9 περίπου...

 

In stock γράφει, αλλά με αυτά τα μαγαζιά δέν είσαι ποτέ σίγουρος :lol:

Θα μας τρελάνουν αυτά τα άγνωστα pre-sale :|

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που πήρα το redmi note 2...!!! Άραγε η διαφορά στους επεξεργαστές είναι μεγάλη;

 

Μην στεναχωριέσαι η διαφορά είναι πολύ μικρή αν μιλάς για θέμα επιδόσεων.

 

Το ibuygou λέει για 28/9 περίπου...

 

 

Θα μας τρελάνουν αυτά τα άγνωστα pre-sale :|

 

 

Αν και με ξύνει το χεράκι μου να ρίξω μια προπαραγγελία στο ibuygou χλωμούς τους βλέπω για 28/09 !!

Link to comment
Share on other sites

Μην στεναχωριέσαι η διαφορά είναι πολύ μικρή αν μιλάς για θέμα επιδόσεων

 

Δεν είναι θέμα επιδόσεων. Σαν εμπειρία χρήσης πιο πολύ και από θέμα κατανάλωσης.

:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα επιδόσεων. Σαν εμπειρία χρήσης πιο πολύ και από θέμα κατανάλωσης.

 

Σαν εμπειρία χρήσης θα σε βολέψει καλύτερα αυτό μιας και έχει και πρόσθετα features :rolleyes: αλλά δεν σου ξεσηκώνω τα μυαλά κι άλλο

και το redmi note 2 είναι πολύ καλή επιλογή .

 

Αν και με ξύνει το χεράκι μου να ρίξω μια προπαραγγελία στο ibuygou χλωμούς τους βλέπω για 28/09 !!

Μια από τα ίδια,θα στείλω μια στο oppomart να δω αν το χουν ή όχι γιατί μέχρι τον οκτώμβρη το βλέπω να βγαίνουν φήμες για ναυαρχίδα..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το redmi note 2 έχει 2gb ram και το mi4c 3gb. Βέβαια δεν ξέρουμε πως θα τα πάει και σε άλλα σημεία όπως η οθόνη και η κάμερα
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που ήμουν έτοιμος να αγοράσω το mi4i βγήκε αυτό τώρα δεν ξέρω άμα αξίζει την αναμονή για να το παραγγείλω πέρα απο τον επεξεργαστη και την gpu άλλες διαφορές δεν νομίζω να έχει .... ετσι δεν είναι .... απο καταναλωσηε τι πιστεύετε θα είναι στα ίδια επίπεδα με το mi4i η με το redmi note 2 το δεύτερο αποφάσισα να μην το πάρω γιατί η μπαταριά του βγάζει μια μέρα
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που ήμουν έτοιμος να αγοράσω το mi4i βγήκε αυτό τώρα δεν ξέρω άμα αξίζει την αναμονή για να το παραγγείλω πέρα απο τον επεξεργαστη και την gpu άλλες διαφορές δεν νομίζω να έχει .... ετσι δεν είναι .... απο καταναλωσηε τι πιστεύετε θα είναι στα ίδια επίπεδα με το mi4i η με το redmi note 2 το δεύτερο αποφάσισα να μην το πάρω γιατί η μπαταριά του βγάζει μια μέρα

 

http://en.miui.com/thread-163429-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που ήμουν έτοιμος να αγοράσω το mi4i βγήκε αυτό τώρα δεν ξέρω άμα αξίζει την αναμονή για να το παραγγείλω πέρα απο τον επεξεργαστη και την gpu άλλες διαφορές δεν νομίζω να έχει .... ετσι δεν είναι .... απο καταναλωσηε τι πιστεύετε θα είναι στα ίδια επίπεδα με το mi4i η με το redmi note 2 το δεύτερο αποφάσισα να μην το πάρω γιατί η μπαταριά του βγάζει μια μέρα

 

ram ( η 2η έκδοση ) , φωτογραφική , καινούργια features που μερικοί όπως εγώ τα περίμενα πως και πως

Και δεν ξέρω κατά πόσο έχει fast charging το mi4i , αν όχι τότε βάλε κι αυτό μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πλέον το 16άρι διαθέσιμο στο vickmall και λογικά απο εβδομάδα θα έχουν και το άλλο.

Επίσης μου είπαν και στο oppomart ότι είναι και τα 2 διαθέσιμα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και το 16αρι, που είναι πλέον διαθέσιμο στο vickmall όπως λέει και ο φίλος παραπάνω, με την πιο μικρή ραμ πιστεύω συμφέρει σε σχέση με το redmi note 2 μόνο και μόνο λόγω επεξεργαστή!
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και το 16αρι, που είναι πλέον διαθέσιμο στο vickmall όπως λέει και ο φίλος παραπάνω, με την πιο μικρή ραμ πιστεύω συμφέρει σε σχέση με το redmi note 2 μόνο και μόνο λόγω επεξεργαστή!

 

γνώμη μου για 20-30 ευρώ λιγότερα δεν συμφέρει το 2/16

(κυρίως για να μη το μετανιώσουν μελλοντικά αυτοί που θα το πάρουν , γιατί όσο και να μην γεμίζεις το κινητό με audio/video ε τα προγράμματα γίνονται όλο και μεγαλύτερα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...