Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες ποια η διαφορα του 920F με το 920P?

To 2o ειναι για Αμερικη προφανως αλλα καμια αλλη διαφορα?

Το βρισκω με πανω απο 100ευρω διαφορα....

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα στην παρεα εχω του ιρακ που ειχε βγει τον φεβρ 6.01 και δεν μου εχει ερθει ota update ακομα ενω βλεπω στο sammobile υπαρχει να κατεβασω να τελειωνουμαι απο εκει ? ποια ειναι καλυτερη εκδοση απο ποια χωρα λετε ? εχουν βγει για αρκετες χωρες.... γιαυτο ρωταω ...
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει όταν φορτίζω το κινητό από 20% όταν φτάνει στο 70% το βύσμα είναι πάρα πολύ ζεστό. Είναι φυσιολογικό?n920c dual είναι η συσκευή μου.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει όταν φορτίζω το κινητό από 20% όταν φτάνει στο 70% το βύσμα είναι πάρα πολύ ζεστό. Είναι φυσιολογικό?n920c dual είναι η συσκευή μου.

 

Ναι. Κι αν το χρησιμοποιείς κιόλας συγχρόνως (να το αποφεύγεις), ζεσταίνεται ακόμα πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πόση κατανάλωση μπαταρίας έχει κατά την διάρκεια τις νύχτας;

 

Εγώ το έχω αφήσει 100% πριν κοιμηθω κατά τις 12 πχ και το πρωί στις 7μιση είναι 97 με 96% με ανοιχτό wifi

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσει κάποιος από dubai note 5 θα πρέπει να κάνει κλήση με κάρτα από dubai 5 λεπτά για να δουλέψει εδώ η δεν έχει πρόβλημα? Γενικά τι ισχύει με το region lock?

 

Sent from my Galaxy S7 Edge G935F

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα φώτα σου εγώ χρειάζομαι βοήθεια...

 

Έχω γράψει και σε άλλο ποστ, αλλά δε πήρα καμμιά ικανοποιητική απάντηση.

Μόλις είδα και το δικό σου, θα χρειαστώ τα φώτα σου αν έχεις βέβαια την ευχαρίστηση.

Η συσκευή μου είναι το SM-N9208 Taiwan που δεν υποστηρίζει αναγνώριση χειρόγραφων ελληνικών. Γνωρίζεις να μου πεις κάποιο τρόπο που να έχει όντως δοκιμαστεί επιτυχώς;

Πριν λίγο καιρό είχα δοκιμάσει να εγκαταστήσω άλλης περιοχής μέσω Odin αλλά η διαδικασία κολλούσε στο hidden.sys file.

Εντωμεταξύ έχω στείλει τη συσκευή στο Αμπου Ντάμπι για επισκευή μετά από πέσιμο και εκεί έχουν κάνει πολλαπλές αλλαγές υποτίθεται στο λογισμικό αλλά χωρίς να εμφανίζονται τα ελληνικά παρά αύτα.

Ένα κατακλείδι ποιάς περιοχής λογισμικό υποστηρίζει χειρόγραφα ελληνικά και ποιος τρόπος εγκατάστασης ( Odin);

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιές είναι οι επιλογές κατόχου κινητού Samsung a Galaxy Note 5 για επισκευή;

Χρειάστηκε κανείς και που απευθύνθηκε Ελλάδα και Εξωτερικό.

 

Στη δική μου περίπτωση και μετά από αποτυχημένες προσπάθειες συνεννόησης με Samsung Turkey, το έστειλα μέσω γνωστού στο Άμπου Ντάμπι.

 

Αν κάποιος γνωρίζει επί του θέματος θα ήταν χρήσιμες οι πληροφορίες για όλους εμάς τους κατόχους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

 

Παρατηρώ κάτι περίεργο τις τελευταίες μερες. Μετά από φόρτιση αρχίζει το android system και χτυπάει τρελό battery drain κρατώντας awake το τηλ για ώρες... Με restart στρώνει. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Καμιά ιδέα για το που οφείλεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

 

Παρατηρώ κάτι περίεργο τις τελευταίες μερες. Μετά από φόρτιση αρχίζει το android system και χτυπάει τρελό battery drain κρατώντας awake το τηλ για ώρες... Με restart στρώνει. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Καμιά ιδέα για το που οφείλεται;

 

Έχεις root και custom rom?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα σε s6 edge plus και note 5 τι λέτε ?

 

φιλε επιεδη το εχω το 5 αυτα ειναι γουστα εμενα προσοπικα μου αρεσει επειδη το ηθελα με 2 καρτες κιολας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα σε s6 edge plus και note 5 τι λέτε ?

 

Απλα NOTE 5 με κλειστα τα ματια κιολας φιλε μου.

Το κινητο ειναι Ο-Π-Λ-Ο...

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Απλα NOTE 5 με κλειστα τα ματια κιολας φιλε μου.

Το κινητο ειναι Ο-Π-Λ-Ο...

 

Τι διάφορες έχουν εκτός από το πενακι;

Link to comment
Share on other sites

Καμια διαφορα..εκτος απο το πενακι..στο edge plus εχεις οθονη και στο αλλο εχεις πενακι..

http://www.devicespecifications.com/en/comparison/fe173d46f

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Guys νεος κατοχος κι εγω του n920cd. Να κανω μια γρηγορη ερωτηση (βασικα 2-3). Ο πιο ασφαλης τροπος για root σε ΜΜ ειναι αλλαζοντας Kernel? Aν ναι, ποιον προτεινετε?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

 

Παρατηρώ κάτι περίεργο τις τελευταίες μερες. Μετά από φόρτιση αρχίζει το android system και χτυπάει τρελό battery drain κρατώντας awake το τηλ για ώρες... Με restart στρώνει. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Καμιά ιδέα για το που οφείλεται;

 

 

Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.Το έκανα hard reset και μετά το έστησα εκ νέου χωρίς να συγχρονίσω εφαρμογές κτλ.Τις πρώτες μέρες μια χαρά αλλα μετά άρχισε το ξανακάνει.Σε 13 ωρες που το εβγαλα μου βγαζει 10 ωρες σε ενεργη κατασταση και 3 ωρες οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.Το έκανα hard reset και μετά το έστησα εκ νέου χωρίς να συγχρονίσω εφαρμογές κτλ.Τις πρώτες μέρες μια χαρά αλλα μετά άρχισε το ξανακάνει.Σε 13 ωρες που το εβγαλα μου βγαζει 10 ωρες σε ενεργη κατασταση και 3 ωρες οθονη.

 

Κι εγώ έκανα reset αλλά τίποτα... Αντίστοιχο πρόβλημα έχει και φίλος μου με S6 μετά το τελευταίο Update.

Link to comment
Share on other sites

Guys νεος κατοχος κι εγω του n920cd. Να κανω μια γρηγορη ερωτηση (βασικα 2-3). Ο πιο ασφαλης τροπος για root σε ΜΜ ειναι αλλαζοντας Kernel? Aν ναι, ποιον προτεινετε?

 

Παιδες σορρι για το bump σε αυτην την ερωτηση, αλλα διαβαζω το xda και δεν εχω βγαλει ακρη. Ειμαι με stock MM και θελω να κανω root. Διαβαζω το νημα του Dr. Ketan για το CF Auto Root του Chainfire που ειναι και ο τροπος που θα με ενδιεφερε, αλλα δεν εχω καταλαβει αν το αρχειο κανει και για το 920cD ή οχι.

Επειτα θελω να βαλω TWRP και παω στο αρχειο για το Duos και βλεπω Code Name: nobleltezt. Ψαχνοντας βλεπω πως αυτο ειναι το κινεζικο variant και το δικαρτο δικο μου ειναι το Code Name: noblelte. Συνεπως εγω βαζω το noblelte το οποιο ειναι κοινο και για το n920c και για το n920cd?

 

Γενικως εκει εχω καταληξει πως n920c = n920cd σε οτι εχει να κανει με mods κλπ αλλα δεν εχω βρει καπου πληρως επιβεβαιωμενο.

Ειναι λιγο μπερδεμα με τα τοσα variants της sammy.. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.Το έκανα hard reset και μετά το έστησα εκ νέου χωρίς να συγχρονίσω εφαρμογές κτλ.Τις πρώτες μέρες μια χαρά αλλα μετά άρχισε το ξανακάνει.Σε 13 ωρες που το εβγαλα μου βγαζει 10 ωρες σε ενεργη κατασταση και 3 ωρες οθονη.

 

Για το Deep Sleep issue υπαρχει αυτο το fixακι αλλα προφανως προυποθετει root.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64265282&postcount=142

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά έχω το συγκεκριμένο με γραμμένο knox=0/1 κ έχω το εξής θέμα η μπαταρία μετά βίας κρατά 10 με 14 ώρες κ πέφτει π.χ το βράδυ με 100% το πρωί στις 8 είμαι στο 65% με 70%.

Υπάρχει λύση γιατί το κι μου αρέσει πολύ το πήρα μεταχειρισμενο κ δεν ήξερα ότι ήταν ρουτ κ παιδεύομαι τώρα 2 μήνες μπορώ να χω τη βοήθεια σας;;;;;;; ;

Δεν είμαι κ πολύ σχετικός με ρουτ κ rom κτλπ.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά έχω το συγκεκριμένο με γραμμένο knox=0/1 κ έχω το εξής θέμα η μπαταρία μετά βίας κρατά 10 με 14 ώρες κ πέφτει π.χ το βράδυ με 100% το πρωί στις 8 είμαι στο 65% με 70%.

Υπάρχει λύση γιατί το κι μου αρέσει πολύ το πήρα μεταχειρισμενο κ δεν ήξερα ότι ήταν ρουτ κ παιδεύομαι τώρα 2 μήνες μπορώ να χω τη βοήθεια σας;;;;;;; ;

Δεν είμαι κ πολύ σχετικός με ρουτ κ rom κτλπ.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στο απο πανω ποστ εχει ενα fix για το deep sleep. Περνα το και λογικα θα εισαι ενταξει.

Προσεξε γιατι θα πρεπει να ειναι root το τηλ. Μπορει να εχει γραψει ο knox αλλα να μην ειναι root τωρα.

Οποτε πρωτα κανεις root και μετα περνας το fix και εισαι κομπλε.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου ΑΕΚΑΡΑ...Στο phone info μου λέει no root ενω knox 01.

Κ γενικώς δεν ξέρω πως να κάνω τι;

 

Στο λεει γιατι προφανως εχει γινει μια φοαρα root και μετα το αφαιρεσαν γαι να το πουλησουν....

Αλλα ο knox εγραψε και δεν ξεγραφει οποτε εχει και battery drain λογω του γραμμεννου knox.

Λοιπον κανεις πρωτα root μετα περνας το fix.

 

Για να κανεις root ακολουθησε τα βηματα που περιγραφονται εδω: http://forum.xda-developers.com/note5/general/how-to-root-note-5-t3205073 στο πρωτο ποστ και συγκεκριμενα σε αυτο το κομματι:

 

This is easiest way to root Note 5

Download required files from CF Auto root download page. Simple search your device ID e.g. N920I. If you see your device model is listed then you can see download option beside of your device ID in table.

 

Download according your device ID and extract it. You will get Odin and one *.tar.md file.

 

Before starting unlock bootloader

1.Go to settings-about device-Software info - You will see "build number" - Tap repeatedly on build number to unlock development option

Now you will see Development option in setting (just above about device)

Open Development option - OEM Unlock - Enable it.

2.Reboot device to download mode (switch off device then Vol down+power+home)

3.Open Odin on PC

4.Select that *tar.md5 file for AP (PDA) tab of odin

5.Connect device to PC and wait till color change for com port (successfully connected device) and select 'Start' to flash

Once flash finish, disconnect device and reboot. You will have rooted device now.

 

Καλη επιτυχια και οτι χρειαστεις ειμαστε εδω.

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...