Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα,θα παραλαβω σε λιγες μερες ενα note5 sm-n920c silver και ηθελα να ρωτησω το εξης...αν κανω update μεσω ota την mm θα λειτουργουν ολα ομαλα???θα εχει ελληνικα η συσκευη,τα μνμ,το πενακι κτλ...γιατι διαβασα παλιοτερες αναρτησεις και καποιοι δεν ειχαν γλωσσα καποιοι δεν ειχαν ουτε επιλογη ota στην συσκευη τους...διαβεβαιωθηκα απο τον πωλητη πως δεν θα εχω τετοια θεματα(ειναι και αυτος χρηστης της ιδιας συσκευης)και αν εχω οποιοδηποτε θεμα υπαρχει firmware για Ελλαδα στην sammobile???

 

εσεις τι λετε???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα,θα παραλαβω σε λιγες μερες ενα note5 sm-n920c silver και ηθελα να ρωτησω το εξης...αν κανω update μεσω ota την mm θα λειτουργουν ολα ομαλα???θα εχει ελληνικα η συσκευη,τα μνμ,το πενακι κτλ...γιατι διαβασα παλιοτερες αναρτησεις και καποιοι δεν ειχαν γλωσσα καποιοι δεν ειχαν ουτε επιλογη ota στην συσκευη τους...διαβεβαιωθηκα απο τον πωλητη πως δεν θα εχω τετοια θεματα(ειναι και αυτος χρηστης της ιδιας συσκευης)και αν εχω οποιοδηποτε θεμα υπαρχει firmware για Ελλαδα στην sammobile???

 

εσεις τι λετε???

 

Σε πολλές rom υπάρχουν ελληνικά στο μενού,πενάκι κτλ.Σε κάποιες άλλες δεν υπάρχουν ελληνικά στο μενού του τηλεφώνου αλλά έχουν ελληνικά για το πληκτρολόγιο,πενάκι (πχ ρομ για Καμπότζη).Αν φοράει ρομ που δεν έχει ελληνικά στο μενού τότε φλασάρεις μεσω odin μια ρομ που έχει (πχ Αιγύπτου, Τουρκίας κτλ).

Τώρα το κινητό δεν έχει εισαχθεί στην ευρωπαϊκή αγορά, οπότε δεν υπάρχει firmware για Ελλάδα. Ίσως ο πωλητής εννοεί firmware που έχει και ελληνικά.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο sammobile προσπαθω να κατεβασω την τουρκικη για να εχω ελληνικα στο πενακι και θελει 2 ωρες ακομα... δεν με αφηνει να κατεβασω με μεγαλη ταχυτητα, μπορω να κανω κατι;

αν μπορειτε απαντηστε μου το συντομοτερο γιατι εχω μεινει χωρις κινητο!

Edited by merkon
Link to comment
Share on other sites

Με αυτη την εφαρμογη κατεβαζεις γρηγορα

 

http://androidcommunity.com/samfirm-is-a-tool-to-quickly-download-firmware-for-samsung-devices-20150928/

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Με αυτη την εφαρμογη κατεβαζεις γρηγορα

 

http://androidcommunity.com/samfirm-is-a-tool-to-quickly-download-firmware-for-samsung-devices-20150928/

 

Ευχαριστω!

 

Μια ακομη ερωτηση, χρησιμοποιω macbook, εχω κατεβασει το android file transfer αλλα δεν καταφερνει να μου εντοπισει το κινητο, παρολο που ειναι συνδεδεμενο με τον υπολογιστη. Υπαρχει αλλη εφαρμογη αντι του android file transfer για να δοκιμασω;

Link to comment
Share on other sites

Μου την εσπαγε και εμενα.κατεβασε smartswitch for mac και ολα κομπλε

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο. Με το μονόκαρτο 920C.

 

Εμένα ρε γμτ το βράδυ με wifi μπορεί να χάσει και 20%... δεν ξερω γιατι ετσι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Κάτοχος 920C από vnp.gr εδώ και μερικές εβδομάδες, με CSC XFA και 5.1.1 έχω κάποιες απορίες αν θα μπορούσατε να με βοηθήσετε:

 

1. εχω OTG cable από το παλιό μου το Note 2 που όμως δεν δουλεύει στο 5. Εχει κάποιο ειδικό OTG cable το 5 ?

2. Με odin, sammobile κλπ να κατεβάσω την αντίστοιχη MM για XFA ή να ανμένω να πάρω μέσω OTA την MM όταν θα βγει ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος Samsung Galaxy Note 4 (32Gb μοντέλο F) και τον τελευταίο καιρό ψήνομαι να το ανταλλάξω με Note 5 !!! Τι θα με συμβουλεύατε ?

 

Η αποψη μου ειναι οτι δεν θα δεις και πολυ μεγαλες διαφορες. Τωρα αν κανεις deal και το παρεις με 50 ευρω διαφορα, ακομα και με 100 τοτε να πας σε αυτη την αλλαγη κατα τα αλλα δεν υπερεχει και τρομερα.

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω με 200€ διάφορα από μέρους μου . Είναι αυτό που σε πιάνει και θες την αλλαγή ΑΛΛΆ μέσα σου ξέρεις τι είναι το σωστό !!!
Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω με 200€ διάφορα από μέρους μου . Είναι αυτό που σε πιάνει και θες την αλλαγή ΑΛΛΆ μέσα σου ξέρεις τι είναι το σωστό !!!

 

Μιλας με γριφους γεροντα...

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω με 200€ διάφορα από μέρους μου . Είναι αυτό που σε πιάνει και θες την αλλαγή ΑΛΛΆ μέσα σου ξέρεις τι είναι το σωστό !!!

 

Αφού έχεις ψηθεί τώρα, τι ρωτάς την πεθερά??? :lol::lol::lol:

Προχώρα και εγώ από Note 3 πήγα στο 5άρι και δεν μετάνιωσα καθόλου (και με διαφορά απο μέρους μου €390)

 

Προχώρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το απλό να πάρω ή το δικαρτο ???

Εγώ νόμιζα πως Θα μου φέρουν απλό αλλά μου έφεραν δίκαρτο. Τελικά το κράτησα και το δουλεύω με μια κάρτα και είναι κομπλέ. Και αν στο μέλλον πάρω και δεύτερο νούμερο δεν θα χρειάζεται να το αλλάξω η να κουβαλώ δεύτερη συσκευή. Είναι από Ιράν και έχει πάρει ΜΜ

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Κάτοχος 920C από vnp.gr εδώ και μερικές εβδομάδες, με CSC XFA και 5.1.1 έχω κάποιες απορίες αν θα μπορούσατε να με βοηθήσετε:

 

1. εχω OTG cable από το παλιό μου το Note 2 που όμως δεν δουλεύει στο 5. Εχει κάποιο ειδικό OTG cable το 5 ?

2. Με odin, sammobile κλπ να κατεβάσω την αντίστοιχη MM για XFA ή να ανμένω να πάρω μέσω OTA την MM όταν θα βγει ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αν δεν κανω λαθος το OTG που εχεις δουλευε μεχρι το νοτε 3 . Απο ΝΟΤΕ 4 και πανω θελεις νεας γενιας .

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και από μένα. Κάτοχος 920C από vnp.gr εδώ και μερικές εβδομάδες, με CSC XFA και 5.1.1 έχω κάποιες απορίες αν θα μπορούσατε να με βοηθήσετε:

 

1. εχω OTG cable από το παλιό μου το Note 2 που όμως δεν δουλεύει στο 5. Εχει κάποιο ειδικό OTG cable το 5 ?

2. Με odin, sammobile κλπ να κατεβάσω την αντίστοιχη MM για XFA ή να ανμένω να πάρω μέσω OTA την MM όταν θα βγει ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αν δεν κανω λαθος το OTG που εχεις δουλευε μεχρι το νοτε 3 . Απο ΝΟΤΕ 4 και πανω θελεις νεας γενιας .

Εγω εχω αυτο SAMSUNG MUF-32CB/EU DUO OTG 32GB USB3.0 FLASH DRIVE

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι κάτοχος Samsung Galaxy Note 4 (32Gb μοντέλο F) και τον τελευταίο καιρό ψήνομαι να το ανταλλάξω με Note 5 !!! Τι θα με συμβουλεύατε ?

 

Κατοχος ΝΟΤΕ 2/3/4 και τωρα ΝΟΤΕ 5 .Αν τα 150 εως 200 ευρω διαφορα δεν σου κοστισουν καποια απωλεια αναγκαιου αγαθου η οθονη του note 5 τα σπαει !!!! συν καποιες

επι μερους βελτιωσεις .

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος το OTG που εχεις δουλευε μεχρι το νοτε 3 . Απο ΝΟΤΕ 4 και πανω θελεις νεας γενιας .

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν δεν κανω λαθος το OTG που εχεις δουλευε μεχρι το νοτε 3 . Απο ΝΟΤΕ 4 και πανω θελεις νεας γενιας .

Εγω εχω αυτο SAMSUNG MUF-32CB/EU DUO OTG 32GB USB3.0 FLASH DRIVE

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από μπαταρία πως τα πάει το note 5 ? Καλύτερα από το Note 4 ή μικρή διαφορά ? Επίσης υπάρχει διαφορά στην διαρκεια της μπαταρίας μεταξύ του δικαρτου Note 5 και του απλού ? Διότι βρίσκω ανταλλαγή με δικαρτο αλλά εγώ ουσιαστικά μια κάρτα έχω !!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες από μπαταρία πως τα πάει το note 5 ? Καλύτερα από το Note 4 ή μικρή διαφορά ? Επίσης υπάρχει διαφορά στην διαρκεια της μπαταρίας μεταξύ του δικαρτου Note 5 και του απλού ? Διότι βρίσκω ανταλλαγή με δικαρτο αλλά εγώ ουσιαστικά μια κάρτα έχω !!!

 

Εγώ που έχω δίκαρτο και το δουλεύω με μια κάρτα μου βγάζει 4 με 5 ώρες οθόνη.

Έχω πάντα GPS και όταν είμαι σε περιοχή με κακό σήμα το γυρνάω από 4G σε 2 η 3G.

Επίσης έχω κατεβάσει το package disabler pro και έχω απενεργοποιήσει πολύ σαβούρα.

Πριν κατεβάσω την εφαρμογή έβγαζε σκάρτα 3μιση ώρες οθόνη, κατά την γνώμη άξιζε το 1,5 ευρώ της εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο το otg usb θα παιζει κανονικα στο note5???ρωταω επειδη καποιοι ειχαν θεματα με διαφορα otg και πολλοι συστηνουν ενα της sandisk σε προηγουμενες σελιδες του θεματος....

 

δειτε παρακαλω το λινκ

 

https://www.skroutz.gr/s/5122956/Kingston-microDuo-3-0-64GB.html?from=account_notifications

Link to comment
Share on other sites

Εχω ιδιο usb 2, 32αρι και παιζει κανονικα..

 

Προχτες πηρα αυτο και παιζει αψογα επισης,και ειναι γρηγοροτερο http://www.skroutz.gr/s/6222755/Sandisk-Ultra-Dual-USB-3-0-32GB.html

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Εχω ιδιο usb 2, 32αρι και παιζει κανονικα..

 

Προχτες πηρα αυτο και παιζει αψογα επισης,και ειναι γρηγοροτερο http://www.skroutz.gr/s/6222755/Sandisk-Ultra-Dual-USB-3-0-32GB.html

 

αυτο που παρεθεσα το επελεξα λογω χωρητικοτητας/τιμης και επειδη ειναι 3.0.....τι διαφερει σε ταχυτητα απο το δικο σου???εξηγησε μου αν ειναι να μην το αγορασω...

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...