Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλημέρα. Λοιπόν από τότε που έκανα την τελευταία αναβάθμιση στο κινητό την 2.2.0 δεν έχω σήμα χάνεται συνέχεια,αντιμετωπίζει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα;

 

Όχι δεν είναι φυσιολογικό... έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την αναβάθμιση;

 

Όχι.. Μια χαρά είναι το κινητό. Έχει πάντως μια δυσκολία στο δεκτή του ειδικά αν είναι σε περιοχή με χαμηλό σημα

 

Ισχύει αυτό...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα τελικα αξιζει να το παρω το τηλ η θα φαω φολα. Τα λεφτα ειναι και πολλα και βγαινουν και δυσκολα πλεον. Το θελω και για φωτο αλλα και για παιχνιδια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα τελικα αξιζει να το παρω το τηλ η θα φαω φολα. Τα λεφτα ειναι και πολλα και βγαινουν και δυσκολα πλεον. Το θελω και για φωτο αλλα και για παιχνιδια.

Χρόνια πολλά και.σε.σένα. Παιχνίδια δεν παίζω ούτε χρησιμοποιώ τα κινητά μου για φωτο οπότε για αυτά δεν μπορώ να σου πω. Για Όλα τα άλλα ενα είναι σίγουρο.Είναι συσκευή τούμπανο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα τελικα αξιζει να το παρω το τηλ η θα φαω φολα. Τα λεφτα ειναι και πολλα και βγαινουν και δυσκολα πλεον. Το θελω και για φωτο αλλα και για παιχνιδια.

 

Στο θέμα των παιχνιδιών δεν έχεις θέμα. Όσον αφορά τις φωτογραφικές δυνατότητες όμως υπάρχουν καλύτερες επιλογές. Διάβασε εδώ ξεκινώντας από το τέλος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα τελικα αξιζει να το παρω το τηλ η θα φαω φολα. Τα λεφτα ειναι και πολλα και βγαινουν και δυσκολα πλεον. Το θελω και για φωτο αλλα και για παιχνιδια.

 

Φίλε μου το ο κινητό είναι τουμπανο εγώ παίζω ,modern combat 5 κ τα σπάει όλα πριν είχα το oppo r5s k συνέχεια κολλαγε με είχε σπάσει τα νεύρα κ τώρα πήρα op2 από διπλανό φόρουμ μτχ κ είμαι μια χαρά

 

 

Ευχαριστώ παιδιά για την επισήμανση δε

το ήξερα, Καλή πρωτοχρονιά

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Ψάχνω να βρω πως μπορώ να αλλάξω χρώμα στα εικονίδια στο status bar μέσω xposed. Υπάρχει κάποιο Modul?

Edit : βρήκα τελικά. Για όποιον ενδιαφέρεται flat style bar indicator. Πολύ καλό. Αλλάζεις και τα εικονίδια.

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα μετά την τελευταία αναβάθμιση.

Ξαφνικά το κινητό μηδενιζει τον ήχο κλήσης ο οποίος δεν μπορεί να αυξηθεί όσο και αν πατάω το volume up η μέσα από το μενού και ο μόνος τρόπος είναι να κάνω reset.

Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα μετά την τελευταία αναβάθμιση.

Ξαφνικά το κινητό μηδενιζει τον ήχο κλήσης ο οποίος δεν μπορεί να αυξηθεί όσο και αν πατάω το volume up η μέσα από το μενού και ο μόνος τρόπος είναι να κάνω reset.

Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα?

όχι , δεν μου το κάνει

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα μετά την τελευταία αναβάθμιση.

Ξαφνικά το κινητό μηδενιζει τον ήχο κλήσης ο οποίος δεν μπορεί να αυξηθεί όσο και αν πατάω το volume up η μέσα από το μενού και ο μόνος τρόπος είναι να κάνω reset.

Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα?

 

Θα συνιστουσα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λίγη κινητικότητα στο θεμα βλέπω....Ή είμαστε λίγοι αυτοί που το έχουμε η είμαστε υπερευχαριστημενοι και δεν υπάρχει κάτι να ποσταρουμε
Link to comment
Share on other sites

Λίγη κινητικότητα στο θεμα βλέπω....Ή είμαστε λίγοι αυτοί που το έχουμε η είμαστε υπερευχαριστημενοι και δεν υπάρχει κάτι να ποσταρουμε

 

Τώρα που το λες, κάποιες φορές ανοίγει ο φακός στο άσχετο. Έχει τύχει σε κανέναν από σας αυτό;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς otg από type c σε usb θηλυκό; Μέχρι στιγμής 3 πήρα δεν δουλεύει κανένα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς otg από type c σε usb θηλυκό; Μέχρι στιγμής 3 πήρα δεν δουλεύει κανένα.

 

Το έχω ακούσει ξανά οτι δεν λειτουργεί το OTG με type c. Εγώ πάντως ένα κλασικό OTG micro usb (3 ευρώ απο άμαζον) που είχα που το χρησιμοποιώ μαζί με τον converter της ΟΡ μου διαβάζει το φλασάκι κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Με το ανταπτορακι της op κι εμένα παίζει κανονικά. Απλά θέλω ένα χωρίς ανταπτορακι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς otg από type c σε usb θηλυκό; Μέχρι στιγμής 3 πήρα δεν δουλεύει κανένα.

Και εγώ το ίδιο τίποτα, δε δίνει ρεύμα, θέλει τα δικά του..

Link to comment
Share on other sites

Λίγη κινητικότητα στο θεμα βλέπω....Ή είμαστε λίγοι αυτοί που το έχουμε η είμαστε υπερευχαριστημενοι και δεν υπάρχει κάτι να ποσταρουμε
Μαλλον ειμασται λιγοι απο οτι φαινεται γιατι οι ποιο πολλοι εχουν παρει το one και εμειναν σε αυτο οποτε πιστευω το μεγαλο μπαμ θα ελεγα θα γινει με το 3 οταν βγει παντως το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο και δεν εχω κανενα παραπονο εδω και ενα μηνα που το εχω.
Link to comment
Share on other sites

Πετάει το κινητό, άνετο ειναι χωρίς προβλήματα ... Τι να γράψεις... Root εύκολο θα ήθελα αλλά δεν με πολυνοιάζει.... Και έτσι καλό ειναι

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι, πως καποιος που εχει το one, δεν πολυαξιζει να παει στο 2, αλλα καλυτερα απευθειας στο 3.

Δεν εχει και καμια μεγαλη αλλαγη το 1 απο το 2, εκτος τον cpu/gpu και ram, που και με το 1, κανεις οτι θελεις χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πετάει το κινητό, άνετο ειναι χωρίς προβλήματα ... Τι να γράψεις... Root εύκολο θα ήθελα αλλά δεν με πολυνοιάζει.... Και έτσι καλό ειναι

 

Πανεύκολο είναι το root. Η διαδικασία για unlock bootloader --> TWRP --> Root είναι τυφλοσούρτης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει θέμα εγγύησης;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα

Παρελαβα το τηλεφωνο πριν κανα μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και περιμενα περισσοτερα(βλ καλυτερα σπεκς αυτην την στιγμη στην αγορα) ισως ομως φταιει οτι ερχομαι απο νεξους οπου ειχα κορυφαια συμπεριφορα.

Εκει που μενω σχετικα απογοητευμενος ειναι στην μπαταρια οπου τα αποτελεσματα ειναι μετρια, με το ζορι βγαζω 3+ ωρες sot κι ενω εχω root greenify,εχω βαλει και το gservice fix, δοκιμαζω και kernels(ak,boefla) και παρολα αυτα το λειτουργικο android, play services κλπ ειναι παραπανω απο την οθονη! Ειναι λογικα τα νουμερα; Γιατι βλεπω κατι 5+ sot και απογοητευομαι! Καθε βοηθεια δεκτη

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μία είναι τρεις οι οποίες όλες κατασκευάζονται στην Κίνα. Υπάρχει το μοντέλο Α2001 για την Κίνα, το Α2003 για Ευρώπη και Ασία και το Α2005 για Αμερική και η διαφορά τους είναι οι υποστιριζόμενες μπάντες.

 

Περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς να βρεις εδώ αναλυτικά.[/quote

 

και απο που μπορουμε να παρουμε το A2003 ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ μοντελο ? σε ολα τα site βρισκω την κινεζικη εκδοση ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...