Jump to content

myphone POLL: Ποιο είναι το κατάλληλο μέγεθος οθόνης για εσάς;


alkis_7
 Κοινοποίηση

Ποιο είναι το κατάλληλο μέγεθος οθόνης smartphone για εσάς;  

1.159 members have voted

  1. 1. Ποιο είναι το κατάλληλο μέγεθος οθόνης smartphone για εσάς;

    • Μικρότερη των 4 ιντσών
      6
    • (4,0-4,2) ίντσες
      18
    • (4,3-4,5) ίντσες
      62
    • (4,6-4,9) ίντσες
      208
    • (5,0-5,2) ίντσες
      451
    • (5,3-5,5) ίντσες
      201
    • (5,6-5,7) ίντσες
      140
    • (5,8-5,99) ίντσες
      30
    • 6 ίντσες ή μεγαλύτερη
      38
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      5


Recommended Posts

Ότι κινητό απαιτεί την χρήση 2 χεριών , δηλαδή από 5 ίντσες και πάνω για έμενα είναι άβολο.

Z3 Compact = το ιδανικό

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 199
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ καλή η ανάλυση του poll που καλύπτει όλα τα γούστα πιστεύω,

Εγώ επιλέγω 5.3"-5.5", για να μην μου βγαίνουν τα μάτια αλλά και να μπορώ να χειρίζομαι το κινητό και με το ένα χέρι χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα.

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Γα μένα οι ιδανικές διαστάσεις είναι από 4,7' εως 5,0''

 

Το ιδανικο μεγεθος ειναι το G2.

:clap::up::respect:

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Πάντα η μεγαλύτερη οθόνη θα είναι καταλληλότερη για να μην κουράζεται το μάτι (όχι ότι δεν τα χαλάμε τα μάτια μας και με τις 6")... Επειδή όμως επηρεάζει τις διαστάσεις γενικώς της συσκευής νομίζω ότι μέχρι 5,0-5,2 είναι ΟΚ για να μη χαρακτηρίζεται "πιατέλα"! :lol:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Για μενα, 4,7 -5 ίντσες είναι αρκετές. Το κινητό διατηρεί έτσι την φορητότητα του αλλά παραλληλα η οθόνη είναι αρκετά ευκρινής

σε αυτό το μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό, λοιπόν, να μεγαλώνουν οι κατασκευαστές συνέχεια το μέγεθος της οθόνης μετά από τέτοιες δημοσκοπήσεις, ας μη μας κάνει εντύπωση πλέον...

Προσωπικά, πιστεύω ότι όλα είναι θέμα συνήθειας. Από 3,7'' (Lumia 610) πήγα σε 4,8'' (S3) και μετά σε 4'' (iPhone 5S) και κάθε φορά έλεγα πώς θα μου φανεί η διαφορετική οθόνη. Μετά από λίγο, αυτό που είχα μου φαινόταν και το πιο ιδανικό :p. Από την 4''άρα οθόνη είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής και δεν είμαι light user. Το ιδανικότερο για μένα είναι 4,3''-4,5''. Θεωρώ ότι πάνω από 5'' το τηλέφωνο γίνεται δύσχρηστο και άβολο (χωρίς να αποκλείω το ενδεχόμενο να αγοράσω ένα τέτοιο στο μέλλον), για παραπάνω ίντσες υπάρχουν τα tablets.

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι μεχρι 5 ιντσες ειναι ιδανικη διασταση για το χερι των περισσοτερων,για χρηση με ενα χερι.απο κει και πανω νομιζω οτι δεν λεγεται (εστω) τηλεφωνο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως εχει χαθει καθε εννοια φορητοτητας και ευχρηστιας, με "χαμενους" εμας που θελουμε μια συσκευη πρωτα απ'ολα τηλεφωνο και μετα gadget...
Link to comment
Share on other sites

Γύρω στις 5 για μένα. Από κει και πάνω καθίσταται δύσκολη η μεταφορά του σε τσέπες κλπ, άρα πάει περίπατο και η όποια φορητότητα του.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως εχει χαθει καθε εννοια φορητοτητας και ευχρηστιας, με "χαμενους" εμας που θελουμε μια συσκευη πρωτα απ'ολα τηλεφωνο και μετα gadget...

 

υπάρχουν και τα απλά για εσάς....

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

5" για μένα είναι το ιδανικό, άντε ίσως λίγο παραπάνω.

απόλυτα ευχαριστημένος από τις διαστάσεις του σάο μι MI4.

Link to comment
Share on other sites

Αφού μιλάμε για smartphone, οτιδηποτε κάτω από 5'7 inches απλά δεν κάνει. Ιδανικά μιλάμε για 5'8-6 πλέον.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

5" αντε 5.5".

Επομενη μεγαλυτερη επιλογη σημαινει ταμπλετ.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Το ιδανικό είναι 4,5" έως 4,7" για εμένα.

Αν και με τις 4" που έχω τώρα πάλι βολεύομαι.

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

νομιζω 5,5'' ειναι το ιδανικο μεγεθος.Τουλαχιστον με το galaxy a7 αυτη η διασταση οθονης με εξυπηρετει παρα πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, αλλά μην αλλάζετε τις απαντήσεις. Το 5,5 ήταν σε δυο απαντήσεις σαν όριο. Μέχρι 5,5 και 5,5 και άνω. Τώρα το έχετε μόνο σε μια. Δεν μπορεί να ψηφίζουμε κάτι και μετά να το αλλάζετε γιατί θα πρέπει να αλλάξουν και οι ψήφοι. ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...