Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικά είναι μονόκαρτο .λες να παίζει ρόλο αυτό?

γιατί πάτησα να κάνει ενημέρωση αλλά τίποτα ...

 

Και εμένα μονόκαρτο είναι, όπως όλα που έχουν την 130.

Δεν ξέρω γιατί δεν σου κάνει ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μονόκαρτο είναι, όπως όλα που έχουν την 130.

Δεν ξέρω γιατί δεν σου κάνει ενημέρωση.

 

μάλιστα…

έχει καμιά διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κανω και λάθος αλλά μία ενημέρωση "δεν έρχεται" ταυτόχρονα σε όλες τις συσκευές ενός συγκεκριμένου μοντέλου .

Και γω έχω το Ρ8 lite (μονοκαρτο) και δε μου έχει ερθει ακόμα ενημέρωση για Β140. Παρολαυτά οποιος έκανε το συγκεκριμένο update είδε βελτίωση ή να παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα ?

Edited by maryag
Vida la essential no las aparencias..
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κανω και λάθος αλλά μία ενημέρωση "δεν έρχεται" ταυτόχρονα σε όλες τις συσκευές ενός συγκεκριμένου μοντέλου .

Και γω έχω το Ρ8 lite (μονοκαρτο) και δε μου έχει ερθει ακόμα ενημέρωση για Β140. Παρολαυτά οποιος έκανε το συγκεκριμένο update είδε βελτίωση ή να παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα ?

 

Εγώ πάντως δε βλέπω καμία διαφορά από πριν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγει αναβάθμιση στην 5.1 για την αμερικάνικη έκδοση (ALE-L04).

Πως το κόβετε θα έρθει και για την ευρωπαϊκή;

Link to comment
Share on other sites

Έχω από χθες ένα δίκαρτο, ευρωπαϊκής εισαγωγής, που μπορώ να πω με μεγάλη βεβαιότητα ότι έχει διαφορετικό πάνελ οθόνης. Αυτό είναι πιό φωτεινό σε σχέση με τα 3-4 που είχα προηγουμένως τα οποία αν και δεν θεωρούσα σκοτεινά, δεν ήταν όμως ιδιαίτερα φωτεινά. Πρέπει να είναι πολύ πρόσφατης παραγωγής γιατί φορούσε απ' ευθείας την Β136. Επίσης τα δίνει τα γκάζια του σε συνεχόμενα Antutu με εντυπωσιακά σκορ. Δεν ξέρω τι γίνεται αλλά δεν έχω καμιά αντίρρηση για ότι γίνεται!:p

 

http://s28.postimg.org/gpfkm36kd/Screenshot_2015_10_16_15_20_28_346622.jpg

 

4 η 5η φορα ; :)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι android 5.1 μας βλέπω εάν όχι android 5.0. H huawei ανακοίνωσε τις συσκευές που θα αναβαθμιστούν σε android 6.0 και δεν είναι μέσα σε αυτές το huawei P8 lite. :(
Link to comment
Share on other sites

 

Μήπως τότε εννοούν μόνο την ασιατική έκδοση ή δεν παίζει κάτι τέτοιο; :worry:

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Συμπλήρωσα το παραπάνω πόστ μου.

 

Μάλιστα... Εσύ haki από την εμπειρία σου τι πιστεύεις; Θα αναβαθμιστεί στην 6.0;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι τα πρώτα εκτός απο χειροτερη φωτεινοτητα (ισως ηταν απλ θεμα software) είχαν και μικροτερη μπαταρια σε πραγματικα mah. δεν εξηγειτε αλλιως
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που έχουμε να κάνουμε με επεξεργαστές της ίδιας της Huawei τα πράγματα τα βλέπω πιό ζόρικα γιατί πρέπει όλη την δουλεια να την κάνει μόνη της. Δεν είναι το ίδιο σαν να έχεις τσιπάκι της Qualcomm με πολύ μεγαλύτερη εμπορικότητα και με πολύ περισσότερα άτομα να δουλεύουν πάνω στο software.

 

Οταν φτιάχνεις κάτι μόνος (hisilicon), το διαχειρίζεσαι και πιο εύκολα. Τουλάχιστον εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήγα κάνω επανεκκίνηση στο τηλέφωνο μου και δεν ανοίγει. Δεν ανταποκρινεται πουθενά. Κάποια ιδέα;

Έχει κάποιο reset button;

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να δω. Στο manual δεν αναφέρει πουθενά.

Edit. Δεν έχει.

 

 

Και που το βάζω να φορτίσει δεν κάνει τίποτα. Νεκρό.

Edited by xapos
Link to comment
Share on other sites

ALE-21 046 αγορασμενο από e-shop. Άσχετος από αναβαθμίσεις. Στην επίσημη σελίδα δεν βλέπω αναβάθμιση και ούτε κάνει από μόνο του. Τι παίζει; Edited by nikos_T2008
Ορθογραφικό λάθος.
Link to comment
Share on other sites

 

Εχει απαντηθει ποιο πισω... Δεν μπορω να καταλαβω τον πανικο που σας διακατεχει αν το θα παρουμε την εκδοση 6 η οχι απο την στιγμη που ειναι μια χαρα το τηλεφωνο που ειναι το προβλημα; τελος παντων θα την παρουμε το P8 lite λεγεται αλλιως Huawei P8 Youth Edition

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Αρα παλι πληρωνεις απλα χαρακτηριστηκα με μηδαμινή υποστηριξησε θεμα λογισμικου.

 

Αφου θα παρουμε την 6.0 ποια ειναι η μηναδαμινη υποστηριξη;

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Αφου θα παρουμε την 6.0 ποια ειναι η μηναδαμινη υποστηριξη;

Δεν θα την πάρουμε. Το δελτίο τύπου δεν αναφέρει την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την πάρουμε. Το δελτίο τύπου δεν αναφέρει την συσκευή.

Πες την αλήθεια. Δε διάβασες τα πέντε τελευταία post!

Link to comment
Share on other sites

Πες την αλήθεια. Δε διάβασες τα πέντε τελευταία post!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήγα κάνω επανεκκίνηση στο τηλέφωνο μου και δεν ανοίγει. Δεν ανταποκρινεται πουθενά. Κάποια ιδέα;

Έχει κάποιο reset button;

Πατημένο το power button για 10 δευτερόλεπτα μέχρι να δονηθεί και κάνει επανεκκίνηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλημερα στην παρεα . Να ρωτησω αν ξερεις καποιος για :Huawei P8 Lite ALE-L21 V100R001C10B150 (Russia) ειναι για δικαρτες συσκευες ? Το δικο μου το εχω κανει δικαρτο και εχει την Β136 ? Ευχαριστω.

Για δίκαρτες είναι μιας και έχω το κινητό αγορασμένο από Ρωσία και λειτουργούν και οι 2 sim ;)

Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το άφησα τη νύχτα όπως ήταν. Το πρωί άνοιξε κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πες την αλήθεια. Δε διάβασες τα πέντε τελευταία post!

Gsmarena αν θυμάμαι καλά συν τα τελευταία ποστ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...