Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΚ το βρήκα, ευχαριστώ! Κατα τη γνώμη σου που να το βάλω, πόσο άδειο να μένει για μεγαλύτερη ζωή της μπαταρίας. Το 8% δεν είναι πολύ χαμηλά;

 

Ούτως ή άλλως κοιτάζω και μόνος μου όταν κατεβαίνει προς το 20% αλλά ρύθμισέ το εκεί ή και 30% για να μην βρεθείς σε κάποια θέση που θα μείνεις μακριά από ρεύμα για ώρες. Το τηλέφωνο το έχω κοντά 20 μέρες και ακόμα παρατηρώ τη συμπεριφορά του στο θέμα της μπαταρίας για να σου πω οριστικά συμπεράσματα. Αλλά προσώρας δεν με απογοητεύει για τη χρήση που του κάνω. Σήμερα ξεκίνησα 100%, έκανα μια γερή πεντάωρη βόλτα στην Πειραϊκή με 133(!) φωτογραφίες, λίγο 4G, λίγο θάλασσα, κρασί και λοιπά και με Xender στο σπίτι να κοπιάρω όλες τις φωτό, έφτασα στο 48%. Μια χαρά νομίζω, δεν έχω παράπονο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς ΟΤΑτην 6 χωρίς να την κατεβάσει μόνος του;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βγει η 6 ακομη

Δεν έχει βγει; Δηλαδή αυτή που έχουν κατεβάσει κάποιοι χειροκίνητα είναι beta;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει; Δηλαδή αυτή που έχουν κατεβάσει κάποιοι χειροκίνητα είναι beta;

Ναι, είναι beta!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας στην παρεα !!

θα ηθελα να αγορασω το εν λογω κινητο μεταχειρισμενο απο καποιον τι θα πρεπει να προσεξω ?

εχει καποια προβληματα σαν συσκευη ? πειτε τις γνωμε σας.

ευχαριστω!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Να είναι έμπιστος αυτός που το πουλάει....Να μην έχει χτυπήματα...Αν στο δίνει για δικαρτο να είναι δικαρτο...Αν έχει και εγγύηση ακόμα καλύτερα ( λογικά θα πρέπει να έχει κάποιο υπόλοιπο....). Τώρα αν δεν ξαναειχες επαφή με το συγκεκριμένο τηλέφωνο καλό θα είναι να ρίξεις μία ματιά στο φόρουμ από την αρχή...Δεν χρειάζεται όλες τις σελίδες...Κααι διάσπαρτα να τις πάρεις θα δεις τα σύν και τα πλην της κάθε συσκευής ( ο καθένας μας και ανάλογα την χρηση που κάνει γράφει τις εμπειρίες του...).Ότι άλλα προβληματακια παρουσιάζονται λύνονται...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας στην παρεα !!

θα ηθελα να αγορασω το εν λογω κινητο μεταχειρισμενο απο καποιον τι θα πρεπει να προσεξω ?

εχει καποια προβληματα σαν συσκευη ? πειτε τις γνωμε σας.

ευχαριστω!

 

Αν κρίνω από την υπογραφή σου με τα μοντέλα που έχεις ή είχες νομίζω ότι έχεις την απαιτούμενη εμπειρία για να δεις τι θα προσέξεις κατά την υποψήφια αγορά αν και κατά τη γνώμη μου ήδη με το LG G3 είσαι υπερκαλυμμένος, γιατί να θες στη συλλογή σου και το Lite; Ένας πολύ καλός λόγος είναι να δοκιμάσεις το EMUI που δίνει μια άλλη αίσθηση και καταπληκτική εργονομία και το λέω που προέρχομαι κι εγώ από LG αλλά και Samsung και Sony, ποτέ ξανά αυτά για μένα :rolleyes:

 

Επίσης εκτός του θέματος της μπαταρίας που είναι συζητήσιμο, να έχεις υπόψη ότι στην κάμερα πρέπει να παίξεις πολύ με το manual γιατί στο auto δεν είναι G3 συν του ότι στο βίντεο μπορούσε να παρέχει πιο βελτιωμένο στοκ πρόγραμμα αλλά ίδωμεν όταν (κι αν) έρθει η επίσημη ΟΤΑ για Μ. Ένα άλλο πλεονέκτημα, θεωρώ ότι το Lite έχει καλύτερο επεξεργαστή από αυτά που έχεις.

 

Στα λοιπά με κάλυψε ο Expendable.

 

Να είναι έμπιστος αυτός που το πουλάει....Να μην έχει χτυπήματα...Αν στο δίνει για δικαρτο να είναι δικαρτο...Αν έχει και εγγύηση ακόμα καλύτερα ( λογικά θα πρέπει να έχει κάποιο υπόλοιπο....). Τώρα αν δεν ξαναειχες επαφή με το συγκεκριμένο τηλέφωνο καλό θα είναι να ρίξεις μία ματιά στο φόρουμ από την αρχή...Δεν χρειάζεται όλες τις σελίδες...Κααι διάσπαρτα να τις πάρεις θα δεις τα σύν και τα πλην της κάθε συσκευής ( ο καθένας μας και ανάλογα την χρηση που κάνει γράφει τις εμπειρίες του...).Ότι άλλα προβληματακια παρουσιάζονται λύνονται...

 

Τώρα πρόσεξα ότι έχεις στο άβαταρ το LG G2, πως σου φαίνεται η τωρινή εμπειρία του Lite σε σχέση με το G2;

Edited by Vangelis_D9
σημεία στίξης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια αγορασα το huawei p8 mystic champange και θελω να το αναβαθμισω σε marshmallow μπορει να με καποιος ?ειναι καλη η εχει καποιο προβλημα???
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρόσεξα ότι έχεις στο άβαταρ το LG G2, πως σου φαίνεται η τωρινή εμπειρία του Lite σε σχέση με το G2;

 

Ξεχασμενο απο τοτε....Δυστηχως ειμαι απο αυτους που δεν κραταω συσκευη πανω απο τρεις μηνες....;) Το g2 που ειχα ηταν η κορεατικη εκδοση με αρκετες διαφορες απο την Ευρωπαικη... Τωρα αν μπουμε στην διαδικασια συγκρισης θα μας φανε....Ειμαστε offtopic...Στο g2 μου αρεσε πολυ η οθονη του....Στο Lite η ακουστικη του...Ειδικα ο ηχος απο τα ακουστικα του .....Τα υπολοιπα τα ιδια πανω κατω με ενα προβαδισμα στο Lite λογω του σταθερου σηματος και ταχυτητας δεδομενων....

Link to comment
Share on other sites

Στο g2 μου αρεσε πολυ η οθονη του....Στο Lite η ακουστικη του...Ειδικα ο ηχος απο τα ακουστικα του .....Τα υπολοιπα τα ιδια πανω κατω με ενα προβαδισμα στο Lite λογω του σταθερου σηματος και ταχυτητας δεδομενων....

 

Λογικό στα πρώτα που λες αλλά με βαρύ κόστος ατη μπαταρία σίγουρα, γι αυτό και η "σόφρωνα" επιλογή 720p στο Lite. Για τον ήχο το πρόσεξα κι εγώ, κάνανε καλή δουλειά στη Huawei, αν και δεν είναι και τόσο hi-fi σίγουρα είναι αρκετά άνω του μέσου όρου αφού το συνέδεσα και στο κάπως απαιτητικό ηχοσύστημά μου με B&W ηχεία με καλά αποτελέσματα. Απλώς να αναμένουμε την νέα έκδοση σε P9 Lite που αν όντως υπόσχεται τόσο θεαματική βελτίωση σε διπλάσια οθόνη, μπαταρία και (διπλή; ) κάμερα κι έρθει σε προσφορά, θα τρέξω απευθείας να το αλλάξω. Τέλος του οφτόπικ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να είναι έμπιστος αυτός που το πουλάει....Να μην έχει χτυπήματα...Αν στο δίνει για δικαρτο να είναι δικαρτο...Αν έχει και εγγύηση ακόμα καλύτερα ( λογικά θα πρέπει να έχει κάποιο υπόλοιπο....). Τώρα αν δεν ξαναειχες επαφή με το συγκεκριμένο τηλέφωνο καλό θα είναι να ρίξεις μία ματιά στο φόρουμ από την αρχή...Δεν χρειάζεται όλες τις σελίδες...Κααι διάσπαρτα να τις πάρεις θα δεις τα σύν και τα πλην της κάθε συσκευής ( ο καθένας μας και ανάλογα την χρηση που κάνει γράφει τις εμπειρίες του...).Ότι άλλα προβληματακια παρουσιάζονται λύνονται...

 

Αν κρίνω από την υπογραφή σου με τα μοντέλα που έχεις ή είχες νομίζω ότι έχεις την απαιτούμενη εμπειρία για να δεις τι θα προσέξεις κατά την υποψήφια αγορά αν και κατά τη γνώμη μου ήδη με το LG G3 είσαι υπερκαλυμμένος, γιατί να θες στη συλλογή σου και το Lite; Ένας πολύ καλός λόγος είναι να δοκιμάσεις το EMUI που δίνει μια άλλη αίσθηση και καταπληκτική εργονομία και το λέω που προέρχομαι κι εγώ από LG αλλά και Samsung και Sony, ποτέ ξανά αυτά για μένα :rolleyes:

 

Επίσης εκτός του θέματος της μπαταρίας που είναι συζητήσιμο, να έχεις υπόψη ότι στην κάμερα πρέπει να παίξεις πολύ με το manual γιατί στο auto δεν είναι G3 συν του ότι στο βίντεο μπορούσε να παρέχει πιο βελτιωμένο στοκ πρόγραμμα αλλά ίδωμεν όταν (κι αν) έρθει η επίσημη ΟΤΑ για Μ. Ένα άλλο πλεονέκτημα, θεωρώ ότι το Lite έχει καλύτερο επεξεργαστή από αυτά που έχεις.

 

Στα λοιπά με κάλυψε ο Expendable.

 

 

 

Τώρα πρόσεξα ότι έχεις στο άβαταρ το LG G2, πως σου φαίνεται η τωρινή εμπειρία του Lite σε σχέση με το G2;

 

καλημερα ολοι μας εχουν περασει συσκευες απο τα χερια μας και λιγες κραταμε για πολυ καιρο μια απο αυτες τις συσκευες ειναι το moto x 2gen και δεν συγκρινετε με το LG G3 ειναι πολυ μπροστα σε σχεση με το λειτουργικο του πιστεψε με τα ειχα διπλα διπλα με Lolli-MM ...ναι οκ φωτο καλη δε λεω και οθονη αλλα μεχρι εκειι σορυ γαι το ooftopic.

ειναι πολυ TOP για μενα δεν λαγκαρει με τιποτα δεν εχει κολλημα κτλ...LG μακρια ποτε ξανα :X

απλα δεν ειχα ενημερωσει την υπογραφη μου για αρκετο διαστημα.

απλα θελω τις γνωμες μηπως συναντησω καποιο θεμα κ ειναι ευκολο να λυθει η κατι αλλο ...οτιδηποτε ..ακομα δεν το εχω ποιασει στα χερια μου μονο στο pc το εχω δει ηθελα να το παρω καινουργιο...αν ειναι εισαγωγεις τι διαφορες εχει κ τι πρεπει να προσεξω?..:rolleyes:

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

παίδες σημερα είδα τα στατιστικά της συσκευής κ εχει 400ωρες απο τν τελευταία επανεκκίνηση!κπαει μπαλα δεν το σβηνω πότε το φορτίζω 2φορες τη μερα,τι να μας πουν για εμπειρία χρήσης η σαμσουνγκεη,πηγα κ ειδα το σ7 εντζ κ η απογοήτευση ηταν μεγάλη εκεγα να το παρω αλλα δεν.
Link to comment
Share on other sites

Σε ξένα φόρα διαβάζω για update σε B190 και B194. Εγώ είμαι unbranded B170 και δεν μου βγάζει άλλη ενημέρωση. Ξέρει κανείς κάτι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιλάμε για Dual sim έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Το 4G, όταν τα δεδομένα είναι κλειστά, παίζει κάποιο ρόλο για να το προτιμήσω ενεργό ή το μόνο που κάνει είναι να τρώει μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Σε ξένα φόρα διαβάζω για update σε B190 και B194. Εγώ είμαι unbranded B170 και δεν μου βγάζει άλλη ενημέρωση. Ξέρει κανείς κάτι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιλάμε για Dual sim έτσι..

 

Ποιά είναι τα ξένα φόρα στα οποία αναφέρεσαι; Χωρίς λινκ και κατανόηση για το τι αφορούν αυτές οι αναβαθμίσεις, δεν μας είπες τίποτα. Αν η συσκευή αφορά ΗΠΑ, Μέση Ανατολή και Κίνα μη ρωτάς για Ευρώπη, όλα στην ώρα τους.

 

Το 4G, όταν τα δεδομένα είναι κλειστά, παίζει κάποιο ρόλο για να το προτιμήσω ενεργό ή το μόνο που κάνει είναι να τρώει μπαταρία;

 

Το 4G προϋποθέτει να λειτουργεί και να τρώει τη μπαταρία όταν είναι ενεργά τα δεδομένα. :cool:

Συμπλήρωμα. Το 4G είναι το λιγότερο που θα έπρεπε να σε απασχολεί. Μια χαρά και τέλεια τα πάει η συσκευή εκτός αν την ξεσκίζεις στα παιχνίδια και όλη μέρα στο Facebook. Να γιατί οι έξυπνοι βάζουν SlimSocial και Facebook Lite.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Το 4G προϋποθέτει να λειτουργεί και να τρώει τη μπαταρία όταν είναι ενεργά τα δεδομένα. :cool:

Συμπλήρωμα. Το 4G είναι το λιγότερο που θα έπρεπε να σε απασχολεί. Μια χαρά και τέλεια τα πάει η συσκευή εκτός αν την ξεσκίζεις στα παιχνίδια και όλη μέρα στο Facebook. Να γιατί οι έξυπνοι βάζουν SlimSocial και Facebook Lite.

 

Και ακομα καλυτερα Facebook και messenger απο τον browser και οχι σαν εφαρμογη...Τρωνε πολυ μπαταρια με το που αναβει η οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Και ακομα καλυτερα Facebook και messenger απο τον browser και οχι σαν εφαρμογη...Τρωνε πολυ μπαταρια με το που αναβει η οθονη...

 

Ούτε από τον browser, μακριά. Έχω το SlimSocial και διαχειρίζομαι τα μηνύματά μου όπως τα θέλω, έχω αποκλεισμένες τις ειδοποιήσεις και μπαίνω σε αυτές όταν θέλω να ενημερωθώ γι αυτές όποτε γουστάρω. Πολλά μπράβο στους κινέζους με το EMUI, μου έλυσαν τα χέρια με τη διαχείριση ειδοποιήσεων, που στο "pure Android" σε άλλες συσκευές θες και root να τις διαχειριστείς. Huawei και στα μυαλά στα κάγκελα, δεν το περίμενα αυτό όταν πήρα το Lite.

Link to comment
Share on other sites

Το 4G προϋποθέτει να λειτουργεί και να τρώει τη μπαταρία όταν είναι ενεργά τα δεδομένα. :cool:

Συμπλήρωμα. Το 4G είναι το λιγότερο που θα έπρεπε να σε απασχολεί. Μια χαρά και τέλεια τα πάει η συσκευή εκτός αν την ξεσκίζεις στα παιχνίδια και όλη μέρα στο Facebook. Να γιατί οι έξυπνοι βάζουν SlimSocial και Facebook Lite.

 

Να αλλάξω λίγο την ερώτηση. Αν δεν ανοίγω data τότε κερδίζω κάτι με το να έχω μόνιμα 4G ανοιχτό; Μάλλον όχι ε;

Δεν έχω πρόβλημα με την μπαταρία του κινητού, ίσα ίσα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι τα ξένα φόρα στα οποία αναφέρεσαι; Χωρίς λινκ και κατανόηση για το τι αφορούν αυτές οι αναβαθμίσεις, δεν μας είπες τίποτα. Αν η συσκευή αφορά ΗΠΑ, Μέση Ανατολή και Κίνα μη ρωτάς για Ευρώπη, όλα στην ώρα τους. .

http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/official-huawei-p8-lite-b194-ota-update-t3347664

 

XDA Ευρώπη.......

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξω λίγο την ερώτηση. Αν δεν ανοίγω data τότε κερδίζω κάτι με το να έχω μόνιμα 4G ανοιχτό; Μάλλον όχι ε;

Δεν έχω πρόβλημα με την μπαταρία του κινητού, ίσα ίσα.

Κερδιζεις σε ποιοτητα κλισης. Το HD voice για να λειτουργησει θελει 4G. (Nομιζω και 3G)

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μπορει να απαντησει καποιος υπευθυνα και οχι να παιζουμε για την αναβαθμιση σε 6.0 ;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

μπορει να απαντησει καποιος υπευθυνα και οχι να παιζουμε για την αναβαθμιση σε 6.0 ;

 

Δεν παιζει κανεις φιλε μου....Ολοι λενε οτι επισημη αναβαθμιση δεν εχει ερθει ακομα...Το ποτε θα ερθει ακριβως κανεις δεν ξερει...

Καποιοι απο εμας εχουμε βαλει την 6.0 που κυκλοφορει στους xda και ειναι σε beta αλλα χωρις προβλημματα και bug....

Απλα πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...