Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο xda τωρα μη με ρωτησεις ποιο ακριβως γιατι τοσα που κατεβαζα δοκιμαζα κ εσβηνα ...και αυτη που την ανεβασαν δεν την δοκιμασαν ατσι την περασαν? η λογικα θα ηταν για το εξωτερικο η rom.

 

Μπες consumer espana κ κατεβασε απευθειας την 6

Link to comment
Share on other sites

την εχω ηδη δεν την περναει την κολαει στο 5% και σταματα εκει...

αν με καποιο τροπο ρουταρω και αλαξω build.prop θα περασει η να μην περνει πληροφορια απο εκει?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

την εχω ηδη δεν την περναει την κολαει στο 5% και σταματα εκει...

αν με καποιο τροπο ρουταρω και αλαξω build.prop θα περασει η να μην περνει πληροφορια απο εκει?

 

Μπες xda. Εχει τροπο να φλασαρεις μεσω adb

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω τιποτε εχω στραβωθει σημερα :( δοκιμασα και απο εδω http://huaweifirmware.com/huawei-p8-liteνα γυρισω πισω τιποτα..

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω τιποτε εχω στραβωθει σημερα :( δοκιμασα και απο εδω http://huaweifirmware.com/huawei-p8-liteνα γυρισω πισω τιποτα..

 

Ψαξε εδω στη σελιδα 237 καπου εκει τεσπα. Εχει διευθυνση για xda. Λεει πως κανεις εγκατασταση με adb. Σελιδα 237 ειναι. Κοιτα το

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΑΠΟ XDA ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΕΣ

ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΟΛΕΣ ΣΤΟ OFFICIAL SITE THS HUAWEI ,αποσυμπιεστε τα .app και φαλασαρετε με adb boot,cust,recovery,system & μετα local update για να φτιαξεις το Balong... Το 6 beta δεν επαιζε GPS ,ειδα σε κποιες ομαδες πως πηραν 6.0 απο προχθες ,αρα λογικα αναμενουμε κι εμεις...

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Εχτες κατέβασα και έβαλα από huawei ισπανιας την έκδοση 6 και δουλεύει άψογα (έχει ελληνικά κανονικά) Edited by vazos

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα δεν μπορω να το ρουταρω με τιποτα εχω δοκιμασει ολες τις εκδοσεις kingroot απο 2 εως 3 φορες τιποτα δεν ξερω τι να το κανω ?:cry:

εχω ταμπλετ οχι κινητο....ετσι οπως εγινε..

(Eρωτηση για adb πρεπει να ειμαι root και αν οχι πως θα το κανω εψαξα πιο πισω δεν βρηκα κατι)

Kαι οτι παω να περασω με dload μου βγαζει (Software install failde!)

και η σελιδα για να ξεκλειδωσω το bootloader μου βγαζει συνεχως οτι βαζω λαθος στοιχεια....

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα δεν μπορω να το ρουταρω με τιποτα εχω δοκιμασει ολες τις εκδοσεις kingroot απο 2 εως 3 φορες τιποτα δεν ξερω τι να το κανω ?:cry:

εχω ταμπλετ οχι κινητο....ετσι οπως εγινε..

(Eρωτηση για adb πρεπει να ειμαι root και αν οχι πως θα το κανω εψαξα πιο πισω δεν βρηκα κατι)

Kαι οτι παω να περασω με dload μου βγαζει (Software install failde!)

και η σελιδα για να ξεκλειδωσω το bootloader μου βγαζει συνεχως οτι βαζω λαθος στοιχεια....

 

Σελιδα 237 δινει μια απαντηση μια διευθυνση σε xda που εξηγει πως γινεται με adb. Δε χρειαζεσαι root για να το κανεις

Link to comment
Share on other sites

εχω κολησει το βρηκα ...

αλλα δεν θυμαμαι πως να φλασαρω με adb ψαχνω για εντολες αλλα εχω απελπιστει

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

εχω κολησει το βρηκα ...

αλλα δεν θυμαμαι πως να φλασαρω με adb ψαχνω για εντολες αλλα εχω απελπιστει

 

Στο xda γραφει αναλυτικα ποιες εντολες γραφεις

Link to comment
Share on other sites

Η ισπανια πηρε την 6....οι δικοι μας κοιμουνται κλασικα......φραπε,ηλιος και υπνοςςςςςςςς

Για αυτό την κατέβασα και την έβαλα από εκεί γιατί εδώ το κόβω να αργεί

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα δεν μπορω να το ρουταρω με τιποτα εχω δοκιμασει ολες τις εκδοσεις kingroot απο 2 εως 3 φορες τιποτα δεν ξερω τι να το κανω ?:cry:

εχω ταμπλετ οχι κινητο....ετσι οπως εγινε..

(Eρωτηση για adb πρεπει να ειμαι root και αν οχι πως θα το κανω εψαξα πιο πισω δεν βρηκα κατι)

Kαι οτι παω να περασω με dload μου βγαζει (Software install failde!)

και η σελιδα για να ξεκλειδωσω το bootloader μου βγαζει συνεχως οτι βαζω λαθος στοιχεια....

 

kingrooτ δουλευει ΜΟΝΟ με εκδοση 4.8.5 ,δοκιμασε εγω ετσι το rootara ! Αν θες root με custom recovery ,εχω στο καναλι μου ανεβασει βιντεο

;)

 

Για το 6.0 οποιος το βαλε ,ας δοκιμασει gps,nfc κτλπ ,antutu score και να μας στειλει εντυπωσεις.... Με εχει παιθανει δτι lug η b136 κ περιμενω τοσο καιρο 6.0 ...

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το huaweifirmware έχει προσθέσει δυο τρόπους αναβάθμισης σε Μ με τις ανάλογες διευκρινίσεις και ξήλωσε τις αναφορές περί Beta.

 

EDIT

Έθεσα ένα ερώτημα στο Facebook της ελληνικής αντιπροσωπίας, περιμένω να δω τι θα μου απαντήσουν.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το huaweifirmware έχει προσθέσει δυο τρόπους αναβάθμισης σε Μ με τις ανάλογες διευκρινίσεις και ξήλωσε τις αναφορές περί Beta.

 

EDIT

Έθεσα ένα ερώτημα στο Facebook της ελληνικής αντιπροσωπίας, περιμένω να δω τι θα μου απαντήσουν.

 

Μιλησα εγω πριν λιγο τηλ. Αναμενουμε λενε. Δεν μπορουμε να περασουμε απο ισπανια μερια γιατι ειναι αλλη περιοχη. Ρωτησα κ αν με vodafone 5.1.1αν μπορω να περασω οταν βγει το unbranded firmware 6 και δεν γνωριζανε. Ισως λενε μπορω...εχετε καμια ιδεα εσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα εγω πριν λιγο τηλ. Αναμενουμε λενε. Δεν μπορουμε να περασουμε απο ισπανια μερια γιατι ειναι αλλη περιοχη. Ρωτησα κ αν με vodafone 5.1.1αν μπορω να περασω οταν βγει το unbranded firmware 6 και δεν γνωριζανε. Ισως λενε μπορω...εχετε καμια ιδεα εσεις;

Μα υποτίθεται πως και οι Ισπανοί την ALE-L21 έχουν, τί άλλη περιοχή εννοούν;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η απάντηση της ελληνικής αντιπροσωπίας στο Facebook αλλά ομολογώ ότι με ψιλομπέρδεψε.

 

Το αρχικό μου μήνυμα ήταν αυτό:

 

Η Huawei Ισπανίας ξεκίνησε επίσημα για το P8 Lite την αναβάθμιση σε Μ έκδοση Β550. Ήδη κάποιοι έλληνες χρήστες τη δοκίμασαν συνεπώς να αναβαθμιστούμε από κει αν πρόκειται κι εσείς να δώσετε τη Β550 ή να περιμένουμε και πόσο ακόμη;

 

Η απάντηση:

 

Η Ισπανία δεν ανήκει στην ίδια αγορά με την Ελλάδα,εάν το κινητό σου ανήκει στην Δυτική Ευρώπη και είναι συμβατό με την συγκεκριμένη αναβάθμιση τότε μπορείς να την κατεβάσεις εάν όμως το κινητό σου είναι για την αγορά της Κεντρικής Ανατολικής Ευρώπης όπου ανήκει η Ελλάδα τότε θα σου προτείναμε να μην κατεβάσεις την συγκεκριμένη αναβάθμιση και να περιμένεις να σου έρθει η αναβάθμιση η οποια θα είναι και για την περιοχή μας μέσω ΟΤΑ γιατί δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα με το κινητό σου μετά την αναβάθμιση από άλλη περιοχή.
Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η απάντηση της ελληνικής αντιπροσωπίας στο Facebook αλλά ομολογώ ότι με ψιλομπέρδεψε.

 

Το αρχικό μου μήνυμα ήταν αυτό:

 

 

 

Η απάντηση:

 

 

 

 

αρα σου λενε...αν την περασεις φιλε ΤΕΡΜΑ Η ΕΓΓΥΗΣΗ !!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

αρα σου λενε...αν την περασεις φιλε ΤΕΡΜΑ Η ΕΓΓΥΗΣΗ !!!

 

Στην Ευρωπαϊκή Ένωση δεν ανήκουν Ισπανία και Ελλάδα; Γιατί τέρμα η εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η απάντηση της ελληνικής αντιπροσωπίας στο Facebook αλλά ομολογώ ότι με ψιλομπέρδεψε.

 

Το αρχικό μου μήνυμα ήταν αυτό:

 

 

 

Η απάντηση:

 

Η απάντησή τους σχετίζεται με την έκδοση firmware της κάθε συσκευής. Όσα P8 lite έχουν τις ακόλουθες εκδόσεις firmware: B524, B194, B188, B170, B010, μπορούν να αναβαθμιστούν σε Β550. Αξίζει πάντως να αναφερθεί ότι μπορούμε να εγκαταστήσουμε ακόμα και το firmware που προορίζεται για την Κίνα ακολουθώντας την κατάλληλη διαδικασία!

Link to comment
Share on other sites

Η απάντησή τους σχετίζεται με την έκδοση firmware της κάθε συσκευής. Όσα P8 lite έχουν τις ακόλουθες εκδόσεις firmware: B524, B194, B188, B170, B010, μπορούν να αναβαθμιστούν σε Β550. Αξίζει πάντως να αναφερθεί ότι μπορούμε να εγκαταστήσουμε ακόμα και το firmware που προορίζεται για την Κίνα ακολουθώντας την κατάλληλη διαδικασία!

Άρα μια που είμαι στη Β170 μπορώ να κάνω την αναβάθμιση. Το προβληματικό της απάντησής τους είναι γιατί κάνουν τον κάθετο γεωγραφικό διαχωρισμό μια που η ευρωπαϊκή έκδοση ALE-L21 της συσκευής είναι ενιαία; Υπάρχει δηλαδή ζήτημα εγγύησης που λέει ο φίλος πιο πάνω;

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Στην Ευρωπαϊκή Ένωση δεν ανήκουν Ισπανία και Ελλάδα; Γιατί τέρμα η εγγύηση;

 

απο την απαντηση τους αυτο καταλαβα,ρωτα ξανα αν θες για εγγυηση !!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...