Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://image.prntscr.com/image/293d09030058430386858c025f810712.jpg

 

http://image.prntscr.com/image/9098b757a8e0482f9206f05ee6f5b025.jpg

 

Συγγνώμη για τις τεράστιες φωτο απλά ήθελα να φαίνεται οσο πιο καλά γίνεται.

 

Έχω λοιπόν την εντύπωση οτι το usb είναι πιο μέσα απ οτι θα έπρεπε. Να πω οτι δεν έχει κανένα θέμα με τη φόρτιση, ουτε δείχνει να κουνιέται απλά στο samsung που είχα ήταν πιο έξω και μου κάνει εντύπωση. Νομίζω οτι διαπιστώνω ένα κενο μεταξύ usb και του εξωτερικού περιβλημματος.

Μια χαρα ειναι.... ετσι ειναι σε ολα

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζει ο πομπος να ειναι πρωτος. Ως 50% μου εχει φτασει.....παντα το hardware τρωει περθσδοτερο απο το λογισμικο σε μενα τουλαχιστον....χωρις wifi ολη τν ημερα,μονο με τηλ δηλτα βασικα με βγαζει το βραδυ στο 40%. Απο μπαταρια δν με ικανοποιει.....το lg zero της γυναικας μου με μικροτερη μπαταρια(2050) τη βγαζει 2 ημερες με full wifi

 

Για πείτε εσείς τι συμπέρασμα βγάζετε από τη σημερινή χρήση του. Δεν πέφτει η μπαταρία από την κυψέλη, έτσι; Bug το βλέπω.

 

http://prntscr.com/aowush

 

http://prntscr.com/aowush

 

Update: Γιατί δεν μπορώ ν' ανεβάσω εικόνα;

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε εσείς τι συμπέρασμα βγάζετε από τη σημερινή χρήση του. Δεν πέφτει η μπαταρία από την κυψέλη, έτσι; Bug το βλέπω.

 

http://prntscr.com/aowush

 

http://prntscr.com/aowush

 

Update: Γιατί δεν μπορώ ν' ανεβάσω εικόνα;

 

Ετσι ειναι κ εμενα. Αν δεν το χρησιμοποιεις ανεβαινει ο πομπος κυψελης....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για πείτε εσείς τι συμπέρασμα βγάζετε από τη σημερινή χρήση του. Δεν πέφτει η μπαταρία από την κυψέλη, έτσι; Bug το βλέπω.

 

http://prntscr.com/aowush

 

http://prntscr.com/aowush

 

Update: Γιατί δεν μπορώ ν' ανεβάσω εικόνα;

 

Ετσι ειναι κ εμενα....αλλα 76 για μια ημερα σε βγαζει καλα....το δουλευεις καθολου;

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι κ εμενα. Αν δεν το χρησιμοποιεις ανεβαινει ο πομπος κυψελης....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ετσι ειναι κ εμενα....αλλα 76 για μια ημερα σε βγαζει καλα....το δουλευεις καθολου;

 

Όχι βαριά χρήση αλλά έτυχε τώρα να μην το πολυχρησιμοποιώ, κυρίως έξω για κάμερα παρά μόνο σερφάρισμα με news apps, λίγο instagram και SlimSocial. Ούτε παιχνίδια καν και γενικά κοντά μήνα που το έχω η μπαταρία έχει στρώσει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βαριά χρήση αλλά έτυχε τώρα να μην το πολυχρησιμοποιώ, κυρίως έξω για κάμερα παρά μόνο σερφάρισμα με news apps, λίγο instagram και SlimSocial. Ούτε παιχνίδια καν και γενικά κοντά μήνα που το έχω η μπαταρία έχει στρώσει καλύτερα.

 

Βρε εμενα με 15 λεπτα ομιλιας, χωρις wifi, το βραδυ ειναι στο 65%. Λες να εχει προβλημα;

Και ειναι ανοιχτο λιγοτερο απο 10 ωρες

Βεβαια σπιτι δν εχω καλο σημα...μηπως ψαχνει συνεχως για σημα και εχω drain;

Edited by vasilispas
Link to comment
Share on other sites

Βρε εμενα με 15 λεπτα ομιλιας, χωρις wifi, το βραδυ ειναι στο 65%. Λες να εχει προβλημα;

Και ειναι ανοιχτο λιγοτερο απο 10 ωρες

Βεβαια σπιτι δν εχω καλο σημα...μηπως ψαχνει συνεχως για σημα και εχω drain;

 

Εδώ έχω πολύ καλό σήμα με δυνατό 4G γι αυτό μου φαίνεται παράξενη η ένδειξη της κατανάλωσης. Στη δική σου περίπτωση θα μπορούσε να είναι το αδύναμο σήμα αλλά πάλι δεν ξέρω. Μήπως έχεις στις Προστατευόμενες Εφαρμογές τα ενεργοβόρα προγράμματα σαν το μαμίσιο FB; Αυτό το ρημάδι απεγκατέστησα με τη μία να μην το έχω. Μήπως βάζεις τίποτε πλέον πανάχρηστα από εποχής KitKat τύπου CleanMaster; Στο 65% που φτάνεις δικαιολογείται αν έχεις ανοικτό και το wifi που το έχω κι εγώ αρκετό διάστημα, σχεδόν και παραπάνω τη μισή μέρα μέσα στο σπίτι. Πάντως να μην υπερβάλλουμε, στην πλειοψηφία των περιπτώσεων χρειάζεται την ημερήσια φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχω πολύ καλό σήμα με δυνατό 4G γι αυτό μου φαίνεται παράξενη η ένδειξη της κατανάλωσης. Στη δική σου περίπτωση θα μπορούσε να είναι το αδύναμο σήμα αλλά πάλι δεν ξέρω. Μήπως έχεις στις Προστατευόμενες Εφαρμογές τα ενεργοβόρα προγράμματα σαν το μαμίσιο FB; Αυτό το ρημάδι απεγκατέστησα με τη μία να μην το έχω. Μήπως βάζεις τίποτε πλέον πανάχρηστα από εποχής KitKat τύπου CleanMaster; Στο 65% που φτάνεις δικαιολογείται αν έχεις ανοικτό και το wifi που το έχω κι εγώ αρκετό διάστημα, σχεδόν και παραπάνω τη μισή μέρα μέσα στο σπίτι. Πάντως να μην υπερβάλλουμε, στην πλειοψηφία των περιπτώσεων χρειάζεται την ημερήσια φόρτιση.

 

Ουτε fb ουτε wifi. Προστατευμενες ολες απενεργοποιημενες......μονο κλησεις εχω κ αυτες 15 ωρες ημερησιως....σορρυ 15 λεπτα εννοω κ απςνεργοποιημενα ολες τις vodafone εφαρμογες,καθως κ hangauts ktl

Edited by vasilispas
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μία μέρα έχω πρόβλημα με το google market,σταματάει να κατεβάζει τα προγράμματα ή τα update σε κάποιο της %(διάφορα ποσοστά), ξέρουμε κάποια λύση?

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μία μέρα έχω πρόβλημα με το google market,σταματάει να κατεβάζει τα προγράμματα ή τα update σε κάποιο της %(διάφορα ποσοστά), ξέρουμε κάποια λύση?

 

Κανε reboot

Link to comment
Share on other sites

Ανεπισημη ενημερωση απο huawei hellas η 6 θα ερθει σε κανενα τριμηνο. Η 5.1 βγαινει τις επομενες ημερες

5.1 στα dual; Κάτι είναι κ αυτό.. Δύσκολο μου φαίνεταινα ισχύει πάντως..

 

 

 

Επισήμως σου λέω πως η 6 θα βγει λίγο πριν η γοογλε ανακοινώσει την 11

Έκλαψα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια πια ειναι η ρυθμιση για καθε φορα που ξεκλιδωνεται η οθονη να εχει διαφορετικη φωτο ;

Ρυθμίσεις, προβολή, ταπετσαρία, τυχαία προβολή

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χτες το κινητό (δίκαρτο p8 lite) έκανε αναβάθμιση από 5.0.0 σε 5.0.1 και από τότε δεν πιάνει wifi. Σκανάρει κανονικά για δίκτυα αλλά δεν βρίσκει κανένα. Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει απο πολύ απλά πράγματα όπως το να κλείσω και να ξανανοίξω το wifi, μέχρι factory reset.

Είδα ότι αρκετοί είχαν αυτό το πρόβλημα, αλλά δεν βρήκα κάποια λύση. Ξέρει κανείς τι να κάνω; Ίσως downgrade σε 5.0.0;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χτες το κινητό (δίκαρτο p8 lite) έκανε αναβάθμιση από 5.0.0 σε 5.0.1 και από τότε δεν πιάνει wifi. Σκανάρει κανονικά για δίκτυα αλλά δεν βρίσκει κανένα. Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει απο πολύ απλά πράγματα όπως το να κλείσω και να ξανανοίξω το wifi, μέχρι factory reset.

Είδα ότι αρκετοί είχαν αυτό το πρόβλημα, αλλά δεν βρήκα κάποια λύση. Ξέρει κανείς τι να κάνω; Ίσως downgrade σε 5.0.0;

 

Και εγω ειχα προβλήματα με την ληψη wifi και δεν ηταν θεμα software αλλα hardware. Πηγε αντιπροσωπεια και εγινε αντικατασταση συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αύριο θα το στείλω αντιπροσωπία. Κρίμα γιατι 2 βδομάδες έχει που το πήρα. Εσένα το πρόβλημα στο παρουσίασε μετα από update;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το μότο g2gen λέω να πάρω το p8 dual sim ποιά είναι ή γνώμη σας ???? Στο skrountz το βρίσκω στα 157 περίπου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το μότο g2gen λέω να πάρω το p8 dual sim ποιά είναι ή γνώμη σας ???? Στο skrountz το βρίσκω στα 157 περίπου

 

Εγω εδωσα το moto g3 για να παρω το p8 lite. Σαν κινητα δν συγκρινονται...μονο μπαταρια εχει πολυ καλυτερη το moto...και φυσικα το android 6

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδωσα το moto g3 για να παρω το p8 lite. Σαν κινητα δν συγκρινονται...μονο μπαταρια εχει πολυ καλυτερη το moto...και φυσικα το android 6

 

Dld apo oti katalaba na to paro?? Xaxaxa gia pes entiposeis

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια το κινητο ειναι παλιο γιοτι πηγα στον γερμανο για να το δω και μου ειπαν δεν το εχουν γιατι ειναι παλιο μοντελο.επισης αν κολησει το κινητο πως βγαζεις την μπαταρια αφου δεν βγενει για να το ξανα αναψεις??
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια το κινητο ειναι παλιο γιοτι πηγα στον γερμανο για να το δω και μου ειπαν δεν το εχουν γιατι ειναι παλιο μοντελο.επισης αν κολησει το κινητο πως βγαζεις την μπαταρια αφου δεν βγενει για να το ξανα αναψεις??

 

Σίγουρα μπορείς να το δεις από κοντά σε καταστήματα Public, Vodafone και Wind. Υπάρχει ακόμα πολύ στοκ στα σκρουτζομάγαζα αφού καλά καλά δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα το P9 Lite. Όσο για την μπαταρία τα μπερδεύεις λίγο, για ποιο λόγο να κολλήσει; Απλά το κλείνεις και αν υπάρχει πρόβλημα και δεν ανάβει το πας στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς είναι πλεονέκτημα να είναι συμπαγείς κατασκευή με ενσωματωμένη μπαταρία μην λέμε ότι θέλουμε.Φιλέ δεν θα κολλήσει το κινητό είναι σφαίρα άρα δεν θα χρειαστεί να του βγάλεις την μπαταρία για να στρώσει.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

α οκ καταλαβα ευχαριστω.θα ηταν καλυτερα πιστευω να εβγαινε η μπαταρια

Τα κινητα που εχουν ενσωματωμενη μπαταρια εχουν τον δικο τους συνδιασμο πληκτρων που κανει ακριβως την ιδια δουλεια που θα εκανε αν εβγαζες την μπαταρια.. Δηλαδη δεν προκειται ποτε να μεινεις με την συσκευη αναμενη. Μπορεις να την απενεργοποιησεις παντα ειτε κολλησει ειται οχι. Συνηθως πατωντας παρατεταμενα για αρκετα δευτερολεπτα το κουμπι on/off η συσκευη κλινει. Σε καποια κινητα πατας το on/off μαζι με το κεντρικο κουμπι, αν εχει, ή το κουμπι του ηχου. Μην αγχωνεσαι παντως σου εγγυωμαι οτι δεν θα βρεθεις ποτε σε στιγμη να πεις οτι θα ηθελες αφαιρουμενη μπαταρια. Οχι επειδη το κινητο δεν κολλαει ποτε αλλα επειδη παντα μπορεις να το κλεισεις ό,τι κι αν του συμβει. Αρα ειναι σαν να βγαζεις την μπαταρια και μαλιστα καλυτερα γιατι κανεις λιγοτερες κινησεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αύριο θα το στείλω αντιπροσωπία. Κρίμα γιατι 2 βδομάδες έχει που το πήρα. Εσένα το πρόβλημα στο παρουσίασε μετα από update;

 

ναι μετα το update νομιζω το παρουσιασε... αλλα νομιζω ότι δεν εχει να κανει με αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...