Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα και εγώ το κινητό απο e-shop. Είναι η ευρωπαική έκδοση. Το κινητό πήρε update στην 4.5.2Ι και μου λέει ότι δεν υπάρχει άλλη διαθέσιμη έκδοση. Η καινούργια stable πρέπει να κατεβαστεί χειροκίνητα ή θα έρθει με ΟΤΑ σε κάποια φάση?

 

Οι εντυπώσεις ως τώρα είναι παρα πολυ καλές. Ειδικά σε αυτονομία και ποιότητα οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο αυτοκίνητο δε παρατήρησα κάποιο θέμα στον ήχο. Αντίθετα, παίζοντας μουσική μέσω του ηχείου της συσκευής, υπάρχει μια ελάχιστη παραμόρφωση.

 

Το dirac hd sound και ο ισοσταθμιστης που υπάρχει στο music του κινητού μας λειτουργούν μόνο αν είναι συνδεμένο με ηχεία ή ακουστικά. Υπάρχει άραγε εφαρμογή που να λειτουργεί μόνιμα στο ηχείο του κινητού; Εγώ εκεί εντοπισα το πρόβλημα της ποιότητας του ήχου πάντως, το αναφέρω κ στην προηγούμενη σελίδα...

Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος τα παρήγγειλα 2 φορές . Η ποιότητά τους είναι εξαιρετική .

Προφανώς πωλούνται - όσο αγοράστηκαν . Είμαι Αθήνα . Τα έχω από χθες .

http://www.vickmall.com/nillkin-amazing-9h-anti-explosion-tempered-glass-screen-protector-for-meizu-m2-note.html

http://www.vickmall.com/original-high-quality-nillkin-ultra-frosted-hard-case-for-meizu-m2-note-with-nillkin-screen-film.html

Η θήκη είναι μαύρη (ελπίζω να είναι γιατί έτσι την παράγγειλα - ΔΕΝ έχουν ανοιχτεί οι συσκευασίες !!!) .

Πληροφοριακά το M2 note με τη θήκη είναι πιο λεπτό από το Xiaomi Red mi note 2 χωρίς θήκη ( τα έχω και τα δύο ...)

Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος τα παρήγγειλα 2 φορές . Η ποιότητά τους είναι εξαιρετική .

Προφανώς πωλούνται - όσο αγοράστηκαν . Είμαι Αθήνα . Τα έχω από χθες .

http://www.vickmall.com/nillkin-amazing-9h-anti-explosion-tempered-glass-screen-protector-for-meizu-m2-note.html

http://www.vickmall.com/original-high-quality-nillkin-ultra-frosted-hard-case-for-meizu-m2-note-with-nillkin-screen-film.html

Η θήκη είναι μαύρη (ελπίζω να είναι γιατί έτσι την παράγγειλα - ΔΕΝ έχουν ανοιχτεί οι συσκευασίες !!!) .

Πληροφοριακά το M2 note με τη θήκη είναι πιο λεπτό από το Xiaomi Red mi note 2 χωρίς θήκη ( τα έχω και τα δύο ...)

καλημερα τα πουλας
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

 

Παιδιά στο terminal emulator οταν πατάω su μου βγάζει μήνυμα Connection to ui timed out και δεν μου πεταει pop up για να πατήσω accept.

Πήγα στις ρυθμίσεις του Flyme acc και το system privileges το έχω στο open και για να είμαι σίγουρος πέρασα τα busybox και terminal στα allowed.

 

edit:Τελικά είχε θέμα με το root.Κατέβασα το kingroot και ολα οκ.Τ

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Λιγο βοηθεια...το κινητο απο vickmall με την 4.5.3.i μετα απο μια βδομαδα κανει restart μονο του σε τυχαιες στιγμες και καποιες φορες δεν βλεπει την sim..η sim καινουρια οχι κομμενη..να ειναι θεμα hardware δεν νομιζω.να βαμω την 4.5.4.i?
Link to comment
Share on other sites

Eγώ για αυτό το λόγο πέρασα τώρα το internationl firmware στο meizu του αδερφού μου.Mόλις τελειώσαμε την διαδικασία και εώς τώρα όλα φαίνονται καλά.Μπορείς και εσύ να το δοκιμάσεις και αμα δεις ότι συνεχίζουν τα πράγματα μπορεις να το στείλεις πίσω.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Eγώ για αυτό το λόγο πέρασα τώρα το internationl firmware στο meizu του αδερφού μου.Mόλις τελειώσαμε την διαδικασία και εώς τώρα όλα φαίνονται καλά.Μπορείς και εσύ να το δοκιμάσεις και αμα δεις ότι συνεχίζουν τα πράγματα μπορεις να το στείλεις πίσω.

 

ευχαριστω για την απαντηση..ξεκιναω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Το έφερε το public στα 199 ευρώ. Αυτό σημαίνει πως υπάρχει ελληνική αντιπροσωπία?

 

Το δίνει εδώ και πολύ καιρό το Public στα 249 ευρώ. Τώρα το δίνει προσφορά στα 199 ευρώ - όπως λες. Ναι, υπάρχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα με την επωνυμία Smart4All και το service τους γίνεται από την Cellcom (2109952742). Βέβαια ο εκάστοτε πελάτης μπορεί ν' απευθυνθεί απευθείας στα Public.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Παρέλαβα κι εγώ το κινητάκι σήμερα από vickmall με 4.5.3 I.Κατέβασα την 4.5.4.I.Πατάω αναβάθμιση και βγάζει ένα firmware corrupt...Πώς κάνω την αναβάθμιση;;Ευχαριστώ
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Παρέλαβα κι εγώ το κινητάκι σήμερα από vickmall με 4.5.3 I.Κατέβασα την 4.5.4.I.Πατάω αναβάθμιση και βγάζει ένα firmware corrupt...Πώς κάνω την αναβάθμιση;;Ευχαριστώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6281608#post6281608

μπες και διαβασε προσεκτικα βημα βημα

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω απο public με την προσφορα 199€. Θεωρώ οτι εχοντας Ελληνικη εγγυηση και 24 ατοκες δοσεις με πιστωτικη ειναι προτιμοτερo να το παρω απο τα public παρα απο Κινα. Εσεις τι γνωμη εχετε;

Aξιζει η αγορα του σε αυτη την τiμη;

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω απο public με την προσφορα 199€. Θεωρώ οτι εχοντας Ελληνικη εγγυηση και 24 ατοκες δοσεις με πιστωτικη ειναι προτιμοτερo να το παρω απο τα public παρα απο Κινα. Εσεις τι γνωμη εχετε;

Aξιζει η αγορα του σε αυτη την τiμη;

Αν εκτιμάς τη κάλυψη εγγύησης, τη παροχή service, την άμεση αγορά και την international rom χωρίς κόλπα, τότε σαφώς και ναι.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Αν εκτιμάς τη κάλυψη εγγύησης, τη παροχή service, την άμεση αγορά και την international rom χωρίς κόλπα, τότε σαφώς και ναι.

 

Νομιζω στην τιμη αυτη με ολα τα παραπανω που αναφερεις ειναι καλη προσφορα. Το θεμα ειναι εαν αξιζει σαν συσκευη ή υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτη την τιμη απο Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και εγώ μόλις είδα την προσφορά απο public. αξίζει?? στο vickmall εχει 40 ευρω φθηνότερα αλλα με την εγγυηση καλύτερα παο ελλάδα. κάποια γνώμη για το κινητό
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και εγώ μόλις είδα την προσφορά απο public. αξίζει?? στο vickmall εχει 40 ευρω φθηνότερα αλλα με την εγγυηση καλύτερα παο ελλάδα. κάποια γνώμη για το κινητό

Το vickmall τώρα το πρωί το είδα στα 147..αν αναλογιστείς ότι παίρνεις κανονική Ιντερνασιονάλ έκδοση και εωγθηση Ελλάδος τα 50 ευρώ διάφορα δεν είναι τραγικό...εκεί που είναι χαώδης η διάφορα είναι στο mx5 που κοίταζα εγω.. Vickmall 270 public 430 νομίζω.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

τελικα το meizu ειχε θεμα..με την αλλαγη της rom σταματησανε τα reboot αλλα συνεχιζε να χανει την sim...(no sim detected-καινουρια sim).εφυγε για vickmall
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να σταματαμε τους notification ηχους καποιες ωρες πχ το βραδυ, εκει που κοιμομαστε σκαει το μαιλ 4:00 και με ξυπναει
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να σταματαμε τους notification ηχους καποιες ωρες πχ το βραδυ, εκει που κοιμομαστε σκαει το μαιλ 4:00 και με ξυπναει

 

Do not disturb (dnd) στο notification το εχει σαν λειτουργία και βαζεις μονο τους αριθμούς που θες να σε ενοχλησουν!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κανεις ραδιόφωνο ; (Όχι μεςω internet)

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...