Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα με βόλεψε ο στοκ, πολύ ελαφρύς, έβαλα τις αχρείαστες εφαρμογές σε έναν φάκελο και δεν ξανασχολήθηκα.

Εννοείται έχω ενεργοποιημένο το SmartTouch το οποίο επίσης με βόλεψε αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναλογος με την χρηση που του κανεις ετσι!

Εμενα περιπου 4 ωρες και ειναι η μπαταρις στο 10-20% (δηλαδη αντεχει λιγο ακομα αλλα σπανια το αφηνω κατω απο 20)

Το g2 που ειχα μου εβγαζε λιγο παραπανω δλδ 4.30 καπου εκει!

Το g4 επιανε με το ζορι 3 ωρο ισως το ξεπερνουσε καμια φορα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω ένα M2 και αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα.

Έχω φτιάξει λογαριασμό, έχω κατεβάσει το Google Installer και έβαλα το Play store το θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να κατβάσω καμία εφαρμογή από το Play store. Επίσης, ακολούθησα τις οδηγίες για να root αλλά δεν λειτοτυργεί.

Έχω κάνει κάτι λάθος;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε Pop up για 4.5.4.1i να μπω στον κοπο να κατεβασω να δω αν θα κανει μονο του το update ή δεν υπαρχει περιπτωση?

Για να περασω την 4.5.4i ειχα χρησιμοποιησει τον οδηγο στο πρωτο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε Pop up για 4.5.4.1i να μπω στον κοπο να κατεβασω να δω αν θα κανει μονο του το update ή δεν υπαρχει περιπτωση?

Για να περασω την 4.5.4i ειχα χρησιμοποιησει τον οδηγο στο πρωτο ποστ.

Πάντα με την ίδια διαδικασία του οδηγού.

 

Σήμερα την έβγαλαν την 4.5.4.1Ι.

http://www.flyme.cn/en/firmwarelist-56-1.html

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε Pop up για 4.5.4.1i να μπω στον κοπο να κατεβασω να δω αν θα κανει μονο του το update ή δεν υπαρχει περιπτωση?

Για να περασω την 4.5.4i ειχα χρησιμοποιησει τον οδηγο στο πρωτο ποστ.

Ακριβώς τα ίδια, δεν προσπάθησε κάνεις με το ενσωματωμένο update?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια, δεν προσπάθησε κάνεις με το ενσωματωμένο update?

Όποιος αισθάνεται γενναίος ας δοκιμάσει..... :p

Οι υπόλοιποι με την γνωστή διαδικασία.....

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

κι αλλο προβλημα απο χτες... :(

τι γινετε ρε.. ουτε 5 μερες δεν το χω... παω να κατεβασω την μπαρα ειδοποιησεων και η θα αναβοσβεινει η οθονη τρελα ή θα δειχνει μαυρο.. με το κουμπι του μενου επανερχετε στην κεντρικη οθονη... στο μενου μπενει.. οτιδιποτε εχει να κανει με ειδοποιησεις κανει το ιδιο.. σαν να κολαει η καρτα γραφικων και αναβοσβεινει η οθονη.. με restart επανερχετε και ολα καλα για καμποσες ωρες.. το εχει κανει 4 φορες απο χτες....

 

τι να του κανω παλι??

εντομεταξυ παρατηρησα οτι το εκανε μετα απο το nova launcher που εβαλα...

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τον για λίγες ημέρες και παρακολούθα το.

 

μα ειναι δυνατον να φταιει αυτο? τοσοι το χρησοιμοποιουν και ειναι ολα οκ... αμα αφησω τον εργοστασιακο launcher οταν κλεινω και ανοιγω το τηλ, μου κανει ολα τα εικονιδια σαν την μουρη του κινεζου απου το 'φτιαξε.. τα παει οπου θελει και κανει οτι θελει...

Link to comment
Share on other sites

μα ειναι δυνατον να φταιει αυτο? τοσοι το χρησοιμοποιουν και ειναι ολα οκ... αμα αφησω τον εργοστασιακο launcher οταν κλεινω και ανοιγω το τηλ, μου κανει ολα τα εικονιδια σαν την μουρη του κινεζου απου το 'φτιαξε.. τα παει οπου θελει και κανει οτι θελει...

 

ε βαλε αλλον launcher

δοκιμασε τον go η τον apex να δουμε αν στο ξανακανει

καταργησε ομως τον nova

δοκιμη θα κανεις τι εχεις να χασεις;

Link to comment
Share on other sites

ε βαλε αλλον launcher

δοκιμασε τον go η τον apex να δουμε αν στο ξανακανει

καταργησε ομως τον nova

δοκιμη θα κανεις τι εχεις να χασεις;

 

Θα το κάνω και αυτό... Απλά με βόλεψε ο Nova.. Έχει και πολλές ρυθμίσεις και γενικά είναι ωραίος.. Έχει παρουσιαστεί αυτό το πρόβλημα σε κανέναν άλλον??

Link to comment
Share on other sites

Το viber δεν δουλευει σωστα εγω το ανοιγω οποτε θυμαμαι για να δω αν εχω τιποτα

Πως γίνεται αυτό; Για πιο λόγο ευθύνεται η συσκευή; Δεν διορθώνεται με κάποιο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό; Για πιο λόγο ευθύνεται η συσκευή; Δεν διορθώνεται με κάποιο τρόπο;

Αν και δεν έχω τη συσκευή νομίζω ότι μπορείς να το κλειδώσεις δηλαδή να μη φςυωει από τα resents ώστε να σου έρχονται οι ειδοποιήσεις κανονικά

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό; Για πιο λόγο ευθύνεται η συσκευή; Δεν διορθώνεται με κάποιο τρόπο;

Αν βρεις λυση πες την και σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα/καλησπερα. Χρειαζομαι τη βοηθεια σας σε κατι. Πηρα για τον αδερφο μου το συγκεκριμενο μοντελο (M2 Note) απο pantawill και εχω ενα θεματακι.. Δε μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το Play Store. Το εψαξα λιγο αλλα δε βρηκα ακρη με τιποτα! Εντομεταξυ εγω εχω το MX4 και ξερω ακριβως τη διαδικασια: κινεζικο AppCenter/Google Installer/μπλα μπλα. Σε μενα ειναι ολα κομπλε! Στου αδερφου μου υπαρχει απο μονο του το Play Store αλλα δε μπορει να κατεβασει και δεν υπαρχει το αντιστοιχο AppCenter. Επισης δε μπορει να διαγραψει κατι προεγκατεστημενες εφαρμογες στυλ DU Speed Booster κλπ.. Τι μπορω να του κανω γιατι κοντευει να μου σπασει τα νευρα και γω να του σπασω το κινητο;; Εχει πανω την 4.5.3Α . Ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα/καλησπερα. Χρειαζομαι τη βοηθεια σας σε κατι. Πηρα για τον αδερφο μου το συγκεκριμενο μοντελο (M2 Note) απο pantawill και εχω ενα θεματακι.. Δε μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το Play Store. Το εψαξα λιγο αλλα δε βρηκα ακρη με τιποτα! Εντομεταξυ εγω εχω το MX4 και ξερω ακριβως τη διαδικασια: κινεζικο AppCenter/Google Installer/μπλα μπλα. Σε μενα ειναι ολα κομπλε! Στου αδερφου μου υπαρχει απο μονο του το Play Store αλλα δε μπορει να κατεβασει και δεν υπαρχει το αντιστοιχο AppCenter. Επισης δε μπορει να διαγραψει κατι προεγκατεστημενες εφαρμογες στυλ DU Speed Booster κλπ.. Τι μπορω να του κανω γιατι κοντευει να μου σπασει τα νευρα και γω να του σπασω το κινητο;; Εχει πανω την 4.5.3Α . Ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Εχει θεμματα η κινεζικη ρομ με τα google play services !

Κατεβασε busybox ενα terminal emulater και SU apk απο το ιντερνετ περνα την ιντερνατιοναλ ρομ και θα εισαι κομπλε ολα θα δουλευουν ρολοι!

Link to comment
Share on other sites

Εχει θεμματα η κινεζικη ρομ με τα google play services !

Κατεβασε busybox ενα terminal emulater και SU apk απο το ιντερνετ περνα την ιντερνατιοναλ ρομ και θα εισαι κομπλε ολα θα δουλευουν ρολοι!

 

Ολα αυτα κανονικα απο το Iντερνετ; Δλδ με λιγα λογια του κανω ρουτ εγω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...