Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

Wtf?

Φθηνος ο σαββικος???? Πλακα με κανεις?????????

 

Btw προτιμω mc! Τα χω τιμησει αρκετες φορες απο τοτε που ανοιξε

 

 

 

Σε σχεση με Goodys ναι.Εχει σαντουιτς με σουτζουκακια(2 μεσα) απ'ολα και σως με γιαουρτι με 2,80€.Τοσο κανει ο γυρος στα γυραδικα,απο 2,50 εως 3€.2,85 εχουν τα Devido απ οσο ξερω(ειμαι Χαριλαου και ειναι κοντα σε εμενα).

 

Το σαντουιτς γυρο ο σαββικος(απ'ολα και σως με γιαουρτι) 3,60€.Τα Goodys το σαντουιτς γυρου το εχουν στα 4€.Και μια μεριδα πατατες με αναψυκτικο 4,20€ εδωσα οταν πηγα τελευταια φορα. Σε σχεση με τα Goodys τα προτιμω περισσοτερο.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα κανεις και τον προτιμας σε σχεση με.τα γκουντις, καθως ειναι νοστιμα. ΑΛΛΑ ποσοτητα μηδενικη.

Τι να το κανω το 2πλο σουτζουκακι με 2.8, οταν ειναι λιγο??? Να το πληρωνα 4 αλλα να αξιζαν...

Btw το devido εχει αλλαξει τον γυρο προς το καλυτερο ή ειναι ιδεα μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις και τον προτιμας σε σχεση με.τα γκουντις, καθως ειναι νοστιμα. ΑΛΛΑ ποσοτητα μηδενικη.

Τι να το κανω το 2πλο σουτζουκακι με 2.8, οταν ειναι λιγο??? Να το πληρωνα 4 αλλα να αξιζαν...

Btw το devido εχει αλλαξει τον γυρο προς το καλυτερο ή ειναι ιδεα μου?

 

 

 

Δεν ξερω,αλλα μπορει.Εχω καιρο να παω αν και ειναι κοντα μου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το νέο Devido είναι όντως πολύ δυνατό. Και σαν χώρος, και σαν ποιότητα.

Γι' αυτό και γίνεται το έλα να δεις βέβαια μέσα.

Όχι απλά έπιασε η μετακόμιση στον νέο χώρο...χρήμα κόβουν πλέον.

 

Πολύ μ'αρέσει και το Chicken Bar Μπότσαρη με Κωνσταντινουπόλεος, εκεί που παραδόξως ήταν τόσα χρόνια τα

Goody's. :p Κλασικά, κλείσανε και εκείνα και το νέο Chicken Bar τα σπάει. Πολύ καλές τιμές, με 5 ευρώ χορταίνεις

και καλά σαντουιτσάκια.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο KFC, πανάκριβα τα ρημάδια τα tower burger

 

+1 , αλλά τα έκαναν πιο μικρά. Το καλοκαίρι του 2014 έπαιρνα σχεδόν κάθε μέρα και ήταν πολύ μεγάλο το Tower Burger (πάντα το καυτερό :cool: ). Αυτό το περσινό όμως καλοκαίρι, είναι μια σταλιά. Τους είχα ρωτήσει και μου είπαν ότι υπάρχει περίπτωση να άλλαξαν προμηθευτή στα ψωμάκια. Πάντως, από τότε, δεν αξίζει, είναι σαν των MC.

Αυτά σε Mall, Metro mall και Σύνταγμα. Αν κάπου αλλού είναι διαφορετικά, δεν ξέρω.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εβερεστ??? Ακομη υπαρχουν?

Τελευταια φορα ειχα παρει τοστ πριν κατι χρονια.

3-4 ειδη και το χρυσοπληρωσα. Πανω απο 5-6€ σιγουρα εδωσα.

Ποτε ξανα απο κει.

Link to comment
Share on other sites

Τα goodies έχουν ανεβάσει τις τιμές πάρα πολύ από όταν όταν έγιναν burger house αλλά το χάλι των everest δεν συγκρίνεται. Παίρνεις ένα σάντουιτς με 3 υλικά και δίνεις για πλάκα 5 ευρώ. Έγιναν κυριλέ και αυτοί και ξέφυγαν σε όλα. Μόνο στους καφέδες είναι νορμάλ οι τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το νέο Devido είναι όντως πολύ δυνατό. Και σαν χώρος, και σαν ποιότητα.

Γι' αυτό και γίνεται το έλα να δεις βέβαια μέσα.

Όχι απλά έπιασε η μετακόμιση στον νέο χώρο...χρήμα κόβουν πλέον.

 

Πολύ μ'αρέσει και το Chicken Bar Μπότσαρη με Κωνσταντινουπόλεος, εκεί που παραδόξως ήταν τόσα χρόνια τα

Goody's. :p Κλασικά, κλείσανε και εκείνα και το νέο Chicken Bar τα σπάει. Πολύ καλές τιμές, με 5 ευρώ χορταίνεις

και καλά σαντουιτσάκια.

 

Όταν λέω Devido έχω κοντά μου και ένα κουβά να στάζουν τα σάλια μου μέσα να μην κάνω χάλια.... Μεγάλος γύρος από Devido με τυροκαφτερή, στυμένο λεμόνι και πατάττες... και 10 ευρώ να είχε θα το έπερνα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνω πιο δύσκολο; Goody's vs McDonald's vs σάντουιτς από τα Everest

 

Δεν ξέρω για σαλάτες ή σάντουιτς με πολλά υλικά, αλλά τα απλά που έχει είναι πανάκριβα. Είχα πάρει πριν κάνα μήνα ένα με χίλια διαφορετικά τυριά και μια στρώση μπέικον γύρω στα 4€ και ήταν πραγματικά αέρας, μετά από 15 λεπτά ξαναπεινούσα. :p

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για σαλάτες ή σάντουιτς με πολλά υλικά, αλλά τα απλά που έχει είναι πανάκριβα. Είχα πάρει πριν κάνα μήνα ένα με χίλια διαφορετικά τυριά και μια στρώση μπέικον γύρω στα 4€ και ήταν πραγματικά αέρας, μετά από 15 λεπτά ξαναπεινούσα. :p

 

 

 

Ακριβως,πανακριβο σε ολα.Κατι mikel,speaty,todaylicious ειναι πολυ καλυτερα. Μια χαρα υπαρχουν ομως.Ανοιξαν και στην Βουλγαρη με Κ.Καραμανλη,απεναντι απο το τερμα του 31 και διπλα στον ΟΤΕ.Να φανταστεις ειναι διπλα μου και δεν μπαινω καθολου,2 φορες που ανοιξε το μαγαζι και για τον ενα χρονο του καταστηματος(εδιναν τζαμπα καφε ,σοκολατα).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τα today εχουν αυξησει τις τιμες?

Ο φρεντο εσπρέσσο παντως, τις τελευταιες φορες που πηρα ηταν απαισιος

Link to comment
Share on other sites

Εβερεστ??? Ακομη υπαρχουν?

Τελευταια φορα ειχα παρει τοστ πριν κατι χρονια.

3-4 ειδη και το χρυσοπληρωσα. Πανω απο 5-6€ σιγουρα εδωσα.

Ποτε ξανα απο κει.

 

ετσι ειναι.. τοστ και κρέπα ειναι μακράν τα ακριβότερα προϊόντα

και το παράδοξο ειναι πως τέτοια μαγαζιά κάνουν χρυσές δουλειές.. 2-3 υλικά βάζεις και πληρώνεις 5 ευρω:X

Link to comment
Share on other sites

Παντως Νόστιμα ηταν πάντα απ οσο θυμαμαι. (Ισως κανω λαθος). Τις παλιες καλες εποχές που ειμασταν νεοι και ειχαμε λεφτα, καθε βραδυ μετα τα ποτα παντα χτυπουσα ενα τοστ να κλεισει καλα η βραδια.

Τωρα θέλω να δικιμασω την πιτα με τη μερεντα που ειδα σε δθαφημιση. Καμια αποψη περι αυτου?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω Devido έχω κοντά μου και ένα κουβά να στάζουν τα σάλια μου μέσα να μην κάνω χάλια.... Μεγάλος γύρος από Devido με τυροκαφτερή, στυμένο λεμόνι και πατάττες... και 10 ευρώ να είχε θα το έπερνα.

 

με παιρνεις στον λαιμό σου. Σήμερα θα πάρω απο DEVIDO, μετα απο 10+ χρόνια (τοτε που ηταν καλο τεσπα). Ουε και αλίμονο αν δεν εχεις καλο ουρανίσκο και με λες οτι να ναι :hunter: :p

 

 

update: αρκετές ώρες μετά....

Είχες απόλυτο δίκιο. Μετά απο 15 χρόνια ξανατρώω πραγματικό γύρο... Ηταν απλά φαντάστικος! :D:D:D Επιτέλους ξαναμπαίνει στο μενού :happy:

Edited by Alphaleader
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Mol Δεν κυκλοφορείς στους δρόμους εσώκλειστος είσαι σε 4 τοίχους; Και εγω δεν τρώω Everest αλλα τα βλεπω παντού. Όπου κ να πας σε κάθε δρόμο κ γειτονιά υπάρχει κ από ένα !!
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

με παιρνεις στον λαιμό σου. Σήμερα θα πάρω απο DEVIDO, μετα απο 10+ χρόνια (τοτε που ηταν καλο τεσπα). Ουε και αλίμονο αν δεν εχεις καλο ουρανίσκο και με λες οτι να ναι :hunter: :p

 

 

update: αρκετές ώρες μετά....

Είχες απόλυτο δίκιο. Μετά απο 15 χρόνια ξανατρώω πραγματικό γύρο... Ηταν απλά φαντάστικος! :D:D:D Επιτέλους ξαναμπαίνει στο μενού :happy:

 

Εχω καιρό να φάω γύρο πρώτα γιατί είμαι Αγγλία και δεύτερον γιατί είμαι σε διετα. Σε ένα χρόνο από 132 στα 82.

 

Ποιος έχει φάει πίτα του παππού; δεν παίζουν Θεσσαλονίκη (κακώς). Είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω στον Βόλο. Πιστεύω πως έχουν πολύ καλή ποιότητα και ποσότητα και είναι ελαφρώς τσιμπημένοι.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Mol Δεν κυκλοφορείς στους δρόμους εσώκλειστος είσαι σε 4 τοίχους; Και εγω δεν τρώω Everest αλλα τα βλεπω παντού. Όπου κ να πας σε κάθε δρόμο κ γειτονιά υπάρχει κ από ένα !!

 

no way!

καθε μερα, ολη μερα ειμαι εκτος! :lol:

θεσσαλονικη που εχει εκτος απο τσιμισκη, εγνατια και ισως στο κοσμος;;;;:worry:

 

btw, το devido ειναι νοστιμο, αλλα ποιοτικως δε ξερω πως ειναι

Link to comment
Share on other sites

no way!

καθε μερα, ολη μερα ειμαι εκτος! :lol:

θεσσαλονικη που εχει εκτος απο τσιμισκη, εγνατια και ισως στο κοσμος;;;;:worry:

 

btw, το devido ειναι νοστιμο, αλλα ποιοτικως δε ξερω πως ειναι

 

Έχει σίγουρα αεροδρόμιο μπορεί και Περαία αν δεν έχει κλείσει

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει φάει πίτα του παππού; δεν παίζουν Θεσσαλονίκη (κακώς). Είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω στον Βόλο. Πιστεύω πως έχουν πολύ καλή ποιότητα και ποσότητα και είναι ελαφρώς τσιμπημένοι.

 

Σχεδόν κάθε βράδυ χτυπάω ένα δίπιττο με ανάμεικτο και κίτρινη σός μαζί με έξτρα κίτρινο ή κόκκινο σοσάκι. :drool:

Πολύ καλή ποιότητα (εξαρτάται και από το μαγαζί) και με αρκετές προσφορές.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Για καλο burger χορταστικο και με ποικιλια Μπαρ-Μπε-Κιου στον Πειραια, και οποιος δε θελει να περιμενει στην τρελη ουρα για να βρει θεση στην Πηγαδα και δεν εχει θεμα να το φαει στο χερι ή σε παγκακι ας παει να το παρει απο το μαγαζι που ειναι στην Τζαβελλα κανει και delivery (πολυ γρηγορο).

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω καιρό να φάω γύρο πρώτα γιατί είμαι Αγγλία και δεύτερον γιατί είμαι σε διετα. Σε ένα χρόνο από 132 στα 82.

 

Ποιος έχει φάει πίτα του παππού; δεν παίζουν Θεσσαλονίκη (κακώς). Είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω στον Βόλο. Πιστεύω πως έχουν πολύ καλή ποιότητα και ποσότητα και είναι ελαφρώς τσιμπημένοι.

 

 

Στα Χανιά εχει στην οδο Γογονη αλλα δεν ηξερα καν οτι ειναι αλυσιδα.Παντως για Χανιά ωραιο Χαμπουργερακι ζουμερο θα το φατε στο MeatBox.

Link to comment
Share on other sites

no way!

 

 

καθε μερα, ολη μερα ειμαι εκτος! :lol:

 

 

θεσσαλονικη που εχει εκτος απο τσιμισκη, εγνατια και ισως στο κοσμος;;;;:worry:

 

 

 

 

 

btw, το devido ειναι νοστιμο, αλλα ποιοτικως δε ξερω πως ειναι

 

 

 

Μην ξεχνας και Κ.Καραμανλη με Βουλγαρη(κοντα στην αερογεφυρα Χαλκιδικης).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

no way!

καθε μερα, ολη μερα ειμαι εκτος! :lol:

θεσσαλονικη που εχει εκτος απο τσιμισκη, εγνατια και ισως στο κοσμος;;;;:worry:

 

btw, το devido ειναι νοστιμο, αλλα ποιοτικως δε ξερω πως ειναι

το devido εμενα δε μου αρεσει.

ουτε αυτο ανατολικα, στην μαρτιουούτε στον ευοσμο.

αν εισαι μαρτίου, πάνε αλατορίγανη ή στο "απο τη σχαρα στη λαδοκολλα" πίσω απο τη γενικη κλινικη(για αυτο εγγυομαι είναι όλα πεντανόστιμα)

 

τα γκουντις προσωπικα αρχισα να τα αντιπαθω.

χαμηλη ποιοτητα -αυξημενες τιμες, ισως να ξαναγυρνανε στο "ειμαστε μονο για 14χρονα"

μακ εφαγα χτες μετα απο αρκετα χρονια, στο one salonica. πήρα το deluxe chicken μενου με προσφορα παγωτακι στο 1 ευρω.

εχουν ριξει τις τιμες(ή ετσι μου φανηκε)

οι πατατες μου εκαναν σχετικα καλη εντυπωση, η κοκα κολα ηταν απαισια, σα ξεθυμασμένο καραμελοζουμο, το μπεργκερ αδιαφορο εντελως, φουλ στο λαχανο με ενα μικρο μπεργερακι κοτοπουλου.

το παγωτακι καλό.

Για μπεργκερ πλεον προτιμω να δωσω κατι παραπανω και να παω στο brothers in law ή εστω στα Pax

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...