Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

Έψαχνα για burgerάδικo, και πρόσφατα «ανακάλυψα» τo Hot hot burger.

Aκόμα και στα φθηνά του burger, με έχει αφήσει αρκετά ικανοποιημένο σε γεύση και.. χορταστικότητα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΜcDonalds φυσικά...ότι πληρώνεις παίρνεις, όχι πληρώνεις και δε παίρνεις τίποτα. Κατά τη γνώμη μου τα Goodys παρά είναι ακριβά για αυτό που προσφέρουν.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι χάλι τα καινούρια goody's burger house; Γύριζα από Αθήνα και μου την κάρφωσε να φάω στον Άγιο Στέφανο. Θα μπορούσα να πάω Θήβα, Αλίαρτο και Λιβαδειά που τις ξέρω απ' έξω και ανακατωτά αλλά είπα να καθίσω εκεί. Πήρα ένα cheeseburger, ένα με διπλό μπιφτέκι, πατάτες με cheddar και bacon και μία μεγάλη cola. Έδωσα 13€ και κάτι ψιλά. Με έπιασε η καρδιά μου. Στην Άμφισσα που μένω αγοράζω 2 μπαγκέτες σχεδόν 30cm με γύρο και πατάτες και μία πίτα και δίνω 7,8€. Βάζω 2 αναψυκτικά και φτάνω στα 10€. Και μένουν ρέστα για γλυκά. Τρώμε 2 άτομα και σκάμε κυριολεκτικά. Ήμαρτον.
Link to comment
Share on other sites

Τα GOODYS πουλάνε πλέον το burger σε τιμή μερίδας σε εστιατόριο , απαράδεκτο :mad:

Τα Agnus είναι εξαιρετικά αλλά η τιμή επίσης εξωφρενική

Με τα ίδια λεφτά παίρνεις τρείς πίτες με γύρο και σκας:happy:

Link to comment
Share on other sites

Τα GOODYS πουλάνε πλέον το burger σε τιμή μερίδας σε εστιατόριο , απαράδεκτο :mad:

Τα Agnus είναι εξαιρετικά αλλά η τιμή επίσης εξωφρενική

Με τα ίδια λεφτά παίρνεις τρείς πίτες με γύρο και σκας:happy:

 

καλά με αυτή την λογική δεν θα έπρεπε να τρώμε τίποτα άλλο πέρα από σουβλάκι γιατί τίποτα δεν μπορεί να το ανταγωνιστεί σε τιμή.

 

όσο αφορά τα burgers ποτέ δεν θα πήγαινα στα goodys να σκάσω 10 ευρώ για το burger τους. προτιμώ να πάω να τα δώσω σε ένα καθαρά burgerάδικο και όχι στο fastfoodάδικο που το είδε ξαφνικά αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Στο δίλημμα goody's vs McDonalds προτιμώ το πρώτο. Αλλά περισσότερο από όλα τα Burger King.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα Burger House των Goody's είναι άψογα και από γεύση και από αισθητική σαν χώρος, αλλά

πλέον αυτό δεν το λες καν fast food. Εστιατόριο είναι, απλά το φαγητό σου ετοιμάζεται λίγο πιο γρήγορα.

 

Οι τιμές τους είναι απλά αστείες, όχι ακριβές, έχω την εντύπωση πως έχουν μείνει σε άλλη εποχή.

Το τίμημα το πληρώνουν ήδη, κλείνουν τα καταστήματα το ένα μετά το άλλο.

Δεν έχω ιδέα με ποια λογική θες πλέον 15 ευρώ για να φας στα Goody's, τα καταστήματα αυτά υποτίθεται

είναι όταν θέλω κάτι πρόχειρο και φτηνό. Αν ήταν να δίνουμε 15 ευρώ το άτομο, πηγαίναμε και σε ταβέρνα και σκάγαμε.

 

Το ότι ζούνε σε άλλον κόσμο φαίνεται και από τα διαφημιστικά τους, "τώρα μόνο με 9.80 φτιάξε το δικό σου burger!",

"προσφορά σαλάτα Σεφ και μικρή Coca Cola, ΜΟΝΟ 12.60!". Πλάκα μας κάνετε;;

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα Burger House των Goody's είναι άψογα και από γεύση και από αισθητική σαν χώρος, αλλά

 

 

πλέον αυτό δεν το λες καν fast food. Εστιατόριο είναι, απλά το φαγητό σου ετοιμάζεται λίγο πιο γρήγορα.

 

 

 

 

 

Οι τιμές τους είναι απλά αστείες, όχι ακριβές, έχω την εντύπωση πως έχουν μείνει σε άλλη εποχή.

 

 

Το τίμημα το πληρώνουν ήδη, κλείνουν τα καταστήματα το ένα μετά το άλλο.

 

 

Δεν έχω ιδέα με ποια λογική θες πλέον 15 ευρώ για να φας στα Goody's, τα καταστήματα αυτά υποτίθεται

 

 

είναι όταν θέλω κάτι πρόχειρο και φτηνό. Αν ήταν να δίνουμε 15 ευρώ το άτομο, πηγαίναμε και σε ταβέρνα και σκάγαμε.

 

 

 

 

 

Το ότι ζούνε σε άλλον κόσμο φαίνεται και από τα διαφημιστικά τους, "τώρα μόνο με 9.80 φτιάξε το δικό σου burger!",

 

 

"προσφορά σαλάτα Σεφ και μικρή Coca Cola, ΜΟΝΟ 12.60!". Πλάκα μας κάνετε;;

 

 

Πηγα μια φορα στο burger house στη Λ.Νικης,στο κεντρο της θεσσαλονικης.Πραγματικα ειναι πανακριβα και η μεγαλυτερη κοροιδια ειναι το παιδικο.Κοστιζει 6 ή 7€ και εχει ενα σαντουιτσακι ή κοτομπουκιες(5-6 ειναι μεσα και λιγες πατατες.Μαζι δινουν ενα αναψυκτικο ή κακαο και ενα παιχνιδακι.Πραγματικα χαζομαρα,καλυτερα να παω αλλου.Macdonalds δεν μ αρεσουν καθολου.

 

Καλυτερα να παω σε ενα σουβλατζιδικο ή στο Σαββικο ο οποιος ειναι πιο φτηνος σε σχεση με Goodys.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι χάλι τα καινούρια goody's burger house; Γύριζα από Αθήνα και μου την κάρφωσε να φάω στον Άγιο Στέφανο. Θα μπορούσα να πάω Θήβα, Αλίαρτο και Λιβαδειά που τις ξέρω απ' έξω και ανακατωτά αλλά είπα να καθίσω εκεί. Πήρα ένα cheeseburger, ένα με διπλό μπιφτέκι, πατάτες με cheddar και bacon και μία μεγάλη cola. Έδωσα 13€ και κάτι ψιλά. Με έπιασε η καρδιά μου. Στην Άμφισσα που μένω αγοράζω 2 μπαγκέτες σχεδόν 30cm με γύρο και πατάτες και μία πίτα και δίνω 7,8€. Βάζω 2 αναψυκτικά και φτάνω στα 10€. Και μένουν ρέστα για γλυκά. Τρώμε 2 άτομα και σκάμε κυριολεκτικά. Ήμαρτον.

 

Την ίδια ακριβώς αντίδραση είχα κι εγώ όταν πήγα μετά από 2 περίπου χρόνια. Η τελευταία φορά ήταν στην αρχή της Συγγρού, διπλά στο μετρό Φίξ που ήταν τότε ένα κλασσικό Goodys και είχα πάρει 2 μενού των 3,5€ (ένα για το δρόμο κι ένα για το σπίτι :p ) και ήμουν ικανοποιημένος καθώς το αντίστοιχο μενού των Mc δεν με έπιανε καθόλου. Πήγα αρχές Δεκέμβρη πάλι στο ίδιο μαγαζί για να πάρω το ίδιο combo και μου είπαν ότι το είχαν καταργήσει. Απαράδεκτο, καθώς για ένα βραδινό ήταν ό,τι έπρεπε.

Αφού πέρασαν οι μέρες, πήγα σε αυτό στο Μοναστηράκι και για ένα burger με τις delux πατάτες + έξτρα Cola (καθώς το μενού δεν είχε) + ένα extreme menu έδωσα γύρω στο 15άρι!

Όσοι είμαστε φοιτητές και δεν προλαβαίνουμε να μαγειρεύουμε σπίτι, ούτε έχουμε ξαναπεί για Goodys. Υπάρχουν πλέον κι άλλες εναλλακτικές, πιο συμφέρουσες και με πολύ καλές προσφορές.

 

Δεν έχω να πω κάτι άλλο γιατί καραδοκούν και οι mod. :p

Πάντως με το να αυξάνεις τις τιμές, εστιατόριο δεν το παίζεις. Ειδικά αυτό στο Μοναστηράκι μόνο τιμές άλλαξε και επιγραφές. Καθαριότητα και συντήρηση έμειναν τα ίδια.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Στο δίλημμα goody's vs McDonalds προτιμώ το πρώτο. Αλλά περισσότερο από όλα τα Burger King.

 

Μαζι σου!!! Και στο εξωτερικο φτηνα. Ενα μενου παει απο 5 μεχρι 8 ευρω και σκας.

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονής των burger king...

 

Θα πω ότι προτιμούσα McDonalds (και wendys) στο Αρχικό τους διάστημα και απεφευγα τα μετριοτατα τότε Goodies. Μετά είδα βελτίωση στην γεύση των goodies αλλα πτώση στην εξυπηρετηση τους χρόνους παράδοσης του φαγητού και αυξηση των τιμών τους. Εγινα πελατης αλλα οχι συχνός.

 

Ετσι τα εχω και τα 2 σε δεύτερη μοίρα σε σχέση με τα κλασικά burgeradika αλλά αν πρέπει να παω σε ενα παλι πηγαινω σαν πρώτη επιλογή McDonalds.

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονής των burger king...

 

Θα πω ότι προτιμούσα McDonalds (και wendys) στο Αρχικό τους διάστημα και απεφευγα τα μετριοτατα τότε Goodies. Μετά είδα βελτίωση στην γεύση των goodies αλλα πτώση στην εξυπηρετηση τους χρόνους παράδοσης του φαγητού και αυξηση των τιμών τους. Εγινα πελατης αλλα οχι συχνός.

 

Ετσι τα εχω και τα 2 σε δεύτερη μοίρα σε σχέση με τα κλασικά burgeradika αλλά αν πρέπει να παω σε ενα παλι πηγαινω σαν πρώτη επιλογή McDonalds.

 

Αχ αυτα τα Burger King, στο περίμενε μας έχουν.....ελπίζω να ανοίξουν και στη Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτα τα Burger King, στο περίμενε μας έχουν.....ελπίζω να ανοίξουν και στη Θεσσαλονίκη.

 

και που να δοκιμάσεις τα 5 guys..:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτα τα Burger King, στο περίμενε μας έχουν.....ελπίζω να ανοίξουν και στη Θεσσαλονίκη.

 

 

 

Ποια Burger King,Θεσσαλονικη εχει τον Σαββικο ❤ Απλα απιστευτη εξυπερετηση και φτηνος σε σχεση με Goodys και Macdonalds.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Wtf?

Φθηνος ο σαββικος???? Πλακα με κανεις?????????

 

Btw προτιμω mc! Τα χω τιμησει αρκετες φορες απο τοτε που ανοιξε

Link to comment
Share on other sites

Ποια Burger King,Θεσσαλονικη εχει τον Σαββικο ❤ Απλα απιστευτη εξυπερετηση και φτηνος σε σχεση με Goodys και Macdonalds.

 

Για σένα μπορεί να είναι φθηνός, για άλλους όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Wtf?

Φθηνος ο σαββικος???? Πλακα με κανεις?????????

 

Btw προτιμω mc! Τα χω τιμησει αρκετες φορες απο τοτε που ανοιξε

 

Εξεπλάγιν... άκου εκεί φθηνός. Για τα MC τώρα, αν είχαν ένα κατάστημα στο κέντρο θα ήταν πολύ καλύτερα. Για την ώρα πρέπει να πας μέχρι το One Salonica για να φάς MC.

Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου!!! Και στο εξωτερικο φτηνα. Ενα μενου παει απο 5 μεχρι 8 ευρω και σκας.

 

Με 6-8 ευρώ το μενού που γουστάρω δεν το βρίσκω (Αγγλία και Ιταλία που πήγα) αλλά σίγουρα υπάρχουν μενού σε αυτή την τιμή για να χορτάσεις.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για σένα μπορεί να είναι φθηνός, για άλλους όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εξεπλάγιν... άκου εκεί φθηνός. Για τα MC τώρα, αν είχαν ένα κατάστημα στο κέντρο θα ήταν πολύ καλύτερα. Για την ώρα πρέπει να πας μέχρι το One Salonica για να φάς MC.

Δε λεω, νοστιμος, αλλα πανακριβος και λιγη ποσοτητα.

 

Οσο για τα μακ, "διπλα" μου ειναι, μια και μενω ευοσμο!

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα μεγάλα φαστφουντάδικα έχουν τρελές τιμές γιατί πάντα έχουν κόσμο.Όσο τα στηρίζουν τις ίδιες και χειρότερες τιμές θα έχουν.Ο σαββίκος είναι καθαρός αλλά μικρές ποσότητες και τρελές τιμές.Για Θεσσαλονίκη παίρνω πού και πού από μαμα κότα, μεγάλες ποσότητες και φτηνά και γενικά φαίνεται καθαρό.Αν και το καλύτερο από όλα είναι να μη τρώτε τίποτα έτοιμο.Goodys και mcdonalds είναι σκουπίδια και οι τιμές λες και τρως σε εστιατόριο με αστέρι michelin.Απορώ πώς λειτουργούν ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα για burgerάδικo, και πρόσφατα «ανακάλυψα» τo Hot hot burger.

Aκόμα και στα φθηνά του burger, με έχει αφήσει αρκετά ικανοποιημένο σε γεύση και.. χορταστικότητα!

πήγαινε κολυμπρι, πίσω από το Παναθηναϊκό στάδιο ακριβώς

 

Πληρώνεις παραπάνω (6-8.50, ανάλογα) αλλά με πατάτες και τεράστιο (1 θα πάρεις)

 

Δε πάω συνέχεια λόγο τιμής, αλλά το τιμαω όποτε μπορώ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινα σε fastfoodαδικα που και που, είχαν καιρό να παω goodys, παω μια φορα πριν γίνουν κυριλέ :p και επαθα πλάκα με το πόσο είχε αλλαξει η ποιότητα, burger και πατάτες τύπου MacDonalds ,πλαστικό φαι ,ότι χειρότερο,ξενερωσα.

Οι παλιοί ίσως θυμούνται ότι κάποτε τα goodys είχαν μια χαρα ποιότητα και πολλοί τα έβαζαν και πάνω και από καλά σουβλάκια σε ποιότητα .

Πήγα και μια φορα αφότου έγιναν κυριλέ.

Πρώτη φορα στη ζωή μου μπηκα σε μαγαζί να φαω και ξαναβγήκα.

Είδα τις τιμές.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ήταν μονοπώλιο ουσιαστικά τα goodys, με ωραίο νεανικό περιβάλλον (που να πήγαινε ο νεαρόκοσμος μετά το σινεμά ή την σαββατιάτικη βόλτα, στο σουβλατζίδικο ή στην ταβέρνα; ) τα McDonalds άργησαν να έρθουν και να επεκταθούν, και κάποιες άλλες αλυσίδες που προσπάθησαν στα mid 90's να τα αντιγράψουν, εξαφανίστηκαν.

Μάλιστα σε αρκετά goodys η κατάσταση ήταν/είναι τραγική.Τον χειμώνα πάγωνες και το καλοκαίρι έσκαγες, αφού κλιματισμός δεν άναβε, ενώ η εξυπηρέτηση ήταν απαράδεκτη με έναν ή δύο υπαλλήλους για όλο το κατάστημα (π.χ στη Νέα Μάκρη που έκλεισε)

 

Πλέον υπάρχουν πολλά burgerάδικα, και η διαφορά στη γεύση τουλάχιστον στα φθηνά burger, είναι τεράστια.

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε κολυμπρι, πίσω από το Παναθηναϊκό στάδιο ακριβώς

 

Πληρώνεις παραπάνω (6-8.50, ανάλογα) αλλά με πατάτες και τεράστιο (1 θα πάρεις)

 

Δε πάω συνέχεια λόγο τιμής, αλλά το τιμαω όποτε μπορώ

 

σαν χώρος λέει τίποτα? ή είναι για να φας στα γρήγορα και να φύγεις?

 

επίσης να προτείνω και το burger joint στη Γλυφάδα, τέλειο μπέργκερ σπαστικές πατάτες (πολύ λεπτές).

επίσης στην γλυφάδα μου αρέσει το THE BURGER TIMES. από τα πιο ωραία μπέργκερ που έχω φάει. μειονέκτημα ότι σχεδόν ποτέ δεν έχει κόσμο και την τελευταία φορά που πήγα μου φάνηκαν σαν μπαγιάτικα τα μπέργκερ.

 

τιμές και τα δύο γύρω στα 8-10ευρω/μπέργκερ με πατάτες

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε το Queen Burger στην Γλυφάδα. Από την δεκαετία του 80 με φοβερά Μπέργκερ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...