Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

ακριβο το devido για την ποσοτητα που βαζει. Σαραντα λεπτα πιο κατω επρεπε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το devido εμενα δε μου αρεσει.

 

 

ουτε αυτο ανατολικα, στην μαρτιουούτε στον ευοσμο.

 

 

αν εισαι μαρτίου, πάνε αλατορίγανη ή στο "απο τη σχαρα στη λαδοκολλα" πίσω απο τη γενικη κλινικη(για αυτο εγγυομαι είναι όλα πεντανόστιμα)

 

 

 

 

 

τα γκουντις προσωπικα αρχισα να τα αντιπαθω.

 

 

χαμηλη ποιοτητα -αυξημενες τιμες, ισως να ξαναγυρνανε στο "ειμαστε μονο για 14χρονα"

 

 

μακ εφαγα χτες μετα απο αρκετα χρονια, στο one salonica. πήρα το deluxe chicken μενου με προσφορα παγωτακι στο 1 ευρω.

 

 

εχουν ριξει τις τιμες(ή ετσι μου φανηκε)

 

 

οι πατατες μου εκαναν σχετικα καλη εντυπωση, η κοκα κολα ηταν απαισια, σα ξεθυμασμένο καραμελοζουμο, το μπεργκερ αδιαφορο εντελως, φουλ στο λαχανο με ενα μικρο μπεργερακι κοτοπουλου.

 

 

το παγωτακι καλό.

 

 

Για μπεργκερ πλεον προτιμω να δωσω κατι παραπανω και να παω στο brothers in law ή εστω στα Pax

 

 

Εγω πηγαινω στο Γυρο της Ελλαδας.Θα δοκιμασω αλατοριγανη παντως ;)

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για μπεργκερ πλεον προτιμω να δωσω κατι παραπανω και να παω στο brothers in law ή εστω στα Pax

 

 

Έχω πάει pax 2 φορές, νομίζω ότι είναι λίγο τσουχτεροί στις τιμές τους. Brothers in law δεν έχω πάει αλλά έχω ακούσει καλά λόγια. Συνήθως για burger πάω στα TGI.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως για burger πάω στα TGI.

 

Τα είπες όλα! :up:

Και για ένα "γρήγορο", το Hot Hot δεν πάει πίσω.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Τα είπες όλα! :up:

Και για ένα "γρήγορο", το Hot Hot δεν πάει πίσω.

 

Πιστεύω πως τα pax έχουν πάνω κάτω την ίδια ποιότητα με TGI. Το πρόβλημα με το pax είναι στο ρόφημα.

 

Συνηθίζω να πίνω αρκετά όταν τρώω είτε αυτό είναι νερό είτε γάλα είτε αναψυκτικό. Στο pax δεν συμφέρει καθόλου χωρίς refill. Ενώ στα TGI κάνω ένα μίνι πάρτι.

 

Επίσης στο TGI θα βρεις και κάτι το διαφορετικό. Και τώρα που είπα TGI πρέπει να πάω τώρα που θα κατέβω Ελλάδα .

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως τα pax έχουν πάνω κάτω την ίδια ποιότητα με TGI. Το πρόβλημα με το pax είναι στο ρόφημα.

 

Συνηθίζω να πίνω αρκετά όταν τρώω είτε αυτό είναι νερό είτε γάλα είτε αναψυκτικό. Στο pax δεν συμφέρει καθόλου χωρίς refill. Ενώ στα TGI κάνω ένα μίνι πάρτι.

 

Επίσης στο TGI θα βρεις και κάτι το διαφορετικό. Και τώρα που είπα TGI πρέπει να πάω τώρα που θα κατέβω Ελλάδα .

 

Όντως, το refill είναι απόλαυση όταν το κάνουν, στο Κολωνάκι και στον Άλιμο λίγα παραπάνω άτομα να'χει και την βγάζεις με ένα αναψυκτικό από την ώρα που θα κάτσεις. Την τελευταία φορά το μαγαζί ήταν σχεδόν άδειο και όταν ήρθε το φαγητό, αντί για Cola έπινα νερό με ζάχαρη όπως είχε γίνει, ο σερβιτόρος πήγαινε κάνω κάτω όλη την ώρα και θυμήθηκε το refill την ώρα του λογαριασμού. :chair:

Σε ώρες αιχμής το καταλαβαίνω και πάω πάσο πχ όπως τα Χριστούγεννα ή την Πρωτοχρονιά, αλλά όχι και με άδειο μαγαζί.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Όντως, το refill είναι απόλαυση όταν το κάνουν, στο Κολωνάκι και στον Άλιμο λίγα παραπάνω άτομα να'χει και την βγάζεις με ένα αναψυκτικό από την ώρα που θα κάτσεις. Την τελευταία φορά το μαγαζί ήταν σχεδόν άδειο και όταν ήρθε το φαγητό, αντί για Cola έπινα νερό με ζάχαρη όπως είχε γίνει, ο σερβιτόρος πήγαινε κάνω κάτω όλη την ώρα και θυμήθηκε το refill την ώρα του λογαριασμού. :chair:

Σε ώρες αιχμής το καταλαβαίνω και πάω πάσο πχ όπως τα Χριστούγεννα ή την Πρωτοχρονιά, αλλά όχι και με άδειο μαγαζί.

 

Το καλύτερο refill είναι αυτό που το κάνεις εσύ... Εγώ πάντως και όταν πετυχαίνω TGI γεμάτα, πάντα ζητάω, όχι όσες φορές όταν είναι άδειο το μαγαζί όμως :D.

 

Όσοι είναι απο Θεσσαλονίκη, πόσσοι έχετε πάει Σουβλάκι Με Πτυχίο στην Κολόμβου; Εκεί αγάπησα το λεμόνι. Μικρό μαγαζί, λίγο μικρές οι μεριδές, αλλά προσωπικά δεν με πειράζει να δώσω 10, 20 λεπτά παραπάνω για να φάω το Σουβλάκι του. Επίσης είναι και πολύ καλά παιδιά αυτοί που το έχουν.

 

Όταν έκλεισε αυτό στην Καμάρα, φέρανε και έναν άλλον, τον οποία δεν τον πολυπήγαινα.

 

 

-----

 

Επίσης ποιος θυμάται Pizza Poseli/Pozeli στο κέντρο, πριν το αγοράσουν κάποιοι άλλοι και το κάνουν σαν την μάπα τους; Ο ΕλληνοΙταλός που το είχε, ήταν άλλου... Τόσο ωραία γεύση δεν έχω ξαναφάει... Έκανα προσκύνημα 1-2 φορές την εβδομάδα. Τι 4 τυριά, τι μαργαρίτες, τι από τις άλλες... Και αυτή με την nutella... Άντε γειαααα!

 

Μπαίνω μια μέρα δεν τον βλέπω πουθενά, ούτε αυτόν, ούτε κάποια γνωστή φάτσα... Παραγγέλνω την αγαπημένη μου πίτσα και είναι τιγκα στο αλάτι... Λέω τυχαίο θα είναι... Μετά από μία εβδομάδα, ξαναπαίρνω, είναι πάλι λύσσα και είναι και πιο άνοστη...

 

Και ακολουθεί ο εξής διάλογος...

 

- Εγώ: Αλλάξατε διεύθυνση;

- Υπάλληλος: Όχι! Εδώ είμασταν πάντα...

 

Το εσωτερικό facepalm που έκανε ακόμα κάνει το γύρω του κόσμου για να με ξαναχτυπήσει από μπροστά... :X:X:X

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

το σουβλάκι με πτυχιο δεν ειναι ενα στενομακρο, ουσιαστικα ενας διαδρομος?εχει να κατσεις και δε το εχω δει?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Όντως, το refill είναι απόλαυση όταν το κάνουν, στο Κολωνάκι και στον Άλιμο λίγα παραπάνω άτομα να'χει και την βγάζεις με ένα αναψυκτικό από την ώρα που θα κάτσεις. Την τελευταία φορά το μαγαζί ήταν σχεδόν άδειο και όταν ήρθε το φαγητό, αντί για Cola έπινα νερό με ζάχαρη όπως είχε γίνει, ο σερβιτόρος πήγαινε κάνω κάτω όλη την ώρα και θυμήθηκε το refill την ώρα του λογαριασμού. :chair:

Σε ώρες αιχμής το καταλαβαίνω και πάω πάσο πχ όπως τα Χριστούγεννα ή την Πρωτοχρονιά, αλλά όχι και με άδειο μαγαζί.

 

να το ζητάς ρε συ. αφού το πληρώνεις δεν είναι γυφτιά, εγώ όποτε τελειώνω το αναψυκτικό μου (μέσα σε ένα λεπτό δηλαδή :p) το σπρώχνω στην άκρη άκρη του τραπεζιού :lol::lol:, και αν δεν το δει στα δύο περάσματα που θα κάνει ο σερβιτόρος του το λέω.

 

πάντως για burger έχω φάει πολύ καλύτερα από τα tgi.

 

όποιος είναι fan της μπριζόλας ας πάει στο μαρούσι στο Kozi's. δεν υπάρχει η μπριζόλα του. επίσης έχει και τεράστιο burger και πολύ νόστιμο

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέμε για κρέατα, πιστεύω ότι δύσκολα θα βρει κάποιος καλύτερο σουβλάκι από του Μιλτιάδη στον Αγ.Πρόδρομο Χαλκιδικής... Και μετά γιαούρτι με μέλι...
Link to comment
Share on other sites

το σουβλάκι με πτυχιο δεν ειναι ενα στενομακρο, ουσιαστικα ενας διαδρομος?εχει να κατσεις και δε το εχω δει?

 

Ναι αυτό είναι... Δεν κάθεσαι... Στην ουσία τρως όρθιος στην μπάρα :P.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι... Δεν κάθεσαι... Στην ουσία τρως όρθιος στην μπάρα :P.
στην μπαρα που εχει στην εισοδο?εκεινη ειναι δεν ειναι 1 μετρο!!

νταξ, δεν εχω φαει απο εκει για να ειμαι ειλικρινης, αλλα το θυμαμαι εδω και χρονια το μαγαζι.

επιφυλάσσομαι!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

στην μπαρα που εχει στην εισοδο?εκεινη ειναι δεν ειναι 1 μετρο!!

νταξ, δεν εχω φαει απο εκει για να ειμαι ειλικρινης, αλλα το θυμαμαι εδω και χρονια το μαγαζι.

επιφυλάσσομαι!

 

Καλά δεν χρειάζεται να κάτσεις εκεί... το παίρνεις και στο χέρι ή για σπίτι πακέτο...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν χρειάζεται να κάτσεις εκεί... το παίρνεις και στο χέρι ή για σπίτι πακέτο...

 

ίσως είμαι λιγο παρανοϊκός αλλά το φαγητό το θεωρώ ιεροτελεστία.. δεν μπορώ με τίποτα να φάω στα όρθια , θέλω την καρέκλα και το τραπέζι μου

Link to comment
Share on other sites

Ο Αγ. Πρόδρομος είναι η Μέκκα του καλοφαγα. Για αρκετά χρόνια πήγαινα κάθε καλοκαίρι, αργότερα αραιωσα. Δεν θυμάμαι κάποιον συγκεκριμένο και συνήθως καθόμουν random. Όλοι τους πολλοί καλοί.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αγ. Προδρομος είναι για παραδοσιακη αμαρτια! Γυρνοντας απ τις παεαλιαρες της Σιθωνίας, το βραδακι σταματας εκει για γερο φουσκωμα!!!

Μεχρι και γω που δε τρωω σουβλακια, εκει γινομαι αλλος άνθρωπος

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τίποτα από τα δύο. Παλιότερα Goody's

Θυμάμαι φοιτητής οπότε μπορούσαμε πηγαίναμε στο Σολωμονιδη στην Κρηνη, υπέροχος γύρος, ειδικά κοτόπουλο :p

Χθές έφαγα στην Αριστοτέλους γύρο στο λαδι και ρίγανη, πολύ καλός αλλά οι τιμές στα ύψη, αδιανόητο :!:

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Σολωμονιδης αξιζε παλιοτερα. Τωρα δε ξερω σε τι φαση βρισκεται.

Αυτο στην κρηνη δεν εκλεισε?

Link to comment
Share on other sites

Προχθες ήμουν στον Σολομωνίδη στην κρήνη ωραίο όπως πάντα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το φιλέτο Σολομωνίδη έχει μείνει ανοιχτό,ωραιος χώρος,το άλλο δίπλα στα Goody's έκλεισε.

Link to comment
Share on other sites

Χτες τιμησα devido.

Επιτελους η κοτομπουκια ειναι(?) κοτα(?) και οχι πλαστικό!!

Θα αργησω βεβαια να ξαναπαρω(εχω βρει απείρως καλυτερα στην περιοχη μου)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...