Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

Σαν τα Burger King πουθενά.. Δυστυχώς δεν έχει Ελλάδα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

οταν τα τρωγα στην αγγλια με βαραιναν τοσο πολυ και μου ρχοταν:X και μη πω τη λεξη καλυτερα:lol:.και προτιμησα κει να τρωω μακντοναλτς που ταν καλυτερα απο ελλαδα.Αλλα ελλαδα μονο για μενα γκουντις.οτι και να λετε συνεχιζουν να ειναι το ιδιο γευστικα οσο οταν ημουν μικρος.αν και νομιζω στα 80ς τα γκουντις το απλο μπεργκερ δηλ ηταν λιγο πιο γευστικο
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα τελευταία χρόνια με τα burger house, τα γκουντις ανέβηκαν πάρα πολύ σε ποιότητα. Με εξαίρεση το κατάστημα στην εθνικής αμύνης (Θεσσαλονίκη-κεντρο) που είναι χάλια. Μπορεί να ήταν προηγούμενης ημέρας τα μπιφτεκια. Έφαγα προχθές, παρέα με μια κατσαρίδαρα διπλα μου. Φυσικά σε με πτόησε η ρουφιάνα, έφαγα όλο μου το φαγητό :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία χρόνια με τα burger house, τα γκουντις ανέβηκαν πάρα πολύ σε ποιότητα.

 

Σε καποιο παραλληλο συμπαν ναι... ετσι ειναι. Στο δικο μας ουτε καν. Οτι ηταν, ειναι. Απλα εμπλουτισαν με μερικες νεες συνταγες, δεν ανεβηκαν ομως ποιοτικα.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με φαίνονται πολύ οκ πάντως, σε σχέση με παλιά, άλλα και με αλλα μπεργκεραδικα/σάντουιτσαδικα.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H μονη διαφορα απο τοτε που εγιναν burger house ειναι οτι ανεβηκαν οι τιμες.Η ποιοτητα πολυ μετρια.Αν πας σε καποιο αλλο μπεργκεραδικο (π.χ. simply burgers,burgerville ή καποιο αλλο συνοικιακο) θα πληρωσεις σχεδον τα ιδια λεφτα και θα φας κατι πολυ καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία χρόνια με τα burger house, τα γκουντις ανέβηκαν πάρα πολύ σε ποιότητα. Με εξαίρεση το κατάστημα στην εθνικής αμύνης (Θεσσαλονίκη-κεντρο) που είναι χάλια. Μπορεί να ήταν προηγούμενης ημέρας τα μπιφτεκια. Έφαγα προχθές, παρέα με μια κατσαρίδαρα διπλα μου. Φυσικά σε με πτόησε η ρουφιάνα, έφαγα όλο μου το φαγητό :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

H μονη διαφορα απο τοτε που εγιναν burger house ειναι οτι ανεβηκαν οι τιμες.Η ποιοτητα πολυ μετρια.Αν πας σε καποιο αλλο μπεργκεραδικο (π.χ. simply burgers,burgerville ή καποιο αλλο συνοικιακο) θα πληρωσεις σχεδον τα ιδια λεφτα και θα φας κατι πολυ καλυτερο

 

Λοιπόν κύριοι για να τα επαληθεύσουμε, ποιές είναι άραγε σε γενικό βαθμό οι διαφορές ανάμεσα σε Goodys, McDonalds, Burger King και τοπικά μπεργκεράδικα;

Link to comment
Share on other sites

Τοπικά burgerάδικα, πιο καλό κρέας, ποιότητα άλλων υλικών,οπότε και στην ίδια τιμή, τουλάχιστον δεν τρώς σάπια όπως στα Μακ.

 

Αν με ρωτάτε, ανάμεσα σε Μακ και Goody's, καλύτερα το δεύτερο, τουλάχιστον στα Μακ μην ταΐζετε τα παιδιά σας.....

Link to comment
Share on other sites

προτιμω goody's αν και εχουν χαλασει σε σχεση με το παρελθον. Σκεφτειτε το μαγαζι που ναι κοντα στο σπιτι μου(περιστερι) ειναι τριοροφο και δεν γεμιζει καν ο ενας οροφος(ισογειο)...κλειστα φωτα εχουν οι πανω οροφοι και πανε μονο κατι ζευγαρακια για τρελιτσες:D:D:D:D τεσπα οπως και να χει παραγγελνω απο κει μια φορα το μηνα... μακντοναλντς εχω να φαω καμια δεκαετια
Link to comment
Share on other sites

Φάε και Μακ. Βελτιώθηκαν μπορώ να πω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πριν 20 χρόνια για παράδειγμα δηλαδή πώς ήταν άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα θα έλεγα και εγώ goodies. Σαν φοιτητης τα είχα λιώσει. Τώρα μάλλον θα προτιμούσα ένα burger από το juicy burger.
Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου το μυαλο τα γκουντις ειναι ακριβα. Αυτη την εικονα ειχα απο παλια. Ακριβα για αυτο που ειναι.

 

Την τριτη περασα απο burger house. Πειναγα αρκετα βεβαια αλλα για 3 μπεργκερς εδωσα 15.10

 

Καλυτερα να πηγαινα σε μια ταβερνα να φαω...Ισως και λογω ηλικας (43) αλλα πλεον δεν αξιζουν κανενα απο τα 2. Μονο για παιδακια ειναι

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 αλυσίδες είναι άθλιες εδώ και χρόνια. Μείνετε μακριά όλη η σαβούρα εκεί σερβίρετε και σε premium τιμή τρομάρα τους.
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 αλυσίδες είναι άθλιες εδώ και χρόνια. Μείνετε μακριά όλη η σαβούρα εκεί σερβίρετε και σε premium τιμή τρομάρα τους.

Αστους king αφού δεν καταλαβαίνουν

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τα γκουντις παλιότερα ήταν οκ. Νομίζω χάλασαν.

Τα μακντοναλτς χάλια.

Όσα έρθουν κι όσα πάνε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...