Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε συ νομιζα οτι στην exclusive η κονσολα εκει κατω απο τους αεραγωγους ειναι αλουμινενια οπως και η τσιγαροθηκη και το δακτυλιδι γυρω απο το λεβιε! Δεν ισχυει αυτο;

 

Aπό όσο ξέρω η VTS είναι αλουμινένια εκεί που λες...:worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aπό όσο ξέρω η VTS είναι αλουμινένια εκεί που λες...:worry:

 

Όντως, μόνο οι εκδόσεις VTS είναι αλουμινένιες...

 

ΥΓ : Ωραία βάση Σάββα. Λίγο άσχετο αλλά έχεις βάλει το destinator;

Link to comment
Share on other sites

Όντως, μόνο οι εκδόσεις VTS είναι αλουμινένιες...

 

ΥΓ : Ωραία βάση Σάββα. Λίγο άσχετο αλλά έχεις βάλει το destinator;

 

Bεβαίως!

Με την καθοδήγηση του agiorgitis αγόρασα κι ένα bluetooth gps (Fortuna Slim) και δεν χάνομαι μέσα στα στενά της Αθήνας και όχι μόνο.:happy:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Bεβαίως!

Με την καθοδήγηση του agiorgitis αγόρασα κι ένα bluetooth gps (Fortuna Slim) και δεν χάνομαι μέσα στα στενά της Αθήνας και όχι μόνο.:happy:

 

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα, αν και έχω το κινητό 4 μήνες... Λέω να αρχίσω να το ψάχνω, θα σε χρειαστώ οπωσδήποτε.

 

Έκλεισα ραντεβού την άλλη Τετάρτη να μου τσεκάρουν τα αμορτισέρ και να μου τραβήξουν γραμμή line-in από το radio ώστε να βάλω εξωτερικό ΜΡ3 (ρώτησα και για το JBL αλλά δεν γίνεται η πηγή παρά μόνο τα ηχεία). Θα το έκανα και μόνος μου αλλά όταν πήγα να ξηλώσω το ραδιο ζοριζόταν λίγο και φοβήθηκα μην το σπάσω.

Link to comment
Share on other sites

Bεβαίως!

Με την καθοδήγηση του agiorgitis αγόρασα κι ένα bluetooth gps (Fortuna Slim) και δεν χάνομαι μέσα στα στενά της Αθήνας και όχι μόνο.:happy:

 

Exw kai egw to destinator se ppc me fortuna gps. Thelw na se rwtisw an exeis athermiko parmpriz (to opoio kovei to sima tou gps) kai an nai, pws lyneis to provlima ayto! Egw pros to parwn anagkazomai na to vazw stin pisw etazera opou to tzami den einai athermiko kai den enoxlei to sima, alla kathe fora prepei na anoigokleinw to portpagkaz gia na to topothetw ef'oson den ftanw apo mesa! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Bεβαίως!

Με την καθοδήγηση του agiorgitis αγόρασα κι ένα bluetooth gps (Fortuna Slim) και δεν χάνομαι μέσα στα στενά της Αθήνας και όχι μόνο.:happy:

Θα μείνεις ευχαριστημένος, πρόκειται για ένα απο τα καλύτερα gps.

(Σου μιλάει ενας "παλιός" καθώς ήμουν ο πρώτος απο το myphone που το αγόρασα. Θυμάμαι είχε έρθει ελλάδα 1 μέρα πρίν...!:happy:)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά είμαι και εγώ ενας περίφανος κάτοχος ενός C4 vts 1.6 (coupe). Ψάχνω εδώ και καιρό να βρώ club για το C4 αλλά δεν βρίσκω τίποτε. Μήπως πρέπει να οργανώσουμε κάτι? Πιστεύω οτι είναι κάτι πολύ χρήσιμο στο νά λύνουμε απορείες ή τυχόν προβλήματα που αφορούν τα "κουκλιά" μας.
C4 1.6 VTS Black
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε. Και εγω εψαχνα καιρο και πιστεψε με οταν σου λεω οτι δε θα βρεις πουθενα αλλου τους πολλους ιδιοκτητες c4, ουτε τους το ενα τριτο... τωρα για συναντηση κτλ ειμαστε ολοι απο διαφορετικες περιοχες, εχουμε ολοι τις δουλειες μας και ισως ειναι λιγο δυσκολο... Παντως για αποριες και προβληματα αν διαβασεις απο την αρχη το θεμα θα βρεις ενα σωρο αποριες που ισως εχεις η που θα σου δημιουργουνταν ή που μπορει να μη σου δημιουργουνταν και ποτε και σε ολες γραφουμε αρκετα οποτε αν ψαξεις λιγο θα βρεις παρα πολλα. Αν εχει κανα προβλημα γραψε εδω και θα δεις ανταποκριση... Κοιτα στο link της υπογραφης μου μηπως βρεις κατι που σε ενδιαφερει. γραψε επισης χρωμα και περιοχη που εισαι...

 

update

Σημείωση: Η ταξινόμηση γίνεται με τα εξής κριτήρια: Κυβισμός/Hatchback-Coupe/Έκδοση εξοπλισμού/Ονομαστικά

myPhone C4 List:

 

  1. georgesol =====> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> black obsidien
  2. leftpap =======> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> silver aluminium
  3. salinas =======> Αθήνα ============> 2000 Coupe VTS ============> red lucifer
  4. agiorgitis =====> Τρίπολη ==========> 1600 Hatchback Εxclusive ======> black obsidien
  5. elteo ========> Ραφήνα ==========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  6. eNeRGy ======> Αθήνα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  7. MPOMPIO =====> Πάτρα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris iceland
  8. Ryback3 ======> Ορεστιάδα ========> 1600 Hatchback Exclusive ======> silver aluminium
  9. aleksios ======> Κως =============> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  10. engines ======> Θεσσαλονίκη ======> 1600 Hatchback SX Pack =======> gris fer
  11. enginekiller ===> Πειραιάς-Αχαϊα ======> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  12. kalste =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Hatchback SX ===========> gris fer
  13. panikosis1 ====> Χαλκίδα ==========> 1600 Hatchback SX ===========> silver aluminium
  14. Gravity ======> Αθήνα ============> 1600 Hatchback SX ===========> black obsidien
  15. Oddin =======> Αθήνα ============> 1600 Hatcback SX ===========> gris iceland
  16. ardassa =====> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> gris fer
  17. lakis73 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver aluminium
  18. Ma_D =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  19. orfiso =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  20. tony78 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver aluminium
  21. TouchDown ===> Βέροια ===========> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  22. tsipi04 ======> ?????? ============> 1600 Coupe VTS =============> lusifer aluminium
  23. doganos1985 => Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver aluminium
  24. georgep800 ==> Iεράπετρα Κρήτης ====> 1600 Coupe VTR Pack ==========> gris fer
  25. mainos ======> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack ==========> silver aluminium
  26. Matty =======> ?????? ============> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver aluminium
  27. nkri ========> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack ==========> gris fer
  28. panc4 =======> Αθήνα ===========> 1600 Coupe VTR Pack ==========> black obsidien
  29. keltis =======> Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR =============> gris fer
  30. Kerouac =====> ??????? ===========> 1600 Coupe VTR =============> ??????
  31. theologos14 ==> Νέα Σμύρνη ========> 1600 ?????????? =============> silver aluminium
  32. KarlBarks ====> Θεσσαλονίκη ========> 1400 Hatchback SX ===========> black obsidien
  33. Takis_C4=====> Πύργος-Πάτρα ======> 1400 Coupe VTR =============> silver aluminium
  34. rosso =======> Αθήνα ============> 1400 Coupe VTR =============> black obsidien

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η σωστή διαδικασία ποιά είναι? Αφήνουμε λίγο το καλοριφέρ και μετά το σβήνουμε?:worry:

Αυτό που έκανα πάντα εγώ χωρίς να έχω ποτέ πρόβλημα είναι να γυρνάω το ζεστό αέρα 4-5 λεπτά στο τζάμι και μετά να το κατεβάζω στα πόδια. Απλά χθές το ξέχασα παραπάνω ώρα στο τζάμι και έπαθα την ζημιά.

 

Σχετικά με την αντικατάσταση είμαι στο εξής δίλημα. Αρχικά σκεφτόμουν να το αλλάξω στην αντιπροσωπεία. Κάποιος δικός μου όμως μου είπε ότι στην αντιπροσωπεία δεν αλλάζουν συχνά παμπρίζ, και θα ήταν καλύτερα να το πάω σε ειδικό μαγαζί, γιατί αυτοί είναι πιο έμπειροι σε αυτό και θα μου κάνουν καλύτερη δουλεία. Δεν ξέρω τι να κάνω. Καμιά γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενας λογος να φοβασαι.... Η αλλαξη παρμπριζ ειναι πολυ απλη δουλεια! Αν ειχες τα απαραιτητα εργαλεια θα μπορουσες να το κανεις και μονος σου! Παν'το σε εναν παρμπριζα που να συνεργαζεται με την ασφαλιστικη σου, ασε το αυτοκινητο για ενα πρωι και το απογευματακι θα πας να το παρεις με το καινουριο σου γνησιο παρμπριζ!

Και για μια μερα ακομα δεν θα πρεπει να περνας αποτομα απο σαμαρακια και γενικα ανωμαλιες... Αυτα μου ειχαν πει οταν αλλαξα παρμπριζ εγω!

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρατε ρε παιδια.... αλλα τι σοι αμαξι ειναι αυτο που σπαει το τζαμι επειδη βαλαμε τον αερα να το ξεπαγωσει???

 

Τοσα χρονια τα τζαμια μου ετσι τα ξεπαγωνω... μαλιστα το ενα αμαξι εχει και κουμπακι αποπαγοποιησης το οποιο ριχνει φουλ ζεστο αερα σε φουλ ταχυτητα... και μιλαμε χωρις κανενα χρονικο περιορισμο.

 

Μαλλον προκειτε περι αστοχιας... γιατι αμα αποτελει κανονα, ζητω που καηκαμε.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ma_d, C4 coupe 1.6 vts, black, Θεσσαλονίκη.

 

Λοιπόν, έχω το εξής πρόβλημα. Πρόσφατα έβγαλα το μαμα ηχοσύστημα και έβαλα ενα kenwood DVD. Τα χειριστήρια στο τιμόνι φυσικά δε δουλέυουν, αλλά αυτό λύνεται μέχρι να βγεί ο αντάπτορας (δεν υπάρχει ακόμη από ότι ξέρω). Το πρόβλημα είναι με τους αισθητήρες παρκαρίσματος, οπού πλέον δεν λειτουργούν. Ρώτησα τον τύπο που μου πέρασε το ηχοσύστημα και μου είπε οτι θέλει ένα reset στην αντιπροσωπεία. Πήγα λοιπόν εκεί και αφού περίμενα κυριολεκτικά 2 ώρες, μου λένε: "ά.. έχεις αλλάξει την πηγή. Βάλε την παλία και θα λειτουργήσουν οι αισθητήρες". Τέλος πάντων τωρα θα ξαναπάω στον τύπο (ηχοσηστήματα) για να το ξαναδεί.

Ξέρει κανείς αν μπορώ να επαναφέρω τη λειτουργία των αισθητήρων?

C4 1.6 VTS Black
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενας λογος να φοβασαι.... Η αλλαξη παρμπριζ ειναι πολυ απλη δουλεια! Αν ειχες τα απαραιτητα εργαλεια θα μπορουσες να το κανεις και μονος σου! Παν'το σε εναν παρμπριζα που να συνεργαζεται με την ασφαλιστικη σου, ασε το αυτοκινητο για ενα πρωι και το απογευματακι θα πας να το παρεις με το καινουριο σου γνησιο παρμπριζ!

Και για μια μερα ακομα δεν θα πρεπει να περνας αποτομα απο σαμαρακια και γενικα ανωμαλιες... Αυτα μου ειχαν πει οταν αλλαξα παρμπριζ εγω!

Μάλλον θα το κάνω στην αντιπροσωπεία, έτσι κι αλλιώς η ασφαλιστική θα το πληρώσει. Ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω το εξής πρόβλημα. Πρόσφατα έβγαλα το μαμα ηχοσύστημα και έβαλα ενα kenwood DVD. Τα χειριστήρια στο τιμόνι φυσικά δε δουλέυουν, αλλά αυτό λύνεται μέχρι να βγεί ο αντάπτορας (δεν υπάρχει ακόμη από ότι ξέρω). Το πρόβλημα είναι με τους αισθητήρες παρκαρίσματος, οπού πλέον δεν λειτουργούν. Ρώτησα τον τύπο που μου πέρασε το ηχοσύστημα και μου είπε οτι θέλει ένα reset στην αντιπροσωπεία. Πήγα λοιπόν εκεί και αφού περίμενα κυριολεκτικά 2 ώρες, μου λένε: "ά.. έχεις αλλάξει την πηγή. Βάλε την παλία και θα λειτουργήσουν οι αισθητήρες". Τέλος πάντων τωρα θα ξαναπάω στον τύπο (ηχοσηστήματα) για να το ξαναδεί.

Ξέρει κανείς αν μπορώ να επαναφέρω τη λειτουργία των αισθητήρων?

 

Ε λοιπόν, το Δεκέμβρη αναρρωτιώμουν αν αυτό που πήγες να κάνεις γίνεται πραγματικά.

 

Τόσο καιρό που διάβαζα για το CAN-BUS (δες πίσω στο forum), υποπτευόμουν ότι δεν

μπορείς να βάλεις "ξένο" ηχοσύστημα - ακόμη και can-bus - εκτός αν το βάλεις στην

αντιπροσωπία με επαναπρογραμματισμό.

 

Οι non-critical συσκευές συνδέονται στο VAN-BUS (παρακλάδι του CAN-BUS). Στο τμήμα

αυτό, όταν κάνεις reboot το αμάξι, αν κάποια non-critical συσκευή δεν "απαντήσει"

στην αρχικοποίηση από το κεντρικό έλεγχο (COM2000 στο C4) το σύστημα απλά την αγνοεί

(εννοείται ότι οι critical συσκευές abs, esp δεν αγνοούνται, βγάζουν warnings).

 

Αν πάρεις ξένο ηχοσύστημα - ακόμη και CAN-BUS - πρέπει

 

α) Να το συνσέσεις στο CAN-BUS (VAN) ΕΧΟΝΤΑΣ τον αντάπτορα

b) να κάνεις register το νέο υλικό στον κεντρικό έλεγχο (στην αντιπροσωπία με το LEXIA)

αλλιώς δεν πρόκειται να αναγνωριστεί από το αυτοκίνητο και θα λειτουργεί σαν "ξένο" σώμα

χωρίς χειριστήρια στο τιμόνι. Στο site της blaupunkt έχει ένα ολόκληρο τόμο με οδηγίες.

 

Φοβάμαι ότι έπρεπε εξ' αρχής να έχεις τον CAN-BUS adaptor και ότι δεν θα αποφύγεις

τον επαναπρογραμματισμό από την αντιπροσωπία (αν δεν τσινίξουν) :mad:

 

Τώρα, γιατί μπλέχτηκε το COm2000 και "έπαυσε" και τους αισθητήρες (που συνεργάζονται

με το παλιό ηχοσύστημα) δεν μπορώ να φανταστώ - εκτός και αν ακούγονται από το ίδιο

το ηχοσύστημα όταν κατεβάζει την ένταση!!!! (για επαλληθεύστε... κάτοχοι C4) :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ma_d, C4 coupe 1.6 vts, black, Θεσσαλονίκη.

 

Λοιπόν, έχω το εξής πρόβλημα. Πρόσφατα έβγαλα το μαμα ηχοσύστημα και έβαλα ενα kenwood DVD. Τα χειριστήρια στο τιμόνι φυσικά δε δουλέυουν, αλλά αυτό λύνεται μέχρι να βγεί ο αντάπτορας (δεν υπάρχει ακόμη από ότι ξέρω). Το πρόβλημα είναι με τους αισθητήρες παρκαρίσματος, οπού πλέον δεν λειτουργούν. Ρώτησα τον τύπο που μου πέρασε το ηχοσύστημα και μου είπε οτι θέλει ένα reset στην αντιπροσωπεία. Πήγα λοιπόν εκεί και αφού περίμενα κυριολεκτικά 2 ώρες, μου λένε: "ά.. έχεις αλλάξει την πηγή. Βάλε την παλία και θα λειτουργήσουν οι αισθητήρες". Τέλος πάντων τωρα θα ξαναπάω στον τύπο (ηχοσηστήματα) για να το ξαναδεί.

Ξέρει κανείς αν μπορώ να επαναφέρω τη λειτουργία των αισθητήρων?

Ετσι οπως στα λεει ο kanenasanonas ειναι το εχουμε ξανασυζητησει το θεμα με το can-bus. Παντως kanenasanonas δε φανταζομαι να ακουγονται οι αισθητηρες απο το ηχοσύστημα απλώς ίσως η ενεργοποιηση του dvd να ακυρωσε το σημα των αισθητηρων ή κατι τετοιο. Οπως εχω αναφερει εγω που δεν εχω τους εργοστασιακους αισθητηρες δεν χαμηλωνει η ενταση. Βεβαια ο Ma_D εχει εργοστασιακους λογω vts...;)

Link to comment
Share on other sites

Στις 8.30 και ενω ψιλοχιονιζε και ταυτοχρονα παγωναν και ολα πηγα για 5 λεπτα στο αυτοκινητο να παρω κατι και ειδα μια πιο κοντινη θεση παρκινγκ και ειπα να το παω. Κατεβαζω τους υαλοκαθαριστηρες και με μια ξυστρα προσπαθουσε να σπασω τον παγο στο παρμπριζ να φυγω. Η ολη κατασταση με χαλαγε πολυ και δεν ηθελα το αυτοκινητακι μου να ειναι παγωμενο ετσι πηρα την αποφαση να το πλυνω! Το επλυνα, μεχρι να το σκουπισω το νερο παγωσε πανω, αντε παλι με την ξυστρα κτλ και αφου τελειωσα το σκεπασα με την κουκουλα και τωρα ειναι καλυμμενο! Δε πα να χιονιζει μεχρι του χρονου τωρα και να παγωσουν ολα!!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο τελικά ότι θα την καλύψει την ζημιά η ασφαλιστική;Ρώτησε λεπτομέρειες/έστειλε πραγματογνώμονα;

Link to comment
Share on other sites

Ε λοιπόν, το Δεκέμβρη αναρρωτιώμουν αν αυτό που πήγες να κάνεις γίνεται πραγματικά.

 

Τόσο καιρό που διάβαζα για το CAN-BUS (δες πίσω στο forum), υποπτευόμουν ότι δεν

μπορείς να βάλεις "ξένο" ηχοσύστημα - ακόμη και can-bus - εκτός αν το βάλεις στην

αντιπροσωπία με επαναπρογραμματισμό.

 

Οι non-critical συσκευές συνδέονται στο VAN-BUS (παρακλάδι του CAN-BUS). Στο τμήμα

αυτό, όταν κάνεις reboot το αμάξι, αν κάποια non-critical συσκευή δεν "απαντήσει"

στην αρχικοποίηση από το κεντρικό έλεγχο (COM2000 στο C4) το σύστημα απλά την αγνοεί

(εννοείται ότι οι critical συσκευές abs, esp δεν αγνοούνται, βγάζουν warnings).

 

Αν πάρεις ξένο ηχοσύστημα - ακόμη και CAN-BUS - πρέπει

 

α) Να το συνσέσεις στο CAN-BUS (VAN) ΕΧΟΝΤΑΣ τον αντάπτορα

b) να κάνεις register το νέο υλικό στον κεντρικό έλεγχο (στην αντιπροσωπία με το LEXIA)

αλλιώς δεν πρόκειται να αναγνωριστεί από το αυτοκίνητο και θα λειτουργεί σαν "ξένο" σώμα

χωρίς χειριστήρια στο τιμόνι. Στο site της blaupunkt έχει ένα ολόκληρο τόμο με οδηγίες.

 

Φοβάμαι ότι έπρεπε εξ' αρχής να έχεις τον CAN-BUS adaptor και ότι δεν θα αποφύγεις

τον επαναπρογραμματισμό από την αντιπροσωπία (αν δεν τσινίξουν) :mad:

 

Τώρα, γιατί μπλέχτηκε το COm2000 και "έπαυσε" και τους αισθητήρες (που συνεργάζονται

με το παλιό ηχοσύστημα) δεν μπορώ να φανταστώ - εκτός και αν ακούγονται από το ίδιο

το ηχοσύστημα όταν κατεβάζει την ένταση!!!! (για επαλληθεύστε... κάτοχοι C4) :confused:

http://www.incartec.co.uk gia to kenwood kai gia osous valoun pioneer http://www.pioneer-eur.com/files/pdf/02_CE_HW_RC_ADAPTORS.pdf mono gia syskeyes me hard wired

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο τελικά ότι θα την καλύψει την ζημιά η ασφαλιστική;Ρώτησε λεπτομέρειες/έστειλε πραγματογνώμονα;

Αν ρωτάς για την δική μου ζημιά με το παρμπρίζ θα την καλύψει και θα πει και ένα τραγούδι. Φυσικά θα το δεί πρώτα πραγματογνώμονας. Το έχω αλλάξει και στο παλιό αμάξι λόγω ενός χτυπήματος από πέτρα, και μου το πλήρωσαν κανονικά.

Από την στιγμή που τους πληρώνω θραύση κρυστάλλων και μάλιστα με όρο ότι έχω το δικάιωμα να αλλάξω το παρμπρίζ ακόμα και στην αντιπροσωπεία αν θέλω, δεν νομίζω ότι θα υπάρξει πρόβλημα.

Πάντως χθές που ξαναέβλεπα το ράγισμα, συνειδητοποιήσα ότι στο σημείο εκείνο δεν χτυπάει ο ζεστος αέρας. Μάλλον υπήρχε κάποιο ελάτωμα και έγινε η ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

για περνά μια βόλτα απο την αντιπροσωπία

 

 

κάποια αυτοκίνητα είχαν κάποιες παιδικές ασθένειες για αυτόν τον λόγο . το κάλυπτε η εγγύηση

σε αυτά μου ήταν ότι είναι και το παρμπρίζ έκανε κάποιο ράγισμα

όπως και κάποια λάστιχα απο οτι θυμάμαι στα παράθυρα .

Link to comment
Share on other sites

Προχθές που μίλησα τηλεφωνικά με την αντιπροσωπεία, μου είπαν ότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση.Όταν το πάω θα το ξαναρωτήσω, αλλά δεν καίγομαι να το περάσω στην εγγύηση απο την στιγμή που θα το καλύψει η ασφάλεια. Στο κάτω κάτω μιά ζωή πληρώνουμε στις ασφαλιστικές, ευκαιρία να χρεωθούν και αυτοί κάτι μιά φορά.
Link to comment
Share on other sites

Tony78 το έβγαλες τελικά το Line-in; Αν ναι πόσο κόστισε; Θέλω και εγώ να βγάλω για να συνδέσω το PDA για mp3 και για να ακούω τις φωνητικές οδηγίες από το GPS.

 

Που ακριβώς θα το βγάζει το καλώδιο;;;

 

Tην έψαξες αυτή την λύση;

 

http://www.tangshop.com/dell-axim-x30-accessories-mp3-fm-transmitter-usb.html

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτές τις μέρες με αυτό το χαμό που γίνεται με τα κρύα, παρατήρησα οτι το αμάξι κάνει διάφορους θορύβους. Δέν ξέρω, μου φαίνεται πιο σκληρό σε αίσθηση, πέφτει πιο άγαρμπα στις λακούβες, και τέτοια. Καλά δεν το συζητάω για το μόνιμο πρόβλημα που έχω στην πίσω πόρτα του πορτ μπαγκάζ. Ακόμη και όταν είμαι σταματημένος, το σημείο οπου βρίσκεται το εσωτερικό πλαστικό κάλυμα του πίσω υαλοκαθ/ρα και του stop κάνει τσακ ρτσακ σαν να συστελεται και διαστέλεται το πλαστικό. Μου έχει σπάσει τα νέυρα! Δεν ξέρω τι να το κάνω...

Γενικός στους 10 μήνες που έχω το αμάξι δεν είχα κάνενα απολύτος πρόβλημα φτου φτου(μηχανικό, ηλεκτρικό, ηλεκτρονικό κτλ), εκτός από:

1) το παραπάνω τζιγκρ τζιγκρ του πλαστικού καλύματος της πίσω πόρτας και

2) Το καλοκαίρι λόγο ζέστης διαστέλεται η αεροτομή (αυτή των VTS 1.6) και ακουμπάει από την μιά μεριά στο φωτιστικό σώμα. Το αποτέλεσμα? Όταν πηγαίνεις με 7 χλμ/ω και στρίβεις ακούς τον **** να κάνει σαν κρεβάτι με χαλασμένες σούστες.

C4 1.6 VTS Black
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα εμφανιζει τετοιους θορυβους... Και εμενα ειναι πιο "σκληρο" σε αισθηση απ'οτι παλαιοτερα! Υποψιαζομαι οτι φταει το κρυο και οτι μολις γλυκανει λιγακι ο καιρος ολα θα στρωσουν!

Σε 1000 περιπου χιλιομετρα μπαινω για το πρωτο service και θα ρωτησω και την γνωμη των ειδικων!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...